Poprzedni temat «» Następny temat
Jagged Alliance - opinie
Autor Wiadomość
Aeremar 
Szalony Berserker

Podziękowania: 3/14
Wysłany: 2008-06-08, 16:40   Jagged Alliance - opinie

Myślę, że nie trzeba przedstawiać tej znakomitej produkcji, ale jeśli ktoś nie zna:
Jest to turowa strategia czasu rzeczywistego z dość dobrze rozwiniętym elementem RPG.

Wikipedia napisał/a:
Zostajesz wynajęty przez osobnika zwanego Enrico Chivaldori do obalenia dyktatorskich i okrutnych rządów królowej małego państwa Arulco, która nazywa się Deidranna, i... jest także żoną zleceniodawcy. Na cel tej misji otrzymujesz określoną ilość gotówki którą możesz powiększać, poprzez handel, eksploatowanie paru kopalni, albo nawet poprzez brutalne nielegalne walki. Gracz będzie musiał zorganizować drużynę dobrze wyszkolonych najemników, określając wymagania misji, umiejętności i wyposażenie oraz relacje pomiędzy członkami zespołu.

Pierwszym zadaniem gracza będzie skontaktowanie się z resztkami ruchu oporu, którymi dowodzi Miguel Cordona, z drugiej najpotężniejszej rodziny w kraju (zaraz po Chivaldori). Zgodnie z obawami, napotyka opór zaraz po wylądowaniu helikoptera.

Najbardziej cenię sobie JA 2 i JA 2.5: UB. Genialny klimat, oryginalność i Ci najemnicy. Gra mimo wieku, trzyma się nadal dobrze (została wydana w '99).

http://jaggedalliance.pl/
http://www.jacenter.pl/news.php

Osobiście JA 2 stawiam wraz z BG 2 to moje ulubione gry.

EDIT: Widzę, że cieszy sie to zainteresowaniem - tak więc wydzieliłem osobną komnatę... co do Porad - proponowąłbym potworzyć (jesli będą zapytania) do każdej z części osobny temat (z prefiksem np. [JA1] [JA2] itd.), podobnie do opinii - ale to oczywiście tylko propozycja - m
Ostatnio zmieniony przez morgan 2008-06-23, 11:29, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Wszelak 
I'm the chosen one

Podziękowania: 12/9
Wysłany: 2008-06-08, 18:49   

Ja grałem tylko w JA 2.5: UB. Bardzo mi się podobało ale nigdy nie mogłem przejść (grałem za małolata). Teraz pewnie bym przeszedł ale nie chce mi się szukać płytek (nawet orginały mam :-> ). Aeremar może zachęcisz do zagrania? :lol:

Aeremar 
Szalony Berserker

Wysłany: 2008-06-08, 19:15   

Oj zachęcę, zachęcę.
-ogromny wybór najemników, z których każdy to indywidualność ze świetną osobowością
-możliwość stworzenie własnego bohatera (dziesiątki możliwości)
-rozbudowana kampania
-zróżnicowani wrogowie (spotkamy napakowanych zabijaków, jak i świetnych snajperów), na każdego inna taktyka
-bardzo ciekawy i złożony system walki
-genialna jak na tamte czasy fizyka
-mnóstwo wiernie odwzorowanych broni
-możliwość tworzenia własnych przedmiotów i dodatków do broni
-grafik może nie powala, ale mi się podobało jak ze snajperki trafiałem w głowę przeciwnika, bardzo efektowne :D
- nie jest to głupawa strzelanka, tylko gra wymagająca od nas intelektu i kreatywności
-niesamowity klimat, chcesz się poczuć jak najwięksi bohaterowia militarnego kina akcji? Ta gra jest dla Ciebie.

To tylko część zalet gry, jeśli czujesz ten klimat sam odkryjesz ich conajmniej dwa razy tyle. Warto chociaż spróbować zagrać.

PS. Ja też pierwszy raz w podstawówce próbowałem i nie mogłem początku przejść, ale po kilku latach znów spróbowałem i tak gram do dziś.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2008-06-19, 02:53   

Aeraldo napisał/a:
Aha, ciekawi mnie, skąd wziąłeś Wildfire?

dla czego Cie to ciekawi :->

Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2008-06-19, 08:03   

Bo sam nie mam i nie wiem, jak zdobyć ów dodatek. :-P

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2008-06-19, 11:16   

to chyba nie tyle dodatek co po prostu podrasowana podstawka;)

boro 

Podziękowania: 27/25
Wysłany: 2008-06-22, 14:10   

miałem Wild fire i przyznam szczerze, nie podobała mi sie. Zato polecam Jagged alliance 2 po angielsku z dodatkiem 1.13 Multum broni i przedmiotów(można sie naprawde zatracić), ustawienia w pliku tekstowym. Mozna sobie gre ułatwić jak i również utrudnić.
Gorąco polecam. Może już nawet spolszczenie jakieś zrobili.

