Poprzedni temat «» Następny temat
Czego teraz słuchasz?
Autor Wiadomość
torian 

Podziękowania: 39/15
Wysłany: 2022-05-28, 17:19   

King Crimson. Wiem, zespół starszy od węgla ale dotąd funkcjonował gdzieś na granicy mojej uwagi tzn wiedziałem że taki zespół jest i to tyle. Pewnego pięknego dnia jak zwykle leciał sobie kanał muzyczny ze starociami i w pewnym momencie usłyszałem coś wobec czego nie mogłem przejść obojętnie.

King Crimson - 21st Century Schizoid Man

A kiedy po podejściu do telewizora zobaczyłem 7 eleganckich starszych panów stwierdziłem że najwyższy czas nadrobić zaległości.

Oprócz tego:

Devin Townsend - Spirits Will Collide

Kolejny jegomość którego mętnie kojarzyłem ale nigdy nie zapoznałem się bliżej z jego twórczością.
Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 216/186
Wysłany: 2022-05-28, 20:00   

King Crimson to legenda...
...do której wciąż jeszcze nie dorosłem :sad:
Ale oglądając ten teledysk, zwróciłem uwagę na basistę.

:arrow: Czy to przypadkiem nie on?

Chwila guglania podpowiada, że to Tony Levin, który rzeczywiście współpracował z Gabrielem oraz między innymi z Liquid Tension Experiment (pochodna Dream Theater).

Ja tymczasem do wczoraj przerabiałem najlepsze pięćdziesiąt utworów ZZ Top. Pomijając te najbardziej znane, polecam:
:arrow: I Gotsta Get Paid (WTF is "gotsta")?
:arrow: Cheap Sunglasses
:arrow: Rough Boy

Ruffle_truffle 
Sługa Shargaasa!

Podziękowania: 32/95
Wysłany: 2022-07-01, 18:41   

https://m.youtube.com/watch?v=rKrRvol5ACQ&feature=youtu.be

H.I.M. Cyanide sun

Mój aforyzm

Ruffle_truffle 
Sługa Shargaasa!

Podziękowania: 32/95
Wysłany: 2022-07-02, 19:47   

https://m.youtube.com/watch?v=qTpAjRXPux0&feature=youtu.be

S.L.D.

Weźcie prysznic

Mój aforyzm

Neysa 
Witch with the Cats

Podziękowania: 17/24
Wysłany: 2022-07-19, 12:37   

Z łagodniejszych rzeczy.

Within Temptation: Don't pray for me.

https://www.youtube.com/w...ithinTemptation

Kawałek w starych klimatach zespołu. Sharon im starsza, tym atrakcyjniejsza. :lol: :wink:
Stanisław Jerzy Lec

Podziękuj autorce tego posta

Aristo 
Legenda

Podziękowania: 187/138
Wysłany: 2022-08-23, 13:20   

Prince - Purple Rain (live) - To jest jednak magia. Utwór tak legendarny dla mnie jak "Stairway to Heaven" czy "Child in Time".
Prince - Te Amo Corazon/Fury/Purple Rain/Let's Go Crazy (live) - Występ z Brit Awards 2006. Z przykrością stwierdzam, że dwie najśliczniejsze dziewczyny na scenie (Cora Coleman Dunham - perkusistka i Tamar Davis - tancerka/wokalistka) z upływem lat mocno "rozbyły się w biedrach".
Timecop1983 - On the Run

Barry Adamson - Something Wicked This Way Comes
Tito & Tarantula - After Dark (live) - Zadziwiające, że będący w tak odległych stanach świadomości Steven Hufsteter potrafi składnie zagrać na gitarze.
Don Mentony Band - Vlak - Uwaga, mocno wpada w ucho! Warto też zainteresować się tym zespołem, bo ogólnie jest świetny.

Lynyrd Skynyrd - Simple Man
Johnny Cash - The Man Comes Around - Genialna piosenka; mnie już jednak zawsze będzie się kojarzyła z finałem pierwszej serii "Kronik Sary Connor".
Bob Seger and Jason Aldean -Turn the Page (live)

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 216/186
Wysłany: 2022-08-28, 15:50   

Flotsam and Jetsam - No Place for Disgrace
Thrashowe arcydzieło z 1988 (sic!) roku. Dziesięć dobrych, równych kawałków. Muzycy ewidentnie pod wpływem Metalliki (ich niedawny kolega, Jason Newsted, przeszedł dopiero co do konkurencji). Być może zresztą nie z wyboru, tylko pod presją wydawcy, który chciałby mieć w katalogu więcej rzeczy sprzedających się tak dobrze jak Master of Puppets, czy Ride the Lightning. Do tej drugiej płyty "szumowinom" jest jakby najbliżej. Można też się dosłuchać w jednym z utworów podobieństw do One, ale zdaje się, że No Place for Disgrace wydano przed premierą ...And Justice for All, więc umówmy się, że wzorem dla
:arrow: Escape from Within
był Welcome Home (Sanitarium).
Piszę o tych podobieństwach do Metalliki nie po to, by coś zarzucić F&J, ale dlatego, że moim zdaniem jest te podobieństwa to jakiś rodzaj gwarancji jakości. Jak pisałem, wszystkie utwory są tu bardzo równe, do żadnego z nich nie da się przykleić łatki wypełniacza. Riffy dziarskie i rzęsiste, solówki melodyjne (dzięki nim także miłośnicy heavy metalu mogą z łatwością przekonać się do tej płyty), kompozycje dopracowane technicznie i aranżacyjnie. Solidny amerykański thrash. Bez tego surowego, a często wręcz niechlujnego brzmienia zespołów z Europy. W utworach dość często pojawia się brzydkie słowo na f, ale za każdym razem sprawia wrażenie, że właśnie tu powinno być i jest dobrze umotywowane ważkością przekazu :wink: . W refrenach liczne "chórki" wykrzykiwane/wyśpiewywane przez cały zespół. To kolejny ukłon w stronę miłośników heavy metalu.
Wisienką na torcie jest okładka:

Dla mnie czadzior!

Najlepszy kawałek na płycie:
:arrow: Hard on You
I świetny cover fenomenalnej piosenki Eltona Johna:
:arrow: Saturday Night's Alright for Fighting

You muzzle us, we'll kick your ass!

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Pioter
Odpowiedz do tematu