Poprzedni temat «» Następny temat
Arcanum of Steamworks & Magick Obscura

Jak oceniasz Arcanum
Świetna gra
70%
 70%  [ 21 ]
Całkiem nie głupia, choć niepozbawiona wad
30%
 30%  [ 9 ]
Przeciętna
0%
 0%  [ 0 ]
Da się grać, (ale na szczęście nie trzeba)
0%
 0%  [ 0 ]
Żałosne, leży i czeka aż je ktoś dobije
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-22, 03:08   Arcanum of Steamworks & Magick Obscura

Kiedy krasnoludy chowają się przed ognistą kulą, wszystko jest klasycznie, wręcz monotonnie. Ale coś jest nie tak, gdy w stronę maga leci mały kulisty obiekt, który po chwili wybucha...?

Na tak... Arcanum. Dość nie typowa, ambiwalentna wizja świata, łączącą w sobie misterium magii i majstersztyk techniki. Gra nie prowadzi gracza za rękę, jest spora możliwość podejmowania własnych decyzji, które wpływają na bohatera oraz na otaczający go świat. A jednak gra ma wiele wad...

Co sądzicie o tej grze? Czy warto zaznajomić się ze światem Arcanum, a jeśli tak, to stawiacie na arkana sztuki czy schylacie się ku technice?
Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-03-09, 15:29, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-01-22, 08:49   

Nie grałem, ale słyszałem same pochlebne opinie, więc chyba mimo tych wad (nie wiem nawet jakich - pewnie coś z technikaliami) warto zagrać. B. duża interakcja ze światem (tzn. nasze czyny NAPRAWDĘ wpływają na otoczenie, nie tylko to najbliższe).

Jeszcze jedno - w jakiej cenie jest dostępne, bo o ile się nie mylę to już trafiła do jakiejś "Extra Gry" czy cuś.

Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-22, 10:50   

Ja kupiłem kilka miesięcy temu w jakimś hipermarkecie za 19.99 zł 8)
Teraz pewnie będzie taniej. Wspomniane wady są zazwyczaj mniej lub bardziej techniczne, choćby to, że jest za łatwo .

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-01-22, 16:48   

Znakomita gra, jednak bardzo niedoceniana. Piąte miejsce na mojej liście najlepszych gier, po PT BG DE i Morrowindzie. Najbardziej rozwinięty rozwój postaci, jaki można spotkać w jakiejkolwiek grze; interakcje w drużynie, ciekawa fabuła, bardzo urozmaicone i ciekawe questy, zachowany klimat rozgrywki, olbrzymie możliwości dostosowania postaci do własnych predyspozycji. Jedyna wada jaką jestem w stanie wytknąć to absurdalnie niski poziom trudności, kiedy gra się magiem - co jak co, ale magia w Arcanum została zwyczajnie przegięta. Podczas całej przygody, można spotkać tylko dwóch wrogów, którzy nie zginą od pojedynczej Dezintegracji.
Jednak mimo to, jakość tej gry jest bezdyskusyjna, i z pewnością warto po nią sięgnąć.

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-03-25, 15:26   

Dla wszystkich, którzy nie mieli jeszcze styczności z tym znakomitym crpg - okazja: w czasopiśmie GameStar znajduje się pełna wersja Arcanum w polskiej wersji językowej. Samo czasopismo dostępne jest z DVD lub 2CD, w cenie 14,90zł. Polecam, bo gra jest naprawdę warta zakupu.

Thetasior 
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-03-25, 20:44   

Gra jest rewelacyjna chociaz nie pozbawiona wad i wkurzajacych szczegolow. Gra sie naprawde przyjemnie a w szczegolnosci Technikiem Krasnoludem.
Ostatnio zmieniony przez Thetasior 2008-02-01, 01:41, w całości zmieniany 1 raz  

Hélegorn 
Beholder

Podziękowania: 1/1
Wysłany: 2005-03-25, 23:21   

Cruel napisał/a:
Samo czasopismo dostępne jest z DVD lub 2CD, w cenie 14,90zł.
12,90 zł za wersję 2 CD. :) Oczywiście, kupiłem (uległem pochlebnym opiniom przedstawianym tu i ówdzie), ale gra póki co stoi na półce i czeka na lepsze czasy. :P
Cytat:
Jedyna wada jaką jestem w stanie wytknąć to absurdalnie niski poziom trudności, kiedy gra się magiem - co jak co, ale magia w Arcanum została zwyczajnie przegięta.
Hm, akurat miałem zamiar przejść tę grę po raz pierwszy (w bliżej nieokreślonej przyszłości) magiem właśnie... :roll: Odradzasz stanowczo?

Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2005-03-25, 23:39   

Magiem się gra łatwo i przyjemnie. Tak jak choćby wyspecjalizowanym technikiem.
Ale czarodziejem warto sobie pograć, dosyć efektownie :)

Gość

Wysłany: 2005-03-26, 11:05   

Ludzie, teraz na kiosk.idg.pl po 9,90 wydanie DVD :) Kupuję :)

Geba
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-03-26, 11:42   

To byłem ja, tylko się nie zalogowałem :P I wiecie co, przesyłka 5zł, i razem mi wychodzi 14,90 z przesyłką, i nie muszę wychodzić z domu :D
Bardzo chcę
By spełniły się
Bardzo chcę...

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-03-26, 13:38   

Hélegorn - cóż, grając magiem wciąz będziesz czerpał przyjemność z gry. Jednak, w moim odczuciu, przyjemność ta bywa większa, jeśli musimy się nad niektórymi rzeczami nieco natrudzić - a przy prowadzeniu bohatera nastawionego stricte na czary, trudność rozgrywki spada drastycznie.
Sam grałem magiem, elfem, nastawionym na szkoły Czarnej Nekromancji, Czasu, Mocy i 3 level Ognia. I mogę powiedzieć, że już od momentu, kiedy posiadamy przyspieszenie i kulę ognia (oba 3 poziomu ze swoich kręgów) walka staje się łatwa, zbyt łatwa. Kulminacja następuje, kiedy zdobywamy Dezintegrację z 5 poziomu szkoły Mocy - w ciągu całej gry znalazłem dwóch przeciwników, którzy byli w stanie przeżyć uderzenie tego czaru - cała reszta pada natychmiast, otrzymując nawet 30 000 obrażeń.
To wszystko jednak nie zmienia faktu, że gra mi się niezwykle podobała i grało się miło. Być może jednak byłbym jeszcze bardziej zadowolony, gdybym natrafił na momenty sprawiające rzeczywisty kłopot...

Geba - do kiosku miałem 2min drogi, więc byłem gotów na to poświęcenie. Poza tym, z GameStarem dostajemy też inną pełna wersję - Anarchy Online, no i rzecz jasna samo czasopismo. Tak więc raczej warto sobie owe pismo zakupić.

Geba
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-04-01, 17:40   

Cruel - no ale u mnie jest małe miasteczko, i nie ma GameStara normalnie ;) A tak to mi przyszło do domciu ^^ (dzisiaj rano). Zaraz instaluję, i idę grać!
Bardzo chcę
By spełniły się
Bardzo chcę...

Eskel

Wysłany: 2005-04-16, 16:14   

a co sądzicie o życiorysach ?? ja sem wziąłem wychowanek mnichó czy jakoś tak i jestem krasnoludem technikiem , stawiam na rusznkarstwo mam pare przydatnych leweli innych , spoks , taki krasnolud z krabinem na słonie w ręku wychowany przez mnichów idzie sobie ukraść cuś!!!

Geba
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-04-18, 15:17   

Hmm, ja wziąłem bodajże Bezklanowego krasnoluda (or sth) i miałem topór na początku. Miałem jakiś 12-13lvl (wykasowałem grę przez formata, i zapomniałem o save`ach ;/) ale Cruel mówi, że to dopiero początek, więc się nie zrażam i zaraz instaluję od nowa ;) Sama gra jest piękna, ilość opcji i alternatyw jest olbrzymia, można podszkolić postać raz w magię, raz w technologię - świetna sprawa. Ogólnie bardzo mi się podoba :) I muzyka fajna, i grafika ładna (imo) - jedyny mankament -że nie można przydzielać punktów przy poziomach towarzyszom ;) Ale to takie drobne, mało istotne.
Bardzo chcę
By spełniły się
Bardzo chcę...

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-04-18, 18:54   

Życiorysy to bardzo fajna rzecz, mocno urozmaicająca tworzenie postaci. Jest też jednym z wielu czynników sprawiających, że Arcanum posiada najbardziej dopracowany rozwój postaci spośród wszystkich gier crpg.
Grając za pierwszym razem wybrałem "The Only Child" - olbrzymi bonus do siły woli, okupowany jedynie niepotrzebną mojej postaci charyzmą (nie korzystałem ze zbyt wielu npc) oraz bodajże minusem do hazardu. Praktycznie każda postać wśród życiorysów może dobrać coś dla siebie, ich ilość powala.

Odpowiedz do tematu