Poprzedni temat «» Następny temat
Instalacja modów
Autor Wiadomość
doroni

Wysłany: 2021-05-05, 09:23   

Cześć!

Piszę w następującej sprawie:

Czy mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć w jakiej kolejności (i ewentualnie z jakimi patchami itp.) zainstalować poniższe mody na BG2:ToB z sagi (1+2 z dodatkami, na jednym obrazie)

Ease of use
Item upgrade
Larsha
Dungeon be gone
BG2:EE
Edycja kolekcjonerska

Ogólnie wszystko gra i buczy, tylko przez Larshę nie mogę wejść do Firkraaga, podobno powszechny bug. Co dziwne, żadnym ze sposobów na forum nie mogę uruchomić konsoli, żeby się tam przenieść. Edytowałem baldur.ini w folderze gry, baldur.lua w dokumentach i nadal nic.

Proszę o pomoc, bo już sam nie wiem co robić... Z góry dzięki!
Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 199/179
Wysłany: 2021-05-05, 22:13   

Nie ukrywam, że nie do końca rozumiem, w jaką wersję grasz, klasyczną czy EE. Skoro jednak...
Cytat:
Ogólnie wszystko gra i buczy, tylko przez Larshę nie mogę wejść do Firkraaga, podobno powszechny bug. Co dziwne, żadnym ze sposobów na forum nie mogę uruchomić konsoli, żeby się tam przenieść. Edytowałem baldur.ini w folderze gry, baldur.lua w dokumentach i nadal nic.

...to w folderze z grą wyszukaj plik Baldur.ini i w nim dopisz linię: Debug Mode=1. To powinno umożliwić Ci otworzenie konsoli w grze.

doroni

Wysłany: 2021-05-06, 16:07   

Cytat:
Nie ukrywam, że nie do końca rozumiem, w jaką wersję grasz, klasyczną czy EE. Skoro jednak...

Może źle się wyraziłem, już tłumaczę: Gram w Enhanced BG2 (nie BG2:EE, mój błąd) zainstalowane na BG2 + ToB z obrazu 'saga baldur's gate', tam są oba baldurki z dodatkami, mogę screena z głównego menu wysłać :grin: .

Cytat:
Edytowałem baldur.ini w folderze gry

Cytat:
...to w folderze z grą wyszukaj plik Baldur.ini i w nim dopisz linię: Debug Mode=1. To powinno umożliwić Ci otworzenie konsoli w grze.

To już wykonane, pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy... I nadal nic.

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2021-05-06, 17:27   

doroni napisał/a:
Cytat:

Może źle się wyraziłem, już tłumaczę: Gram w Enhanced BG2 (nie BG2:EE, mój błąd) zainstalowane na BG2 + ToB z obrazu 'saga baldur's gate', tam są oba baldurki z dodatkami, mogę screena z głównego menu wysłać :grin: .

Cytat:
Edytowałem baldur.ini w folderze gry

Cytat:

To już wykonane, pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy... I nadal nic.

Ach, ok. Jakoś się zafiksowałem na tym baldur.lua w dokumentach i przegapiłem to, co ważne.
Jeszcze raz dla pewności: po wpisaniu tej dodatkowej linijki w baldur.ini, naciśnięcie ctrl + spacja w grze nie otwiera konsoli? Nie to, żebym miał pojęcie, co może być tego przyczyną, choć wątpię, żeby kolejność instalowania modów miała tu jakieś znaczenie. Raczej szukałbym rozwiązania problemu w tym pliku .ini. Zdaje się, że dodatkowa linia musi być zapisana w sekcji [Program Options], chyba bez znaczenia, na której pozycji. Widzę teraz, że w WoBG dopisana jest też linia Cheats=1. Sam nigdy z niej nie korzystałem, ale może u Ciebie akurat pomoże.

doroni

Wysłany: 2021-05-06, 23:02   

Nadal nic. Może to pomoże, to skopiowane bezczelnie z baldur.ini już po edycji:

[Program Options]
Cheats=1
Debug Mode=1
Install Type=3
Installing=0
3D Acceleration=1
Maximum Frame Rate=30
Path Search Nodes=50000
Translucent Shadows=1
Force 50 Percent Transparent=0
Disable Brighten=1
Display Subtitles=0
Full Screen=1
BitsPerPixel=32
Resolution=800
16Bit Textures=0
SoftMirrorBlt=0
SoftBlt=0
SoftSrcKeyBlt=0
Disable Vertex Padding=0
GLSetup Driver=0
Volume Movie=150
Volume Music=150
Volume Voices=150
Volume Ambients=150
Volume SFX=150

A może konsolę trzeba włączać prawym ctrl, a ja mam tylko lewy...? Już nic nie wiem... (w tym miejscu brakuje emotki, gdy mordka sama się wali w łeb młotkiem, to by najlepiej odzwierciedlało moje obecne samopoczucie...)

