Poprzedni temat «» Następny temat
Sandrah Saga - pytania i odpowiedzi
Autor Wiadomość
Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/175
Wysłany: 2018-10-14, 16:36   Sandrah Saga - pytania i odpowiedzi

Ma ktoś moda NPC BGT Sandrah v1.11 oraz jej dwa podmody Return to Faerun i Time of Troubles?

Wydzielono do nowego tematu, modyfikacja prawdopodobnie tylko dla EET - M.

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2018-10-15, 19:39, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 239/202
Wysłany: 2018-10-15, 03:40   

Roxanne chyba nigdy nie ukończyła tego moda w wersji pod BGT. W pewnym momencie nawet zablokowała możliwość pobierania na SHSie, tłumacząc to oczekiwaniem na premierę EET i wydaniem moda na tę platformę. Obecnie chyba nawet na jej własnej stronie (Baldur's Extended World) jest dostępna tylko najświeższa wersja. Na SHSie też tylko wersje 2.x.
Warto chyba jednak zapoznać się z tym wątkiem na forum BD. Dość szczegółowo opisuje wszystkie wady modyfikacji. Może jakieś zalety też, ale wtedy najprawdopodobniej przez samą autorkę z jakichś fejkowych kont :grin: . Ogólnie Sandrah przejmuje ponoć pierwszoplanową rolę w grze i jeszcze na dokładkę łatwo się obraża i opuszcza drużynę, co stawia pod znakiem zapytania sens rozgrywki; albo grasz, jak sobie autorka uwidziała, albo wcale.

(Te posty powinny pojawić się w BGT lub EET chyba.)

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
neuromancer
Frey 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2021-05-30, 21:31   

Dzień Dobry,

Nie wiem ,czy dostanę kopa za nadpisywanie topiku na forum po 3 latach ,ale spróbuję.
Przegrałem ten mod Sandrah Saga 2 razy(raz, w wersji krótszej, bo od Bg2), drugi raz od nowa, czyli od Candlekeep idąc "toczka w toczkę" za oficjalnym guide i podpowiedziami ,żeby nie stracić żadnego zadania, czy ciekawszej interakcji i wydaje mi się ,że wyrobiłem sobie jakieś zdanie nt tego Mega Moda(bo mimo wszystko, uważam go za Mega Moda nie zwykły NPC Mod). Nie będe spoilerował za bardzo ,ale kilka takich luźnych uwag poniżej

1. Postac Sandrah znacznie ułatwia cala grę, i polecam od razu podkręcić sobie trudność gry, bo inaczej ,równie dobrze możecie zanudzić się na śmierć, jaka ta gra łatwa - pierwszy przedmiot, który już z nią dostajemy zmienia grę na najbliższe paręnaście godzin rozrywki(w sensie, ułatwią ją).

2.Co do opinii nt "pierwszoplanowa ości" Sandrah...hmm, jest na pewno postacią, która lubi gadać, na pewno ma duży kontent, nie tylko questowy, ale też dużo interakcji...czy ja wiem, czy jednak przejmuję rolę głównej postaci? no chyba jednak nie, to też nie jest tak ,że nie jesteśmy w stanie jej przekonać do swojego punktu widzenia, oczywiście jest napisana pod "nowoczesna wyzwolona kobietę" i to bez dwóch zdań i z tą wiedzą trzeba instalować tego moda. Ktoś nazwał tego moda (18+) i chyba faktycznie taki jest, czy epatujący relacjami damsko - męskimi za mocno ? trochę tak, ale znowu - co kto lubi.

3. Roxanne dołożyła sporo nowych map, widać ,że się do tego przyłożyła, tylko moim zdaniem...przesadziła :) te mapy wydają mi się po prostu puste, albo żałuje ,ze nie poszła z kimś na współprace, z tych mapy można by bardzo fajnie zagospodarować w cała serie mini questów albo jako fabułę do któregoś questa. Tak jak w Amn czy Wrotach Baldura czy mniejszych miejscowościach jest kupa npców, dźwięków, tak w nowych mapach z moda jest po prostu...cicho i głucho.

4. Support Sandrah Saga ze strony Roxanne przebija nawet support ze strony dradriela do WOBG :) Roxanne odpisuje szybko na swoim dedykowanym forum ,chętnie dyskutuje na priv, na bieżąco wydaje patche z fixami, nawet pyta się o opinie co zmienić itd. zero zastrzeżeń.

Podsumowując moda, czy polecam ?tak, zagrać raz, wyrobić sobie zdanie, mimo wszystko, mod jest dość ingerujący w core BG nie każdemu charakter stworzony "przejdzie przez gardło" i tyle. Natomiast, czy ja bym zagrał jeszcze raz? chyba jednak nie, mnie charakterystyka postaci za bardzo zniechęciła(patrz punkt 2)

Pozdrawiam
F.

Podziękuj autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu