Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - pytania, błędy, pomysły
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 61/112
Wysłany: 2021-02-03, 22:19   

@greegarak - tak jak napisałem, zmiana klasy jest wpisana w historię tej postaci. Miranda od samego początku jest zafascynowana druidami, zachowuje się jak druid, ma biegłości i umiejętność specjalną pasującą do druida. Została wyszkolona na łowczynię, bo takie panowały zasady w jej konserwatnym rodzinnym domu. W banterach inni NPC też wciąż podkreślają, że powinna być druidem. Żadna z niej łowczyni - podkreśla to ona sama, inni NPC, a także - jak widać - gracze. Miranda w czasie podróży z CHARNAME i w czasie realizacji swojego questu powoli staje się świadoma, że klasa łowcy została jej narzucona, bo tak naprawdę nigdy nie było to zgodne z jej naturą. A gdy pojawia się możliwość przejścia szkolenia u druidów, postanawia ją wykorzystać. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego oceniasz fakty na sucho. Proponuję najpierw zagrać z tą postacią, aby poznać jej historię i zrozumieć, dlaczego sprawy mają się tak, a nie inaczej.

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 23/86
Wysłany: 2021-02-03, 22:33   

Mazzy też chciała zawsze być paladynką. Ale nie może. Z drugiej strony jest elf kapłan/mag.

Nowusie, czuję się zupełnie olany. Dlaczego nie zrobić z niej kapłanki Silvanusa (czy innego Boga natury)? To nie to samo, co druid... Ale bardziej pasuje. Po prostu - kleryk bóstwa przyrody.

No chyba, że to burzy koncepcję autora. Ale koncepcja autora burzy koncepcję autorów gry. Stąd te wyrzuty o czitowanie.

(...)

odarłaś mi wiarę w cud
prawie jak ze szmat

IRA - Za późno już
Podziękuj autorowi tego posta

Neysa 
Witch with the Cats

Podziękowania: 15/13
Wysłany: 2021-02-03, 22:59   

W papierowym dnd mistrz gry może pozwolić na zmianę klasy/(ja trafiałam na takich). Zwłaszcza jak fabułą i historia postaci prowadzi do takiej zmiany. W tym wypadku, mistrzem gry jest Nowus. Poza tym, Miranda wręcz się prosi, by zostać druidem. I jej obecna klasa(w moim mniemaniu) jest umowna. Coś w rodzaju zasłony dymnej, żeby nie spoilerować graczowi wydarzeń.
A posądzanie o czitowanie, ech... Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. :roll:
Stanisław Jerzy Lec

Podziękuj autorce tego posta

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2021-02-03, 23:52   

Różnie do tego ludzie podchodzą, ale niektórzy by się nie zgodzili na to. A co jeśli gracz skorzysta z dualowania na kapłana już w jedynce? Bo to kuszące, postać jest słaba dość. Kolejny argument. To tak, jakby Shar-Teel miała możliwość zostania złodziejem, ale ktoś ją zdualował na barda. :surp: Nie no, może to zły przykład. Tak, jakby elf miał być druidem. Druidzi w dwójce już są, a dobrych kapłanów jest deficyt. Mnie się tu coś gryzie. Ale jego mod, jego wizja.

(...)

odarłaś mi wiarę w cud
prawie jak ze szmat

IRA - Za późno już

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2021-02-04, 00:26   

Ruffle_truffle napisał/a:
Różnie do tego ludzie podchodzą, ale niektórzy by się nie zgodzili na to. A co jeśli gracz skorzysta z dualowania na kapłana już w jedynce? Bo to kuszące, postać jest słaba dość. Kolejny argument. To tak, jakby Shar-Teel miała możliwość zostania złodziejem, ale ktoś ją zdualował na barda. :surp: Nie no, może to zły przykład. Tak, jakby elf miał być druidem. Druidzi w dwójce już są, a dobrych kapłanów jest deficyt. Mnie się tu coś gryzie. Ale jego mod, jego wizja.

Ruffle, równie dobrze ktoś może dualować Imoen, Jaheirę czy Minsca w BG1. Wówczas tez gryzie mu się to z wizją twórców w BG2 ;)

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2021-02-04, 00:48   

Jaheiry raczej nie zdualuje się. Ona jest wieloklasowa od początku. Minsc? Da się? Na cokolwiek go zdualować? Imoen jest w jedynce często dualowana, w SoD ma to swój sens, a w dwójce już jest po dualu. Natomiast chodzi raczej o to, że łowcy dualują na klasę kapłana, nie druida. Takie są reguły advanced d&d, wyjątki istnieją, ale jak każdy będzie tworzył odstępstwa od reguł, wyjdzie kompletny chaos...

Nie wiem, jakie cechy ma Miranda. Są grimuary, więc da się jej pod ić mądrość nawet o 3 punkty. Więc ktoś sobie weźmie dual, a potem okaże się, że jest druidką w dwójce. Nie mówiąc o kompatybilności z EET...

Edit: druidzi *muszą* mieć poza tym neutralny charakter. Miranda ma chyba dobry.

