Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - recenzje i komentarze
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 53/97
Wysłany: 2020-08-24, 16:24   

@norq22 - bardzo Ci dziękuję. Napisałeś znacznie wiecej, niż mógłbym tego oczekiwać.

Wielkie dzięki. I cieszę się, że modyfikacja Ci się spodobała :)

norq22 

Podziękowania: 8/3
Wysłany: 2020-08-24, 16:54   

nowus777 napisał/a:
@norq22 - bardzo Ci dziękuję. Napisałeś znacznie wiecej, niż mógłbym tego oczekiwać.

Wielkie dzięki. I cieszę się, że modyfikacja Ci się spodobała :)

Przynajmniej tak mogę zrewanżować się za godziny dobrej zabawy. Pozdrawiam. :-)
Podziękuj autorowi tego posta

szwarc 

Podziękowania: 8/8
Wysłany: 2020-09-27, 17:56   

A więc, po zakończeniu swojej pierwszej rozgrywki z doinstalowanym NOzWM tydzień temu, postanowiłem napisać kilka słów wrażeń. Grałem wojownikiem/złodziejem, w drużynie ze starej ekipy gościłem zdualowaną Imoen, z nowej Talidnrę, Mirandę (romans) i Rimardo. Zawartość związaną z nowymi postaciami (a więc rdzeń moda) oceniam bardzo dobrze, nowe charaktery są interesujące i dobrze napisane, a w interakcjach między nimi tętni życie. Pod względem rozbudowania fabularnego nie odstają od oryginalnych, a jesli już to na plus. Interesujące questy, ciekawe dialogi (moje ulubione to te między Imoen i Talindrą, próby naszej siostry nadania paladynce nieco więcej luzu bardzo przypadły mi do gustu). Rozczarowało mnie nieco jedynie zakończenie questu Talindry, liczyłem na to że wątek mordercy i tego co się z nim stało po odkryciu prawdy zostanie jeszcze pociągnięty. W ogóle historie postaci które mi towarzyszyły sprawiają wrażenie niedomkniętych (nie należy traktować tego jako zarzut, ot bywa tak czasem że należy w pierwszej kolejności zająć się jednymi sprawami - czytaj Sarevokiem - by następnie dokończyć pozostałe. Czyżby furtka do kontynuacji w BG2? Nie miałbym nic przeciwko). Natrafiłem na nieco problemów technicznych związanych z postacią Ariadne, o czym pisałem w innym poście. Otóż nie znalazłem jej w lokacji w której powinna być, chociaż później przyszło mi do głowy że mógł to być wynik tego że na chwilę przyłączyłem Kasadnrę i zgodziłem się jej pomóc w ubiciu czarodziejki, zaś 5 minut później pożegnałelem ją bezpowrtonie. W konsekwencji Ariadne nie znalazłem ani na szlaku z PPD do Beregostu, ani w mieście w którym miała rzekomo przebywać wg słów Kasandry (czyli Beregost lub Nashkel, już nie pamiętam). Więc albo miałem pecha i coś poszło nie tak z instalką/padłem ofiarą jakiegoś buga, albo skrypty wymagają poprawy. Kolejna rzecz która nie przypadła mi do gusty to nowa lokacja, Brandwen. W mojej ocenie nie pasuje do kontekstu pozostałych obszarów, chodzi mi o to że poza Stonarem w całym Wybrzeżu Mieczy nie ma chyba ani jednej osoby która wiedziałaby o jej istnieniu, nikt o niej nie wspomina i nikt o niej nie wie. Po prostu nie pasuje do reszty. Pod względem wizualnym jest ładna, chociaż ma zachwiane proporcje wielkości budynków w stosunku do reszty obiektów. Głównego questu z nią związanego nie skończyłem.

Ogólnie bawiłem się świetnie, gdyż jak wspomniałem główna część dodatku została zrobiona wzorowo, widać napracowanie i serce włożone w projekt, chociaż jeśli mod oferowałby wybór komponentów do instalacji to następnym razem odpuściłbym Brandwen. W planach na bliżej nieokreśloną przyszłość mam jeszcze co najmniej 2 przejścia, tym razem z innymi postaciami. Dziękuję.

Podziękuj autorowi tego posta

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 53/97
Wysłany: 2020-09-29, 10:40   

@szwarc - bardzo dziękuję za recenzję :)

Odpowiadając na niektóre kwestie:
- masz rację - quest każdego z nowych NPC celowo jest niedomknięty - to "furtka" dla mnie do ewentualnego kontynuowania ich losów w BG2;
- co do Ariadne - wszystko już jest jasne... Ariadne nie pojawiła Ci się w grze, gdyż bezpowrotnie pożegnałeś Kasandrę. Questy tych dwóch postaci są ze sobą nierozerwalnie splecione, a zatem brak jednej z nich warunkuje brak drugiej. Od razu zaznaczam, że Ariadne pojawiłaby sie w grze, gdybyś przy pierwszym spotkaniu odmówił Kasandrze przyłączenia do drużyny lub gdybyś miał ją ze sobą w drużynie w lokacji przyłączenia Ariadne. Przyłączenie Kasandry wcale nie oznacza, że nie można potem przyłączyć Ariadne.

Bardzo mi miło, że chcesz przejść grę z moim modem ponownie. Będzie mi miło, jeśli także podzielisz się wrażeniami. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz do tematu