Poprzedni temat «» Następny temat
Bany
Autor Wiadomość
Aiglon von Lupus 
Zasłużona

Wysłany: 2005-01-26, 12:52   Bany

Witam
Pierwszy ban dla uzytkownika, ktory nie nalezy do klanu, poszedl
zbanowany dzisiaj został pan Kavper, ktorzy dopuscil sie zlamania regulaminu w punktach:
- pisanie jednego posta pod drugim
- chamskei zachwoanie w stosunku do innych userów
- spamowanie

Po dwoch ostrzezeniach i informacji o tym na PW, pan Kavper obrazil innego usera tez dorga prwyatnych wiadomosci. Sprawa zostala zglodszona do rady. Efektem czego user Kavper zostaje zbanowany. Nie ma na tym forum miejsca dla vhamstwa i glupoty.

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/172
Wysłany: 2014-05-05, 23:17   

Może ktoś wytłumaczyć w szczegółach o co poszedł ban Almaterii. Kasowanie postów jako główny powód, ale to wiele nie mówi. Chce po prostu wiedzieć więcej, bo cała zajście mnie ominęło.

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149
Podziękuj autorowi tego posta

Alvarez 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2014-05-05, 23:20   

Spójrz na jej posty, a reszty się domyślisz tzn. powinieneś się domyślić.

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2014-05-06, 15:36   

Konkrety, wodzu. Konkrety. W przypadku bana nie ma miejsca na domysły, przypuszczenia, domniemania, powinności etc., etc.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 434/317
Wysłany: 2014-05-06, 16:01   

To ja powiem (choć nie uważam, by Wódz miał obowiązek się z tego rozliczać, zresztą sama Ai już w dwa dni później złamała zasady tego tematu - sprawa Mefrena) - Alma odwaliła powtórkę z rozrywki (z 2011 r.) - zaczęła kasować (a raczej dążyć do skasowania, bo ją zhaltował mój ban, a Vinci był na tyle uprzejmy, że poprzywracał usuniętą zawartość) wszystkie swoje posty (abstrahujemy tu od przyczyny takiego zachowania). Gdyby miała moderację, to powycinałaby (jak poprzednim razem) wszelkie posty (niezależnie od autorstwa) we wszystkich tematach, w których miałaby taką możliwość, a że nie mogła to zaczęła usuwać treść. Jest to zachowanie chamskie, nie liczące się z innymi użytkownikami Forum. Zresztą była na dwóch warunkach - 1. odwieszony ban za przekleństwa (nie w Twoim stylu, ale kierowane do innych użytkowników), który zobowiązała się odpracować (oczywiście tego nie uczyniła, ani nawet nie zaczęła - bo 1 postu w 5 miesięcy nie można za to uznać), 2. za zachowanie poprzedzające usunięcie jej poprzedniego wcielenia. Zamiast jakichkolwiek dążeń do znormalizowania swojego zachowania, do choćby najbardziej szeroko rozumianych granic nakreślonych regulaminem, mieliśmy do czynienia z narastającym "buntem" (idealnie symbolizuje to wyobrażenie rozpieszczonego dzieciaka, który ciągle chce więcej).
Uważam, że dla tak niepoważnych ludzi nie ma miejsca na CoBie - takie jest moje skromne zdanie. Mimo, iż Forum na tym straci sporo ze swej kolorystyki. Tak czy owak by odeszła - tylko byłaby ta różnica, że pokasowałaby swoje posty (ponownie: abstrahując - tym razem od poziomu merytorycznego).
Posty to nie wiaderko i łopatka przynoszone do wspólnej zabawy w piaskownicy ("strzelę focha to zabiorę i pójdę") - są elementami dyskusji (ciągle abstrahujemy od wartości merytorycznej) i upubliczniając je użytkownik zgadza się na to, by 1. go reprezentowały, 2. pozostały w miejscu upublicznienia niezależnie od późniejszych zachcianek użytkownika. Administracja może zgodzić się na usunięcie postu z określonych powodów, jednak nie może być tak, że ktoś się obrazi i kasuje swoje posty, bo mimo wszystko stanowią część większej całości (wyobraź sobie, że nagle coś tknęło kola, Vinciego, Lavę, Alvareza i mnie - kasujemy swoje posty (ponad 18k - czyli 20% stanu) - Forum byłoby do skasowania).