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2021-05-06, 23:45   

Spróbuj zmienić w tym pliku coś innego, żeby sprawdzić, czy zmiana będzie widoczna w grze. Na przykład Maximum Frame Rate na 60. Po uruchomieniu gry powinieneś zauważyć, że wszystko mocno przyspieszyło. Gdyby to się nie stało, to... Hmm... sam nie wiem. Przerzuć Baldur.ini do innej lokacji na dysku, edytuj, zapisz, wklej z powrotem do katalogu z grą?

doroni

Wysłany: 2021-05-07, 01:38   

Hehe, zrobię jak sugerujesz. Ale wiedz, że nawet aby zmienić ten plik, muszę go wyciąć, skopiować gdzieś indziej, tam zedytować i wkleić nazad na miejsce. Zastosuję Twoją radę jak tylko wytrzeźwieję :) Proszę, powiedz mi tylko, co jeszcze mogę zedytować tak, aby zmiana była od razu, nawet dla ślepego widoczna?

PS. Dzięki za wszystkie dotychczasowe rady!!

PPS. Wiem co oznacza 'slainte', ale co oznacza 'mhath'? Pytam z czystej ciekawości ;)

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2021-05-07, 16:54   

doroni napisał/a:
Hehe, zrobię jak sugerujesz. Ale wiedz, że nawet aby zmienić ten plik, muszę go wyciąć, skopiować gdzieś indziej, tam zedytować i wkleić nazad na miejsce. Zastosuję Twoją radę jak tylko wytrzeźwieję :) Proszę, powiedz mi tylko, co jeszcze mogę zedytować tak, aby zmiana była od razu, nawet dla ślepego widoczna?

Myślę, że zmiana frame rate powinna być bardzo wyraźna.

Cytat:
PPS. Wiem co oznacza 'slainte', ale co oznacza 'mhath'? Pytam z czystej ciekawości ;)

Kliknij "slainthe" w moim podpisie :razz:
"Mhath", żeby się dowiedzieć, dlaczego zwróciłem uwagę na ten zwrot.
Wykrzyknik, żeby bliżej poznać jeden z objawów kryzysu wieku średniego :curious:

greegarak 
Tsung vs.Kang- Chodzić ci się nie chce?"

Podziękowania: 52/70
Wysłany: 2021-05-07, 16:58   Debug mode =1 wystarczy Cheats tylko komplikuje

doroni napisał/a:
. ,...Ale wiedz, że nawet aby zmienić ten plik, muszę go wyciąć, skopiować gdzieś indziej, tam zedytować i wkleić nazad na miejsce.;)

Dlaczego tak?
Zainstalować NearInfinity. Odpalić to w miejscu bg2.exe, i w tym programiku znaleźć pliki baldur.ini. Zedytować - dodać "debug mode" -gwaracja że odpali się konsola.

doroni

Wysłany: 2021-05-14, 14:43   

No i NearInfinity też nie pomogło, po edycji nie mogę zapisać, może nie powinienem instalować na systemowym...?

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2021-05-14, 14:47   

Ale nie masz w żadnym Program Files, czy coś takiego? Tylko w osobnym folderze?

doroni

Wysłany: 2021-05-14, 14:53   

Hahahahahaha!!! :lol: :lol: :lol: Nie zgadlibyście.

Mój Baldur korzystał z pliku baldur.ini, ale NIE TEGO w folderze gry! Gra zrobiła sobie własny folder w Users\(...)\Appdata\Local\(...)\ itd. i tam wysyłała save'y (nie było ich w folderze Save w folderze gry!) i tam stworzyła drugi baldur.ini! Po edycji tego drugiego wszystko gra i buczy :)

Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne rady, pozdrówka!

doroni

Wysłany: 2021-05-18, 15:30   

Cześć! Dziś po raz kolejny proszę o pomoc, bo już wariuję. Drogą WIELU prób i błędów doszedłem do tego, że gryzą mi się Larsha z item upgradem. Otóż Larsha zainstalowana sama jest bezimienna i bezbiograficzna (z tym jakoś mogę grać), ale po zainstalowaniu item upgrade w oba te miejsca (imię i biografia) wklejają się teksty z IU! A to już jest denerwujące. Ktoś miał podobne cyrki?

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2021-05-18, 17:22   

Taki bałagan powstaje, gdy przeinstalowuje się mody w ciągu gry bez zachowania kolejności. Nie jestem nawet pewien, czy gdybyś odinstalował je teraz wszystkie i zainstalował od nowa, przywrócisz grę do porządku.

doroni

Wysłany: 2021-05-19, 12:04   

Ech, trudno. Jakoś ogarnę

Odpowiedz do tematu