Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - zapowiedzi pełnej wersji
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 53/97
Wysłany: 2019-07-14, 01:32   Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - zapowiedzi pełnej wersji

Moi Drodzy,

poniżej przedstawiam pierwszą oficjalną zapowiedź pełnej wersji modyfikacji BGEE 10 NPC PROJECT. Zapowiedź przedstawia próbki dubbingu dla wszystkich 10 nowych NPC.

BGEE 10 NPC PROJECT - zapowiedź nr 1

Wciąż pracuję nad udoskonaleniem poziomu głośności, więc głosy minimalnie mogą się jeszcze zmienić. W tym tygodniu nagram też na nowo kwestie dubbingowe Masambe i Alethry, ale aktorzy pozostaną ci sami.

No cóż, komentujcie :)
Ostatnio zmieniony przez nowus777 2020-06-10, 07:54, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 162/161
Wysłany: 2019-07-14, 02:16   

Głos: Namiir. (brzmi najlepiej, aktorsko i pod względem jakości nagrania)
Tekst: Nathan. (chyba bym się z nim dogadał :lol: )

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
nowus777
Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-14, 04:37   

Ale fajne, mogę dać do playlisty twego moda na kanale YT CoBu?
Pozdrów Panią, co podkładała głosy, głos :)

Damianus_NT 
beamdog hater

Podziękowania: 105/25
Wysłany: 2019-07-14, 07:10   

Memory, głos Namiira zaiste brzmi fajnie. Ale to Theodor zrobił na mnie najlepsze wrażenie.
Gdyby Natanek był nagrany nieco głośniej i czyściej, to zapewne nie ustępował by powyższym.
Z Pań, Kasandra brzmi najfajniej. Kwestia "świst bicza pieści moje uszy" wyszła nieco bez przekonania, ale reszta przeczytana super. Biorę ją do teamu (z Theodorem).

Ogólnie to za mało sampli umieszczono w zapowiedzi by móc je lepiej ocenić, ale słychać, że będzie co najmniej nieźle. A na pewno nieskończenie lepiej niż polskie głosy NPC dodanych przez Bramdoga ;) Czekam na kolejne zajawki.

Boy, oh boy. Będzie grane.

Więcej szczegółów
nowus777
nowyU

Podziękowania: 19/209
Wysłany: 2019-07-14, 09:33   

Zapowiedź ciekawa, portrety świetne może nawet zbyt, jak na wojów i włóczęgów to niektórzy mają lepiej zadbaną cerę niż dzisiejsze nastolatki ;)
Natomiast, odnośnie dźwięków większość kwestii jest wypowiadana na jednej nucie, bez odpowiednich emocji i przekonania. Samych dialogów nie chcę oceniać jedne są lepiej trafione inne mnie mierżą ale wszystkim się nie dogodzi w tej materii. Natomiast myślę, że sam sposób wyrażania myśli można nagrać dosadniej tak aby przekonać gracza już na sam dźwięk głosu, że się ma do czynienia z barbarzyńcą lub zabójcą (nie zależnie od tego czy to kobieta czy mężczyzna). Najlepiej pod tym względem wypadają Theodor i Kasandra, kwestia Nathaniela jest wyraźnie ciszej nagrana od pozostałych ale myślę że też byłby do zaakceptowania.
Powodzenia.

Więcej szczegółów
nowus777
nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2019-07-14, 10:22   

Moi Drodzy, bardzo dziękuję za pierwsze opinie!

memory napisał/a:
Głos: Namiir. (brzmi najlepiej, aktorsko i pod względem jakości nagrania)
Tekst: Nathan. (chyba bym się z nim dogadał :lol: )

Od razu słychać, że kwestie Namiira były nagrywane w studio i przez profesjonalnego lektora, prawda? :) Co do dogadania się z Nathanem - oj, nie wiem :lol: Gdy kiedyś zagrasz, zobaczysz, o czym mówię ;)

Nobanion napisał/a:
Pozdrów Panią, co podkładała głosy, głos :)

Nadal nie wiem, którą z pięciu Pań pozdrowić! ;) Moim zdaniem wszystkie starannie wysłuchały moich uwag i spisały się na medal :)

Damianus_NT napisał/a:
Ale to Theodor zrobił na mnie najlepsze wrażenie.

