Poprzedni temat «» Następny temat
JA - pytania i porady
Autor Wiadomość
Wszelak 
I'm the chosen one

Podziękowania: 12/9
Wysłany: 2008-06-08, 19:41   

Zachęta podziałała znalazłem płytki o dziwno w bardzo dobrym stanie :) Jakbyś mógł pomóc jeszcze w stworzeniu drużyny :) Napewno zrobie własnego ludka (5.000$ chyba) i zostanie 35 (dobrze pamiętam?) kogo wziąć, aby było w miare łatwo?

Aeremar 
Szalony Berserker

Podziękowania: 3/14
Wysłany: 2008-06-08, 20:11   

Zależy od taktyki. Możesz wziąć np. 2 dobrych, a możesz też zrobić dobrą 6-osobową drużynę. Mimo wszystko polecam Stogiego. Naprawdę wart swojej ceny.

Wyższa półka cenowa:
Shadow, Scully, Len to wg mnie najlepsi

Niższa:
Grizzly, Steroid, Blood

Ogólnie jest wielu ciekawych najemników. Ja ze względów fabularnych wole grać drużyną kilku-osobową.

Jak robisz postać polecam snajpera. Celność, siła [nie na maxa, ale trochę musi mieć] i inteligencja. Fajnie będzie potem z dachu wrogów zdejmował. Miłej gry.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2008-06-08, 22:47   

je też za młodu grałem, ale w moim wykonaniu wyglądało to tak że przechodziłem kilka obszarów i zaczynałem sie nudzić i strzelać swoimi do swoich;)

z najemników zawsze najbardziej lubiłem Shadowa;)
miałem oryginały z CDA ale JA2 mi pękła, zobacze w jakim jest stanie JA2,5 bo mnie też zachęciłeś:P
Podziękuj autorowi tego posta

Aeremar 
Szalony Berserker

Wysłany: 2008-06-08, 22:55   

Gra się zaczyna, dopiero później. Kiedy mamy czym i do kogo strzelać. Szczególnie lubie sektory leśne. Kamuflarz, od drzewa do drzewa, nóż i wróg u naszych stóp. Przy okazji linki, które podałem u góry mogą być pomocne, gdyż aktywna jest scena modów do JA.

Wszelak 
I'm the chosen one

Wysłany: 2008-06-08, 22:59   

I znowu siedze w pierwszym mieście i za cholere nie wiem jak pozabijać ich tam...

Aeremar 
Szalony Berserker

Wysłany: 2008-06-08, 23:08   

Musisz kombinować. Unikaj otwartych przestrzeni. Przede wszystkim niech cała drużyna chodzi przykucnięta, lub nawet się czołga z włączonym trybem skradania (klawisz 'z'). Posuwaj się do przodu, tak by szybko móc się wycofać w razie zagrożenia, niech jakiś dobry zwiadowca idzie z przodu, a reszta niech ubezpiecza drogę ucieczki pochowana (nie pamiętam klawisza) za drzewami i rogami budynków. Postaraj się umieścić na dachu kogoś z wysoką celnością i dobrą bronią dalekiego dystansu. Unikaj pochopnego ognia! Jeśli zobaczysz przeciwnika, najlepiej wycofaj się i zajdź tak, by nie miał nic do powiedzenia.

Początki zawsze najtrudniejsze, ale jeśli opracujesz swoją unikalną taktykę i styl, gra dostarczy Ci wiele satysfakcji i rozrywki. Powodzenia.

PS. Jaką masz drużynę?

Wszelak 
I'm the chosen one

Wysłany: 2008-06-08, 23:37   

Moja własna postać wyszkolona w snajperstwie (ekspert) z celnością 90, siłą i inteligencją 85, zręcznością i zwinnością 75. Do tego Shadow i Stogi. Powiedz mi jeszcze jak zabić snajpera w bazie wojskowej pierwszej bo nie moge go dostać :(

Aeremar 
Szalony Berserker

Wysłany: 2008-06-08, 23:49   

Zrobiłbym tak wchodzisz przez mur (pamiętaj o skradaniu i przykucniętej pozycji) w północno-zachodniej części. Wyskoczy kilku gości ale seria, lub dobrze mierzone strzały załatwiają sprawę. Stogiem podkradasz się na wschód. Za budynek leżący na przeciwl od stanowiska snajpera. Niech od czasu do czasu z=narobi hałasu. Strzelaj gdzieś co chwila, by odwrócić uwagę snajpera.

Teraz najtrudniejsze. Między murami postaraj się przejść Shadowem na południe i potem wschód, aż do szlabanu. Jest tu kilk wrogów i albo przekradnij się prze przejści do kolejnego kawałka między murami (za budynkiem snajpera), lub stopniowo ich zabijaj, potem przejdź. Kiedy już znajdziesz się pod budynkiem snajpera, sprawa jest prosta. Wchodzisz na dach i walisz. UWAGA! Postaraj się strzelać w ręce i zostaw sobie AP na zejście, bo snajper ma bardzo dobry pancerz (który niedługo powinien być Twój :P). Potem ustawiasz na dachu swojego, dajesz mu snajpere (Val Cichy) i reszta to przyjemność.

Zapewne będziesz podchodził kilka razy, ale nie zrażaj się. Warto zabić tego snajpera i zdobyć bazę. CZĘSTO ZAPISUJ GRE W RÓŻNYCH SLOTACH!

Wszelak 
I'm the chosen one

Wysłany: 2008-06-08, 23:55   

A jest jakiś inny sposób na leczenie ran niż odpoczywanie? Powiedzmy, że zbyt często mnie atakują a ja mam już troche mało HP... Niemam niestety żadnej broni z tłumikiem, co najwyżej moge użyć noży rzucanych tylko nikt nie ma w tym umiejętności specjalnych... No nic będę coś knuł.

Wszelak 
I'm the chosen one

Wysłany: 2008-06-09, 15:04   

Nareszcie! Po 6 godzinach 43 minutach i około 20 sekundach padł ostatni gostek w tej pierwszej bazie :D Teraz się męcze z pierwszym sektorem w mieście...

Aeremar 
Szalony Berserker

Wysłany: 2008-06-09, 15:46   

Wszelak napisał/a:
A jest jakiś inny sposób na leczenie ran niż odpoczywanie? Powiedzmy, że zbyt często mnie atakują a ja mam już troche mało HP... Niemam niestety żadnej broni z tłumikiem, co najwyżej moge użyć noży rzucanych tylko nikt nie ma w tym umiejętności specjalnych... No nic będę coś knuł.

W bazie zapewne znalazłeś strzykawki, ale lepiej nie dawać się trafić. Szczególnie w pierwszej fazie starcia, dlatego mówiłem, że trzeba często zapisywać.

Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2008-06-10, 21:27   

Shadow rulez! :-D A równorzędnie Scope - najlepszy (jedyny?) snajper w grze!

W JA2 męczyłem się dość długo. najpierw byłem noobem i dawałem się pozabijać w Drassen, potem nie mogłem ruszyć bazy wojskowej, a ostatnim razem nie zdążyłem z wyszkoleniem samoobrony i oddziały wroga mnie zalały. Od tamtego czasu nie gram, ale grę wspominam bardzo dobrze.

Parę porad:
-zainstalujcie najnowszego patcha do JA2! Naprawdę zmienia rozgrywkę! (zmienia bronie i dodaje "szansę na trafienie przeciwnika". Między innymi. ;) )
-warty odwiedzenia adres: http://www.jacenter.pl/ Patch do pobrania właśnie tam.
-zajmijcie działa przeciwlotnicze na wschód od Almy (jeżeli dobrze pamiętam). Odblokuje to pilota w Drassen i będziecie mogli wszędzie dostać się w 5 minut (czasu gry!).
Aha, najpierw trzeba go odnależć na bagnach ;)
-ciekawa sprawa to ukrywanie się; shadow ma kamuflaż "wrodzony" :-P , co jeszcze bardziej ułatwia krycie się. Jak się kryć? Dobrze dobrana pozycja w wysokiej trawie, lub za krzakiem czyni cuda! Nigdy nie zapomnę strzału Nailsa ze strzelby w gościa z odległości dwóch pól. :-P Nails był za krzakiem I SIĘ NIE RUSZAŁ! To ważne.
Sprawdźcie, jak działa ten system, dobrawdy miodzio!

Aeremar 
Szalony Berserker

Wysłany: 2008-06-10, 22:47   

Snajperzy? Choćby Lynx (uważam go za najlepszego) i Gaston.

Każdy kto ma ekspert w kamuflarzu ma ga cały czas. Moim zdaniem bardziej przydaje się skradanie.

Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2008-06-11, 18:41   

Aeremar napisał/a:
Choćby Lynx (uważam go za najlepszego)

A kto ma 99 celności? Scope ma 99 celności! ;) I snajperkę z lunetą na dzień dobry.
Eksperta w kamuflażu ma WYŁĄCZNIE Shadow. Chyba, że mówimy o 2,5 lub o wersji spatchowanej. Wtedy kamuflaż stały może mieć i nasz bohater.

Aeremar 
Szalony Berserker

Wysłany: 2008-06-11, 19:14   

Ja gram teraz w 2.5. Wziąłem do drużyny Gastona z M.E.R.C., Blood'a i Sidneya z A.I.M. + mój. Muszę przyznać, że mile zaskoczył mnie Sidney.

Odpowiedz do tematu