Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Braki gry
Autor Wiadomość
saCOOL 
Niezliczoność

Podziękowania: 2/3
Wysłany: 2005-02-07, 18:49   

A mnie osobiście wkurza jak ktoś rzuca się właśnie o tą śmierć głównego bohatera :P ludzie! Niedoinformowanie nie czyni was wcale usprawiedliwionymi :P :P :P. Grrr...

Elendil Qu'Orl

Wysłany: 2005-02-07, 22:14   

Niedoinformowanymi?? o bg??!! :D Coz.. ja bym sie zastanowil nad pogladami :P

Esencja bhaala esencja a co z Imoen??
Ile to razy zesmy ja wskrzeszali a esencje po tym posiadala...

"Nie sądźcie że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedlem przynieść pokoju, ale miecz."

(Mat 10,34)

Podziękuj autorowi tego posta

Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2005-02-07, 22:25   

Ojej, to jest głupio przemyślane z Imoen... W ogóle zły przykład.
Sarevok po śmierci stracił esencję a jego przykładem się nie posłużyłeś :).
Ogólnie zamiarem twórców było pokazanie, jakie niebezpieczne życie wiodło dziecię Bhaala i widać nie może ono sobie pozwolić na komfort zmartwychwstania.
Jeśli chcecie olać śmierć i mieć autowskrzeszania proponuję Planescape: Torment.

I saCOOL, nie przesadzaj tak z tymi niedoinformowanymi. Elendil uznał, że zmieniłby to i ok, jego sprawa. Inny punkt widzenia nie jest zły.
edit:
W ogóle się nie znają na ironi :sciana: ja też po części żartowałem :)
Nie bierz tego do siebie saCOOL ja czasami dziwne posty pisze
Ostatnio zmieniony przez Komcio 2005-02-07, 22:50, w całości zmieniany 2 razy  

saCOOL 
Niezliczoność

Wysłany: 2005-02-07, 22:30   

Oj przepraszam :P :P :P gdybyście nie zauważyli, to ja posłużyłem się czymś powszechnie uważanym za żart :P :P :P... Nie miałem zamiaru nikogo obrażać :P :P :P... Wybaczcie :D stawiam piwo wszystkim jako zadośćuczynienie :D...

Elendil Qu'Orl

Wysłany: 2005-02-07, 23:24   

Ja podobnie:P

Owszem nie podalem przykladu Sarevoka:) Ale nie podaje sie argumentow przeciw sobie :D
A tak wogole to dziwne bo wydaje mi sie ze jesli ktos jest polbogiem to nie ma przeciwskazan zeby zostal wskrzeszony 8)
Niewazne.

Mi brakuje jako takiej interakcji z bogami. W koncu chyba nikt nie chcial by zeby potomek takiego boga chodzil po krainach i sial chaos, poza tym np. wybor 3 bogo dla kaplana jest stanowczo za maly:)
I brakuje Lloth:)
A tak co drowow to podmrok jest genialny po prostu, ale brakuje mi w nim czegos.Moze tego zagrozenia ktore czuje sie czytajac ksiazki. Za duzy ruch jest w podmroku. No i co do infrawizji ona sie wogole nie przydaje tak naprawde... widzisz postaci na czerwono i tyle.. jak nie masz to nie sa czerwone ale nadal je widzisz... fajnie by bylo gdyby np w takim podmroku bez infrawizji badz jakiegos swiatla nie bylo naprawde nic widac.A przynajmniej stworow ktore sie na Ciebie czaja.

"Nie sądźcie że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedlem przynieść pokoju, ale miecz."

(Mat 10,34)

saCOOL 
Niezliczoność

Wysłany: 2005-02-07, 23:33   

Z tą infrawizją to stanowczo potwierdzam :D...

A offtopicując odrobinę to pamiętam jak dziś moje pierwsze chwile z BG... pierwsza nocna eskapada, świerszcze grające sobie cichutko, pomrukiwanie sowy i ten niesamowity motyw muzyczny... infrawizja dawała mi takie dziwne poczucie bezpieczeństwa :D nie mogłem niczego przeoczyć :D...

Tak naprawdę dzięki modom, można bardzo wiele z wymienianych braków poprawić :D zmodyfikować i tak dalej :D... Ja na przykład zawsze chciałem żeby mój 50 levelowy mag mógł umagiczniać przedmioty :D i potem oczywiście je sprzedawać za pokaźną sumkę. Przydały by się banki :D zarówno zarabianie jak i okradanie :D...

Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2005-02-08, 08:39   

saCOOL napisał/a:
Oj przepraszam :P :P :P

Elendil się chyba nie obraził, ja nie mam po co :P
Cytat:
gdybyście nie zauważyli, to ja posłużyłem się czymś powszechnie uważanym za żart :P :P :P...

Zauważyłem, ale byłem ciekaw twojej reakcji na mój post, zachowałem się jak gówniarz i to się więcej nie powtórzy
Cytat:
Nie miałem zamiaru nikogo obrażać :P :P :P...

Ja też nie
Cytat:
Wybaczcie :D

Nie ma czego :)
Cytat:
stawiam piwo wszystkim jako zadośćuczynienie :D...

No, z natury browarka nie odmówię :P
Elendil Qu'Orl napisał/a:
Ja podobnie

I ja też :)
Cytat:
Owszem nie podalem przykladu Sarevoka:) Ale nie podaje sie argumentow przeciw sobie

Wiem, wiem, lecz on był moim kontrargumentem :P
Cytat:
A tak wogole to dziwne bo wydaje mi sie ze jesli ktos jest polbogiem to nie ma przeciwskazan zeby zostal wskrzeszony

Jak zapewne szanowny kolega drow, wie, Bhaal podczas czasu niepokoju spłodził swych potomków, jednak nie po to by zaspokoić swój apetyt seksualny, co raczej stworzyć narzędzie swego powrotu. Jego liczne potomstwo ma jedynie iskierkę boskości i nie są półbogami jak to jest w przypadku choćby córek Mystry (chociaż one chyba też nie do końca). Esencja dziecka Bhaala wędruje do części otchłani - Tronu i tam czeka aż ktoś ją odzyska. Dziecko Bhaala mogłoby zostać wskrzeszone jako zwykły śmiertelnik, który nie mógłby się ubiegać o spuściznę (:P ) pana Mordu, więc nici z fabuły.
Dobra, nie bierzcie tego na poważnie, wiem, że wszyscy to wiedzą, ale sobie chcę popisać ( A nie się popisać :P ):P:P:P:P:P:P:P:P:P
Cytat:
Mi brakuje jako takiej interakcji z bogami. W koncu chyba nikt nie chcial by zeby potomek takiego boga chodzil po krainach i sial chaos

No to jest w sumie dziwne, ale był wątek, że Ao wydał edykt, że niby nikt ma się nie wtrącać, by sprawa rozwiązała się sama.
Cytat:
Niewazne

Cytat:
wybor 3 bogo dla kaplana jest stanowczo za maly:)

Tutaj twórcy się nie popisali, choć mi osobiście wydaje się, że Bhaalątko nie powinno móc być kapłanem...
Cytat:
I brakuje Lloth:)

No skopałbym ją (albo przynajmniej jej awatara)
Cytat:
A tak co drowow to podmrok jest genialny po prostu, ale brakuje mi w nim czegos.Moze tego zagrozenia ktore czuje sie czytajac ksiazki.

No w ogóle Podmrok jakiś jasny... Choć miasta drowów już jest niezłe.
Cytat:
No i co do infrawizji ona sie wogole nie przydaje tak naprawde... widzisz postaci na czerwono i tyle..

Spartolili i tyle.
Cytat:
fajnie by bylo gdyby np w takim podmroku bez infrawizji badz jakiegos swiatla nie bylo naprawde nic widac

Ja bym drogę rozświetlał ognistymi kulami, które wędrował by ku mym wrogą :twisted:
Cytat:
A przynajmniej stworow ktore sie na Ciebie czaja.

Ja mam kostur magów, więc one mnie też by nie widziały :roll:
Cytat:
Tak naprawdę dzięki modom, można bardzo wiele z wymienianych braków poprawić

Święta racja :)
Cytat:
A tak co drowow

Elendil, zrób coś dla wszystkich i załóż temat o mrocznych elefach - w loży lub w literaturze... Oczyścimy ten temat, W co chcecie zagrać i klanowe...

Elendil Qu'Orl

Wysłany: 2005-02-08, 11:47   

Z zasady dziecko Boga jest polbogiem. Jak by nie byl stworzony i w jakim celu.
Poza tym ciekawy watek moglby byc z proba odzyskania esencji Bhaala po tym jak Cie wskrzesili.. :wink:

(Mat 10,34)

Olol

Wysłany: 2005-02-08, 21:09   

Elendil Qu'Orl napisał/a:
Z zasady dziecko Boga jest polbogiem. Jak by nie byl stworzony i w jakim celu.