Ciekawe, czy się to później utrzyma :zab: Sprawdzimy! :)

Damianus_NT napisał/a:
Gdyby Natanek był nagrany nieco głośniej i czyściej, to zapewne nie ustępował by powyższym.

Nathan jest nagrany bardzo czysto. Zdaje się, że niefortunnie wybrałem do filmiku kwestie, które akurat są nagrane nieco ciszej. Myślę, że akurat dubbingiem Nathana nikt nie będzie rozczarowany, bo pod względem aktorskim to chyba najlepiej zagrana rola. Podkreślę, że była to najtrudniejsza rola dubbingowa.

Damianus_NT napisał/a:
Z Pań, Kasandra brzmi najfajniej. Kwestia "świst bicza pieści moje uszy" wyszła nieco bez przekonania, ale reszta przeczytana super.

Weźcie, proszę, pod uwagę, że udostępnione przeze mnie nagranie to filmik na youtube. Zapewniam, że w świecie gry (i z dźwiękami gry), to wszystko brzmi zupełnie inaczej. Na plus :)

nowyU napisał/a:
Zapowiedź ciekawa, portrety świetne może nawet zbyt, jak na wojów i włóczęgów to niektórzy mają lepiej zadbaną cerę niż dzisiejsze nastolatki ;)
Natomiast, odnośnie dźwięków większość kwestii jest wypowiadana na jednej nucie, bez odpowiednich emocji i przekonania. Samych dialogów nie chcę oceniać jedne są lepiej trafione inne mnie mierżą ale wszystkim się nie dogodzi w tej materii. Natomiast myślę, że sam sposób wyrażania myśli można nagrać dosadniej tak aby przekonać gracza już na sam dźwięk głosu, że się ma do czynienia z barbarzyńcą lub zabójcą (nie zależnie od tego czy to kobieta czy mężczyzna). Najlepiej pod tym względem wypadają Theodor i Kasandra, kwestia Nathaniela jest wyraźnie ciszej nagrana od pozostałych ale myślę że też byłby do zaakceptowania.

Dzięki za opinię. Wiecie, idealnie nie będzie nigdy. Prawda jest taka, że modyfikacja powstaje w warunkach pokojowych i z dubbingiem - w wielu przypadkach - jest bardzo podobnie. Tylko trzy postaci zostały nagrane w profesjonalnym studiu dubbingowym (Theodor, Namiir, Neera). Pozostali zostali nagrani w warunkach domowych, co oczywiście odbija się na jakości. Nie dysponuję profesjonalnym studiem, nie mam środków pieniężnych na profesjonalnych aktorów - to wszystko jest akcja iście fanowską i dysponuję tym, co mogą zaproponować mi fani. Ze swojej strony jestem im ogromnie wdzięczny za pomoc i chęć wsparcia tego projektu. Szczerze - finalny efekt jest dużo lepszy niż początkowo zakładałem. I nie, to nieprawda, że wystarczy zwykły mikrofon, a reszta jest kwestią edycji. Zdradzę, że nad edycją plików czuwał Bahzell, który doskonale zna się na jutubach, nagraniach i edycji głosu. Aktorzy nagrywali zresztą swe kwestie korzystając z tutorialu przygotowanego właśnie przez niego i korzystając z matrycy przygotowanej także przez Niego (dzięki, Bahzell!). Podsumowując, ja jestem z pracy moich aktorów szalenie dumny i jeszcze raz OGROMNIE im dziękuję. Jesteście wielcy!

Co do tekstów, racja. To już kwestia gustu - jednemu się spodobają kwestie Kasandry, inny będzie wolał Ariadne. Podobnie jest zresztą w oryginalnej grze, co doskonale przejawia się w komentarzach ludzi na Fb, z których każdy ma innego ulubionego NPC-a :)

greegarak 
ttp://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=5917

Podziękowania: 44/66
Wysłany: 2019-07-14, 10:42   

Prawie we wszystkim zgadzam się z nowyU. Poza :
_ Nathan jest równie dobrze podłożony co Teodor obaj są na mistrzowskim poziomie
- z paniami jest już gorzej i żadna nie oddaje charakteru, na jedną nutę wszystkie. Pewnie jest to wynikiem tego że panie podkładające nie grały w BG i nie słyszały Szarteel czy Dynaheir, Imoen itd.
- Namir wg mnie brzmi strasznie sztucznie
Za samą dwójkę Natana i Teodora dzięki za ożywienie Wybrzeża Mieczy.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2019-07-14, 10:47   

greegarak napisał/a:
z paniami jest już gorzej i żadna nie oddaje charakteru, na jedną nutę wszystkie. Pewnie jest to wynikiem tego że panie podkładające nie grały w BG i nie słyszały Szarteel czy Dynaheir, Imoen itd.

