Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - portrety postaci
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 87/119
Wysłany: 2020-07-08, 00:18   Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - portrety postaci

Słuchajcie, jedna rzecz od początku nie daje mi spokoju, a chodzi o portrety moich NPC. Wszystkie z nich zostały znalezione w sieci i udało mi się odnaleźć tylko kilku autorów z nich, wpisałem ich zresztą w Readme. Niestety, nikt z nich nigdy nie odpowiedział na moje maile z prośbą o oficjalne pozwolenie na ich wykorzystanie (obawiam się, że po prostu znalezione adresy email mogą już nawet nie być obsługiwane). Poza tym nadal korzystam z kilku portretów, których autorów nie udało mi się znaleźć.

Faktem jest, że każdy z portretów został w mniejszym lub większym stopniu zmodyfikowany (przycięcia/obroty/kadrowanie), ale mimo wszystko nie czuję się komfortowo. W tym momencie modyfikacja jest dostępna tylko w języku polskim, ale jeśli miałaby zostać przetłumaczona, nigdy nie zgodziłbym się na wypuszczenie moda dalej w świat nie posiadając kompletu informacji dot. tego, kto jest autorem i czy daje mi zgodę na korzystanie z portretów.

Dlatego też chciałbym zlecić komuś stworzenie całkowicie autorskich portretów. Totalnie nie wiem, do kogo uderzyć... Czy ktoś z Was jest w stanie kogoś polecić? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rekomendacje.

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 222/62
Wysłany: 2020-07-08, 05:30   

Nowusie, tak jak pisałem ci na FB, Isandir robi bardzo dobre portrety. Możesz sprawdzić jak wyglądają, ściągając paczkę portretów Isandir's Portrait Pack. Ewentualnie możesz zapytać w tym wątku, może ktoś pomoże, albo pokieruje do kogoś: Custom Portraits.
Into the middle I was led
Podziękuj autorowi tego posta

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-07-08, 07:06   

Cahir napisał/a:
Nowusie, tak jak pisałem ci na FB, Isandir robi bardzo dobre portrety. Możesz sprawdzić jak wyglądają, ściągając paczkę portretów Isandir's Portrait Pack. Ewentualnie możesz zapytać w tym wątku, może ktoś pomoże, albo pokieruje do kogoś: Custom Portraits.

Cahirze, znam jego prace i pisałem do niego już 2 razy, ponad 2 lata temu. Bez odzewu.

Cecylio 

Podziękowania: 11/41
Wysłany: 2020-07-08, 09:58   

A może autorka tzw. Paint BG?

https://www.deviantart.com/artastrophe/about

Jej portrety mają inny styl od oryginału, niemniej osobiście bardzo często ich używam do podmiany oryginalnych. Zwyczajnie mocno przypadły mi do gustu. Nie wiem jak aktywna jest autorka, ale spróbować można.

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 222/62
Wysłany: 2020-07-08, 15:12   

Cecylio napisał/a:
A może autorka tzw. Paint BG?

https://www.deviantart.com/artastrophe/about

Jej portrety mają inny styl od oryginału, niemniej osobiście bardzo często ich używam do podmiany oryginalnych. Zwyczajnie mocno przypadły mi do gustu. Nie wiem jak aktywna jest autorka, ale spróbować można.

No właśnie problem w tym, że chyba nie za bardzo aktywna.
Into the middle I was led

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-07-08, 15:30   

Ogłosiłem się w kilku miejscach w polskim internecie i oczywiście nie ma osób, które zgodziłyby się pomóc "za darmo". No i trochę jestem w kropce - no bo zastanawiam się, czy powinienem ponosić dodatkowe koszty na coś, na czym nic nie zarabiam... A to jest jednak 10 portretów.

Dragonian 

Wysłany: 2020-07-09, 10:56   

Zrób zbiórkę - ja chętnie dorzucę jakiś grosz - póki co nie grałem bo czekam na wersję kompatybilną z EET ale na pewno zagram :)

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2023-03-26, 22:44   

Wraz z aktulizacją modyfikacji, zgodnie z obietnicą, pojawią się nowe portrety. Ich twórczyni spadła mi z nieba, jest bardzo utalentowana i mam wrażenie, że każdy kolejny portret jest lepszy od poprzedniego.

Czekam jeszcze na Masambe, ale na ten moment wygląda to tak, jak poniżej.

Gdy portret Masambe zostanie przygotowany, przyjdzie czas na finalne szlify, np. zmianę koloru oczu, zmianę tła, dodanie jakichś kolorów. I tutaj proszę Was o rady, na co zwrócić szczególną uwagę?

