Poprzedni temat «» Następny temat
Pathfinder: Kingmaker
Autor Wiadomość
Phaelin 
Planewalker

Podziękowania: 15/6
Wysłany: 2017-07-11, 13:38   Pathfinder: Kingmaker

Za nieco ponad 14 godzin kończy się kampania na Kickstarterze - czy ktoś interesuję się Pathfinderem?

https://www.kickstarter.c...inder-kingmaker

W uproszczeniu słów kilka:

- izometryczny cRPG produkcji rosyjskiej
- tworzymy bohatera, przyłączamy towarzyszy (elfy, ludzie, krasnoludy, niziołki, pół-elfy, pół-orkowie)
- RTwP
- Chris Avellone znowu w akcji (fabuła)
- Inon Zur również (muzyka)
- świat Pathfindera od amerykańskiego Paizo Publishing, czyli popularny setting oparty o DnD 3.5 (posiada wiele cech wspólnych)
- oprócz typowej rozgrywki znanej z gier na silniku Infinity tworzymy i budujemy królestwo
- fabuła zgodna ze scenariuszem Kingmaker do "książkowej" wersji gry + nowości

Phaelin 
Planewalker

Wysłany: 2018-09-25, 09:35   

Premiera dzisiaj.

Allbin 

Podziękowania: 2/1
Wysłany: 2018-09-26, 09:50   

Sam czekam i jestem ciekaw, zapewne będę polował w święta na wyprzedaż tego tytułu. Zabawny wydaje się możliwość zmiany "bazy" w zależności od charakteru, coś jak w B&W.
Your shrines will burn, your streets run with blood, your false idols shattered, your people slaughtered by the thousands, your very planet torn apart… and the barest fraction of my hatred will be satisfied.
Podziękuj autorowi tego posta

Allbin 

Wysłany: 2018-09-27, 19:31   

Zacznijmy od kreacji postaci, która jest nie za skomplikowana, łatwy system dodawania własnych portretów, identyczny jak z Baldursów. Jednak wracając do tworzenia, mamy standardowe rasy, dobrze znane nam ze świata DnD, sam wygląd postaci oferuje po kilka możliwych twarzy, fryzur czy zarostów najlepsze zaczyna się przy klasach. Na prawdę jest w czym wybierać, gdyż każdy z naszych typowych wyborów ma trzy podklasy do wyboru, gdzie potem jeszcze dochodzą specjalizację, ogółem fani NWN nie będą rozczarowani.
W grze spędziłem zaledwie godzinę, poziom trudności wybrałem wysoki wraz z paroma wzmocnieniami daję dużo satysfakcji, efekty wizualne cieszą oko, zaś nasi wrogowie stawiają nawet mocny opór i często byłem zmuszony korzystać z aktywnej pauzy by ratować życie swej drużynie. Ogółem pojawiają się też zagadki logiczne, co jest zdecydowanie dużym plusem... na temat fabuły nie będę się rozpisywał, gdyż dopiero prolog przeszedłem a on z zasady ma być dobry. Fajnie też, że w prologu idzie umrzeć. :D Tak na szybko to chyba wszystko.
Your shrines will burn, your streets run with blood, your false idols shattered, your people slaughtered by the thousands, your very planet torn apart… and the barest fraction of my hatred will be satisfied.

Orzel 

Podziękowano 6 razy
Wysłany: 2018-10-01, 09:00   

Panowie jak wrażenia? Z tego co czytam to jest bardziej Baldurowy od PoE, do którego jakoś nie mogłem się przekonać (dwa podejścia, nie wciągnęło mnie na tyle, żeby dokonczyc). Poza tym poziom trudności wygląda ciekawie, BG grałem z tacticsem i powtarzanie walk mi odpowiada więc tutaj na plus.

