Poprzedni temat «» Następny temat
Co teraz czytasz?
Autor Wiadomość
Lara
Przyjaciel Klanu
Aen Saevherne

Wysłany: 2005-04-04, 11:40   

A ja zabrałam się za 'Evermeet - wyspę elfów' E.Cunningham. Jestem mniej więcej w połowie. W zasadzie jest to historia elfów, od samego powstania, rozgrywki między bogami, wypędzenie Lloth z tego ich Olimpu, itp. Miesza się to z współczesnością (nie wiem, jak dokładnie jest ustalony kalendarz FR, ale część wydarzeń ma miejsce w 1371 RD).
Jak na razie chronologia trochę mi kuleje, ale mam nadzieję, że później sobie wszystko poukładam ;).

Czyta się nieźle, szczególnie, że E. Cunningham jest moją ulubioną pisarką ze świata FR.

A w kolejce czekają już 'Boży Bojownicy' (a miałam tego nie czytać, dopóki nie ukaże się trzeci tom ;), ale trafiłam w bibliotece) i 'Młot na czarownice'. :]

Geba
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-04-12, 23:22   

Mam już "2586 kroków" Pilipiuka :P Zabiorę się zaraz niedługo za czytanie :P
Bardzo chcę
By spełniły się
Bardzo chcę...
Podziękuj autorowi tego posta

Aiglon von Lupus 
Zasłużona

Wysłany: 2005-04-17, 16:59   

hehe ja wlasnie rpzeczytalam Kossakowskiej "Obrońców Królestwa' i "siewce wiatru", teraz koncze antologię opowiadan "Demony", w kolejce czeka "Dym i lustra" Gaimana, "Rapsodia" Elizabeth Haydan i... "Bracia Lwie Serce" Astrid Lingren ;-) Uwielbiam ta ksiazke :) Kocham po porstu :)A pozniej odswieze sobie pewnie "Bohatera o tysiacu twarzy" Josepha Campbella.,

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2005-04-17, 17:09   

A ja wlasnie poluje na ksiazki RASa w bibliotekach i u kolegow:) 'Dziedzictwo' ukonczylem, w poniedzialek bede mial I tom Mrocznego Elfa;) No i od innego kolegi Trylogie Lodowego Wichru. Zyc nie umierac;D
Gloria, gloria perpetua!
In this dawn of victory!

sovellis 
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-04-17, 17:55   

Teraz czytam:
- Makbeta
-Podręcznik nurkowania II stopnia
-Mistrza i Małgorzatę :twisted:

Do nieba nie chodzę, bo jest mi nie po drodze teraz jestem tu,
Co ma być to będzie, niebo znajdę wszędzie, gdy zabraknie tchu...

Revan
Zasłużony

Podziękowania: 1/2
Wysłany: 2005-04-17, 17:59   

Obecnie czytam po raz kolejny sagę "Wiedzmina". W tydzień przeczytałem "Ostatnie Życzenie"; "Miecz Przezaczenia" i teraz jestem w polowie "Krwii Elfów". Pomimo powszechnej opini, że czytanie po raz drugi tej samej ksiazki nie sprawia przyjemności, muszę przyznać ze czyta mi się wyśmienicie. Ten klimat, bohaterowie, wątki-MIODZIO.

Lara
Przyjaciel Klanu
Aen Saevherne

Wysłany: 2005-04-18, 11:53   

Aiglon von Lupus napisał/a:
"Bracia Lwie Serce" Astrid Lingren ;-) Uwielbiam ta ksiazke :) Kocham po porstu :)

No rzeczywiście jest super :-)

A ja teraz czytam 'Bożych Bojowników'. I jakaś nudna ta książka. Autor głównie rzuca nazwiskami różnych Czechów, których i tak się nie zapamięta. Niektórzy bohaterowie jacyś tacy podobni do tych z sagi o wiedźminie (główny szef szpiegów kojarzy się z Dijkstrą - przynajmniej z charakteru i zachowania). Mam cichą nadzieję, że później się rozkręci, bo jak na razie to jestem zawiedzona. :roll:

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-04-18, 13:22   

To przerobiłem na ten weekend:

"Warstwy wszechświata" ( Terry Pratchett ) - dziwne, ni to śmieszne, ni to powazne. Ale warto bylo...

"Tajemnicza wyspa" i "Dwa lata wakacji" ( Juliusz Verne ) - takie małe odświerzonko, pamiętam, jaki byłem tymi książkami zafascynowany w dzieciństwie. Teraz już mi przeszło :| To jednak nie to samo, co kiedyś.

"Spotkanie z Ramą" ( Arthur C. Clarke ) - zbliżający się do układu słonecznego gigantyczny asteroid okazuje się sztucznym tworem. Błyskawicznie zorganizowana ekspedycja badawcza napotyka.. no własnie, nawet po lekturze trudno jest określić CO - po prostu obce środowisko mistrzowsko przedstawione.

"Wielkie eseje w nauce" - sporo ich było. Poraża wiedzą, czytając takie coś uświadamiam sobie maluczkość mojego umysłu...