EDIT: Jak sobie czytam, za co dostał rzeczony Kavper to śmiać się mi chce - nawet za mojej (jako p.o. ofc) kadencji było przynajmniej kilkadziesiąt takich przypadków, a bany były zdaje sie dwa (Yoshi i Yarpen, też odwieszony zresztą).

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Żelazko
Gawith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 26/28
Wysłany: 2014-05-06, 20:59   

Cytat:
EDIT: Jak sobie czytam, za co dostał rzeczony Kavper to śmiać się mi chce

Cytat:
Pierwszy ban dla uzytkownika, ktory nie nalezy do klanu, poszedl
zbanowany dzisiaj został pan Kavper, ktorzy dopuscil sie zlamania regulaminu w punktach:
- pisanie jednego posta pod drugim
- chamskei zachwoanie w stosunku do innych userów
- spamowanie

Hehe... To ja, kol. kol i Vince powinniśmy byli zostać zbanowani dano temu :-p

Historii z Almą nie znam, kojarzę że było takie dziewczę młodziutkie, dziecko jeszcze, ale może mi się mylić. Pewnie mieliście powody, vide powyższy rozdźwięk...

Ech, Foum, Forum, naprawde fajnie tu znów powchodzić :)

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 246/53
Wysłany: 2014-05-06, 21:48   

Gawith napisał/a:
Hehe... To ja, kol. kol i Vince powinniśmy byli zostać zbanowani dano temu :-p

Wal się

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 246/53
Wysłany: 2014-05-06, 21:48   

Lamusie

Więcej szczegółów
morgan
Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/172
Wysłany: 2014-05-16, 00:28   

Pomimo że zgadzam się z banem dla Almaterii wnioskuję o jej terminowe zwolnienie z karcera po odbyciu kary X miesięcy ewentualnie lat.

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 434/317
Wysłany: 2014-05-16, 00:50   

Nie, Żelazko. I nie zamierzam tu wypisywać wielkich uzasadnień. Po prostu - nie ma takiej opcji. Wszystko ma swoje granice.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Więcej szczegółów
Żelazko
Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2014-05-16, 11:14   

Tak więc ban dożywotni czy też kara śmierci?
To drugie zakładam zobowiązuje członków klanu do całkowitego ignorowania istnienia Almaterii - ona nie żyje, jej tu nie ma z nami

Jeśli dożywocie, to czemu dożywocie, a nie np 5 lat? To co Alma uczyniła było wandalizmem, jak mocno można karać za takie przewinienie?

Kto dokładnie poza Tobą zarządził o tej decyzji? Całe Wodzostwo? Czy istnieje jakiś zapis rozmów, raport z procesu? :P

Przeczytaj jeszcze raz powyższe posty morgana - zwłaszcza ten - tam naprawdę objaśniono wszystkie powody, ze względu na które Administracja podtrzymuje takie a nie inne stanowisko.

W przypadku Almaterii to nie tylko wandalizm, ale i recydywa, w dodatku na warunku (wyżej w hierarchii forumowych przewinień jest tylko nadużycie władzy, czego zresztą też się dopuszczała) i bez rokowań na poprawę - dożywotni ban jest w tym wypadku jak najbardziej na miejscu i decyzja ta nie podlega dyskusji.

Temat zamykam, jako że nie służy on kwestionowaniu decyzji władz Forum, tym bardziej szczegółowo uzasadnionych - wszelkie zażalenia tego (i innego) typu na przyszłość należy pisać w Woluminie.
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-05-16, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Żelazko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi