Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - portrety postaci
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 53/97
Wysłany: 2020-07-08, 00:18   Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - portrety postaci

Słuchajcie, jedna rzecz od początku nie daje mi spokoju, a chodzi o portrety moich NPC. Wszystkie z nich zostały znalezione w sieci i udało mi się odnaleźć tylko kilku autorów z nich, wpisałem ich zresztą w Readme. Niestety, nikt z nich nigdy nie odpowiedział na moje maile z prośbą o oficjalne pozwolenie na ich wykorzystanie (obawiam się, że po prostu znalezione adresy email mogą już nawet nie być obsługiwane). Poza tym nadal korzystam z kilku portretów, których autorów nie udało mi się znaleźć.

Faktem jest, że każdy z portretów został w mniejszym lub większym stopniu zmodyfikowany (przycięcia/obroty/kadrowanie), ale mimo wszystko nie czuję się komfortowo. W tym momencie modyfikacja jest dostępna tylko w języku polskim, ale jeśli miałaby zostać przetłumaczona, nigdy nie zgodziłbym się na wypuszczenie moda dalej w świat nie posiadając kompletu informacji dot. tego, kto jest autorem i czy daje mi zgodę na korzystanie z portretów.

Dlatego też chciałbym zlecić komuś stworzenie całkowicie autorskich portretów. Totalnie nie wiem, do kogo uderzyć... Czy ktoś z Was jest w stanie kogoś polecić? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rekomendacje.

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 163/40
Wysłany: 2020-07-08, 05:30   

Nowusie, tak jak pisałem ci na FB, Isandir robi bardzo dobre portrety. Możesz sprawdzić jak wyglądają, ściągając paczkę portretów Isandir's Portrait Pack. Ewentualnie możesz zapytać w tym wątku, może ktoś pomoże, albo pokieruje do kogoś: Custom Portraits.
Into the middle I was led
Podziękuj autorowi tego posta

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-07-08, 07:06   

Cahir napisał/a:
Nowusie, tak jak pisałem ci na FB, Isandir robi bardzo dobre portrety. Możesz sprawdzić jak wyglądają, ściągając paczkę portretów Isandir's Portrait Pack. Ewentualnie możesz zapytać w tym wątku, może ktoś pomoże, albo pokieruje do kogoś: Custom Portraits.

Cahirze, znam jego prace i pisałem do niego już 2 razy, ponad 2 lata temu. Bez odzewu.

Cecylio 

Podziękowania: 11/41
Wysłany: 2020-07-08, 09:58   

A może autorka tzw. Paint BG?

https://www.deviantart.com/artastrophe/about

Jej portrety mają inny styl od oryginału, niemniej osobiście bardzo często ich używam do podmiany oryginalnych. Zwyczajnie mocno przypadły mi do gustu. Nie wiem jak aktywna jest autorka, ale spróbować można.

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 163/40
Wysłany: 2020-07-08, 15:12   

Cecylio napisał/a:
A może autorka tzw. Paint BG?

https://www.deviantart.com/artastrophe/about

Jej portrety mają inny styl od oryginału, niemniej osobiście bardzo często ich używam do podmiany oryginalnych. Zwyczajnie mocno przypadły mi do gustu. Nie wiem jak aktywna jest autorka, ale spróbować można.

No właśnie problem w tym, że chyba nie za bardzo aktywna.
Into the middle I was led

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-07-08, 15:30   

Ogłosiłem się w kilku miejscach w polskim internecie i oczywiście nie ma osób, które zgodziłyby się pomóc "za darmo". No i trochę jestem w kropce - no bo zastanawiam się, czy powinienem ponosić dodatkowe koszty na coś, na czym nic nie zarabiam... A to jest jednak 10 portretów.

Dragonian 

Wysłany: 2020-07-09, 10:56   

Zrób zbiórkę - ja chętnie dorzucę jakiś grosz - póki co nie grałem bo czekam na wersję kompatybilną z EET ale na pewno zagram :)

Odpowiedz do tematu