Co do postaci, chyba łatwo poznać, kto jest kim, hm? :) To co na pewno rzuca mi się w oczy to fakt, że głowa Namiira jest zbyt mała w stosunku do pozostałych postaci. Natomiast chcę wyłapać takich szczegółów jak najwięcej, stąd prośba o wszelkie rady i sugestie :)

greegarak 
http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=7680

Podziękowania: 83/73
Wysłany: 2023-04-14, 08:12   U Kasandry

nowus777 napisał/a:
Wraz... takich szczegółów jak najwięcej, stąd prośba o wszelkie rady i sugestie :)

Czołem. U Kasandry w dłoni, co się znajduje?
Dwa portrety(ala pamięciowe) nie są utrzymane w konwencji - "spójrz mi w oczy" - Kasandry i Talindry, co jest na minus dla nich.
Talindra wydaje się jakaś zgarbiona, nie współgra to wykonującym dumnie swe obowiązki paladynem, będącym czujnym na służbie.
Aletrze brakuje błyskotek i świecidełek. Będąc profesji bard, nie można nosić zbroji.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2023-04-14, 11:56   

Chyba pomyliłeś Alethrę i Kasandrę, Alethra nie ma na sobie zbroi, a w ręku trzyma swoje lustereczko :)

Nie wszystkie z oryginalnych portretów do BG1 są utrzymane w konwencji "spójrz mi w oczy". Weźmy np. taką Alorę, Faldorn czy Quayle'a.

greegarak 
http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=7680

Podziękowania: 83/73
Wysłany: 2023-04-14, 15:15   HolaHola

Cytat:

Nie wszystkie z oryginalnych portretów do BG1 są utrzymane w konwencji "spójrz mi w oczy". Weźmy np. taką Alorę, Faldorn czy Quayle'a

Queyla można by jeszcze zaliczyć do tej konwencji(okulary utrudniają ocenę kierunku jego oczów). Faldorn to najgorszy portret(chyba miał ująć jej dziki, gwałtowny charakter). Alora chyba stylizowana na małą diewczynkę, która chce by podziwiać jej urodziwą twarzyczkę. W BG2 już wszyscy patrzą bezpośrednio wprost, co jest mi bardziej przekonujące, choć i tak najlepszy jest Icewind.

Cytat:
pomyliłeś Alethrę i Kasandrę, Alethra nie ma na sobie zbroi, a w ręku trzyma swoje lustereczko

Możliwe. Żyłem w przekonaniu że Kasandra ma blond włosy, a Aletra ciemny kolor.

Bimkie Guy

Podziękowano 3 razy
Wysłany: 2023-05-02, 03:05   

nowus777 napisał/a:
Natomiast chcę wyłapać takich szczegółów jak najwięcej, stąd prośba o wszelkie rady i sugestie :)

Zgodnie z życzeniem.

Po pierwsze jest lepiej niż było, to na pewno. Po drugie, proszę się mną nie przejmować - jestem perfekcjonistką.

Dla mnie portrety zbyt kreskówkowe i odbiegające od tych oryginalnych z BG stylem. Te oryginalne wyglądały bardziej realistycznie i nic dziwnego, skoro były robione ze zdjęć prawdziwych ludzi. W ogóle polecam tę metodę, sama przerobiłam w ten sposób swoje zdjęcie i przy niewielkim nakładzie pracy wyszło super. Nie trzeba się przejmować najgorszym koszmarem, czyli odpowiednimi proporcjami twarzy oraz jej mimiką. Jeśli miałabym robić portrety do moda, to tylko tą metodą.

Ze wszystkich Miranda wygląda najlepiej. Na siłę można by coś poprawić, ale lepsze wrogiem dobrego, więc na moje mogłoby iść w takim stanie na produkcję. Fajny ćwiercz, gładka twarz, oczy żywe i błyszczące, ładne dłonie, jest ok. Nie wiem, jaki ma postać charakter, ale z portretu bije spokój.

Theodor wygląda jak creeper. Mi to do niego pasuje, ale nie wiem, czy taki był zamysł. xD Jak tak patrzy, to mam wrażenie, że chce mnie zabić, że uśmiech jest nieszczery. No nie widzę wesołego, żądnego przygód łowcy tylko jakiegoś zakapiora. Przerobiłabym mu brwi, żeby miały łagodniejszy łuk, może to pomoże. Chodzi mi o to, żeby były mniej w literę V złożone. Dodatkowo trzeba zająć się tęczówkami, bo oczy wyglądają na nieco martwe. Potrzebują więcej głębi i blasku (patrz - Miranda).

