Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II EE] Pytania i porady dla początkujących i wyjadaczy
Autor Wiadomość
Ruffle_truffle 

Podziękowania: 26/89
Wysłany: 2020-10-07, 15:53   

Można dodać, że oczywiście swoboda ruchów chroni, lecz nie zezwala niekiedy (nawet często) na to, by chroniona postać była jednocześnie przyspieszona. Podobnie z klasą mnicha. Chroni przed spowolnieniem, ale i "chroni" przed przyspieszeniem. Niestety.

Mój aforyzm
Podziękuj autorowi tego posta

Dudzio

Podziękowania: 1/4
Wysłany: 2022-03-20, 18:44   

Jaki jeden-dwa-trzy mody do BG2 EE polecilibyście osobie, która ma zamiar po raz pierwszy przejść grę z modami? Zależałoby mi na czymś kompleksowym, na skalę Dark Side of the Sword Coast albo Nowych Opowieści z Wybrzeża Mieczy dla BG1. Nie chciałbym zmieniać nic z mechaniki, celuję przede wszystkim w nowe przygody.
Do głowy przyszło mi tylko Unfinished Business. Jest jeszcze coś ciekawego, kompatybilnego z EE ?

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 29/61
Wysłany: 2022-03-20, 19:41   

Walnij sobie Colours of Infinity i Athkatlan Grounds Lavy:)
Kilka quest modów z nowymi lokacjami, zadaniami i itemami aczkolwiek skalą nie ma co porównywać do tego co podałeś. (Za to jakościowo robią robotę)
A tak to pozostaje Ci któryś megamod kompatybilny z EE.
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Dudzio
Dudzio

Wysłany: 2022-03-21, 13:03   

Ten Lava to nie jest przypadkiem jakić Polak? ;) Mam wrażenie, że gdzieś już widziałem jego awatar.

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 29/61
Wysłany: 2022-03-21, 13:52   

Tiaaa:) Taki jeden łasicowaty^^.
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

Flynn 

Wysłany: 2022-03-21, 16:17   

Przede wszystkim polecam do instalacji modów EE-mod-setup, czyli następcę BigWorldSetup, z tego co pamiętam tutaj na forum kilka osób go odradzało, ale jak dla mnie to narzędzie jest fantastyczne dla kogoś kto nie zna się super na modowaniu.
EE-mod-setup podpowie co instalować, jakie komponenty są niezbędne, jakie są znane błędy podczas łączenia modów itp.
A co do rekomendacji modów do BG2EE to ja od siebie polecam z całego serca :
- Tales of Deep Garden (mistrzostwo świata)
- Innershade (też mistrzostwo świata)
- Southern Edge (jak wyżej)
- Tangeled Oak Island (jak wyżej)
- I shall never forget
- Dungeon Crawl
- Unfinished Buisness 2
- Tower of deception (tu uwaga, jeżeli przy instalacji wybierzesz "ulepszony strażnik astralnego kryształu" i wybierzesz się tam za szybko ,na zbyt niskich poziomach, to może być problem :D)
- Assasination

Z kompleksowych dużych modów według mnie żaden nie jest na tyle dobry żeby utrzymywać klimat. Jak masz jeszcze jakieś pytania to dawaj, akurat ostatnio się w to bawiłem ale przegiąłem z modami dodającymi przedmioty i byłem zdecydowanie zbyt potężny :D

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 230/92
Wysłany: 2022-03-21, 18:25   

Jeśli tak lubisz moje mody, czyli połowę przez Ciebie wymienioną, to nie korzystaj z EE-mod-setup. To narzędzie w wielu sytuacjach wykorzystuje mody zmienione bez zgody autorów, albo wersji nieaktualnych. Nie bez powodu Ci to odradzano. Dodatkowo autorka np. bierze nie swoje projektu, zmienia dialogu, dopisuje, nie posiadając żadnej zgody, ingerując w historię, estetykę (zmieniając np. portrety, na takie jak jej się podobają).

Ogólnie to wygląda tak, jakby ktoś wziął sobie książkę, która napisałeś, wyrwał stronę to tu, to tam, dopisał po swojemu. Dodatkowo, dużo moich modów oznacza jako "niestabilne" bo kolidują z jej własnym projektem, albo zwyczajnie by robić antyreklamę.

Także nie dziw się, że narzędzie ma taką opinię.

Więcej szczegółów
Dudzio
Dudzio

Wysłany: 2022-03-21, 19:15   

Lava a czy Twoje mody mają język polski? :)

Flynn 

Wysłany: 2022-03-21, 19:50   

Mody są przetłumaczone na polski.
Co do zmiany zawartości przez twórców eemodsetup to o tym nie wiedziałem. Niestety jednak wygrywa to, że jest to bardzo proste narzędzie, a ludzie którzy chcą sobie trochę urozmaicić rozgrywkę to w większości nie mistrzowie moddowania/IT. Cobowa instrukcja instalacji jest świetna, sam kiedyś od niej zaczynałem, i pewnie znowu bym z niej skorzystał dla czystego BG, ale w kontekście EE jest przestarzała.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 230/92
Wysłany: 2022-03-21, 21:23   

Dudzio - w większości tak.

Flynn - Co z tego, skoro późniejsze raporty nie trafiają do autorów? Za poza tym dzięki tej samej osobie mody są oczerniane, wykazywane są niekompatybilności, które nie mają miejsca, a takie podejście "bo przyspiesza instalację" kończy się tym, że np. później ktoś pisze że mod ma dziwną zawartość, a później się okazuje, że autor tego wcale nie napisał.

Poza tym autorka np. już ma na swoim koncie projekt, który był innego moddera, wzięła go, zmieniła po swojemu i wydała jako swojego. Dodatkowo okazało się, że zakładała po 20 kont, które używała do chwalenia własnych projektów i jechania po tych, których nie lubi. Za to na kilku forach została zbanowana.

Także proponuję, by jednak korzystać ze sprawdzonych narzędzi do tworzenia instalacji, a nie wspierać praktyki, które sprawiają, że modderom przestaje się chcieć pisać mody, bo nawet nie dostają feedbacku, albo ich projekty są kradzione i/lub modyfikowane za ich plecami.

Polecam lekturę - jest wiele tematów / postów na ten temat:
https://www.gibberlings3....#comment-301809
https://forums.beamdog.com/discussion/comment/1153572/#Comment_1153572
https://forums.beamdog.com/discussion/comment/1103278/#Comment_1103278

Wiesz, tak samo można powiedzieć, że wygodniej i taniej jest ukraść pizzę, niż ją kupić, ale nie oznacza to, że to dobra droga na zdobycie czegoś dobrego do jedzenia... a do tego i pizzeria może splajtować.

I w ogóle to nie jest tak, że nie masz alternatyw, bo wciąż masz Project Infinity, jeśli szukasz narzędzi.

Więcej szczegółów
Dudzio, picollo
Odpowiedz do tematu