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 250/53
Wysłany: 2018-10-01, 09:22   

Według mnie jest naprawdę bardzo dobrze, jeżeli chodzi o grywalność i podobieństwo do klasyków, czuję się jak w domu. Oparcie świata na prawdziwym RPG robi robotę. Niestety pojawiają się istotne wady, grę wypuszczono po prostu za wcześnie, jest pełna błędów i niedociągnięć, czasami na tyle poważnych, że uniemożliwiają ukończenie zadania. Pojawiły się już trzy hotfixy i pewnie będzie ich znacznie więcej. Świat wydaje się ogromny, zwiedziłem do tej pory 3 regiony, a jest ich chyba 8, dla kogoś kto chce przejść na 100% myślę, że to jest spokojnie ponad 100 godzin grania. Chyba, że pozostałe regiony są już mniej wypchane zawartością, albo nawet niedostępne i pojawią się w jakimś DLC (jest do kupienia season pass, więc należy się spodziewać więcej niż jednego).

Negatywne opinie dotyczą głównie poziomu trudności, chodziło o początkowe walki i widziałem, że z grubsza zostało to spatchowane.

Według mnie warto poczekać aż trochę to połatają i cena odrobinę spadnie.

Orzel 

Podziękowano 6 razy
Wysłany: 2018-10-01, 10:04   

W takim razie zacieram ręce i uzbrajam się w cierpliwość. Poczekam na dlc i pogram za pol roku na spatchowanej wersji z dodatkami.

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 16/42
Wysłany: 2018-10-01, 10:07   

Nawet i rok się poczeka^^ Gra zapowiada się zacnie, tylko ten brak polskiej wersji:P

Allbin 

Wysłany: 2018-10-01, 10:20   

@Vinci a jaką postać stworzyłeś? Ja właśnie robię drugie podejście tym razem jako elf mag nastawiony na nekromancję, przyznaję, samo doświadczenie jakie wyniosłem z pierwszej próby przejścia dało mi dużo do myślenia. :D

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 250/53
Wysłany: 2018-10-01, 10:32   

Allbin napisał/a:
@Vinci a jaką postać stworzyłeś? Ja właśnie robię drugie podejście tym razem jako elf mag nastawiony na nekromancję, przyznaję, samo doświadczenie jakie wyniosłem z pierwszej próby przejścia dało mi dużo do myślenia. :D

Ja gram teraz aasimarem paladynem z mieczem dwuręcznym. Dzięki bonusowi z charyzmy ma świetne rzuty obronne, w zwarciu jest bardzo solidnie i do tego zapasowe leczenie też się przydaje, no i do tego aury. W dodatku wśród towarzyszy nie ma paladyna. Nie trafiłem jednak na razie na fajniejszy miecz dwuręczny. Najlepsze co mam to +1 z obrażeniami od zimna dodatkowo i to znalazłem niedawno, przez większość gry biegałem z wersją +1.

Co do nekromanty, to wydaje mi się, że to nie jest dobry wybór, mam wrażenie że nie ma za dobrych czarów, przynajmniej do 4 poziomu. Na każdym poziomie jedno z zaklęć jest obowiązkowo z wybranej szkoły. Jestem teraz w pracy i nie mogę sprawdzić, ale szkoły mające przyśpieszenie, kule ognia itd. wydają mi się sensowniejsze.

Allbin 

Wysłany: 2018-10-01, 11:07   

[quote="Vinci"]
Allbin napisał/a:

Co do nekromanty, to wydaje mi się, że to nie jest dobry wybór, mam wrażenie że nie ma za dobrych czarów, przynajmniej do 4 poziomu. Na każdym poziomie jedno z zaklęć jest obowiązkowo z wybranej szkoły. Jestem teraz w pracy i nie mogę sprawdzić, ale szkoły mające przyśpieszenie, kule ognia itd. wydają mi się sensowniejsze.

Na razie mam dopiero 3 poziom nekromantą lecz używam zaklęć głównie do leczenia pewnej pani nieumarłej, przywoływania mięsa armatniego w walkach i osłabianiu przeciwników. Zgodzę się, że inne szkoły magi mogą być lepsze ale żadna inna nie pasuje tak dobrze do złego maga jak nekromancja. :D

Phaelin 
Planewalker

Wysłany: 2018-10-01, 12:53   

Ja zaczekam trochę na łaty.

Odpowiedz do tematu