Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Wpadki pierwszego razu
Autor Wiadomość
memory 
Gwiazda Mystry


Wiek: 45
Posty: 653
Podziękowania: 145/154
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2018-05-07, 01:06   [BG II] Wpadki pierwszego razu

Pierwszą postacią jaką przeszedłem BG II była paladynka. Akurat taką postać miałem pod ręką po świeżym przejściu BG I. W drużynie miałem wtedy Jaheirę i Aerie. Przy drugim przejściu grałem już oczywiście facetem, ale do drużyny przyłączyłem Anomena, bo bardzo spodobała mi się jego dwuklasowość. W kolejnych rozgrywkach (potem już zawsze męskim <CH>) miałem w drużynie za każdym razem Jaheirę, dla jej licznych questów, i Aerie, którą naprawdę lubię. Jaheirę odłączałem zresztą po zaliczeniu, jak mi się wtedy wydawało, wszystkich związanych z nią questów. Czasami między paniami dochodziło do jakichś drobnych utarczek słownych, ale nie doszukiwałem się w tym niczego głębszego. Raz też jakiś nierozgarnięty kupiec próbował mi wcisnąć jakieś świecidełko, sugerując, że świeżo upieczona wdowa po Khalidzie jest moją ukochaną. Co za niedorzeczny pomysł!
Przeszedłem grę kilkakrotnie wzdłuż i wszerz, znudziłem się nią i odstawiłem na kilka lat. Potem postanowiłem do niej wrócić razem ze ściągniętą z netu solucją. A tak, żeby sprawdzić, czy kryją się w niej jeszcze jakieś niespodzianki. I kryły się, jak najbardziej. Pierwsze, co odkryłem w solucji, to możliwość romansowania :lol: . Nie mam pojęcia, jak udawało mi się to cały czas przegapiać.
_________________
Slainte mhath!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
nowus777 
Uczeń Gonda


Wiek: 30
Posty: 488
Podziękowania: 22/73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-07, 07:29   Re: Wpadki pierwszego razu

memory napisał/a:
Pierwsze, co odkryłem w solucji, to możliwość romansowania :lol: . Nie mam pojęcia, jak udawało mi się to cały czas przegapiać.


Pocieszę Cię, że w takim razie nie jesteś jedyny. Ja też możliwość romansowania odkryłem dopiero po jakichś dwóch/trzech przjeściach gry i czułem się jak skończony idiota. U mnie w dużej mierze wynikało to jednak z tego, że rzadko miałem w drużynie postaci romansujące - Jaheirę też zawsze odłączałem po wykonaniu jej questów zupełnie nie domyślając się, że mogą one być powiązane z opcją romansu :)
_________________
BGEE 10 NPC PROJECT: NOWE POSTACI, NOWE ROMANSE, NOWE PRZYGODY!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard


Posty: 5556
Podziękowania: 438/316
Skąd: Island of Misfit Toys
Wysłany: 2018-05-07, 17:56   

Ja też się dopisuję. W premierowej grze zagrałem krasnoludką, potem jeszcze z 2 razy to powtórzyłem. Potem chciałem spróbować czegoś nowego i wziąłem człowieka, żeby sprawdzić, jak będzie się dwuklasowało. Znałem Viconię z poprzednich gier, więc - jak zwykle - ją wziąłem i jakoś się potoczyło.
W moim przypadku najlepsza historia dotyczyła Aerie. Rozmawiam z kumplem ze szkoły (okazało się, że i on łupie w Baldurka), a on mi o romansie z Aerie. A ja: "Jaką Aerie?" On: "Z cyrku, dajesz jej miecz." A ja: "Ja tego podstępnego ogra zawsze prowokowałem, by się na mnie rzucił, gdzie tam mu będę dawać jakiś miecz, niedoczekanie jego.";)
Generalnie jestem dość nieufny (w grach, w realu jestem często strasznie naiwny) i tak właśnie skopałem w swojej pierwszej grze w BG II zadanie z Mae'Varem - nie zaufałem Edwinowi, niestety, zdołał mi uciec. W dodatku sknociłem sobie auto save (zszedłem na dół, sprawdzić, czy jednak nie otworzę skrytki).
_________________
Pozdrawiam
\m/organu\m/
\m/agnu\m/

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)roticaJvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Li 
Przyjaciel Klanu
Lisior


Wiek: 31
Posty: 422
Podziękowania: 35/11
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-20, 22:30   

A ja nie zauważyłam w klatkach Jaheiry i Minsca i dopiero gdzieś tak na etapie drugiego rozdziału się dowiedziałam od brata, że coś poszło solidnie nie tak. ^^
_________________
https://www.facebook.com/...54437278982807/
Podziękuj autorce tego posta
 
 
 
Pavlus