Poprzedni temat «» Następny temat
Elminster
Autor Wiadomość
Arthan

Wysłany: 2005-03-16, 23:53   

Anonymous napisał/a:
A może poproście go żeby popełnił samobójstwo? Tak żeby sam już sobie zdjął wszystkie osłony... A nuż się zgodzi...
:lol:

Zapomniałem się zalogować...
Podziękuj autorowi tego posta

Mefisto

Wysłany: 2005-08-24, 21:08   

A napoczątku ktoś napisał że jakiś czar ma Elmi i on osłabia Mystre tak? no a nie jest przypadkiem tak że jesli Mystra jest osłabiona to i moc Mystry która jest w posiadaniu Elmiego także maleje?Zmierzam do tego że chyba Orisch powiedział że Elminster jest podtrzymywany przy życiu żeb wykonywać cały czas zadania dla Mystry a podtrzymywany jest zapewne magią jakby tak Elmi puścił pare razy ten czar po którym to Mystra jest osłabiona to i jej magia z Elminstera zniknie i Elmi umrze tak jak stoi ze starości,albo nie umrze a bedzie już śmiertelny.

San~

Wysłany: 2005-08-28, 21:12   

Wiecie co... zasadniczo nie wiedzialem duzo o FR, myslalem, ze Elminster to po prostu potezny mag, a bycie wybrancem Mystry daje mu "jedynie" wieksza moc. Rozumiem przez to potezniejsze czary, wieksza ich ilosc/dzien, ale bez przesady. Lubilem go. Za charakter, za to, za konsekwentne bycie DOBRYM, za znajomosci z innymi bohaterami FR.

Ale teraz go znielubilem... Przeciez jego istnienie sprawia, ze isnienie jakiegokolwiek zla w Faerunie mija sie z celem, bo przeciez wielki i wspanialy Elminster jest niesmiertelny i wykosi tych ZLYCH bez zadrasniecia. Po co Zhentarimowie czy inne tego typu organizacje? Po co gadanie drowow o podbiciu swiata? Przeciez Elminster byl jest i bedzie. Nie pozwoli, zeby zlo sie rozpanoszylo. A przeciez pokonac go nie mozna.:/ To przeciez jest przegiecie! Przeciez latwiej zabic ta cala Mystre:|. Przeciez to jest chore, robic go na sile niesmiertelnego. Powie jakies tam "Tele" i jest w domku, jak mu obetniecie jezyk, to tez zadziala, bo przeciez licza sie checi, nie? -_- Ten jego domek to tez jakis chory jest, bo nie ma szans sie dowiedziec, gdzie jest, a i tak nie wiadomo po co pilnuje go jakas przerosnieta jaszczurka. W swiecie Greyhawka istnieje Krąg Dziewięciu, czy jakos tak. Mordenkainen, Otto, Otiluke, itd. Przeciez pol ksiegi zaklec to czary zawierajace ich imiona. I nikt nie mowi, ze sa niezniszczalni. Sa potezni, ale zabic ich mozna. Tak samo Arcymaga z Doliny, chociaz nikt go od dawna nie widzial... Taki Elminster zupelnie psuje klimat. Zawsze znajdzie sie cos potezniejszego od X, ale nie od Elminstera. Smiertelnicy staja sie bogami, bogowie smiertelnikami, a Elminster ciagle jest nie do ruszenia. Bleeeh:/

Orish

Wysłany: 2005-08-28, 21:42   

Opis Świata FR -> strona 84 -> ramka na dole

"Masz jeszcze jakieś głupie pytania?" :D

San~

Wysłany: 2005-08-29, 07:55   

Do bylo apropos mnie czy kogos innego?;) Ja niezle sie rozpisalem, wiec trudno mi powiedziec, o ktore glupie pytanie chodzi;)

A jesli chodzi o opis swiata to mam tylko Greyhawk wiec zajrzenie na wskazana przez ciebie strone w opisie FR stanowi niejaki problem;)

Monument

Wysłany: 2005-08-29, 09:39   

A kto ci powiedzial, ze Elmo jest nie do ruszenia?
50 poziomowe postacie, napadają go w dolinie cienia. Zabijają. Życzenie - oddychanie niczym - lot - próżnia, niszzcenie smoka pilnującego reliokwiarza, zniszczenie relikwiarza...
koniec...

Orish

Wysłany: 2005-08-29, 14:15   

Monument napisał/a:
50 poziomowe postacie

Nie ma takich :lol: I chyba nigdy nie będzie :P Aktualnie najpotężniejsza postać w Faerunie ma sumę poziomów ok. 35, a wątpię, żeby BG przetrwali aż do tak wysokiego poziomu.

