Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - pytania, błędy, pomysły
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 53/97
Wysłany: 2020-08-17, 15:40   

Neysa napisał/a:
Wygrany nie wygłasza żadnej kwestii na zaistniałą sytuację, tylko zwyczajowy dialog przyłączenia/odłączenia. Tak ma być?

Też mi się to do końca nie podoba, ale właśnie w ten sposób są zakodowane skrypty walk pomiędzy NPC w BG1 i BG2, tzn. na czas walki NPC tak jakby odłącząją się (nie mamy nad nimi kontroli, dlatego też CTRL+Y nie działa), biją się, a następnie wygrany ponownie dołącza do drużyny (stąd też odpala się skrypt rozmowy ponownego przyłączenia).

Neysa 
Witch with the Cat

Podziękowania: 3/6
Wysłany: 2020-08-17, 16:39   

Może po przyłączeniu zakodować od razu inicjację dialogu na temat zajścia? Da się chyba. I pytanie numer dwa przyszłościowe, czy Masambe ma z każdym taki konflikt(nie licząc Nathana z wiadomych względów)?
Ostatnia rozmowa miłosna ma numerek 20? Namiir to prawdziwy gad, właśnie złamał serce mojej szamance, heh. Zawsze się tak dzieje, czy czegoś nie dopilnowałam? W edytorze widzę, że romans przeszedł w 3 czyli się zakończył.
Wygląda jakby się czegoś łotrzyna przestraszyła i w sumie takie zakończenie w jedynce Baldura by pasowało. Oczywiście liczyłabym na kontynuowanie w dwójce.
Stanisław Jerzy Lec

Podziękuj autorce tego posta

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-08-18, 00:02   

Neysa napisał/a:
Może po przyłączeniu zakodować od razu inicjację dialogu na temat zajścia? Da się chyba.

Spędziłem nad tym już kilka godzin i za każdym wykrzaczało mi się ponowne przyłączanie. Pokminię jeszcze nad tym.

Neysa napisał/a:
I pytanie numer dwa przyszłościowe, czy Masambe ma z każdym taki konflikt(nie licząc Nathana z wiadomych względów)?

Dokładnie tak. Jeśli gracz zdecyduje się na romans z Masambe i równocześnie zacznie flirtować z kimś innym, po czym w konflikcie romansowym wybierze właśnie tego drugiego, to narwany Masambe tak tego nie zostawi i zawsze zaatakuje swojego konkurenta. Ten typ tak ma.

Neysa napisał/a:
Namiir to prawdziwy gad, właśnie złamał serce mojej szamance, heh. Zawsze się tak dzieje, czy czegoś nie dopilnowałam?

:lol: :lol: :lol:
Zgadza się, Namiir to gad. Raczej wszystko dopilnowałaś, ten romans zawsze kończy się w ten sposób w BG1. I oczywiście są to podwaliny pod interesującą kontynuację relacji w BG2. Zdradzę Ci też sekret - to nie jedyny wątek romansowy, który w BG1 kończy się w mało przyjemny sposób...

Neysa 
Witch with the Cat

Wysłany: 2020-08-18, 10:02   

nowus777 napisał/a:
Zdradzę Ci też sekret - to nie jedyny wątek romansowy, który w BG1 kończy się w mało przyjemny sposób...

Obstawiam Alethrę, ale to się okaże
Stanisław Jerzy Lec

m1szza 

Wysłany: 2020-08-18, 13:50   

Po zabiciu worga w Brandwen i zabraniu jego głowy nie mogę zaliczyć zadania u Garreta, domyślam się że standardowo przy rozmowie z nim powinien uaktywnić się dialog dot. zadania, nic takiego nie ma miejsca.
Podziękuj autorowi tego posta

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-08-18, 17:28   

m1szza napisał/a:
Po zabiciu worga w Brandwen i zabraniu jego głowy nie mogę zaliczyć zadania u Garreta, domyślam się że standardowo przy rozmowie z nim powinien uaktywnić się dialog dot. zadania, nic takiego nie ma miejsca.

Tak, zgłaszano mi już ten błąd - jest u mnie odnotowany.

Jaen

Wysłany: 2020-08-21, 16:49   

Witam,

Modyfikacja świetna sprawa, pogram trochę więcej to dam dłuższą recenzję.

