Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - pytania, błędy, pomysły
Autor Wiadomość
Illaser Szybki 

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2020-08-07, 21:05   

nowus777 napisał/a:
Illaser Szybki napisał/a:

Do rzeczy - znalazłem błąd z Kasandrą. Jak na pierwszopoziomową wojowniczkę, ma zdaje się mieć sporo hp :P

Dwa Ctrl+Y nie wystarczyły by ją zabić. A tak po ludzku - postać nieśmiertelna, ciężko dokończyć zadanie z Ariadne.

Hmmmm, to dziwne, bo dotychczas nikt mi tego nie zgłosił, a wiem, że co najmniej kilkanaście osób wybrało Ariadne (a zatem musiało pokonać Kasandrę). Dzięki za info, sprawdzę to.

Wrzuciłbym screena, ale chyba jest za duży i nie przechodzi w załączniku. U mnie była taka kolejność - (gram wojem/złodziejem/magiem) najpierw pojechałem do Pomocnej Dłoni, tam spotkałem po raz pierwszy nabzdyczoną z marszu na mnie Kasandrę, zniknęła sobie. Potem dopiero złapałem się z Ariadne i wróciłem do Pomocnej Dłoni, trudna rozmowa - wiadomo - i rękoczyny.

Gram złą drużyną, więc najlepszym dla mnie rozwiązaniem by było gdyby z pomocą jakiegoś kodu Kasandra jednak zechciała do mnie dołączyć (mimo że PC jest magiem), bo dobrotliwa i naiwnikutka Ariadne już gra mojemu alterego na nerwach :D

Niemniej błąd chciałem zgłosić tak czy siak.

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 53/97
Wysłany: 2020-08-08, 10:36   

Niestety, jeśli CHARNAME jest magiem, Kasandra nigdy nie zgodzi się na to, aby z nim podróżować. To ograniczenie tej postaci, ale jest ono ściśle związane z całym jej charakterem, dialogami, historią. Gdybyś nie grał magiem, miałbyś dwie możliwości przyłączenia Kasandry:
- przy pierwszym spotkaniu,
- przy ponownym spotkaniu, gdy masz już Ariadne - możesz wtedy zwrócić się przeciwko czarodziejce i stanąć po stronie Kasandry.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Illaser Szybki
dworkin 

Wysłany: 2020-08-11, 22:46   

Szybkie pytanie odnośnie Rimardo, możliwe, że to bug związany z tą postacią. Gram na BGEE, Modmerge. A problem jest następujący

Nasz depresyjny kapłan postanawia zakończyć życie. Zostawia notkę i opuszcza drużynę z informacją, byśmy powiadomili kapłana z świątyni (zapomniałem imienia). Zamiast udać się do świątyni, poszedłem na jarmark, gdzie spotkałem Rimardo i jak gdyby nic dołączył się do drużyny. O żadnej truciźnie nie było mowy, zupełnie jakby sam motyw z listem się nie wydarzył.
Przez długi czas wymieniałem z nim masę zdań aż do momentu przyjścia do tej świątyni. I wtedy po rozmowie z kapłanem dowiedziałem, się, że trzeba ratować Rimardo i, że mogę go odnaleźć na Jarmarku. Szukać nie musiałem, bo był w drużynie. Włączyła się też kwestia z jego doprowadzeniem do kapłana w celu podania odtrutki.

Może coś poszło nie tak, ale Rimardo nie powinno być na jarmarku, dopóki nie oddałbym tego nieszczęsnego listu.
Dalej chyba poszło standardowo. Rozmowa i przeszłości, odkupienie win i sprawa opętania przez Ta'nari.
Stanąłem do pojedynku (który łatwy nie był ;) ), pokonałem go i? Dostałem parę PDków i w zasadzie nic się nie zmieniło. Wpis w dzienniku odnośnie ubicia Ta'nari dalej wisi, nie ma też nigdzie (jeśli miałby być) kapłana, który "zlecił" to zadanie. Trudno stwierdzić co dalej, Rimardo chyba złożył śluby milczenia :lol:

Podziękuj autorowi tego posta

m1szza 

Wysłany: 2020-08-12, 19:37   

Witam, to mój pierwszy post na forum.
Gratuluję Nowych Opowieści, świetna robota. Niemniej mam pewien problem w podziemiach Brandween. Zabiłem tego golema na bodaj trzecim poziomie, schodzę niżej i tam są jakieś magiczne skrzynie, których nie mogę otworzyć. Nie wiem co mam dalej zrobić. Proszę o poradę.
Podziękuj autorowi tego posta

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-08-12, 22:17   

@Dworkin - dzięki za uwagę. Po prostu wyprzedziłeś czas :P Na testach nam to nie wyszło, więc przy aktualizacji wdrożę poprawki.

Po zabiciu demona powinieneś wziąć jego serce. To powinno aktywować krótki monolog Rimardo. I właśnie ten monolog warunkuje pojawienie się Mirvela w świątyni. Domyślam się, że nie wziąłeś serca, prawda?

