Poprzedni temat «» Następny temat
Rangi na CoB
Autor Wiadomość
Ascaephel
Zasłużony

Podziękowania: 5/7
Wysłany: 2005-01-23, 12:13   Rangi na CoB

W sumie inicjatywa wyszła ze strony Bibliotekarzy Rika. Poprosili o stworzenie nowej grupy i nadanie im oddzielnej rangi. Jako że nie widze w tym nic zlego ;) grupa oczywiście zostanie stworzona.
Klanowicze dostaną swoje własne rangi - pytanie teraz - chcecie stałe rangi (tu czekam na propozycje) czy też rangi zależe od ilości postów (tu czekam na propozycje ;) )
Rangi są dla Was, więc sami je wybierzcie
Jeżeli jakaś inna forumowa społeczność spoza CoB także zechce własną rangę, proszę pisać na PW. O ile zbierze się odpowiednia ilość, przemyślę sprawę ;)
Podziękuj autorowi tego posta

Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-23, 14:03   

Osobiście bardziej podoba mi się pomysł, ze stałymi rangami. Pytanie tylko, jak będą one przydzielana... Jakby każdy klanowicz mógł sobie od tak wybrać, życie byłoby piękne.

Ale co do rang zależnej od liczby postów to dla dzieci Bhaala, mam dwa pomysły

1. Skoro mamy mroczną stylizację, to można byłoby założyć, że jesteśmy... hmm... coś na kształt kapłanów.

np. Akolita Bhaala, Wtajemniczony wyznawca, Kapłan bitewny, Przenosiciel śmierci, Strażnik najwyższego kapłan, Najwyższy kapłan, Tropiciel śmierci, Najwyższy tropiciel śmierci, Następca Bhaala (to chyba tylko dla szefa :wink: )

2. Albo można by dać zależnie od funkcji pełnionej w klanie
i tak:
Balorowie BG2 mieliby np. Wieźeń Irenicusa, Poszukujący Zakapturzonych Czarodziejów itp.

Balorowie BG1: Mieszkaniec Candlekeep, Poszukujący Pomocnej dłoni itd

Każdy zastanowiłby się nad rangą dla danej grupy... Zawsze to jakieś rozwiązanie.

Ascaephel
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-23, 14:30   

Ja ustawię rangi takie, jakie zechce większość ;)
Odnośnie rang dla klanowiczów - jeśli ktoś się zasłuży, dostanie swoją własną, niezmienną, wybraną przez siebie. Na razie taką przydzielę Kinskiemu (za listę modów).

Marko
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-23, 16:07   

Dla użytkowników i dzieci bhaala - rangi wg ilości postów i dla zasłużonych Dzieci Bhaala - własna ranga. Moje propozycje (część to kombinacje propozycji Mefrena ze starego forum, bo podobały mi się):

Krwawy pomiot 1 - 50
Mroczne dziecie 50 - 150
Kapłan cienia 150 - 250
Akolita mroku 250 - 400
Mistrz cienia 400 - 500
Pan bólu 500 - 700
Rycerz zagłady 700 - 1000
Władca śmierci 1000 - 1500

Itd., itp. Kiedyś była taka propozycja zintegrowania przyszłej karty klanowicza z rangami na forum, ale nie wiem co się stało z tym pomysłem i pomysłem karty klanowicza...

shaggie

Wysłany: 2005-01-23, 22:15   

Markopolus napisał/a:
Itd., itp. Kiedyś była taka propozycja zintegrowania przyszłej karty klanowicza z rangami na forum, ale nie wiem co się stało z tym pomysłem i pomysłem karty klanowicza...

Właśnie, dałoby się tak zrobić, aby rangi dla klanowiczów były zależne od profesji czy charakteru, jaki określi on w swej karcie? Ja na przykład, jako miłośnik ptaszków i zwierzątek w lesie oraz zacnego piwa i kształtnej dziewki w gospodzie, nie chcę być jakimś panem bólu albo co gorsza, władcą śmierci.

Jay Jay
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-23, 22:24   

No właśnie trafiłeś w samo sedno. Takie coś właśnie chcieliśmy zrobić w tej karcie klanowicza. A teraz nie wiem jak to będzie miało wyglądać, bo mi tez nie pasują takie rangi.

Ascaephel
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-23, 22:32   

Ależ panowie, teraz rangi są w Waszych rękach - śmiało skladajcie swoje propozycje.
karta klanowicza na razie nie jest ukończona - są problemy z przyznaniem pkt za poszczególne zadania, dość cięzko to zrównoważyć. Żaden problem natomiast po wprowadzeniu karty rangi na nowo rozdać.

shaggie

Wysłany: 2005-01-25, 01:30   

Ascaephel napisał/a:
Ależ panowie, teraz rangi są w Waszych rękach - śmiało skladajcie swoje propozycje.

Ok, oto moja propozycja rang dla łotrzyków:

łobuz, hultaj, ladaco, łotr, kanalia, szelma, zbój, prawdziwy sukinsyn

oraz dla łowców:

zbieracz poziomek, grzybiarz, zabójca królików, kłusownik, tropiciel, poskramiacz wilków, łucznik, łowca jeleni

Marko
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-25, 08:05   

"grzybiarz" - hehe :)
Asc - napisz kiedyś co macie zrobione z tą kartą i co macie w planach, bo my cały czas jesteśmy zainteresowani robieniem tej części merytorycznej.

shaggie

Wysłany: 2005-01-28, 00:08   

Markopolus napisał/a:
"grzybiarz" - hehe :)

No co? Każdy łowca zaczynał od zbierania grzybów, nawet Drizzt :)

Markopolus napisał/a:
Asc - napisz kiedyś co macie zrobione z tą kartą i co macie w planach, bo my cały czas jesteśmy zainteresowani robieniem tej części merytorycznej.

No właśnie, właśnie, czy w świetle ostatnich wydarzeń prace nad tym będą kontynuowane? Czy Rada spocznie na laurach, lub - nie wiem co gorsze - obrazi się i poda do dymisji?

Ascaephel
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-28, 00:14   

Najprawdopodobniej co najmniej połowa Rady nie obrazi sie, lecz poda się do dymisji. Nie mamy na co się obrażać - nie podobają się Wam nasze sposoby - nic na siłę nie będziemy robić. Ja parokrotnie apelowałem o danie mi i Radzie nieco czasu (bo sesję mam, ale to powinniście znac na pamięć) - jednak nic z tego nie wyszło, ciągle słyszę to samo dopominanie się. Trudno i szkoda. Nie mamy jednak do nikogo żalu - po prostu czasem ludzie się nie zgrywają ze sobą.

Geba
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-03-21, 13:29   

Hmm... jeśli mogę coś wtrącić, to mi się podoba taka ranga jak teraz "Dziecię Bhaala (Klanowicz") ;)
Bardzo chcę
By spełniły się
Bardzo chcę...

Monument

Wysłany: 2005-03-21, 16:29   

Ja bym osobiście usunął dodatek "(kalnowicz)"

ale to tylko moje zdanie....

Geba
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-03-22, 11:44   

Umm.... Klanowicz - to brzmi dumnie 8)