(...)

odarłaś mi wiarę w cud
prawie jak ze szmat

IRA - Za późno już

Fyrloczek 

Wysłany: 2021-02-04, 14:44   

Cześć! Specjalnie zarejestrowałam się z powodu tego świetnego moda :)

Mam pytanioproblem- otóż postanowiłam przyłączyć tylko nowych towarzyszy. W efekcie po paru godzinach wszyscy coś ode mnie chcą xD Latam jak kot z pęcherzem żeby im dogodzić i mnie nie zostawiali ale...
Masambe opuszcza drużynę bo za długo zwlekałam z jego questem. Czy jest w planach jakiś hotfix żeby bohaterowie dali nam ciut więcej czasu? :oops: Albo czy po opuszczeniu mnie, mogę gdzieś odnaleźć Masambe?
(PS super mod! Na razie powoduje dużą radość, szczególnie z tekstów xD No i rozwala mnie "tańczenie sercem" xD)

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2021-02-04, 14:51   

Fyrloczek napisał/a:
Cześć! Specjalnie zarejestrowałam się z powodu tego świetnego moda :)

Mam pytanioproblem- otóż postanowiłam przyłączyć tylko nowych towarzyszy. W efekcie po paru godzinach wszyscy coś ode mnie chcą xD Latam jak kot z pęcherzem żeby im dogodzić i mnie nie zostawiali ale...
Masambe opuszcza drużynę bo za długo zwlekałam z jego questem. Czy jest w planach jakiś hotfix żeby bohaterowie dali nam ciut więcej czasu? :oops: Albo czy po opuszczeniu mnie, mogę gdzieś odnaleźć Masambe?
(PS super mod! Na razie powoduje dużą radość, szczególnie z tekstów xD No i rozwala mnie "tańczenie sercem" xD)

Bardzo dziękuję :) Na ten moment to główna rzecz do poprawy przeze mnie, tzn. wydłużenie czasu na realizację questów przez NPC. Niestety, nie ma możliwości, żeby po odłączeniu postaci ponownie ją przyłączyć (jeśli postać sama odeszła).

Jakim składem grasz? :)

Fyrloczek 

Wysłany: 2021-02-04, 15:07   

No to pokombinuję z sejwami, może mam takiego żeby zdążyć zadowolić dzikusa ;)
Na razie mój złodziej buja się z Mirandą (przez nią wracałam się pół mapy szukając lasu xD), Talindrą, Masambe, Rimardo i Ariadne. Tą ostatnią chce zmienić na Nathana... Ale będzie ciężko bo Ariadne jest niemożliwa xD dostaję przy niej mindfacku i to mnie intryguje. Szkoda Kasandry, kolejne podejście będzie z nią w drużynie :)

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2021-02-04, 15:11   

Fyrloczek napisał/a:
No to pokombinuję z sejwami, może mam takiego żeby zdążyć zadowolić dzikusa ;)
Na razie mój złodziej buja się z Mirandą (przez nią wracałam się pół mapy szukając lasu xD), Talindrą, Masambe, Rimardo i Ariadne. Tą ostatnią chce zmienić na Nathana... Ale będzie ciężko bo Ariadne jest niemożliwa xD dostaję przy niej mindfacku i to mnie intryguje. Szkoda Kasandry, kolejne podejście będzie z nią w drużynie :)

To ja tylko zdradzę, że Masambe nie zgodzi się podróżować z Nathanem. Barbarzyńca ma też konflikt z Talindrą - może (ale nie musi) dojść do rozlewu krwi.

Fyrloczek 

Wysłany: 2021-02-04, 15:17   

Nieee!!! Mój plan "femme fatale" właśnie się sypie D: no to teraz będę mieć rozkminy co do składu drużyny... mod dodaje bardzo dużo emocji do gry, oj dużo :D

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2021-02-04, 15:19   

Fyrloczek napisał/a:
Nieee!!! Mój plan "femme fatale" właśnie się sypie D: no to teraz będę mieć rozkminy co do składu drużyny... mod dodaje bardzo dużo emocji do gry, oj dużo :D

Przed Tobą jeszcze sporo przygód :) Będzie mi bardzo miło, jeśli po zakończeniu gry podzielisz się chociaż krótką recenzją :)

greegarak 
Tsung vs.Kang- Chodzić ci się nie chce?"

Podziękowania: 51/68
Wysłany: 2021-02-04, 18:02   

Czy można być biegłym w oburęczności, a później ni stąd ni z owąd, stracić tę umiejętność? I to jak tracąc,wymachiwując dwoma łapami niedźwiedźimi? Można - kryptonim operacji "snatch".

Vertoz 

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2021-02-07, 17:37   

Czy Namiir ma zmodyfikowaną kradzież kieszonkową ? Próbuję zwinąć pewien przedmiot i dostawałem info, że cel nie ma przedmiotów do kradzieży:

"Cel nie ma przedmiotów godnych kieszonkowca o twoich umiejętnościach"

Jak łyknąłem miksturkę to nagle udało mi się ukraść ten przedmiot.

Edrin 

Podziękowania: 4/1
Wysłany: 2021-02-07, 17:54   

Ten komunikat "Cel nie ma przedmiotów godnych twoich umiejętności." oznacza że postać nie została przyłapana na próbie kradzieży, ale nie ma dość umiejętności by ukraść coś dużo lepszego. Miałem to samo jak próbowałem okraść bardem Rimarda w Targu Przygód z jego pierścienia regeneracji. Najpierw ten komunikat a później po łyknięciu mikstury już miałem ten przedmiot zdobyty. To nie jest związane z Namiirem, po prostu mechanika gry.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Vertoz, nowus777
Odpowiedz do tematu