Pół-bóg to dziecko boga i osoby nie boskiej. Przecież nikt nie zabroni bogu mieć dziecko z jakąś boginką - a wtedy powstanie inny bóg... :D

Elendil Qu'Orl

Wysłany: 2005-02-08, 22:58   

Oj tam nie lap mnie za slowa :D :) :wink:
Wiadomo o co chodzilo.. a tak poza tym ktora by chciala Bhaala?? Z bogin??

(Mat 10,34)

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2005-02-12, 16:29   

moze Mystra??;)
Co do esencji-bardzo ciekawy subquest, nie ma co:P Irenicus wzial?;P
Wg mnie widok 3D popsul by klimat... RPG FPP to byly w czasach Eye of Beholder czy cos takiego:P
Infrawizja rzeczywiscie jest skepana na max... Gdzie minusy do walki w nocy bez infry??? Gdzie wrogowie pojawiajacy sie dopiero dwa kroki przed toba(bo ciemno jak w d....) i zadajacy cios w plecy, nawet bez bycia zlodziejem??? Ach, marzenia.....

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-02-13, 01:00   

Cytat:
Cytat:
wybor 3 bogów dla kaplana jest stanowczo za maly:)

Tutaj twórcy się nie popisali, choć mi osobiście wydaje się, że Bhaalątko nie powinno móc być kapłanem...

Już to kiedyś pisałem, ale czy na tym forum...
Jak gram kapłanem to nigdy bym nie wziął podklasy. Dlaczego? Bo w wypadku dziecka boga, moc kształtowana w czary kapłańskie, jest pobierana bezpośrednio z esencji bóstwa, części duszy. Taka moc byłaby też idealnie wyważona: nieporównywalnie mniejsza od mocy prawdziwego bóstwa, ale za to wykorzystywana tylko przez jednego "wiernego". Wychodziłoby na to, że dziecię bhaala jest jednocześnie swoim bóstwem i kapłanem :)
To tyle moich wywodów :wink:

saCOOL 
Niezliczoność

Wysłany: 2005-02-13, 11:34   

Niestety nie: bóg posiadający tylko jednego wyznawcę, jest Quasi-godem. Nie mogą oni obdarowywać wiernych czarami. Dopiero Demi-god (kilka setek wyznawców) mogą to robić...

Właśnie wczoraj rozmawiałem o tych bogach i wyznawcach z jednym coomplem :D...

Anarion

Wysłany: 2005-02-13, 13:34   

Cytat:
Taka moc byłaby też idealnie wyważona: nieporównywalnie mniejsza od mocy prawdziwego bóstwa, ale za to wykorzystywana tylko przez jednego "wiernego". Wychodziłoby na to, że dziecię bhaala jest jednocześnie swoim bóstwem i kapłanem

Wiernych byłoby znacznie więcej niż jeden, w końcu dzieci Bhaala było całkiem sporo, a wśród nich znalazłoby się kilku którzy zostaliby kapłanami Pana Mordu (np. Amelissana). Mimo wszystko jednak byłoby ich za mało żeby wyzwolić jakieś wielkie moce :(.

Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2005-02-13, 19:57   

Cytat:
w wypadku dziecka boga, moc kształtowana w czary kapłańskie, jest pobierana bezpośrednio z esencji bóstwa, części duszy

Nawet ciekawe założenie, choć nie jestem pewien czy ta iskierka boskości wystarczyłaby do zmaterializowania np. kuli ostrzy. Taki kapłan straciłby też moc, gdy Irenicus kradnie mu duszę, co przy solówce kapłanem byłoby... Nad wyraz nie korzystne.
Cytat:
Niestety nie: bóg posiadający tylko jednego wyznawcę, jest Quasi-godem. Nie mogą oni obdarowywać wiernych czarami

Tu nie jest mowa o wyznawcach na skale światową, lecz raczej mowa do wykorzystania esencji zmarłego bóstwa do używania mocy dostępnych jedynie dla kapłana.
Cytat:
Dopiero Demi-god (kilka setek wyznawców) mogą to robić...
Oczywiście, lecz Demi-god to już inna bajka, bo on obdarowuje swych wyznawców mocą, nie siebie.
Cytat:
Wiernych byłoby znacznie więcej niż jeden, w końcu dzieci Bhaala było całkiem sporo, a wśród nich znalazłoby się kilku którzy zostaliby kapłanami Pana Mordu

Po śmierci (zniknięciu) jakiegokolwiek boga, jego wyznawcy przechodzą pod protekcję innego, nikt nie wyznawał choćby wspomnianego Bhaala. A nawet jeśli nikt nie wyznawałby konkretnie Dziecka Bhaala, więc lipa :)

Odpowiedz do tematu