Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Krasnolud czy elf, czyli zamieszki na tle rasowym
Autor Wiadomość
Mefisto

Wysłany: 2005-12-30, 13:55   

Mam wrażenie że gdzieś już ten topic na tym forum spoktałem, co wiecej chyba się wypowiadałem na ten temat, źle ze mną, taak czy inaczej i w papierowym D&D i w Bg wole krasnoludów, wydają mi się bardziej klimatyczni maja wieksze i ciekawsze poczucie chumoru oraz są świetnymi budowniczymi(Wieża Durlaga).
Podziękuj autorowi tego posta

Naorden 
Guardian of the last burning candle

Podziękowania: 17/13
Wysłany: 2011-03-01, 17:27   

Elfy! "Te kocie ruchy!" ;D Ogólnie postacie bardzo zwinne, troszeczkę figlarne, a zarówno dostojne... W BG2 tak naprawdę różnie przedstawione... Wojownicy spotkani po podmroku - zacięcie bronią swoich ludzi, sam Elhan nieufny, szorstki, interesowny. A z drugiej strony mamy np te biedne przeganiane zewsząd sierotki z Saradush.
Jednak BG2 pokazuje nam, że te na ogół znane jako drzewoluby, miłujące muzykę, tańce, wszelaką sztukę i ogólnie pojmowane piękno, są w stanie zająć się "krwawym rzemiosłem" na skalę większą niż jednostki błąkające się po Faerunie. Zdecydowanie zyskują u mnie także przez to, że o wiele bardziej pociągają mnie klasy czarujące...

Co do krasnoludów - w ogóle nie gram "niskimi rasami". Po prostu nie lubię.

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/53
Wysłany: 2011-03-01, 17:46   

Ja wolę grać jakimiś "wyższymi" rasami, podobnie jak Naorden, ale krasnoludy wydają mi się o wiele fajniejsze od elfów. Elfy są przedstawiane także jako skryte, nieufne, poważne i pyszne. Jako towarzysza podróży znacznie bardziej wolałbym mieć krasnoluda, można się z nim napić ale, można pogadać i obleśnie pożartować, no i te ich tru brody! A nie jakieś gładkie elfiki.

Rob 

Podziękowania: 6/11
Wysłany: 2011-03-01, 18:19   

Wolę krasnoludy. Krasnoludy rządzą - to moja ulubiona rasa z tych nieludzkich, chociaż i elfów miewałem w drużynie. No ale bez takiego Korgana to gry sobie nie wyobrażam. Z kolei dla gnomów i niziołków nie ma u mnie miejsca, jakoś działają mi na nerwy. Co do elfów, to ich wizerunek jako "skrytych, nieufnych i pysznych" wykreował już Tolkien (a ten z kolei opierał się na nieśmiertelnych, oderwanych od rzeczywistości Alfach z mitologii skandynawskiej) i nikomu zbytnio nie chce się tego zmieniać. Jak dla mnie, to nieludzkich ras mogłoby w sumie nie być - w książkach Howarda, Leibera, Wolfe'a czy Wagnera nie ma i jakoś nie płakałem z tego powodu. Dlatego też cenię Torment za odbicie od konwencji tolkienowskiej.

Odpowiedz do tematu