Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania dotyczące zawartości, zasad i sposobów gry, cz. III
Autor Wiadomość
memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 199/180
Wysłany: 2020-12-02, 21:34   

Piesman napisał/a:
A tak na marginesie, mam kłopot z dark horizon. Nie wiem jak zaktywować misję poszukiwania amuletów. Siedzibę sekcji wytłukłem. Podobnie podziemia Ulcaster (te nowe), zatłukłem Davenporta, wszystkich Tristanów, Izoldów i innych elfów co na mnie nastawali, a tego dziadostwa dalej nie mogę ruszyć:/. Oczywiście nie mam też odkrytych lokacji z tego moda i nie wiem jak je odkryć. To co jest na stronie moda jest jakieś takie nieogarnięte i nie mogę pojąć co mam jeszcze zrobić.

Jeśli pokonałeś Davenporta, to przy jego zwłokach powinieneś był znaleźć notatkę kierującą do jednego z domów w Beregoście. Tam jest portal prowadzący do siedziby Sekcji.

A te amulety, to przypadkiem nie będą z moda The Stone of Ascavar?

Piesman

Wysłany: 2020-12-02, 23:16   

A to może... Nie do końca je rozróżniam;P. Ten dom w Beregoście, tj. siedzibę sekcji wytłukłem. Jak te amulety zaaktywować?

Dobra, faktycznie to inny mod;P. Poplątało mi się. Już mam misję aktywną. Dzięki:)

Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2020-12-03, 18:50   

Na wszelki wypadek podsunę Ci skrót do kilku (nieukończonych) solucji modów. Mogą Ci się kiedyś przydać, tylko musisz pamiętać, że niektóre mody w WoBG działają trochę inaczej niż w klasycznym BGT.
Skarbnicy Dumathoina

Piesman

Wysłany: 2020-12-04, 13:16   

Dzięki:)

Dla tych, którym się pojawia zbyt mała ilość miejsca na dysku mam jeszcze lepszy patent. Wystarczy włączyć instalator i kazać instalować od nowa w folderze z już zainstalowaną grą. Ja dla pewności mam 2 razy zainstalowanego WOBGa i instaluję w tym drugim, tam gdzie nie gram. Całość trwa dosłownie chwilę bo instalator widzi, że już wszystko jest zainstalowane. Po tej operacji gra się uruchamia przez jakieś 2 - 3 dni ;P.

Za to teraz mam inny problem. Grey Clan... Przed gospodą miał stać Grachus i 4 wietrzne horrory. No i towarzystwo stało. Grachus miał przyzwać jakichś nieumarłych i walczyć ze mną. Tymczasem koleś powiedział jakiś tekst, że nie ma na to czasu czy coś takiego i się teleportował. Horrory są neutralne. I tyle. Co mam zrobić? Nie mam wcześniejszego save.

Nie chciało mi się z tym męczyć więc stworzyłem potrzebne przedmioty kodami, ale i tak chciałbym wiedzieć o co loto...

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2020-12-04, 18:57   

Piesman napisał/a:
Za to teraz mam inny problem. Grey Clan... Przed gospodą miał stać Grachus i 4 wietrzne horrory. No i towarzystwo stało. Grachus miał przyzwać jakichś nieumarłych i walczyć ze mną. Tymczasem koleś powiedział jakiś tekst, że nie ma na to czasu czy coś takiego i się teleportował. Horrory są neutralne. I tyle. Co mam zrobić? Nie mam wcześniejszego save.

Nie chciało mi się z tym męczyć więc stworzyłem potrzebne przedmioty kodami, ale i tak chciałbym wiedzieć o co loto...

To wygląda tak, jakby podczas tego spotkania Grachus miał dialogi, które powinny się były uruchomić podczas wcześniejszego z nim spotkania. Obawiam się, że tymi kolejnymi instalacjami gry wprowadzasz jakieś zamieszanie w zmiennych. Myślę, że możesz przyzwać kodem Grachusa tuż po tym jego odejściu ze schodów i jest spora szansa, że odpali się kolejny banter. Tylko że to doraźne rozwiązanie; pomieszanych globali może być więcej, a Ty zdaje się zakładasz kolejne nadpisywanie WoBG...

Piesman

Wysłany: 2020-12-04, 19:03   

@Memory, nie czytasz dokładnie;). Ja nie nainstalowuję gry. Mam drugą grę, w której robię instalacje. Nie tykam folderu w którym gram.
Nie wiedziałem jak tego Grachusa przywołać więc sobie zrobiłem odpowiednie itemy kodami (upiory wytłukłem). Ominęła mnie walka. trudno...

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2020-12-04, 19:15   

Mimo wszystko coś dziwnego się porobiło ze zmiennymi. Oby to był pojedynczy przypadek.

Piesman

Wysłany: 2020-12-08, 08:10   

"Icewind Dale II
Po wyjściu z Podmroku, jeśli ktoś zrobił lub definitywnie spitolił już przygody z ograniczonego życzenia: oryginalną i Tuldora, pojawi się kolejna. Łatwo jednak nie będzie, jeśli ktoś ma tendencje do popadania we frustrację, to nie polecam :grin:
Solucja Icewind Dale II
https://enklawanetwork.pl/pc/solucja/icewinddale2/"

Takie wyjaśnienie trochę mnie przestraszyło. Gram dla przyjemności, a nie dla wnerwa. Korzystam z poradników żeby nie siedzieć nad jakimś zadaniem nie wiadomo ile. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi? Żeby innym nie psuć zabawy to na maila: piesman@o2.pl
Z góry dzięki!

