Poprzedni temat «» Następny temat
[Komentarze do] Forumowy quiz wiedzy o muzyce
Autor Wiadomość
Torn 
Zasłużony

Podziękowania: 59/60
Wysłany: 2010-09-30, 17:16   [Komentarze do] Forumowy quiz wiedzy o muzyce

EDIT: W celu ułatwienia życia postanowiliśmy z Morganem przenieść komentarze w jedno miejsce. :arrow: Odnośnik do tematu: "Forumowy quiz wiedzy o muzyce" - Val

Katorg napisał/a:
Jak nazywał się przedstawiciel nurtu Bluesa Delty który był nazywany "królem gitary bluesowej"?

Valsharess napisał/a:
Robert Johnson

Katorg napisał/a:
Tak. Valorka zadaje.

OK, nie będę udawał, że jestem jakimś znawcą bluesa, bo nie jestem, ale troszkę się tam jednak czytało, coś słuchało a i zagrać się zdarzyło, a za moich czasów, "królów" gitary bluesowej, było trzech - Albert King, B.B. King i Freddie King - oczywiście, zaraz po przeczytaniu tematu, zajrzałem na angielską Wiki, coby się dokształcić i... Właśnie tu pojawia się problem, bo artykuł o Johnsonie nawet nie wspomina o takim tytule - owszem, jest o tym, że wszedł do Rock & Roll Hall of Fame, że zdobył kilka tytułów najważniejszych gitarzystów w historii, że Columbia wydała album "King of the Delta Blues Singers" w 1961, tytuł którego stał się jego przydomkiem, że Eric Clapton powiedział o Johnsonie ""the most important blues singer that ever lived"... Co więcej, google na hasło "king of the blues guitar" uporczywie reaguje "Panami Kingami"(choć, przy okazji stwierdzam, że wiedza o bluesie jest dziś słaba, bo Freddie King pojawia się pierwszy raz dopiero na piątej stronie rezultatów na tę frazę)...
Nie powiem, temat mnie zainteresował - do tej pory słyszałem o tym panu 2-3 zdania kiedyś przy piwie, oraz jako o człowieku który zainspirował Crossroads(wiadomo, pojedynek Vai'a z Karate Kidem, to już legenda :razz: ) - teraz po przeczytaniu Wiki szukam dokładniejszej biografii i chyba coś "zatorrentuję"(choć, pewnie jednak, jak to z deltą bywa, zanudzi mnie na śmierć - dla mnie blues, to "Chicago or die" :wink: ), więc i tak się w końcu dowiem, ale tak z ciekawości pytam(bo może moja ciekawość zostanie zaspokojona wcześniej) - kto i kiedy go tak nazywał?
[Edit]
A dobra, już wiem - polska wiki(bez źródła, oczywiście :curious: ) i co za tym idzie, pół polskiego internetu... Sorry, zwykle bazuję na angielskojęzycznych źródłach informacji, bo jednak lepsze, stąd zamieszanie. :razz:
Ostatnio zmieniony przez Valsharess 2010-11-12, 12:47, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

torian 

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2022-05-09, 16:09   

torian napisał/a:
Wokalista w skórzanej kurtce i berecie szybkim krokiem przemierza miasto, po chwili dołącza do niego reszta zespołu.

memory napisał/a:
Wybacz, torianie, ale nie mam pojęcia :wink:

Survivor - Eye of the Tiger
Podziękuj autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu