Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Problemy techniczne
Autor Wiadomość
Wujek Podrapek 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2021-06-14, 13:05   

Wiem że to głupio zabrzmi ale nie wie ktoś czy EE jest zoptymalizowane na windows 7 , bo zastanawiam się czy po prostu nie kupić tego jeśli to mogło by rozwiązać problem

Dobra to ja wracam do czytania starych tematów
Podziękuj autorowi tego posta

torian 

Podziękowania: 38/13
Wysłany: 2021-06-14, 13:21   

Z EE nie miałem dotąd do czynienia, za to klasyczny Baldur chodził mi bezproblemowo na każdym Windowsie od 98 do 10. Sugerowałbym pobawić się konfiguratorem, włączać i wyłączać różne tryby i efekty graficzne. Bywało że niektóre tryby wywoływały glitche na niektórych kompach.

nowyU

Podziękowania: 20/214
Wysłany: 2021-06-18, 21:35   

Ja sporo grałem w BG po multi i powiem tak:
1. Zasadniczy problem - karty graficznej (lepiej odpalać na słabszej czyli zintegrowanej niz mocniejszej). Czasem włączenie programowych kopi pomaga. Czasem trzeba pogrzebać w opcjach karty.

2. Podstawowe zasady gry w MP już to kiedyś pisałem ale powtórzę, zwróć uwagę na pkt. 7:

1. Ilość klatek mniej niż 30000 (WOGB ma 10 :) wiec nie ma problemu)
2. Program uruchamiamy jako administrator w zgodności z Windows XP (Vista, W7) jako Administrator!
3. Gre dopoki sie nie połączymy mamy w oknie a nie w FullScreen.
4. Grafika zwłascza nVidia i zwłaszcza laptopy generują problemy, powyższe powinno załatwić sprawe ale czasem trzeba przeinstalowaąc/odinstalować sterowniki wł/wył. obsługę 3d itp itd (mi raz pomoglo właczenie programowego wsparcia w opcjach grafiki w IWD)
5. Antywirusy, malwarespy, antymalware etc. zdezaktywować/odinstalować
6. Hostem jest zawsze z nowszym oprogramowaniem czyli np. W7 host, Vista, XP lub inne W7 dołączają.
7. Jak za pierwszym razem się nie połączy, probuj drugi raz (bo tak, ten typ tak ma)
8. Za kazdym razem sprawdzamy w cmd /ipconfig/all czy wpisujemy dobre IP (róznie bywa).
9. Sprawdzamy w zaporze czy wszystkie wyjątki sa właczone.
10. Otwarte porty 2300-2400 i 6073, porty w wiekszości routerów są otwarte ale róznie bywa.
11. Za każdym razem gdy coś zmienimy musimy zresetować BG inaczej zmiany nie zostaną zauważone przez gre.
12. Po udanym połączeniu mozemy powoli wracać do ustawien graficznych, na ktorych nam zalezy oraz właczamy antywiry etc. po kazdej zmianie sprawdzając czy gra sie połączy ponownie (w koncu znajdziemy winowajce).

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Wujek Podrapek
Wujek Podrapek 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2021-06-20, 01:46   

Człowieku nie wiesz jak bardzo ci jestem wdzięczny, baldur działa w multi, a już się bałem że nie będę mógł zagrać wieloosobówki. Nie będę kłamać głupio się przyznać ale problem rozwiązał punkt 3. a więc nie pozostaje mi nic innego jak zebrać drużynę i wyruszyć w drogę

Odpowiedz do tematu