Poprzedni temat «» Następny temat
NTotSC - pytania i porady
Autor Wiadomość
kowalik2594 

Wysłany: 2014-06-04, 10:01   

Gdzie mogę znaleźć Thorfinna Hausklura (DSotSC)? Wiem tylko tyle, że gdzieś w Beregoście ale w którym budynku lub rozdziale już nie za bardzo.
Podziękuj autorowi tego posta

Torn 
Zasłużony

Podziękowania: 59/60
Wysłany: 2014-06-04, 16:25   

kowalik2594 napisał/a:
Gdzie mogę znaleźć Thorfinna Hausklura (DSotSC)?

Nie mam instalki z DSotSC, więc nie mogę potwierdzić, ale Setup-ds.tp2 twierdzi że można go znaleźć na parterze "Wesołego Żonglera" (AR3304).
(p.s. w NTotSC go nie ma - mimo iż ten zawiera w sobie DS - taka uwaga na wszelki wypadek)

greegarak 

Podziękowania: 35/48
Wysłany: 2014-06-04, 21:08   

Jest jeszcze jeden warunek, ale tylko jeśli protagonista ma powyżej 5 poziomu i z tkim poziomem po raz pierwszy odwiedził Wesołego. Thorfin wtedy pojawia się dopiero jeśli rozmawiało się z Jet'laya.

anoim2666

Podziękowania: 48/17

Wysłany: 2014-08-31, 15:26   

Może mi ktoś pomóc z tym smokiem w okolicach Neshkel? Zabiłem go i co dalej? Mam znaleźć jakiś artefakt który smok zabrał ale nie mam pojęcia gdzie on jest...

greegarak 

Wysłany: 2014-08-31, 17:00   

anoim2666 napisał/a:
Mam znaleźć jakiś artefakt który smok zabrał ale nie mam pojęcia gdzie on jest...

Artefakt jest w jaskini, niedaleko od smoka.
Tzn. idziesz w dół wzdłuż lewej ściany aż ją napotkasz(kursorem).

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
anoim2666
anoim2666

Wysłany: 2014-12-30, 15:54   

Gdzie znajduje się księga niewiedzy? Jestem w tej lokacji gdzie znajdują się demony dla których mamy zdobyć ciało maga i łuk elfa. Oddałem im te rzeczy i one odeszły ale księgi tam nigdzie nie ma. :sad:

Kliwer 

Podziękowania: 139/201
Wysłany: 2014-12-30, 17:29   

Nie grałem w wersję pod BG1 (tylko pod BGT- różnią się w kilku miejscach), ale zawsze była gdzieś na półce w tej jaskini... Spróbuj przeszukać uważnie tę lokację. A jak nie to wczytaj grę i może demony zarąb?

anoim2666

Wysłany: 2014-12-31, 11:37   

Ja gram w WoBG. Jeśli chodzi o półki, skrzynki itp to jest ich 4. 3 w prawym dolnym rogu mapy (jest tam skrzynia, półka na książki i stół) znajduje się tam 2 jakieś łuki i trochę pieniędzy. Ostatni znajduje się w lewym dolnym rogu a tam jest tylko zbroja.

K4thos 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 61/39
Wysłany: 2015-05-31, 21:00   

Ironmaster napisał/a:
Czy ktoś posiada mapę dodającą NTotSC? Chodzi mi o mapę świata powiększoną o lokacje z NTotSC stylizowaną na oryginalnej mapie z gry BG1.

ponawiam prośbę. Link albatrosa jest nieaktywny.

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 253/49
Wysłany: 2015-06-01, 08:29   

Mapki sporządzone przez M'Reka:

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
K4thos
Restier 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2015-07-27, 14:52   

Witam, mam takie pytanko. Robię teraz zadania z NTotSC i jestem przy zadaniu z zabiciem smoka. Mianowicie gdy wchodzę do karczmy i rozmawiam z zastępcą burmistrza to powinien do mnie zagadać Conchobhair, ale tego nie robi, nawet gdy sam do niego zagadam to mówi to samo co wczesniej. To jest jakis bug, czy poprostu muszę spełnić jakis warunek jeszcze?

[EDIT]
Poczytałem trochę na forum i prawdopodobnie jest to bug.. mam save'a przed wejsciem do karczmy, czy da to się naprostować jeszcze?

greegarak 

Wysłany: 2015-07-27, 18:03   

Jest to bag jak najbardziej. Może wynikać z tego że za wiele razy z nim się gadało, albo niepotrzebnie zagadało się Conchoba jako pierwszy. Trzeba popróbować różne stany gadania (lepiej było by przejżeć skrypty tej postaci, wtedy by od razu można wiedzieć co nie załapuje). Np. spróbuj z Ghastkilem porozmawiać na zewnątrz tawerny. Albo przespać się po rozmowie z Ghastkillem. Albo zauroczyć paladyna.

Restier 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2015-07-27, 19:20   

Próbowałem obydwa sposoby, nie wiem jaką on ma odp na magię ale nie potrafię go zauroczyć. Ostatecznie spróbuję cos w skryptach pogrzebać.

greegarak 

Wysłany: 2015-07-27, 19:33   

Przejrzyj w NearInfinity, lokację w której przebywa, plik *.bcs Conchoba. A i jeszcze warunki jego kwesti dialogowych. Z solucji wynika że http://baldur.cob-bg.pl/node/243?pg=5
Więc te warunki fabularne też muszą być pewnie spełnione, czy tak było?
"Po zabiciu Banshee, w Płonącym Czarodzieju zaczepi nas Jarent - Kapłan Blasku Lathandera opowie nam o smoku grasującym na Wybrzeżu Mieczy, tylko gdzie go dokładnie szukać? Na to pytanie odpowie nam Lord Norby Boozluck, zaraz po wyjściu z tawerny. Po rozmowie z nim zasuwamy do Nashkel. Dziecko-Daezle, kieruje nas do Gospody Nashkel. W Gospodzie zaczepi nas Jeremy, zastępca burmistrza Nashkel i opowie o smoku, zagada do nas też Conchobhair Strongblade, nowy NPC - paladyn i zaoferuje pomoc w pokonaniu smoka. "

Restier 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2015-07-27, 20:01   

Warunki są spełnione. Znalazłem jego skrypt CONCHO.BCS
Tylko nie wiem którą linijkę edytować, którąs z tych?
Kod:
IF
    GlobalGT("Z!ChangeAIafterRest","LOCALS",0)
    Global("Z!SetSplEXPparsing","GLOBAL",0)
THEN
    RESPONSE #100
        SetGlobal("Z!SetSplEXPparsing","GLOBAL",1)
        ChangeAIScript("Z!EXP228",OVERRIDE)
END

IF
    Global("DragonDead","GLOBAL",1)
    !InParty(Myself)

Odpowiedz do tematu