Piesman

Wysłany: 2020-12-12, 21:39   

Jestem teraz w Icewind Dale I. Minsc gada po angielsku. Reszta z zasady po polsku (raz mój bohater coś po angielsku powiedział). To jest normalne, czy coś mam źle zaintalowane?

YNWA 

Podziękowania: 2/4
Wysłany: 2021-02-18, 22:28   

Mam kilka pytań:
1. W księdze czarów widzę tylko 12 zapamiętanych komórek, jak zobaczyć resztę? (zła rozdzielczość, czy jakoś jednak można przewinąć?)
2. Czy i jakie bonusy daje mi bycie Mistrzem w jakiejś szkole? Jeśli rzucam czary ze swojej szkoły to są jakoś mocniejsze?
3. Co dają dokładnie pieśni barda w wobg i na których poziomach mogę mieć jaką pieśń.
4. Czy w BGII Imoen będzie miała swój artefakt?

Oczywiście wszystkie pytania dotyczą WoBG.

pzdr

liner

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2021-08-08, 13:10   

Mam pytanie - czy da się jakoś wyłączyć w plikach gry czy jakoś inaczej ogranicznik zdobytych punktów doświadczenia jak jest się na etapie Cieni Amn, bo dobija mi tylko do 2 950 000 pkt dośw i nie mogę levelować postaciami i doświadczenie za wykonane questy i zabitych przeciwników przepada, choć wiem, że doświadczenia jest nadto do zdobycia i gram sobie po swojemu na 100% zdobywania dośw bo tak lubię (tzn. mogę zdobywać ponad ten limit, ale tylko jak nie przerywam gry a jak wczytuje zapisany stan gry to przepadają zdpbyte pkty dośw i zostaje te 2 950 000 - wiem, że taki byl domyślny limit w Cieniach Amn do zdobycia...). Proszę o odpowiedź czy to na forum czy w prywatnej wiadomości. Z góry dziękuję. I jaki max poziom postaci można zdobyć? 40? jak tak to jak się tak da z tym odgórnym ograniczeniem... w razie czego załączam save z gry.

Quick-Save.7z
Save
Pobierz Plik ściągnięto 27 raz(y) 3,03 MB

nowyU

Podziękowania: 20/215
Wysłany: 2021-08-09, 07:58   

YNWA:
Ad.1 Zapamietanych można mieć max. 12 slotów, znane można przewijać
Ad.2 Specjaliści mogą mieć po jednym zapamiętanym zaklęciu więcej ale nie mogą rzucać czarów z przeciwnej szkoly, nic ponadto. Generalnie na początku się to przydaje zwłaszcza z pierścieniami podwajającymi ilość zapamiętanych czarów z czasem jednak zyski się zacierają a brak jednej szkoły bywa upierdliwy.
Ad.3 "w czasie śpiewania sprzymierzeńcy otrzymują +1 do rzutów na atak, +1 do rzutów obronnych, +2 do morale (wpływa na rzuty obronne przy zwalczaniu efektów strachu), premie zwiększają się co 5 poziomów. Jednak wadą jest to, że w czasie śpiewania bard nie może atakować, rzucać zaklęć, używać kradzieży kieszonkowej, ani żadnych przedmiotów, może się najwyżej poruszać, ewentualne obrażenia nie przerwą pieśni"
Ad.4 nic mi o tym nie wiadomo

liner:
Moim zdaniem piszesz w niewłaściwym dziale, WoBG nie ma limitu doświadczenia dla poszczególnych części tylko jeden zbiorczy - na 50 poz.
Prawdopodobnie grasz w wersje bez modów wiec musisz poszukać coś ala "Level 50 Rules"

Piesman

Wysłany: 2021-09-29, 19:33   

Pewnie to pytanie już było, ale ja i tak nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Robię kolejne podejście do WOBG i chcę wycisnąć z niego co się da. problem w tym, że mam straszny mętlik z dodanymi przez mody RCP. Ich zadania często się wzajemnie nakładają, np. coś trzeba zrobić w Brynlaw itp. Czy jest jakiś sposób żeby to się nie poblokowało? Wracać tam konsolą kodów? Nie wiem... Podpowie ktoś?

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 28/60
Wysłany: 2021-10-14, 10:32   

A ja tak z innej beczki. Ktoś z Was kończył może WoBG bez BG1 i NEJ?
Zastanawiam się czy bez lootu z północy Cienie Amn nie staną się jeszcze trudniejsze. Z drugiej strony jak grałem kiedyś to po powrocie z IWD niemal nie wymieniałem ekwipunku bo wszystko co w Cieniach znajdywałem było gorsze. Jeśli jest coś co powstrzymuje mnie od ostatecznego przejścia WoBG to właśnie NEJ. Mam nawet sejwa(Dość aktualna wersja) z początku IWD więc mogę się wycofać kodem bądź w Kuldahar nie tracąc przy tym Jaheiry i Imoen prowadzonych od BG1. Nowa gra "trochę" by popsuła bo w SK wolę nie mieszać.
Ale ja tu pitu, pitu a clue pytania jest taki. Czy ktoś z Was grał w WoBG z pominięciem BG i IWD bądź samego IWD i jak się wtedy grało?
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

Pioter 

Podziękowania: 9/72
Wysłany: 2021-11-03, 00:18   

Grałem wiele razy i tylko z BG1 i NEJ, w BG2 zawsze wymiękam :). Właśnie kończę instalacje z savem na poziomie Serca zimy, także może tym razem

Odpowiedz do tematu