Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania dotyczące zawartości, zasad i sposobów gry, cz. III
Autor Wiadomość
adamd 

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2020-04-19, 19:15   

I właśnie takiego całkiem nowego Drizzta chciałbym przyłączyć do mojej starej drużyny, tylko jaki on ma kod?
Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry
Dojrzały jadowity czasubrak

Podziękowania: 150/158
Wysłany: 2020-04-19, 19:33   

Jeśli zaczniesz całkiem nową grę w Cieniach Amn, to Drizzt tam po prostu będzie w tych lochach (przed samym wyjściem na powierzchnię). Kod nie będzie potrzebny.

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 25/50

Wysłany: 2020-04-19, 19:42   

Memory dobrze gada:D To najlepsze wyjście, najwyżej sobie edytujesz to i owo w SK dając staty jakie mieliście w BG1:)
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

adamd 

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2020-04-19, 21:11   

Wcale dobrze nie gada. Musiałbym od nowa przechodzić Azenmod czy jak mu tam, całe IwD jeszcze raz. Imoen traci z księgi maga wszystkie ciułane przez BGi czary, w tym takie których chyba w Cieniach Amn nie da się zdobyć (np. zwinność, prawdziwe uderzenie). To nie jest dobre rozwiązanie.

Lightening

Podziękowania: 11/30
Wysłany: 2020-04-19, 21:23   

@adamd
Nie wiem czy to byłoby dla Ciebie akceptowalne ale jak chcesz to Ci mogę dać swojego sejwa z początku SoA z Drizztem, zrobionym IwD1 i azen modem i Imoen odpowiednio zdualowaną z pełną księgą maga. Ew. sejwa z również zrobionym NeJ2.

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 25/50

Wysłany: 2020-04-19, 21:37   

Czry można se dodać ale fakt IWD to problem:(
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

adamd 

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2020-04-19, 21:51   

@Lightening
Jak masz taki ze zrobionym IwD i przed wyjściem z lochów to chętnie spojrzę.
Ale tak ogólnie to cienko to widzę - inna druźyna, inny(a) charname. Chciałbym przejść całe WoBG tą drużyną którą teraz mam - jej trzon to charname bers9/kapłan, Imoen, Yaserana, Hrothgar i, w założeniu, Drizzt.
@Pavlus
Dodać kilka czarów to nie problem, ale tego jest naprawdę dużo...

Lightening

Podziękowania: 11/30
Wysłany: 2020-04-19, 22:15   

adamd napisał/a:
@Lightening
Jak masz taki ze zrobionym IwD i przed wyjściem z lochów to chętnie spojrzę.
Ale tak ogólnie to cienko to widzę - inna druźyna, inny(a) charname. Chciałbym przejść całe WoBG tą drużyną którą teraz mam - jej trzon to charname bers9/kapłan, Imoen, Yaserana, Hrothgar i, w założeniu, Drizzt.

Mam bardzo podobną drużynę. U mnie jest Imoen, Yaesrena, Drizzt, Hrotgara miałem tylko do końca NeJ2, bo potem on juz i tak nie ma questów z tego co mi wiadomo i brakuje mu kontentu. No ale w sejwie z icewinda jeszcze jest. Oprócz tego Kachiko i Yoshimo no i Viconia jako kapłan, bo sam gram wojownikiem/magiem.

Tu Ci wrzuciłem 3 moje save'y. Jakbyś potrzebował z jakiegoś innego momentu to mów, bo ja regularnie robię sejwy zapasowe i mam ich od groma :P.

https://drive.google.com/open?id=1rD1tNA2CfIvEVoUohI0ubLVQTIXQoeBO

Save "koniec icewinda" jest tuż przed wejściem w portal powrotny w domu Arundiela. Save "początek bg2" jest po zrobieniu NeJ2. Auto- save to mój ostatni save, na którym już obszedłem kilka sklepów, nakradłem, posprzątałem sakwy i zrobiłem dosłownie kilka questów, a mianowicie cyrk, miedziany diadem, pierwsze z zabójstw dla babki z 7 dzbanów, ubiłem cień smoka i dwie walki na arenie i chyba tyle.