U Alethry wydaje mi się, że są pokopane proporcje twarzy. Mały palec u dłoni też nie wygląda najlepiej. Włosy wyglądają na zniszczone farbowaniem. No nie uwiodłaby mnie, i gdybym zobaczyła taki portret w grze, to bym nie rozumiała istnienia jej powodzenia. Talindra i Miranda 100x ładniejsze. Samo lusterko fajnie wygląda, ciuchy też, chociaż mi do niej nie pasują.

Talindra to chyba najlepszy z tych portretów (obok Mirandy). Dodałabym lekkiego blasku włosom (albo i nie, muszę sprawdzić sama, czy to dobry pomysł), dodała też gdzieniegdzie odbijające się światło na metalowej zbroi, może coś jeszcze na siłę poprawiła, ale ogólnie jest git. Portret oddaje jej poważną i zamkniętą osobowość, i zmartwienie, a przecież ma powody do zmartwień.

Namiir wygląda jak szatan xD No jak diabelstwo totalnie. Zmieniłabym mu przede wszystkim fryzurę na jakąś mniej szpiczastą. Zwróciłeś uwagę na za małą głowę, ale ja bym poszła w inną stronę i zmniejszyła mu obwód szyi, bo wygląda jak Pudzian. Taki nabity dzik zamiast zwinnego łotrzyka.

Nathan ma dobrze twarz wycieniowaną, fajny grymas między oczami. Włosy też ładne. Broda jak dla mnie za mało dorodna, wyobrażałam go sobie inaczej :D Delikatnie bym jeszcze podrasowała cienie na szacie, a poza tym może coś pokombinowała z makijażem, bo coś mi w nim nie pasuje.

U Ariadne zmieniłabym fryzurę, bo wygląda jak jajko. To samo co u Nathana - szatę da się podrasować, by wyglądała bardziej realistycznie.

Dobra, to tyle. To nie są moje wszystkie uwagi, ale chcę wrzucić sobie te portrety jutro do programu graficznego, żeby zobaczyć, czy to, o czym myślę, w ogóle ma sens.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2023-05-02, 14:25   

Dziękuję za uwagi. Z niektórych pewnie skorzystam! :)

Nie za bardzo wyobrażam sobie wrzucenie tych portretów do jakiegoś generatora IT, bo to trochę tak, jakbym napluł na pracę graficzki. Wiem, ile Varehma włożyła pracy w te portrety, wszystkie powstawały w oparciu o moje opisy i wg mnie są naprawdę ładne. Nowe portrety nigdy nie będą 1:1 w stylu tych z BG, bo żeby takie były, musieliby je stworzyć tamci twórcy. A jak obserwuję, jakie portrety mają na ogół NPC z modów, to uważam, że Varehma naprawdę dała radę.

Na ten moment portrety wyglądają tak, jak poniżej.

Zgłosiłem do poprawy kilka elementów:
- kolory tła -> chcę, żeby były bardziej zróżnicowane,
- jakieś drobiazgi, np. zmiana koloru oczy u Talindry, jakiś dodatkowy klejnot dla Alethry, podniesienie spinki Ariadne.
Zobaczymy, jak portrety będą wyglądać po tych poprawkach :) Najważniejsze jest dla mnie to, że w końcu będą one całkowicie autorskie. Bardzo mi na tym zależało, bo dotychczas korzystałem z portretów nieznanych mi twórców.

Ril 
Aurylita

Podziękowania: 59/55
Wysłany: 2023-05-03, 00:38   

Te portrety moim zdaniem zyskałyby na bardziej stonowanej kolorystyce. Takie jaskrawe odcienie niebieskiego i zielonego spotyka się u ludzi. Ale tylko gdy noszą soczewki. Rysunki są piękne, lecz jakiś mały filtr by nie zaszkodził (jak niżej).

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Ruffle_truffle
Neysa 
Witch with the Cats

Podziękowania: 19/40
Wysłany: 2023-05-03, 12:10   

Powiem tak, kwestia gustu odnośnie portretów. Mnie jak jakieś nie leżą, to i tak podmieniam sobie na takie, jakie mi pasują.
Co do kolorów, to fakt, lepiej by się komponowały bardziej stonowane. Bliżej byłoby im do klimatu oryginałów.

Bimkie Guy napisał/a:
ja bym poszła w inną stronę i zmniejszyła mu obwód szyi, bo wygląda jak Pudzian. Taki nabity dzik zamiast zwinnego łotrzyka.

Oplułam się kawą dzięki temu komentarzowi, sprawiłaś mi niesamowitą dziką( :wink: ) radość. Dziękuję! :lol:
Stanisław Jerzy Lec

Podziękuj autorce tego posta

Odpowiedz do tematu