Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania o mody
Autor Wiadomość
boro 

Podziękowania: 27/26
Wysłany: 2007-12-04, 11:31   

Niw musisz przechodzić całej gry, żeby dotrzeć do wieży durgala. Niedalego Wrót baldura jest mała wioska, przechodząc przez nią, spotkasz pewnego czarodzieja który przeniesie cie w pewne miejsce z którego nie bedziesz wstanie wrocić, puki zadanie nie zostanie wykonane. W tym samym mieście o ile mnie pamięć nie myli dowiesz się o Wieży, pewnie bedziesz musiał pogadać z miszczucami. na 100% nie pamiętam w jakich okolicznościach sie ją odkrywało. A miasteczko to nazywa sie Broda Ulghota z tego co pamiętam.

( °Д°) <You've got to be kidding me...
Podziękuj autorowi tego posta

Sindarin 

Wysłany: 2008-01-19, 19:08   

Odpowiadając na tytuł tematu :
Dąż do wykonania głównego zadania wykonując questy w lokacjach przez które odwiedzasz.
To mój sposób na najciekawsze przejście gry za pierwszym razem :)

EDIT : co do modów to zdecydowanie BGT..

EDIT2 : polecam też grę ze słuchawkami,wtedy dużo bardziej zagłębiasz się w świat gry ;)

Cannabis 

Podziękowania: 1/3
Wysłany: 2008-04-24, 21:30   

A więc tak, na razie postanowiłem olać zabawę z modowanym BG2 i przejść maxymalnie zmodowaną pierwszą część sagi ;)

A więc tak, jak na razie mam te mody:
CoM Forge
Herbs & Potions Add-In
Item Correction Mod (NTotSC)
NTotSC (z wbudowanym DSotSC)
Slime Quest
The Grey Clan Episode I: In Candlelight
TWM
Unfinished Business BG1

I teraz pierwsze pytanie, czy są jeszcze jakieś inne mody/modziki?
Drugie pytanie. Czy trzeba to instalować w jakiejś określonej kolejności, czy wszystko jak leci (w przypadku NTotSC i ICM sprawa jest jasna, ale inne)?

I trzecie pytanko. Co dokładnie robi Ease-of-Use? Bo z tego co mi wiadomo, to jest to straszny ułatwiacz życia w grze, a nie chcę żeby gra była kompletnie banalna (dlatego odrzuciłem No Wear Limitations).

morgan 
Exiled Bard

Podziękowania: 469/316
Wysłany: 2008-04-24, 21:52   

Tak z pierwszej chwili (bez namysłu):
Secret of Bone Hill (aczkolwiek nie pamiętam na 100% czy była wersja pod czyste BG1)
The Drizzt Saga
(aczkolwiek coś mi mówi, że jeszcze jakieś były

Cannabis napisał/a:
Czy trzeba to instalować w jakiejś określonej kolejności, czy wszystko jak leci

Zerknij do BiG World Project (tam jest to wszystko wyłożone) na SHSie...
Cannabis napisał/a:
TWM
Unfinished Business BG1

Doradzałbym kolejnośc odwrotną - część komponentów jest podobna, aczkolwiek Zedowe są nieco lepsze...
Co do TWM - Zed wydał w listopadzie nowszą wersję, niz jest na Sadze (zreszta tamta miała błędy krytyczne)
Cannabis napisał/a:
nie chcę żeby gra była kompletnie banalna

I tak będzie, bo zadbały o to DSotSC i NTotSC - dlatego polecałbym instalację komponentu #93 z TWM (zdobywane XP obcięte o połowę - utrudni grę chociaz na początku)...
Co do E-o-U - masz 100% racji (niektóre komponenty z kilometra zalatują cheatem;)
Jeśli używałbyś wersji nie-WeiDU NTotSC - doradzałbym także patch Shinigamiego (Item Correction Mod)...

