Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania dotyczące zawartości, zasad i sposobów gry, cz. III
Autor Wiadomość
torian 

Podziękowania: 28/12
Wysłany: 2020-05-02, 18:52   

Sprawdź status romansu (JaheiraRomanceActive) ShadowKeeperem czy innym edytorem. Jak jest 1 albo 2 powinno być ok. Jak 3 to znaczy że coś się skopało. Wtedy możesz spróbować zmienić na 1 (faza początkowa) lub 2 (faza zaawansowana).
Podziękuj autorowi tego posta

BRP 

Podziękowania: 7/8
Wysłany: 2020-05-03, 09:06   

Oczywiście wiem, że mogę skorzystać z SK i zmienić swoim samiczkom parametry dotyczące romansu. Jakiś czas temu nawet to zrobiłem ustawiając 1 zarówno u Aerie, jak i u Jaheiry. Doszło do ponownej kłótni i obie dziewczyny znowu zakończyły romans (parametr ustawił się na 3).

Doprecyzuje swoje pytanie.
- Jak rozegrać ten fragment gry, by chociaż jedna z samiczek chciała romansować dalej?
- Jak naprawić atmosferę w drużynie bez grzebania w parametrach (o ile to możliwe)?

torian 

Wysłany: 2020-05-03, 10:24   

Chyba po prostu trzeba wziąć stronę jednej z nich (neutralność nie wchodzi w grę) ale jeśli wybierzesz Jaheirę to Aerie odejdzie.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
BRP
BRP 

Wysłany: 2020-05-03, 11:17   

Hm... i tak źle, tak nie dobrze.

Romans z Jaheirą jest znacznie ciekawszy i może potrwać nawet do końca gry. Za to Aerie strzela czarami jak ruski z pepeszy.
Poza tym obie samiczki są fajne i dobrze się gra mając je obie w drużynie. Nie mam pojęcia, jak z tego wybrnąć.

Na razie dziękuję za zainteresowanie.

PS.
A może jest jakiś mod, który pozwala utworzyć harem?

torian 

Wysłany: 2020-05-03, 11:27   

Pewnie że są rozmaite tweaki które pozwalają na multiromanse jak choćby ten https://www.gibberlings3.net/mods/tweaks/tweaks/ ale grasz w WoBGa więc dodawanie czegokolwiek jest ryzykowne.

qnio

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2020-07-14, 09:39   

Czy istnieje jakaś możliwość powrotu do lokacji z BG1? Pamiętam, że w którejś z poprzedniej wersji po zabiciu pewnego Drakolicza aktywował się teleport do dodatkowych podziemi pod akademią Ulcaster. Aktualnie nie ma ani podziemi ani teleportu xD Istnieje coś podobnego czy zostają tylko kody?

Rutger

Podziękował 33 razy
Wysłany: 2020-07-20, 17:32   

Czy można sprawić by przy "przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" słychać było Fronczewskiego jak w normalnym polskim BG2?

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 772/118
Wysłany: 2020-07-21, 05:27   

Trzeba wyciągnąć odpowiedni plik dźwiękowy z oryginalnej gry i wrzucić do override.

Rutger

Podziękował 33 razy
Wysłany: 2020-07-24, 15:15   

Czy ktoś byłby tak miły i mógłby wrzucić ten plik do pobrania?

siber

Podziękował 16 razy
Wysłany: 2020-07-28, 20:57   

czy ktos moze mi podpowiedziec jak wykonac do konca zadanie z Shilo Chen? czemu znajduje sie on w tawernie Elfia Pieśn? i mimo wykonania zadania z ogrami caly czas powtarza zdanie ze jak mozemy sie tutaj krecic skoro tyle niebezpieczenstw w lasach czy cos takiego...da sie jakoś ukończyć to zadanie?

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 151/158
Wysłany: 2020-07-29, 02:39   

Coś mi się kojarzy, że ci jego ogrzy magowie potrafią się trochę rozpierzchnąć po planszy, będąc niewidzialnymi, a potem zapominają nas atakować. Albo się gubią. I można opuścić lokację, nawet nie wiedząc, że ktoś tam jeszcze czeka na eksterminację.
(Bo mówimy o tych typach z lokacji z obozem bandytów, tak?)

