Poprzedni temat «» Następny temat
Przyszłość klasycznych wersji gry – w co jeszcze gracie?

Czy grasz jeszcze w klasyczną wersję gry (BG1 z OzWM, BG2, BGT)?
Tak, gram regularnie w BGT (Baldur's Gate Trilogy).
5%
 5%  [ 1 ]
Tak, gram w klasyczne, oddzielne części (BG1 / BG2).
5%
 5%  [ 1 ]
Tak, gram, ale głównie dlatego, że korzystam z WoBG (World of Baldur's Gate).
33%
 33%  [ 6 ]
Grywam w klasyka tylko od czasu do czasu, z sentymentu.
27%
 27%  [ 5 ]
W ogóle nie grywam w klasyczne wersje gry.
27%
 27%  [ 5 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Namarcha
Avatar Mystry


Posty: 176
Podziękowania: 56/107
Wysłany: 2026-04-25, 17:13   Przyszłość klasycznych wersji gry – w co jeszcze gracie?

Cześć wszystkim!

Jak wspomniałam w moim głównym poście, jednym z moich pierwszych kroków jest ustalenie priorytetów dotyczących tłumaczeń i aktualizacji opisów i pracy nad tłumaczeniami, ale zanim ruszę dalej, przydałby mi się wasza pomoc.

Jak może wiecie, skupiam się głównie na wersjach Enhanced (EE/EET), ale nie chcę podejmować decyzji o ograniczaniu prac nad klasycznym silnikiem bez konsultacji z Wami. Zależy mi na tym, by dowiedzieć się, jak to wygląda u Was w praktyce – czy warto jeszcze poświęcać siły na modyfikacje pod stare gry? Czy gracie w nie, bo lubicie ten konkretny klimat, czy może trzymacie się ich głównie ze względu na gotowe megainstalacje?

Wasze głosy pomogą mi zdecydować, czy jest sens przygotowywać nowe wersje pod starszy silnik. Czy warto jeszcze inwestować siły w poprawianie modyfikacji pod stare gry? Czy gracie w nie, bo lubicie ten konkretny klimat, czy może trzymacie się ich tylko ze względu na gotowe megainstalacje?

Dajcie znać w ankiecie i opcjonalnie w komentarzach – każdy głos pomoże mi mądrze zaplanować robotę na najbliższe miesiące!
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Harth 

Wiek: 33
Posty: 94
Podziękowania: 3/1
Wysłany: 2026-04-29, 02:03   

123
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
my_summertime 
Gwiazda Mystry


Posty: 118
Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2026-04-30, 12:35   

Harth napisał/a:
123



Dzięki, niestety nie mogłam ustawić wybierz wiele.
Podziękuj autorce tego posta
 
 
Bartek 
Przyjaciel Klanu

Posty: 297
Podziękowania: 22/10
Skąd: Psychedelia
Wysłany: 2026-05-01, 13:31   

5.

Grywałem kiedyś regularnie w BGT, ale z wiadomych powodów rzuciłem klasykę. Mamy EE i jak sama nazwa wskazuje — wersję ulepszoną...
_________________
You Don't Create Trance, Trance Created You!
In 604 Trance We Trust and love to Dance!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
my_summertime 
Gwiazda Mystry


Posty: 118
Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2026-05-05, 11:16   

Bartek napisał/a:
5.

Grywałem kiedyś regularnie w BGT, ale z wiadomych powodów rzuciłem klasykę. Mamy EE i jak sama nazwa wskazuje — wersję ulepszoną...


Super, dzięki za info, właśnie po to też badamy, żeby określić co i jak dalej.
Podziękuj autorce tego posta
 
 
Aristo 
Legenda

Posty: 598
Podziękowania: 217/144
Wysłany: 2026-05-10, 10:02   

Swego czasu Dzieci Bhaala miały profil na Facebooku, który prowadził początkowo Nobanion, a potem nowus777. Nie wiem, czy jeszcze to jest, i czy w ogóle FB umożliwia robienie podobnych ankiet, ale gdyby tak, to może warto zrobić też taką sondę właśnie tam.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Etamin


Posty: 26
Wysłany: 2026-05-17, 22:58   

Nie grywam w klasyki. EET jest zbyt wygodne, by wracać do starego silnika. Nie mniej super, że ktoś wraca do tłumaczenia modów. Do tej pory chyba nikt nad niczym od dawna nie pracował. Coś jeszcze planujecie przełożyć poza Black Hearts? Byłoby miło zobaczyć Item i Spell Revisions po polsku. Warto też pomyśleć nad aktualizacją starych tłumaczeń. SCS i Tweaks Anthology od dawna nie mają tłumaczenia nowych komponentów.
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
my_summertime 
Gwiazda Mystry


Posty: 118
Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2026-05-18, 10:24   

Etamin napisał/a:
Nie grywam w klasyki. EET jest zbyt wygodne, by wracać do starego silnika. Nie mniej super, że ktoś wraca do tłumaczenia modów. Do tej pory chyba nikt nad niczym od dawna nie pracował. Coś jeszcze planujecie przełożyć poza Black Hearts? Byłoby miło zobaczyć Item i Spell Revisions po polsku. Warto też pomyśleć nad aktualizacją starych tłumaczeń. SCS i Tweaks Anthology od dawna nie mają tłumaczenia nowych komponentów.


Wielkie dzięki za odpowiedź. Nie chcę wyjść na czepialską, ale sprawdzałeś może nowe komnaty z tłumaczeniami (Polskojęzyczne)? W ostatnim czasie powstało całkiem sporo nowych tłumaczeń. Prace nad możliwymi aktualizacjami też idą parą, powiedzmy to sobie, pełną, czyli taką, na jaką możemy sobie pozwolić. :smile:

Tu się ostatnio sporo dzieje, więc zachęcam do posprawdzania.
Podziękuj autorce tego posta
 
 
Etamin


Posty: 26
Wysłany: 2026-05-18, 12:17   

my_summertime napisał/a:


Wielkie dzięki za odpowiedź. Nie chcę wyjść na czepialską, ale sprawdzałeś może nowe komnaty z tłumaczeniami (Polskojęzyczne)? W ostatnim czasie powstało całkiem sporo nowych tłumaczeń. Prace nad możliwymi aktualizacjami też idą parą, powiedzmy to sobie, pełną, czyli taką, na jaką możemy sobie pozwolić. :smile:

Tu się ostatnio sporo dzieje, więc zachęcam do posprawdzania.


Przyznam szczerze, że nie. Przeglądam głównie forum gibberlingów i beamdoga (na tym drugim polski wątek jest dosłownie martwy). Tutaj nie widziałem nowych tłumaczeń co najmniej od 2024 roku. Dopiero teraz widzę, że w kwietniu pojawiło się sporo nowych lokalizacji. Trzymam kciuki za dalsze projekty :). Jak mówiłem pomyślcie na aktualizacją SCS i Tweaks Anthology. To chyba dla większości obowiązkowe mody.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group