"Polska starość w dobie przemian" ( Elżbieta Trafiałek ) - socjologia :P Nic nowego się nie dowiedziałem :)
Podziękuj autorce tego posta

Satariel

Wysłany: 2005-04-18, 13:27   

Thetasior napisał/a:
Makbet jako lektura :D

Makbet to swietna lektura, powiedzialbym nawet, ze 'obowiazkowa' ;) :D
Bardzo mi sie podobala i czytalem ja z olbrzymim zainteresowaniem... rowniez jako lekture szkolna ;)
Ach... zeby wszystkie lektury takie byly... Tego zycze wszystkim uczniom hehe :P

Tom_Infernus 
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-04-18, 14:20   

A mi właśnie wpadał w ręce (w końcu, bo polowałem na nią trochę czasu :P ) księga "Anioły i Demony" Dan`a Brown`a. Później tylko jeszcze "Kod Leonarda Da Vinci" będę musiał dorwać i będzie git.
A książka jak na razie to mi się bardzo podoba :] Polecam :)

www.fireangels.org

Geba
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-04-18, 16:27   

O, Aiglon, o Obrońcach nie słyszałem ;/ Muszę się zaopatrzyć, koniecznie - i przy okazji spytam - w Obrońcach występują aniołowie, Gabriel, Daimon i cała reszta ? Nadal angel-fantasy, czy może coś zupełnie innego ? (Szczerze mówiąc konwencja angel-fantasy mi się bardzo podoba ;)).
A i Rapsodia jest świetna, nawet recenzję napisałem jakiś czas temu ;) (Niestety nie dorwałem pozostałych tomów trylogii jak na razie, fundusze ograniczone ><).
Ja natomiast przeczytałem w ostatnią noc (phi, właściwie to 2 godzinki) Romeo i Julię - i powiem Wam, że wolałem wersję musicalową :) [Julia w musicalu była piękna, zauroczyłem się :roll: ]
No i zacząłem czytać Templariusze i Święty Graal - dostałem na urodziny od kolegi, ale odłożyłem jakoś tak na półkę, teraz sobie przeczytam ;)
Hmmm.. i jeszcze kartkuję Klucz gimnazjalisty z humana - ot, przypomnienie ;)
I kończę sagę Sapka.
Bardzo chcę
By spełniły się
Bardzo chcę...

Lara
Przyjaciel Klanu
Aen Saevherne

Wysłany: 2005-04-18, 16:36   

Geba napisał/a:
i przy okazji spytam - w Obrońcach występują aniołowie, Gabriel, Daimon i cała reszta ? Nadal angel-fantasy, czy może coś zupełnie innego ? (Szczerze mówiąc konwencja angel-fantasy mi się bardzo podoba ;)).

Moim zdaniem 'Obrońcy Królestwa' są lepsi niż 'Siewca Wiatru'. Jest to zbiór opowiadań, których akcja dzieje się przed tą z 'Siewcy...' Bohaterowie są w większości ci sami. Najlepsze moim zdaniem opowiadanko to 'Sól na pastwiskach niebieskich'

Cytat:
A i Rapsodia jest świetna, nawet recenzję napisałem jakiś czas temu ;) (Niestety nie dorwałem pozostałych tomów trylogii jak na razie, fundusze ograniczone ><).

Kolejne tomy trochę mnie rozczarowały. Czytając 'Rapsodię' nie mogłam się od niej oderwać, a przy następnych myślałam: kiedy to się skończy ;)

Lorelai

Wysłany: 2005-04-18, 16:39   

Geba napisał/a:
O, Aiglon, o Obrońcach nie słyszałem ;/ Muszę się zaopatrzyć, koniecznie - i przy okazji spytam - w Obrońcach występują aniołowie, Gabriel, Daimon i cała reszta ? Nadal angel-fantasy, czy może coś zupełnie innego ? (Szczerze mówiąc konwencja angel-fantasy mi się bardzo podoba ;)).

rozumiem, ze czytałes Siewce Wiatru skoro kojarzysz bohaterów? Obrońcy Krolestwa to tomik naprawde rewelacyjnych opowiadań, widac ze autorce duzo lepiej lezą krótkie formy. Bo niestety w Siewcy się ciut gubiła, spłycila niektorych bohaterów, czy nie wykorzystała mozliości płynących za wiekszym wyespokonowaniem Mrocznych Głębian (osobiscie bardzo chetnie poczytałabym wiecej o Asmodeuszu czy Lucyfererze). Jesli nie znasz Obrńców, to szczegolnie polecam "Beznogiego tancerza" o Daimonie Freyu, czy "Dopuszczalne straty" i "Zarna niebios" (opublikowane w Fenixie, a potem w antologii zaidjlowskiej) - zaczynający wątek kontynuowany w Siewcy.

Czyli podsumowując, obowiazkowa lektura dla kazdego fana angel-fantasy :)

Jay Jay
Zasłużony

Wysłany: 2005-04-18, 20:28   

A ja postanowiłem odejść na pewien okres od fantastyki, i jako że egzamin przede mną wziąłem się za króla polskiej literatury.
Trylogia i wszystkie jego nowele całkowicie pomieszały mi w głowie. Choć ciekawe i pełne dramatu ludzkiego to ich staropolski język pełen archaizmów przyprawił mnie o niemały ból głowy :P

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2005-04-18, 20:48   

Jay Jay-Ogniem i mieczem ma tego tyle nalozone, ze naprawde ciezko sie polapac;) Wstawki rosyjskie, lacinskie i staropolskie, a zrozumialych wyrazow jak na lekarstwo:) Ale dalej juz jest OK.
Lara-lepiej zapamietuj, bo nieraz sie potem okazuje ze to cos waznego:D Pamietam jak byla taka sytuacja, ze na poczatku ksiazki pojawilo sie jakies nazwisko i pod koniec znowu byla ta osoba no i of korz trzeba sie bylo kapnac ze to ta sama;) Nie pamietam gdzie to bylo, ale mialem niezlego zonka:P

U mnie leci wlasnie Ojczyzna, jak pisalem wczesniej. Yeeehaw, tylko dobija mnie swiadomosc ze nie mam pozostalych dwoch czesci;)
IWD tez jest bardzo fajna opowiescia, ale to chyba nie do konca to;D
Gloria, gloria perpetua!
In this dawn of victory!

Odpowiedz do tematu