siber

Podziękował 16 razy
Wysłany: 2020-07-29, 13:28   

Generalnie to w solucji jest,że Chan pojawia się na moście do Wrót Baldura. I faktycznie,zaczepił mnie ktoś na moście ,ale mówił coś o tym,że w Lesie Ostrych Kłów ktoś wyrzuca śmieci...pojawia się nawet wpis o tym w dzienniku(też nie wiem czy ten wątek jest jakoś dalej rozwinięty i można go w jakiś sposób zakończyć). Natomiast Chan zamiast na moście,jest własnie w Gospodzie, gdzie wspomina o ograch znajdujących się też w Lesie Ostrych Kłów, tylko że Ci powinni być w Paldvel albo w Kniejach Larsa (przynajmniej tak jest w solucji którą czytałem). I już sam nie wiem gdzie w końcu powinni oni być i jak skonćzyć to zadanie z Chanem

BRP 

Wysłany: 2020-07-29, 17:31   

Hej !
Pewnie wygrzebałeś i przeczytałeś fragment starego poradnika do NTotSC. wtedy wyglądało to tak:
"-Załatwienie Ogrzego Maga-
Shilo Chen na lokacji Brama do Baldura (przed mostem) szuka chętnych do namierzenia i likwidacji ogra-maga; ogrzy mag jest w lokacji ... Peldvale.
Za wykonanie zadania otrzymamy ciekawy przedmiot dla złodzieja.
Może się zdarzyć, że, jeśi wykonamy to zadanie przed otrzymaniem zlecenia, pięknej pani Chen już nie zastaniemy".

Wtedy Shilo Chen była kobietą i rzeczywiście można było ją spotkać przed wejściem na most prowadzący do Wrót Baldura, ale działo się to jakieś 10 lat temu, albo jeszcze wcześniej. W dzisiejszych czasach (mam wersję 1.86 [WoBG]) wygląda to już zupełnie inaczej. Shilo Chen jest mężczyzną - łowcą i rezyduje w gospodzie "Elfia Pieśń".

Oto dwa fragmenty z całkiem nowego poradnika do NTotSC.

"Opowieści z północy Wybrzeża Mieczy [NTotSC] - Zlecenie na Ogrzych magów.
W małej salce, w lewym dolnym rogu mapy, spotkasz Shilo Chen.
W starszych wersjach [NTotSC] dla BG I, Shilo była kobietą i stała przed mostem do Wrót Baldura. Można ją było spotkać już nawet w pierwszym rozdziale gry. Teraz jest mężczyzną i łowcą. Można go spotkać dopiero po wejściu do miasta, czyli najwcześniej w rozdziale 5.
Tak jak kiedyś, Shilo Chen ma dla drużyny 'Zlecenie na Ogrzych magów'. Powinieneś ich poszukać w zachodnim zakątku Lasu Ostrych Kłów. Tym razem będzie to lokacja "Obóz bandytów".

"Opowieści z północy Wybrzeża Mieczy [NTotSC] - Zlecenie na Ogrzych magów.
Powróć do "Obozu bandytów", by wykonać zadanie zlecone ci przez Łowcę - Shilo Chen, który - ostatnio - stacjonuje w Tawernie "Elfia Pieśń", we wschodniej dzielnicy Wrót Baldura.
We wcześniejszych wersjach [WoBG] otrzymywałeś od niego 'Zlecenie na Ogrzych magów' grasujących w zachodnim zakątku Lasu Ostrych Kłów. Te wcześniejsze Ogry już dawno temu wykończyłeś, a było to w północno-zachodniej części Peldvale. Nowy Shilo Chen daje ci bardzo podobne, ale trochę łatwiejsze zadanie. Dalej walczysz z Ogrami, a raczej z dwoma Ogrzymi magami i kilkoma osobnikami towarzyszącymi.
Banda Ogrzych magów rozrabia ostatnio w lokacji "Obóz Bandytów". Spotkasz ich na południe, od znajdujących się tam, starożytnych ruin.

Uwaga:
- To zadanie warto wykonać zanim zostaniesz tu skierowany w poszukiwaniu 'Kamienia z Askavar'".

Uwagi ode mnie:
- Nie ma problemów ze znalezienim i ubiciem Ogrzych magów. Są tam gdzie powinni być i nigdzie nie uciekają, ale bywa, że trzeba użyć 'Ujawnienia niewidzialnych' lub 'Prawdziwego widzenia', by ich dorwać.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
siber
siber

Podziękował 16 razy
Wysłany: 2020-07-30, 12:55   

Dokładnie o to mi chodziło zadanie wykonane....wielkie dzięki ;)

Odpowiedz do tematu