Poprzedni temat «» Następny temat
Priorytet w modowaniu + dziennik postępów cz. IV
Autor Wiadomość
Ruffle_truffle 

Podziękowania: 25/88
Wysłany: 2022-05-02, 10:54   t'Ruffles NPCs

Nie wiem, jak się to może rozejść. Ktoś jeszcze gra w oryginał? Poczyniłem pewne kroki. Cechy wysokie. Koddowanie do bg1 jest inne. Ale nie trudniejsze. Co innego z rozgrywką.

Aha, polskie znaki takie u mnie już są...

Baldr006.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 198,16 KB

Baldr005.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 199,14 KB

Mój aforyzm
Podziękuj autorowi tego posta

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2022-05-22, 15:38   Kotokszyaltny druid w BG2

Ktoś kojarzy podklasę? Skoro już odrobinę z modowaniem miałem do czynienia, postanowiłem odłożyć na później Grushama i Vicrila.

Wena nie sługa. Wpadł mi pomysł, by wykorzystać własny koncept - podklasę druida zmieniającego kształty na kocie.

W BG 2 nieopodal cyrku jest zwierzęca ekspozycja. Druid będzie robił za "eksponat". Co ciekawe, w postaci zwierzęcej nie może rozpocząć rozmowy. I ogólnie jeśli mam wyznać, będzie z charakteru jak przyparte do muru zwierzę. Posłuszne, wytresowane, zaszczute...

Ten kompleks raczej nie będzie podatny na wielką modyfikację. Ale o tym później.

Wiem, że może nieliczni czekają na coś innego, ale nie będę przepraszał za to, że to mnie aktualnie kręci.

Jest sporo konceptów, do których można kotołaka podpiąć - motyw Władcy zwierząt, druidyczny gaj, a także Aerie, jaka również była schwytana w klatkę.

Na razie zajmę się dostosowywaniem podkłady do EE. Kotokszyaltny.

Pozdrawiam.

Edit - oto i Julak...

Screenshot - 2022-05-22 , 16_32_28.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 388,02 KB

Mój aforyzm

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2022-05-23, 17:58   Przymiarki

Czy to są postępy, trudno rzec. To wstępne działania.

Imię nieco inne - Jaluk (Dżaluk).

W sumie wiele jest już w głowie konceptów, ale najciężej będzie z... Udźwiękowieniem. Można mu dodać ryczenie lwa lub pantery. Ale zgrabne połączenie ich z wypowiadanymi kwestiami - kosmos.

Jeszcze paperdoll (kocie kształty na ekranie ekwipunku). To nawet prostsze od dźwięków. Ale nadal nieco problematyczne.

Poza tym, nieco spoilerujac:

- Jaluka będzie można... Wykupić. Od łowcy, władcy zwierząt, jaki chwyta likantropy.
- Jaheira... Na początku zdecydowanie opowie się za uwolnieniem Jaluka, potem stosunki się ochłodzą... Gdyż...
- Jaluk nie będzie sprzeciwiał się inwazji druidów cienia, ale ich również bezpośrednio nie poprze. I będzie to jedyna jego odmowa, ponieważ to trofeum od dozorcy niewolników. Eufemizm: od dobrodusznego łowcy, wyzwoliciela z jeszcze gorszej niewoli...
- Ach, ten Cernd... Niby podobne klasy i charaktery... Lecz jak Yin i Yang. Konflikty nie muszą być krwawe.

Podklasa była już dostosowana do EE. Przeoczenie.

Kilka screenów że wstępnych działań. Poza tym będę zapisywał na papierze dialogi.

Aha, biografia:

Zapytany o przeszłość, JALUK, schyli głowę, po czym zaczyna opowiadać o swej nieistniejącej już wiosce w dżungli Chult. Tam jako jeden z nielicznych, cieszył się niemałymi przywilejami, z racji talentu do magii, sporej roztropności i zmiennokształtności. W jego plemieniu możność przemiany w dzikiego kota była darem od bogów. Szybko stał się doradcą samego wodza plemiennego, lecz atak Amnijskich najeźdźców wielu jego pobratymców, a także i samego Jaluka uczynił niewolnikami.

Wydaje się być bardzo poskromiony i nawet fakt, że wykupił go dobroduszny władca zwierząt nie przywrócił mu wiary w swoje możliwości.

FB_IMG_16533201598254362.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 239,36 KB

IMG_20220522_190013985.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 5,35 MB

Mój aforyzm

Odpowiedz do tematu