Poprzedni temat «» Następny temat
Drowy vs. Reszta świata [ RELOADED ]
Autor Wiadomość
Arthan

Wysłany: 2005-03-19, 23:12   

A musimy rozstrzygać coś co nie istnieje już? Relikt został zniszczony, a nasze gdybanie staje się tym bardziej hipotetyczne...
Podziękuj autorowi tego posta

Elendil Qu'Orl

Wysłany: 2005-04-27, 19:55   

8) 8)
Ja chwilowo czytam wojne pajeczej krolowej:)
8) 8)

:twisted: :twisted:
Do argumentow wroce za jakis czas i beda mocniejsze, obiecuje Bofurze :D
Musze zajrzec tylko do ksiazeczek :wink:

"Nie sądźcie że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedlem przynieść pokoju, ale miecz."

(Mat 10,34)

Yaku

Wysłany: 2005-04-28, 00:32   

Jeśli pozwolicie dołącze się do rozmowy. Cofnę się również do odległych postów, które odpowiedzi nie znalazły, a trudno mi je ominąć.

Lara napisał/a:
Gdyby nie ich mroczna bogini, długo by się nie utrzymały. I nawet nie trzeba by było nikogo z zewnątrz. Pozabijałyby się nawzajem.

Gdyby nie zamieszkały w podmroku nie stały by się takie.

Masz przykład patrząc choćby na drowy mieszkające na/przy powierzchni, które w świetle księżyca tańczą ku czci swej boginii - Eilistraee. Ta ~odmiana drowów nie jest tak zła, gdyż nie chlubą się zdradą, intrygami, chaosem czy czystym złem, lecz oddają się pięknu, sztuce, tańcu czy też pieśnią.
Nie jestem pewien, lecz z tego co o nich wyczytałem wydaje mi się że mogę mieć charakter prawdziwie neutralny lub neutralny chaotyczny.

Jak widzę rozmawiacie tylko o drowach wyznający Iloth. Powiem tylko, iż jest ich o wiele więcej :wink: Chociaż tylko te które opisałem wyżej - mozna nazwać nie-złymi

Igor z Moskwy napisał/a:
lepiej wyszkolony... taaaa. to już było hehe bo ma najlepszy miecz w krainach(..)

który oparty na magii podmroku rozpada się/traci moc pod światłem słonecznym :wink:

Lara napisał/a:
A na powierzchni drowy niczego by nie dokonały. Zbyt są skłócone ze sobą, a do tego nie bardzo sobie radzą na słońcu

Jeśli dobrze pamiętam przeprowadzały min. dwie większe wyprawy na powierzchnię.
Puki nie opracują lepszego planu muszą im starczyć "drobne wyprawy łowieckie" :twisted:
Zastanawiam się w jaki sposób moga podbić chociaż niewielki zakątek powierzchni? Tyleż się na niej ludzi kręci.. :roll:

Leoncoeur napisał/a:
tia, faktycznie drow w walce jest teoretycznie ciut lepszy niz inny dwunog ;)

Drowy są dużo lepszymi wojownikami od wielu powierzchniowców.
Może i jeden drow nie dałby rady Rashemenińskiemu Berserkowi, lecz zawsze znajdzie się ktoś silniejszy.

Leoncoeur, dalsza część tamtego posta--> Drowy mogły by pozyskać sprzymieżen=ńców nie tylko poprzez pertraktację lecz również poprzez groźbę, siłę, lub spryt.

Karry napisał/a:
Dla mnie drowy są nielogiczne same w sobie. Planują zemstę na powierzchni, robią to tylko dla zemsty bo i tak nie zamieszkają tam- słońce i tak dalej... Rasa drowów spiskuje przeciw sobie i innym caaały czas(..)

Są przesiąknięte złem. To ich nie tłumaczy?

Karry napisał/a:
Jednak wciaż nie rozumiem, po co im podbój powierzchni?