Cannabis 

Wysłany: 2008-04-24, 22:05   

Cytat:
I tak będzie, bo zadbały o to DSotSC i NTotSC

A podobno to miało podnieść poziom trudności rozgrywki -.-

Cytat:
Secret of Bone Hill (aczkolwiek nie pamiętam na 100% czy była wersja pod czyste BG1)
The Drizzt Saga

A czy te mody też są spolonizowane? Bo jak nie, to będzie taki mały zonk - wszystko po polsku, a te dwa po ang (nawet nie wiem czy to by wtedy działało ^^).

morgan 
Exiled Bard

Wysłany: 2008-04-24, 22:08   

Cannabis napisał/a:
A czy te mody też są spolonizowane? Bo jak nie, to będzie taki mały zonk - wszystko po polsku, a te dwa po ang (nawet nie wiem czy to by wtedy działało ^^).

Nie, ale zonka nie będzie - zwłaszcza, że się zgłaszasz do tłumaczeń z angielskiego - po prostu dokleją swoje kwestie do dialog.tlk (i dialogF.tlk), bez dokonywania żadnych zmian w grze...
Cannabis napisał/a:
A podobno to miało podnieść poziom trudności rozgrywki -.-

Podnoszą, ale tylko na początku - potem masz juz tyle eXPa i tak przegięte przedmioty, że będzie to mini wersja ToBu (patch Shinigamiego balansuje itemy)...

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones maiores || (post)Impressiones Cattæ | Impressiones Ænigmællæ | Impressiones Foliællæ
Corpus Tuum (18+) | Impressiones Rosellæ || Impressiones maximæ || Impressiones amorosæ | Anti- et postimpr. amorosæ

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Albatros
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/12
Wysłany: 2008-04-25, 00:34   

Cannabis napisał/a:
Drugie pytanie. Czy trzeba to instalować w jakiejś określonej kolejności, czy wszystko jak leci (w przypadku NTotSC i ICM sprawa jest jasna, ale inne)?

Do tego co napisał morgan dodam tylko, że UB dubluje rozwiązania NTotSC. Z kolei pełna instalacja UB i TWM na pewno coś namiesza, dlatego dla rozeznania przeczytaj dokładnie readme TWM.

Poza tym widzę, że lista modów pochodzi z Sagi. Koniecznie ściągnij więc Final Patcha 2.01B do NTotSC, którego zapomniano wrzucić na płytę.

Cannabis 

Wysłany: 2008-06-28, 17:57   

Ok zainstalowałem wszystkie mody do BG 1 jakie się tylko da, no i na tym koniec fajnej zabawy, bo kiedy tylko chcę uruchomić nową grę, lub wczytać grę wywala mnie do pulpitu i wyskakuje komunikat:
Cytat:
An Assertion failed in D:\Baldur\CItem.cpp at line number 1028

Mam zainstalowane:
NTotSC + final patch + patch Shinigamiego
TWM + patch
EoU
UB
DSotSC + patch pl

A te trzy nie chciały mi się zainstalować:
Herbs
TGC
SQ + patch

Ktoś wie OCB?

morgan 
Exiled Bard

Wysłany: 2008-06-28, 18:25   

Widzę, że instalowałeś bez BGT - w tym momencie:
1. Nie instalujesz DSotSC (zawiera go ta akurat wersja NTotSC (do gry z BG I) v2.01B)
2. Jak wyżej wspomniał Albatros - czytałeś ReadMe do TWM?? Zed wypisał tam, które komponenty się dublują, które są rozszerzone w Jego modyfikacji - zbieżne powinieneś instalować tylko z TWM lub z UB
2. Mam nadzieję, że nie w takiej kolejności instalowałeś (TWM idzie na koniec, DSotSC jak pisałem nie instalujesz, EoU powinien być też przy końcu, jesli sie nie mylę)
3. Rozumiem, ze instalujesz tylko mody PL??

