Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Lista przedmiotów i miejsca, gdzie je znaleźć
Autor Wiadomość
Illasera Prędka 

Podziękowania: 2/35
Wysłany: 2011-03-16, 17:33   

Wydaje mi się, że to dobre miejsce na takie pytanie, zadaję wiec: Gdzie można znaleźć łuk o wdzięcznej nazwie Ripper? Coś jak Przebijacz na polski, tak mi się zdaje ;) . Potrzebuje go by złożyć mega-super hiper łuk u Ruada (wiem, niby pytanie z modów, ale jestem pewien, że łuk był gdzieś w podstawce).
Podziękuj autorowi tego posta

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 60/107
Wysłany: 2011-03-16, 17:48   

Rozpruwacz (bow09)
-Walczy nim niziołek Togan, z którym walczysz w Kuli Sfer.(z insimilionu)

Z tego topicu - Alvarez:
Cytat:
Rozpruwacz +2 ("BOW09") – Togan, niziołek w Kuli sfer.
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P
Ostatnio zmieniony przez Alvarez 2011-03-16, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Illasera Prędka
Illasera Prędka 

Podziękowania: 2/35
Wysłany: 2011-03-17, 15:58   

Przyjrzałem listę i nie znalazłem miejsc gdzie znajdują się Torby przechowania. Szukam ich, znaleźć nie mogę... Dziwne, nigdy z tym problemu nie miałem, ale teraz po prostu nie mogę znaleźć...

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2011-03-17, 16:22   

Torby przechowywania są dwie:
- Jedna w Czarowięzach
- Drugą można kupić u Księgarza Łazarza w Saradush/Amkethran.
(+ jeszcze jedna przy rozpoczęciu gry w ToBie)

A torba na mikstury jest do kupienia u siostry Garleny przed Twierdzą Strażnika.

Więcej szczegółów
Illasera Prędka
greegarak 
Tsung vs.Kang- Chodzić ci się nie chce?"

Podziękowania: 60/73
Wysłany: 2012-12-20, 11:28   

Nie mam obecnie możliwości sprawdzenia pewnej rzeczy z ToB,a, dlatego pytanie.
Według NI jedna zpostaci Sendai, ma fajny korbacz, wedle st,atystyk mogący konkurowač z CPW, opis i wygląd jest jak zwykłego cepa. Jest zdejmowalny i upuszvzalny, czy wg Was jest to broń do zdobycia? Nie pamiętam teraz nazwy przedmiotu w NI, a zamierzam grać niedługo w WoBG, więc tak z ciekawości pytam.

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 125/84
Wysłany: 2012-12-20, 12:11   

Masz na myśli cep, który ma możliwość zatrucia i spowolnienia celu przy ataku (chyba też pogorszenia siły celu na jakiś czas)? Jeśli tak, to widzę, że ma on nazwę sendai.itm, czyli to osobista broń Sendai (ma go ta prawdziwa Sendai, a nie jedna z figur utworzonych przez nią) - na dodatek ma błędny opis zwyczajnego cepu drowów +3. Mam wrażenie, że wbrew oznaczeniu w NI, że jest on upuszczalny, wcale taki w grze nie jest... nie wiem dlaczego, ale czasem te oznaczenia w NI czy IE są nieprawidłowe...

Chyba mam sejwa przed walką z Sendai, to przy jakiejś okazji sprawdzę, czy upuszcza ona ten cep, ale szczerze wątpię (ma ona też w ekwipunku właśnie zwykły cep drowów +3 - ale nim nie walczy - i to tylko jego zapewne upuści).

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

greegarak 

Wysłany: 2012-12-20, 12:59   

Dzięki za badanie tej kwestii.potwierdź proszę czy tak samo wygląda to w praktyce.
Czy ten zwykły cep +3, na pewno mnie jest tym włašnie cepem?

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Wysłany: 2012-12-20, 15:21   

Sprawdziłem - niestety, ten cep, który zostaje po Sendai, to zwykły cep drowów +3 (IE pokazuje, że to ten z pliku dwblun01.itm). Poza tym, przy przyłączeniu Sendai do drużyny kodem, wejściu do jej ekwipunku i próbie zdjęcia tego specjalnego cepa z ręki wyskakuje komunikat "Nie można zdjąć tego przedmiotu".

Cały czas nie mam pojęcia, dlaczego zarówno IE, jak i NI wyświetlają błędnie, jakoby przedmiot ten był upuszczalny... Jeśli ktoś bardziej ogarnięty w tych programach wie, dlaczego tak jest, wdzięczny byłbym za uświadomienie (czy to jakaś zwykła niedoróbka w programie, czy coś innego).

Edit do poniższego: Faktycznie, masz rację. Dzięki. W ten sam sposób Sendai ma założoną Kolczugę Pieśniarza Klingi, w której może rzucać czary - ale jej nie upuści.

