Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Brak możliwości zapisania gry
Autor Wiadomość
Vismund

Wysłany: 2022-04-18, 17:56   [BG II] Brak możliwości zapisania gry

Hej,
włączyłem BG2 (wersja "Extra Klasyka" od XK Gold) po raz pierwszy od kilku miesięcy i nie mogę zapisać gry: wyrzuca na pulpit i wyświetla się błąd "Nie udało się zapisać gry. Czy chcesz ją zakończyć".
Nie jestem ekspertem od spraw informatycznych, ale przeprowadziłem drobne śledztwo. Okazuje się, że a) gra zapisuje się w folderze "C:\Users\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Bioware\Baldur's Gate II\Save", zamiast w Dokumentach lub w Plikach Programów, w folderze "Save" w głównych plikach gry; b) w folderach nowo zapisanych rozgrywek nie pojawiają się pewne pliki (BALDUR.GAM, BALDUR.SAV i WORLDMAP.WMP) w porównaniu do zapisów starszych, działających (załącznik) - nowe zapisy są też niewidoczne z perspektywy listy zapisanych gier w odpalonej grze.
Próbowałem reinstalacji, odinstalowałem wszystkie mody, jak na razie żadnego efektu. Mój system to Windows 10.
Granie bez dalszego zapisywania być może nie jest niemożliwe, ale na pewno jest niewygodne, dlatego proszę o pomoc.

prob.jpg
po lewej folder zapisanej gry z dzisiaj, po prawej działający, sprzed paru miesięcy
Plik ściągnięto 4 raz(y) 62,27 KB

Podziękuj autorowi tego posta

nowyU

Podziękowania: 20/216
Wysłany: 2022-04-18, 23:47   

Może to być wiele powodów:
- gra zainstalowana na poprzednim systemie, który został ponownie zainstalowany/zaktualizowany na dysku,
- masz zabezpieczony folder zapisu przed zmianami,
- skopiowałeś grę z innego komputera a masz nowszą wersje gry niż stare dobre 6cd i każe Ci zapisywać w dokumentach a nie w save w folderze gry :P

Zasadniczo proponuję zainstalować/przenieść grę na dysk D, a folder zapisu zmienić sobie w pliku baldur.ini, string HD0:=D:\(folder z grą)

Vismund

Wysłany: 2022-04-23, 10:25   

Odnosząc się do punktów powyżej:
- na tym komputerze od zawsze mam Win10, także jedyne, co mogło się tutaj wydarzyć to aktualizacja systemu,
- tak! zgadza się, folder zapisu jest oznaczony jako "tylko do odczytu", ale w momencie, gdy odznaczam tę opcję we właściwościach folderu i klikam "Zastosuj", po zamknięciu okna właściwości i ponownym włączeniu go, folder figuruje znowu jako "tylko do odczytu",
- w Dokumentach w ogóle nie ma folderów gry, stare zapisy są w folderze AppData,
- niestety, nie mam drugiego dysku :/

Ciekawe jest też to, że bg1 mam zainstalowane dokładnie w ten sam sposób (z tej samej płyty), a zapisywanie gry działa normalnie.

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 206/183
Wysłany: 2022-04-23, 12:24   

A jakbyś usunął z miejsca, w którym masz zainstalowaną grę ten folder 'save' i założył tam nowy, o tym samym tytule? I nawet wrzucił tam jakiś stary zapis dla pewności?

Vismund

Wysłany: 2022-04-24, 21:49   

Niestety, nic to nie dało - dalej wyrzuca do pulpitu przy próbie zapisu :sad:

Odpowiedz do tematu