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones maiores || (post)Impressiones Cattæ | Impressiones Ænigmællæ | Impressiones Foliællæ
Corpus Tuum (18+) | Impressiones Rosellæ || Impressiones maximæ || Impressiones amorosæ | Anti- et postimpr. amorosæ

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Cannabis 

Wysłany: 2008-06-29, 12:50   

Tak, wszystkie są po polsku, a jeśli nie to wgrałem już spolszczenia. Instalowałem w takiej kolejności:
TWM + patch
DSotSC + patch pl
EoU
UB

Czyli wystarczy, jak wszystko odinstaluję i potem zainstaluję (w takiej kolejności):
NTotSC
Herbs
TGC
SQ + patch
TWM
EoU

?

Saiya-jin

Podziękowania: 5/21
Wysłany: 2008-06-29, 13:01   

Musisz uważać, aby nie dublować komponentów.

morgan 
Exiled Bard

Wysłany: 2008-06-29, 13:26   

Moim zdaniem kolejność instalacji winna wyglądać tak:
BG1+TotSC;>
NTotSC
SQ
TGC
Herbs
TWM (mimo,iż ZED radzi na końcu - instalowałbym przed EoU - jakoś tak mi coś mówi)
EoU

Saiya-jin napisał/a:
Musisz uważać, aby nie dublować komponentów.

Toś doradził, nie ma co;/
1. Pisałem o tym wcześniej
2. Jak widzę w nowej wersji multiinstalu nie ma mowy o UB, a nic mi nie wiadomo na dublowanie się innych komponentów
Po drugie nie wiem, czy Herbs & Potions jest na tyle 'dobrym' modem by warto go instalować - NTotSC dodaje np. mikstury z BG2...

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
nie.
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern

Jvegi napisał/a:

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 257/53
Wysłany: 2008-06-29, 15:33   

Odradzałbym instalowanie EoU dla BG1, przynajmniej w całości, bo zepsuje elementy NTotSC i TWM. Zacytuję samego siebie z dawniejszego maila:

EoU v2.1 (taka chyba najnowsza) to prymitywnie zrobiony mod podmieniający pliki gry na własne spreparowane wersje, zamiast je modyfikować, na co WeiDU daje odpowiednie narzędzia. Więc jeśli te same pliki co w EoU są też zmieniane przez NTotSC lub inny mod, to tracisz zmiany z zainstalowanego wcześniej moda.

NTotSC wprowadza pewne poprawki w broniach miotanych i pociskach, które zostaną skasowane po instalacji ~Higher (500 items) stacks for gems/missiles/potions/scrolls~, ale nie są na tyle zauważalne, by nie można je było przeboleć.

Torba przechowywania z ~Bag of holding and improved Erdane store~ jeszcze nikomu nie zadziałała. TWM ma lepsze.

Nie warto instalować ~Higher stacks for normal missiles in stores~, bo stracisz dostęp do wszystkich oferowanych w tych sklepach nowych przedmiotów z NTotSC i TWM.

~Maximum of hit points per level~ dubluje rozwiązania z NTotSC i TWM

~Improved spell learning for bards and mages~, ~Happy mode (no annoyed or angry NPC)~ i ~Happy dual-classing~ można zainstalować niczego nie psując, ale to ewidentne cheaty.

Moduł ~Xp level cap~ (4 warianty do wyboru) też zawarty jest w NTotSC i TWM, ponadto jego instalacja uniemożliwi awans powyżej 20. poziomu postaciom.

WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE

Cannabis 

Wysłany: 2008-07-01, 22:26   

Ok zainstalowałem wszystko w dobrej kolejności i w tej chwili mam takie mody:
TWM + patch
Herbs
TGC
SQ + patch
Com Forge

I teraz u Winthropa miałem zonka, że pęk strzał/bełtów (20 sztuk) kosztuje 36 sztuk złota. Czy to normalne z tymi modami? :-P

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 250/60
Wysłany: 2008-07-01, 23:00   

Cannabis napisał/a:
I teraz u Winthropa miałem zonka, że pęk strzał/bełtów (20 sztuk) kosztuje 36 sztuk złota. Czy to normalne z tymi modami? :-P

Tak, to bardzo normalne ;)

Odpowiedz do tematu