Ała, serio? Moim zdaniem Kasandra brzmi nawet lepiej od Imoen. No nic, mam nadzieję, że po zagraniu zmienisz zdanie :) A nawet jeśli nie, to nie dubbing jest w tej modyfikacji najważniejszy :) Pozdrawiam!

greegarak 
ttp://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=5917

Podziękowania: 44/66
Wysłany: 2019-07-14, 11:23   

Kasandrze spośród pań do tego najbliżej, ale po owych próbkach to tylko, aż wspomniana dwójka oddaje swój charakter.
Edit
Cytat:
nowy dubbing Masambe i Alethry.

Inny od tego z zapowiedzi?
Wracając do niej i dubbingu. Nowa piątka ma dubbing bardziej w melodię Npc z BG1(może poza Namirem). Dwie panie są lepiej spodkładowane niż Miranda, Talindra, Aletra. Podkłady pierwszej piątki za wolno mówią. I w takim zestawieniu jak w Zapowiedzi widać, że niby różne osoby, różne emocje, a jednak brzmią jakby w jednym tonie.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-02-28, 22:20   

To w sumie ciekawe, że wszyscy ekscytują się BG3, a ja nadal dłubię przy BG1 :lol: :lol: :lol:

Zgodnie z obietnicami, poniżej kolejna zapowiedź pełnej wersji modyfikacji. Tym razem mała próbka polskiego dubbingu dla towarzyszy z EE :)

BGEE 10 NPC PROJECT - zapowiedź nr 2

Osobiście jestem bardzo zadowolony z pracy aktorów i uważam, że nagrane głosy naprawdę pasują. Wiadomo, że po kilku latach grania w wersję z angielskim dubbingiem na początku trudno może być się przestawić, ale zapewniam, że warto :) Proszę, z uwagi na pracę aktorów, nie bądźcie bardzo krytyczni. To zaledwie próbka ich dubbingu.

anoim2666

Podziękowania: 41/18
Wysłany: 2020-02-28, 22:33   

Planujesz też nagrać dubbing do BG2? Jakość brzmi na prawdę nieźle.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-02-28, 22:35   

anoim2666 napisał/a:
Planujesz też nagrać dubbing do BG2? Jakość brzmi na prawdę nieźle.

Dzięki. Na ten moment nic nie planuję - chcę w końcu wydać pełną wersję mojego moda do BGEE i wówczas zobaczymy, czy będę miał siły i ochotę, aby kontynuować prace nad kontynuacją modyfikacji do drugiej części gry.

anoim2666

Podziękowania: 41/18
Wysłany: 2020-02-28, 22:40   

Myślę, że warto bo po tej próbce to wydaje mi się, że te nagrania mają na tyle dobrą jakość, że można by je spokojnie Beamdogowi wysłać jako uzupełnienie polskiej lokalizacji.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-02-28, 22:41   

anoim2666 napisał/a:
Myślę, że warto bo po tej próbce to wydaje mi się, że te nagrania mają na tyle dobrą jakość, że można by je spokojnie Beamdogowi wysłać jako uzupełnienie polskiej lokalizacji.

Bardzo mi miło, że Ci się podobają :) Serce rośnie :) Mam nadzieję, że zdecydujesz się zagrać w modyfikację, aby sprawdzić wszystkie nagrane kwestie :)

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-06-11, 23:34   

No to czas na ostatnią oficjalną zapowiedź pełnej wersji modyfikacji. Enjoy!

Zapowiedź pełnej wersji megamodyfikacji "Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy" - kliknij tutaj, aby obejrzeć

Odpowiedz do tematu