Ponieważ zostały wypędzone przez rasy powierzchni (głównie elfy) do podziemi (po nieudanej bitwie jaką zapoczątkowały)

Elendil Qu'Orl napisał/a:
Drowy wlasciwie rzadza w podmroku..

Podmrok jest pełen niespodzianek. Drowy to napewno niebezpieczni przeciwnicy. Jednak podobnie można powiedzieć o ośmiornicogłowych :lol:

Mefisto

Wysłany: 2005-06-17, 14:50   

Ja tam poprostu nie przepadam za drowami są podłe i dość okrutne nie lu bie Lolth a już wogóle nie nawidze ich podłych nawyków są złe do szpiku kości i niegdy nie chciał bym mieć za sojusznika drowa jeszcze obuce się bez ekwipunku albo co gorsza wogóle się nie obudzę...

Yaku

Wysłany: 2005-06-17, 17:00   

Mylisz się twierdząc że wszystkie drowy są złe (i nie mam na myśli Drizzta czy innych małych wyjątków).
Pozatym to zbyt dumna rasa by kraśc nie swój ekwipunek.

Moje Portrety do BG
Moje Portrety do IWD2

Taschon

Wysłany: 2005-06-19, 14:53   

Są duze grupu odszczepieńców czczące Panią Księżyca albo typowo elfi(cki)e bóstwa. Chociaż ja wolę te złe drowy :twisted: , ale niemam świra na punkcie Pajęczej Królowej tylko na stereotypowym charakterze tej WSPANIAŁEJ rasy.

Cespenar

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-08-12, 13:38   

Kiedyś toczyłem bardzo zażarte kłótnie z Soulafeinem. Im ja byłem bardziej rzeczowy i zdecydowany - tym on bardziej zajadły i zdeterminowany. Rozmowa ta zakończyła siębez rozstrzygnięcia. I cóż mogę powiedzieć - nie miałem racji! I teraz, zajmując stanowisko obrońcy Mrocznych - również moje zdanie nie będzie poparte mocnym przekonaniem. A to dlatego, że są to czyste teorie - i nic więcej :roll:

Niemniej jednak uważam, że drowy mogłyby zapanować nad światem. Nawet nad światem ludzi. Nie obce im są metody przekupstwa, szantażu, prowokacji. Mogłyby (przy pomocy swych pajęczych bóstw) rozniecić chaos...Tylko po co? Nie jest to w ich interesach, póki co. I nie sądzę, żeby w najbliższym czasie cokolwiek skłoniło ich do podjęcia takiej decyzji. Bo każda nacja potrafi się zjednoczyć w obliczu wroga. A drowy dysponują potęgą przewyższającą wszystko, co można spotkać na powierzchni :twisted:

Mefisto

Wysłany: 2005-08-24, 20:17   

Yaku owszem kradziesz ekwipunku jest haniebna ale czy jest bardziej haniebna od:zdradzania swoich pobratymców i dążeniem do celu po trupach?Oni raczej tego by nie zrobili masz racje ale to tylko dlatego ze mają troche poprzestawiane i wydaje się ze jeśli zabją kogoś w czasie snu to jest w porządku ale jeśli wezmą czyjś ekwipunek to już hańba.

Vaelleas Baenre

Wysłany: 2005-10-11, 07:08   

Mefisto, poczytałbyś jakąś inną ksiązkę o drowach niż książki o Drizzcie i niż to co sie z gier komputerowych usłyszysz od wieśniaków i paladynów. Jeśli chcesz to mógłbym Ci pożyczyć pewien zbiór wiedzy... (Leży u mnie na półeczce 4 tomiki Wojny Pajęczej Królowej). Drowy nie są chore i okrutne. To przez Lloth, to ona tak wychowała swój lud! To ona popycha go do zagłady! To ona i jej kapłanki! Inne drowy boją się otwarcie wyznawać innych bóstw i sprzeciwiać sie woli tej chorej, wyuzdanej pajęczycy! A zobacz Mefisto na dom Jae'lat w Cormanthorze oraz na drowy wyznawców Elistrae! Zobacz na drowy innych wyznań! Jak narazie widze Ty oraz wielu innych kierujecie się wyłącznie stereotypami. Żeby coś wiedzieć o tym narodzie nie wystarczy coś poczytać na necie czy w grach. Trzeba po prostu tą wiedzę zagłębiać w książkach ale i nie tylko. Drowy powinny wyjść na powierzchnie i przxystosować się do słońca, później prowadzić nocne walki z przeklętym Silverymoon. Lloth zginie! CHWAŁA VHAERAUNOWI!! !! !! !!

Mefisto

Wysłany: 2005-10-11, 13:36   

Miałem namyśli drowy te typowe z podmroku czczące tą Lloth, nie można wszystkiego zwalać na Lloth fakt to ona się przyczyniła do rozrastania się ich podłej natury, ale to nie jest uspawiedliwienie.

Vaelleas Baenre

Wysłany: 2005-10-11, 13:53   

No to niech ktoś wymieni jeden powód ZUPEŁNIE nie związany z Lloth lub jej kapłankami dlaczego drowy są niby z natury złe? Araunshee też nie była od zawsze zła, tak jak drowy. Drowy to dumna i wojowniczna rasa ale religie podłej Lloth przyjeli w desperacji i to przez Lloth mają taki a nie inny wygląd.

Mefisto

Wysłany: 2005-10-11, 14:34   

Vaelleas Baenre napisał/a:
Drowy to dumna i wojowniczna rasa ale religie podłej Lloth przyjeli w desperacji

-widocznie nie na tyle dumna i wojownicza.
a tak na serio to przecież jeśli są tacy dumni i wojowniczy dlaczego nie szukali w czymś ratunku, przeccież Lloth ma wielu przeciwników mogli poprosić o pomoc innego boga.Ona w cale nie trzyma ich w ajkieś klatce bez wyjśca tlyko że oni mają zysk z czczenia jej, ona im daje moc dlatego nie chcą nic zmieniać.Drowy były już wcześniej czarne przed spotkaniem Lloth.

Vaelleas Baenre

Wysłany: 2005-10-11, 15:22   

Po pierwsze: Drowy przyjęły religię nie z przymusu, ale kapłanki Lloth zaoferowały pomoc wzamian za przyjęcie jej wiary. Nikt ich nie zmuszał.
Po drugie: Bogowie ukarali drowy wyglądem po wojowniczych ekscesach ale Lloth odpowiada za coraz większe sku******e jej narodu ale wpływ na to miała. Powiedz mi dlaczego dobre drowy mają inne włosy (wyznawcy Elistrae odróżniają się srebrnymi włosami).

Mefisto

Wysłany: 2005-10-11, 15:31   

Więc jeśli sa tayc dumni dlaczego ulegają Lloth to jest lekko nielogiczne, napisałeś ze inni bogowie ukarali ich wygladem no to nie jest bezpośrednio od Lloth,tak czy inaczej nie tylko Lloth jest odpowiedzialna za ich okrutne nawyki ale także oni sami.Dlaczego nie przestanął jej czcić?W końcu są silna i dumną rasą.

Vaelleas Baenre

Wysłany: 2005-10-11, 15:48   

Bo niektórym pantoflom jest na rękę czczić tą Lloth a pozatym drowy to nie tylko mężczyźni. A pozatym tam oni są wychowywani w szacunku i posłuszeństwie wobec kobiet! Popatrz na Sshamath tam nie rządzą kapłanki i jakoś o tamtych drowach nie powiesz tyle żlego co o Drowach z Ched Nasad, Menzoberranzan czy Sschindylryn. Mężczyźni nie są jeszcze gotowi do takiego powstania a niektórym to wcale nie przeszkadza. To tak jak byś się spytał czemu dumny Roman Giertych jeszcze nie wywalił wszystkich gejów z Polski lub czemu A.Lepper nie przejął jeszcze władzy. Mężczyźni muszą zdobyć poparcie bo kobiety mają poparcie Lloth i trzymają sie razem a mężczyźni ani jednego ani drugiego...

Odpowiedz do tematu