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2005-08-29, 18:22   

Zaraz, zaraz. Orish napisal, ze Elmo przenosi sie do tego swojego domeczku jak mu sie uszkodzi GORNA czesc ciala i jak wypowie Thaele... No to skrytobojczy zamach, zdzieramy artefakt dajacy uglosowienie(naszyjnik albo majtki, jeden kit:P), odcinamy NOGI i wyrywamy jezyk, potem dajemy goscia do formaliny i stawiamy przy kominku. Nogi odrywamy zeby mial jakies uszkodzenie ciala(wlasna satysfakcja:), ale zadnych uszkodzen gornych partii ciala! :)
O kurcze, teraz jak to pisze-czy wyrwanie jezyka to uszkodzenie gornej czesci ciala? Jesli tak, to zamisat wyrywac, trzebaby rzucic Uciszenie... Ech, te komplikacje:P
A co do operacji Mordowanie Mystrowiczow, to wystarczy jakas duuza wojenka na Torilu-oczywiscie, o nieco ukierunkowanych celach:) Czyli rajdy po miastach, glowny priorytet-mordowanie wyznawcow Mystry:P Shar co prawda by sie nie wzmocnila, ale wszakze chodzi o oslabienie tej drugiej pani :)
A wojenka na gorze tez bylaby niezlym pomyslem, ale nieco problematyczne byloby jej wywolanie:P
Gloria, gloria perpetua!
In this dawn of victory!

Gość

Wysłany: 2005-08-29, 21:58   

No ale ten skrytobójczy atak na nogi chcesz przeprowadzić?Przecież cios w plecy albo w coś innego nagórze to także uszkodzenie jakiejś górnej części ciała.

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-08-29, 22:10   

Drogi, Gościu. dyskusja jest nie o Elminsterze, jakiego możemy postkać w Baldurze, tylko o jego odwzorowaniu w systemie D&D. A skrytobójczy atak rpzeprowadzić może każdy, łotrzyk po porstu wie gdize trafić, by njabardizej zranić. Ale do urżnięcia nóg nie trzeba takie finezji :wink:

Mefisto

Wysłany: 2005-08-29, 23:15   

No ale ten skrytobójczy atak na nogi chcesz przeprowadzić?Przecież cios w plecy albo w coś innego nagórze to także uszkodzenie jakiejś górnej części ciała.Teraz to ja się nie zalogowałem .No dobra ale skrytobujczy ataak tak jak napisałeś to taki atak który najbardziej zrani czyli który najbardziej zagrozi życiu ,trudno komuś zagrozić utratą życie odcinając mu nogi a najwięcej czułych punktów jest chyba na górnej części ciała dlatego napisałem albo coś innego na górze.

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-08-30, 07:52   

Napisałem rpzecież - do urżnięcia nóg Elmowi trzeba tylko umieć go podejść i mieć odpowidnio duże/ostre narzędzie :roll: Jakbyś przeczytał, to co pisano wyżej, to byś widział co i jak. I żę o zranienie górnej części ciała na pewno nie chodzi :wink:

Mefisto

Wysłany: 2005-08-30, 14:10   

I tak ja mam racje (Joke).A tak na serio no chyba źle zrozumiałem intencje twojej wypowiedzi.W tej sytuacj musze przyznać Ci rację.

Drekorig

Wysłany: 2005-08-31, 14:57   

Jeszcze co do pokonania Mystry. Możnaby (nie pytajcie mnie, jak :roll: ) doprowadzić do następnego Czasu Kłopotów - podczas pierwszego wiele bóstwo zostało zabitych przebywając pod postacią awatara, a wielu z nich po prostu utraciło większą część mocy. Np. Shaudakul przed Czasem Kłopotów był pośrednim bóstwem (Boska ranga: 11). W Czasie Kłopotów spadł do rangi półboga, bo wszyscy myśleli, że nie żyje! Teraz Shaudakul jest pomniejszym bóstwem, ale tylko fartem, bo połowa wyznawców Waukeen myslała, że ona nie żyje, i odwóciła się do Shaudakula :). W kazdym razie gdyby Mystrę zmusić do przyjęcia postaci awatara (i byłaby to jej jedyna postać), wtedy możnaby ją utłuc znacznie łatwiej (wystarczyłoby kilka mocno epickich postaci), lub zastosować pewien rodzaj propagandy wśród jej wyznawców, że "ona nie zyje i mozecie śmiało iść, powiedzmy... do Azutha". I kropka.

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2005-08-31, 15:04   

Nie byl to Czas Niepokojow aby? 0_o
A co do sprowadzenia kolejnego-czy nie bylaby to znowu ingerencja u Ao? A ktos pisal ze Ao i tak sie na nic nie zgodzi +P No, chyba zeby skrzyknac wszystkich nie-wyznawcow Mystry z Torilu, zeby sie zaczeli modlic do jednego boga-moze Shar? ;)-i tym sposobem ladnie zakolysac w swiecie bogow, a przy odrobinie szczescia doprowadzic do detronizacji Ao i/lub jego gniewu, owocujacego kolejnym zeslaniem awatarow na ziemie :D Trudne, ale mozliwe :]
Gloria, gloria perpetua!
In this dawn of victory!

Odpowiedz do tematu