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...
Ostatnio zmieniony przez porfirion 2012-12-20, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
greegarak
dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 794/126
Wysłany: 2012-12-20, 16:42   

Są dwa sposoby, aby postać nie upuszczała przedmiotu. Jeden bazuje na zdefiniowaniu przedmiotu jako nieupuszczalny globalnie, robi się to w pliku przedmiotu. Drugi pozwala dawać postaciom zwykłe przedmioty, normalnie dostępne w grze, z możliwością nieupuszczania tego przedmiotu, a to już definiuje się w pliku postaci i pewnie w ten sposób zrobiono z cepem Sendai.

Więcej szczegółów
porfirion, greegarak
greegarak 

Wysłany: 2012-12-20, 23:56   

dradiel napisał/a:
. Drugi pozwala dawać postaciom zwykłe przedmioty, normalnie dostępne w grze, z możliwością nieupuszczania tego przedmiotu, a to już definiuje się w pliku postaci i pewnie w ten sposób zrobiono z cepem Sendai.
Jest to chyba najskuteczniejsze przypisanie przedmiotu do npc. Próbowałem wybić ten cep ale nic nie daje pożądanego efektu.
Szkoda fajny cep.

anoim2666

Podziękowania: 41/18
Wysłany: 2014-08-06, 09:51   

Zna ktoś kod na ciało Renfelda (romans z Jaheirą)? Bo gdzieś go zgubiłem a teraz bardzo chciałbym odzyskać. :)

Ok, już nie trzeba. Wyrzuciłem je na Targu Przygody i tam sobie leżało.

Używamy opcji "Edytuj" - Vinci
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2014-08-06, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Wysłany: 2016-01-24, 00:15   

Kirara napisał/a:
Na szybko poprawiłam wskazane błędy

Jeszcze drobiazg - nowodopisane pierścienie nie wyświetlają się w spisie po prawej.

Kirara napisał/a:
Względem brakujących przedmiotów może ktoś wie, jakie jest miejsce występowania Pierścienia Burzy? To jest jakiś przedmiot z zadania?

Hmm, mam zainstalowany mod Xan NPC i tam ten pierścień odgrywa rolę w dodatkowym zadaniu Xana - z tego wnioskuję, że w oryginalnej grze nie został on w ogóle użyty i się nie pojawia (tj. NI w odniesieniach do pliku przedmiotu znajduje mi tylko te rzeczy od Xana). Ale to musiałby potwierdzić ktoś, kto nie ma Xana zainstalowanego (a najlepiej ma w ogóle niezmodowaną grę - znajdzie się ktoś taki? :razz: ).

We internecie...

Więcej szczegółów
Kirara
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 136/151
Wysłany: 2016-01-24, 00:45   

porfirion napisał/a:
Hmm, mam zainstalowany mod Xan NPC i tam ten pierścień odgrywa rolę w dodatkowym zadaniu Xana - z tego wnioskuję, że w oryginalnej grze nie został on w ogóle użyty i się nie pojawia (tj. NI w odniesieniach do pliku przedmiotu znajduje mi tylko te rzeczy od Xana). Ale to musiałby potwierdzić ktoś, kto nie ma Xana zainstalowanego (a najlepiej ma w ogóle niezmodowaną grę - znajdzie się ktoś taki? :razz: ).
Ok kilka słów wyjaśnienia i potwierdzenia - w niezmodowanej grze przedmiot faktycznie występuje i rzeczywiscie nie ma żadnego zastosowania choć zdaje się że plany odnośnie użycia były dość konkretne i po prostu nie zostały dokończone - jeśli ktoś grał kapłanem to pamięta że w grze mamy misje odzyskania pierścienia switu od złodziei jacy ukradli go i przetrzymują w slumsach, jest to pierścień świtu (RING38) jaki ma opis łudząco podobny do naszego RING37 - prawdopodobnie miała to być alternatywa dla kogoś kto by grał kapłanem talosa - im też mieli pierścionek ukraść :wink:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Więcej szczegółów
Kirara
porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Wysłany: 2016-01-24, 01:48   

Tuldor88 napisał/a:
w niezmodowanej grze przedmiot faktycznie występuje

Ale występuje w samej grze lecz bez zastosowania, czy raczej, jak rozumiem, występuje tylko w plikach niezmodowanej gry, ale w samej rozgrywce bez kodów go nie uświadczysz?

We internecie...

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 136/151
Wysłany: 2016-01-24, 11:34   

http://athkatla.cob-bg.pl...p=118068#118068
porfirion napisał/a:
Ale występuje w samej grze lecz bez zastosowania, czy raczej, jak rozumiem, występuje tylko w plikach niezmodowanej gry, ale w samej rozgrywce bez kodów go nie uświadczysz?
Niestety tak - jak pisałem sposób wstawienia opisu sugeruje że Talosanie też mięli mieć quest z ukradzeniem im pierścionka przez złodziei ze slumsów ale najwidoczniej się z tego wycofano (nie wiem dlaczego) i zamiast tego ich alternatywne zadanie polega na prostym odebraniu w slumsach pierścienia skradzionego Lathanderowcom:
http://baldur.cob-bg.pl/b...ica_swiatyn-bg2
(Świątynia Talosa, 9 akapit)

Swoją drogą prosiłbym o przeniesienie tutaj ostatnich 3 postów z podlinkowanego tematu :smile:

Gotowe. ;) - L`f
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Odpowiedz do tematu