adamd 

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2020-04-20, 18:35   

Ostatecznie Dradiel skorygował mój sejw i Drizzta przyłączyłem do drużyny w Miedzianym Diademie.
@Lightening - wczoraj próbowałem przerobić w SK twój sejw "koniec icewinda" i, tak myślę, udało się. Z twojego woj/mag zrobilem kopię mojej bers9/kapłan, skorygowałem wszystkie parametry, usunąłem czary maga i wstawiłem czary kapłana, zmieniłem płeć, portret i charakter; skorygowałem też parametry Imoen i Hrothgara - i wygląda na to że nic się nie zepsuło. Tylko drobna sprawa - SK pozwala wstawić do księgi maga i kapłana (liczba znanych czarów) max 20 czarów. W przypadku maga nie jest to problem, ale kapłan nie ma możliwości nauczenia się czaru - da się to jakoś obejść? Pytam tylko z ciekawości bo rozgrywkę będę kontynuował z sejwa poprawionego przez Dradiela.

adamd 

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2020-04-26, 23:33   

Mam pytanie odnośnie zadania dla Ribalda: dostarczenie przypraw do gospody "W murze".
Co to jest "Południowy Skraj"? Mam na mapie dwie "Twierdze Strażnika" ale "Południowego Skraju" nie ma.

memory 
Gwiazda Mystry
Dojrzały jadowity czasubrak

Podziękowania: 150/158
Wysłany: 2020-04-26, 23:55   

adamd napisał/a:
Co to jest "Południowy Skraj"? Mam na mapie dwie "Twierdze Strażnika" ale "Południowego Skraju" nie ma.

Dzielnica Athkatli. Powinna Ci się już wyświetlić na mapie.

Ale jeśli masz dwie Twierdze Strażnika, to chyba cos jest nie tak. Zaoszczędzę dradielowi pracy: załącz sejwa :razz:

adamd 

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2020-04-27, 00:49   

Wysłałem. Oczywiście dradielowi :smile:
Niestety, Południowego Skraju" nie ma w Athkatli. Z dodatkowych lokacji mam tylko Arenę i Dzielnicę graniczną.

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 771/118
Wysłany: 2020-04-27, 06:14   

Problem masz ponieważ w Twoim sejwie nie istnieje Południowy Skraj. Przyczyna tego jest jedna. Przynajmniej ja, jak dotąd nie spotkałem się z inną i zapisy w Twoim sejwie na to wskazują. Grę powiązaną z tym sejwem utworzyłeś już dawno. Postanowiłeś po jakimś czasie wrócić do gry i zamiast zaktualizować grę wraz z sejwami, to po prostu przekopiowałeś sejwa do nowej wersji gry.
Na taki problem może pomóc tylko reaktualizacja gry. Obniż wersję gry do wersji 1.68 (zmień wartość w pliku WoBG.vr1 na 168) i uruchom aktualizację. Powinno rozwiązać problem z mapą. Mam nadzieję, że Twój sejw nie pochodził z wersji starszej niż 1.68, bo wtedy problem z mapą to Twój najmniejszy problem.
Generalnie powroty do kontynuacji gry na starych zapisach mogą prowadzić do problemów, czym starszy sejw tym gorzej.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
adamd
adamd 

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2020-04-27, 21:49   

Pomogło. Jest Południowy Skraj a kopia Twierdzy Strażnika zniknęła.
Tylko dwie uwagi.
Grę powiązaną z sejwem utworzyłem pod koniec stycznia br na nowej, czystej instalacji WoBGa (wersja bodajże 184), na nowym komputerze. Starych sejwów nie mam, wszystkie umarły wraz ze starym komputerem.
Wczoraj wieczorem odpaliłem sejwa który "zalinkował" kilka dni temu @Lightening. I w tym sejwie Południowy Skraj był (i jest), jak najbardziej. Czyli w moim katalogu "Data" ta lokacja była.

BRP 

Podziękowania: 5/8
Wysłany: 2020-05-02, 18:34   

Mam pewien drobny, ale nietypowy problem. Może ktoś z was potrafi podpowiedzieć mi, co robić dalej?

Opis sytuacji:
Swego czasu mój wódz rozpoczął był romans z avarielką Aerie. Początkowo wszystko szło dobrze, ale któregoś dnia Aerie i Jaheira pożarły się ze sobą i musiałem (niemal na siłę) zatrzymać Aerie w drużynie. Od tego czasu wszystko popsuło się. Aerie dała mi kopa w rzyć, a Jaheira nawet nie zauważa obecności chłopa w drużynie.

- Może ktoś wie, co spieprzyłem po drodze?
- Może ktoś wie, jak naprawić atmosferę w drużynie (o ile to, w ogóle, możliwe)?

Odpowiedz do tematu