@m1szza - musisz ściągnąć klejnot ze szczytu :) To otworzy skrzynie.

Neysa 
Witch with the Cat

Podziękowania: 3/6
Wysłany: 2020-08-13, 19:30   

Pora na drugą turę gry. Pierwsza zakończona pomyślnie. Moja druga drużyna to Kasandra, Masambe, Namiir, Alethra i Imoen. Grając kolejny raz zauważyłam ciekawostkę: W Beregoście atakuje nas Tekla, napuszcza na drużynę stado piesków. Różyczka wygłasza przed walką komentarz, ale po walce jest cichutka. Tekla stoi jak kołek i nic się nie dzieje. Tak miało być? Czy to mały bug?
Stanisław Jerzy Lec
Podziękuj autorce tego posta

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-08-13, 20:21   

Neysa napisał/a:
Pora na drugą turę gry. Pierwsza zakończona pomyślnie. Moja druga drużyna to Kasandra, Masambe, Namiir, Alethra i Imoen. Grając kolejny raz zauważyłam ciekawostkę: W Beregoście atakuje nas Tekla, napuszcza na drużynę stado piesków. Różyczka wygłasza przed walką komentarz, ale po walce jest cichutka. Tekla stoi jak kołek i nic się nie dzieje. Tak miało być? Czy to mały bug?

Ten wątek był już tu poruszany - Tekla po wypuszczeniu piesków powinna zniknąć, poprawię to przy aktualizacji.

@Neysa - może skrobniesz kilka słów recenzji po pierwszym przejściu? Będę bardzo wdzięczny. Oto link do tematu z recenzjami: http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=7820

Neysa 
Witch with the Cat

Wysłany: 2020-08-13, 20:23   

Właśnie znalazłam ten wątek, przepraszam za zaśmiecanie. Do mini recenzji się przymierzam :wink: Tekla się jeszcze pojawi?
Stanisław Jerzy Lec

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-08-13, 20:27   

Neysa napisał/a:
Tekla się jeszcze pojawi?

Nie, Tekla już się nie pojawi. Obecność Alethry w drużynie powoduje, że w czasie gry można spodziewać się kilku zaskakujących spotkań, ale są tu spotkania zupełnie niezależne od jej questu.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Neysa
Neysa 
Witch with the Cat

Wysłany: 2020-08-13, 21:37   

Pytanko znów: Czy jak się zacznie romans z Namiirem i później przyłączy Alethrę, to z automatu przerywa związek czy jednak nie?
Stanisław Jerzy Lec

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-08-14, 12:12   

Neysa napisał/a:
Pytanko znów: Czy jak się zacznie romans z Namiirem i później przyłączy Alethrę, to z automatu przerywa związek czy jednak nie?

Dokładnie tak. Obecność Alethry natychmiast blokuje romans CHARNAME z Namiirem. Podobnie, obecność Namiira natychmiast blokuje romans CHARNAME z Alethrą.

Neysa 
Witch with the Cat

Wysłany: 2020-08-14, 17:23   

Buu, zasmuciłeś mnie, dobrze że mam sava wcześniejszego. Muszę przemyśleć kogo za Różyczkę wcisnąć. Można było trójkącik dodać, haha. Przy takich asach jak Alethra i Namiir, to by nawet pasowało. Na sam koniec by złamali córze/synowi Bhaala serce.
Stanisław Jerzy Lec

Neysa 
Witch with the Cat

Wysłany: 2020-08-16, 20:19   

Konflikt romansowy działa chyba za dobrze. Masambe tłucze mi się z Namiirem od paru minut i końca nie widać. Ctrl+Y nie działa również. Panowie do końca świata będą się okładać :lol:
Stanisław Jerzy Lec

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-08-16, 20:25   

Neysa napisał/a:
Konflikt romansowy działa chyba za dobrze. Masambe tłucze mi się z Namiirem od paru minut i końca nie widać. Ctrl+Y nie działa również. Panowie do końca świata będą się okładać :lol:

I właśnie tak ma być. To bójka niezależna od gracza i powinien ją wygrać lepszy NPC. CTRL+Y nie powinien w tym przypadku działać, jest ok :)

Neysa 
Witch with the Cat

Wysłany: 2020-08-16, 20:48   

Za pierwszym razem bili się 10 minut i nic. Obaj nieśmiertelni byli. Jak wczytałam drugi raz, to Masambe Namiira rozwalił, pech że to z nim romans był :lol: Znów będę wczytywać, żeby ratować jakoś sytuację. Coś ten łotrzyk pecha u mnie ma.
CHARNAME będzie musiała wcześniej zamknąć romans z barbem, przed konfliktem i wtedy nie powinni się lać, heh

Wygrany nie wygłasza żadnej kwestii na zaistniałą sytuację, tylko zwyczajowy dialog przyłączenia/odłączenia. Tak ma być?
Stanisław Jerzy Lec

Odpowiedz do tematu