( °Д°) <You've got to be kidding me...

Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2008-06-23, 10:51   

Zrobili, zgadza się. Sam instalowałem. Z tego, co wiem jest to spolszczenie do POLSKIEJ wersji JA2 + angielski patch 1.13. Do pobrania ze strony, którą już wcześniej podałem:
http://www.jacenter.pl/

Kallen 

Podziękowania: 2/12
Wysłany: 2008-07-26, 22:27   

Jedna z gier wszechczasów, obok Heroesów, Falloutów czy sagi BG.

boro 

Wysłany: 2008-08-20, 18:20   

Ano zgodzę sie, niejednokrotnie wracałem do tej gry. Szkoda, że JA3 jest w 3D ale z pewnością pogram sobie w to...

Aeremar 
Szalony Berserker

Wysłany: 2008-08-21, 17:05   

JA3 nie dorówna JA2, choćby z powodu grafiki, dla większości graczy jest to dobra wiadomość, aczkolwiek nie na naszym forum.

Jednak mimo, że 3 nie dorówna 2 to nie przekreślałbym tej gry. To również może być hit, który uplasuje się na drugim miejscu w gatunku wyprzedzając znakomity Silent Storm, który mimo grafiki 3D stale zagościł w moim top 10.

Pily 

Podziękowania: 1/6
Wysłany: 2009-01-17, 01:27   

Kolejna bardzo wciągająca gra ;)
Unfinished Business przeszedłem cały ;)
Zazwyczaj lubiłem grać tak, że wynajmowałem sobie wymiatacza Magica i nim przechodziłem całą grę, oczywiście fajnie jest zrobić swojego typka, ale jakoś lubię grać solo niemal w każdą grę i Magic spisywał się świetnie w samotkę ;)
Polecam jakby ktoś chciał spróbować - na pewno się nie zawiedzie wg mnie najlepszy najemnik.

boro 

Wysłany: 2009-01-18, 00:17   

Samo unfinnished bussines nie jest tak wspaniale jak JA2. UB mozna było pograć z dodatkowymi mapami z plyty kolekcjonerskiej.
Zwlaszcza dubbing w nim byl okropny co mnie strasznie wpieniało. jedyna osoba jaką przypadła mi do gustu to Stodge... z MERC i jego sławetny tekst "taaa, a połamac cinogi frajerze?" albo "to coś jak zupa... lubię zupe" Za to go kochałem.
mimo wszystko nie ma sie tego napiecia kiedy kopalnia ze srebrem sie wyczerpuje i mamy mniej zysku na dzień. Ogólnie JA2 zdecydowanie lepsza fabularnie.
wildfire zainstalowałem, i gdy zobacyzłem co zrobili Irze... (nigdy za nia nie przepadalem, ale zeby z niej zrobić jakiego dumbassa to juz lekka przeginka)odechciało mi sie... Tak wiec porzegnalem te wersje od razu. i pomyśleć ze taki byłem napalony, żeby ją w końcu dostać.

Pily 

Podziękowania: 1/6
Wysłany: 2009-01-18, 00:27   

Też bardziej podoba mi się JA2 - w końcu UB to tylko dodatek i w dodatku krótki :P
Co do tekstów - Magic też charakteryzował się w miarę niezłymi ;p
Do tygrysów "Pomyśl o klatce stary" "Paszcza ma jak śmieciarka"
jak był ciężko ranny to "zrobię z twojej dupy kotlet" itp
albo standardowe "dupki" jak napotka wroga hehe

Aeremar 
Szalony Berserker

Wysłany: 2009-01-18, 16:05   

Ale do UB możemy dołączyć Ciężką Przeprawę II dodającą masę nowych sektorów, w tym nowe miasto. Ja np. teraz gram w SOG 69 całkowicie zmieniający UB (mapa stylizowana na mapę Wietnamu), różne lokacje i miejscowości, całkowicie nowe bronie, tzn. te z czasów wojny w Wietnamie itd. Również bardzo podoba mi się motyw, gdy wraz z Amerykanami szturmujemy sektor kontrolowany przez VC wywiązuje się z tego wielka bitwa, o czym świadczy choćby fakt, że obok naszej drużyny staje ponad 30 żołnierzy. Polecam.

Odpowiedz do tematu