Mam nadzieję że nie dubluje pytania. Czy jest możliwość inicjowania dialogu z NPC z Nowych Opowieści? U bohaterów z "podstawki" mam taką możliwość a u Masambe i Alethry nie.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-08-22, 13:15   

Jaen napisał/a:
Witam,

Modyfikacja świetna sprawa, pogram trochę więcej to dam dłuższą recenzję.

Mam nadzieję że nie dubluje pytania. Czy jest możliwość inicjowania dialogu z NPC z Nowych Opowieści? U bohaterów z "podstawki" mam taką możliwość a u Masambe i Alethry nie.

Nie, nie ma takiej możliwości. Postaci z modyfikacji same inicjują dialogi.

Neysa 
Witch with the Cat

Wysłany: 2020-08-26, 18:59   

Mam problem z Masambe i Shar-Teel. Walka kończy się wygraną barba, Shar-Teel to uznaje. Niestety jej dialog przyłączenia się ciągle aktywuje jakby się zapętli, a Masambe uparcie ją tłucze. Tym samym nie mogę na powrót mieć pełnej drużyny. Możliwe, że któryś mod coś namotał. Jeśli nie uda mi się naprawić wczytywaniem savów, to wyłączę konflikt między nimi konsolowo
Stanisław Jerzy Lec

Edrin 

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2020-08-27, 08:16   

Masambe i Shar-Teel w jednej drużynie, to dla mnie to samo co Minsc i Edwin. Niby się da, ale jednak coś tutaj widać że nie pasuje do opowieści XD.

Neysa 
Witch with the Cat

Wysłany: 2020-08-27, 14:10   

To takie dwa przeciwieństwa krzeszące iskry. W sumie wesoło, nie licząc błędu. Konsolowo dało się naprawić. Najprawdopodobniej mod dający więcej miejsc do odesłania postaci nabroił.
Stanisław Jerzy Lec

szwarc 

Podziękowania: 8/8
Wysłany: 2020-09-02, 21:29   

Witam, dziękuję za moda, fajnie sobie odświeżyć po raz kolejny starego Baldurka z nową treścią. Mam 2 pytania:
Gdzie dokładnie powinna znajdować się Ariadne? Kilkukrotnie złaziłem całą lokację na północ od Nashkel, ale jej nie znalazłem. Można prosić o bardziej dokładną lokalizację?
Podobnie z Grigorem, ogrodnikiem z questu Talindry. Według dziennika powinien być w pobliżu wodospadu na południowym zachodzie od Nashkel.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-09-03, 21:46   

szwarc napisał/a:
Gdzie dokładnie powinna znajdować się Ariadne? Kilkukrotnie złaziłem całą lokację na północ od Nashkel, ale jej nie znalazłem. Można prosić o bardziej dokładną lokalizację?

Hmmm, to dziwne. W którym rozdziale gry jesteś? Ariadne stoi przy głównej trasie, nie sposób jej ominąć. Chodzi o lokację AR4300.

szwarc napisał/a:
Podobnie z Grigorem, ogrodnikiem z questu Talindry. Według dziennika powinien być w pobliżu wodospadu na południowym zachodzie od Nashkel.

Ogrodnika spotkasz za dnia w lokacji AR5200.

szwarc 

Podziękowania: 8/8
Wysłany: 2020-09-04, 12:32   

Co do Grigora to racja, moja wina. Szukałem w innej lokacji na południowy zachód od Nashkel z wodospadem niż należało:). Natomiast Ariadne jak nie było tak nie ma. Może pomogłoby przywołanie jej kodem? Jeśli tak, gdzie można go znaleźć?

greegarak 
ttp://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=5917

Podziękowania: 44/66
Wysłany: 2020-09-04, 14:32   

szwarc napisał/a:
Natomiast Ariadne jak nie było tak nie ma. Może pomogłoby przywołanie jej kodem? Jeśli tak, gdzie można go znaleźć?

Stoi w sensownym miejscu, tuż przy trakcie.Więc jak się idzie traktem to się na nią wpadnie, albo na tasloi, które czasem ją zaczepiają.Chyba że się coś zmieniło w ostatecznej wersji moda. Ariadne też znika powyżej rozdziału 3-ego.

Odpowiedz do tematu