Poprzedni temat «» Następny temat
Różnice między BWP a WoBG
Autor Wiadomość
Niewiem 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2018-09-05, 09:32   Różnice między BWP a WoBG

Hejka

Jestem nowy na tym forum ale bardzo dawno temu na samym początku istnienia BWP się w to bawiłem.

Chciałem wrócić do pogrania sobie więc w sumie to nie wiem czy to najlepsze miejsce ale mam kilka pytań.

Jakie są róźnice między BWP(v18) a World of Baldurs Gate poza udźwiękowieniem i tłumaczeniami (nie zależy mi na polskiej wersji)? Czy są jakieś mody/zmiany, które są stricte dostępne tylko w WoBG a nie ma ich normalnie w BWP (w sumie i odwrotnie)? Jeśli tak to jakie?

Czy do WoBG da się dodać jakieś mody(jeśli bym chciał i nie ma ich już dodanych?) czy raczej jest to wykluczone?

Dzięki za wszelką pomoc i odpowiedzi
Podziękuj autorowi tego posta

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 441/319
Wysłany: 2018-09-05, 10:51   

Niewiem napisał/a:
Czy są jakieś mody/zmiany, które są stricte dostępne tylko w WoBG a nie ma ich normalnie w BWP (w sumie i odwrotnie)? Jeśli tak to jakie?

Krócej byłoby chyba spytać, co się nie różni;) Wypiszę kwestie kluczowe.
1. Nowe mapy do megamodów (póki co kilka, usuwających te najczęściej powtarzane, jak Beregost)!
2. Balans!!! I w kwestii doświadczenia, i przedmiotów itp.
3. Dodana Saga IwD.
Do tego sporo różnistych zmian.

Obecnie WoBG jest na tyle zmodyfikowane, że dradiel odradza dodawanie nowych modów. Choć oczywiście szansa na to, że np. nowy NPC coś popsuje jest znikoma, prędzej nie będzie działać zgodnie z oczekiwaniami autora/autorki.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Niewiem 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2018-09-05, 17:15   

A jest gdzieś faktyczna lista tego co się w WoBG znajduje? :) Bo patrzyłem tutaj(http://baldur.cob-bg.pl/wobg/komponenty-wobg) ale weidu.log dość mocno różni się od tego co jest wypisane w modach :D
Czy muszę się przekopać przez listę updatów z forum?
Bo chciałbym w sumie rzucić okiem czy chciałbym coś dodać do instalacji.

Nobanion 

Podziękowania: 105/244
Wysłany: 2018-09-05, 21:58   

Komponenty prawdę mówią, a bardzo dokłade info, myślę że Ci Dradiel wszystko wyłuszczy. :smile:

edit:
Zerknąłem teraz, już dokładniej łącznie z update nie dostaniesz, a log dotyczy której wersji ten weidu?

Niewiem 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2018-09-05, 22:27   

Hejka

Dałem link do strony na której jest ten log :)
Wygląda na jakąś bardzo pierwotną wersję po tym jak przejrzałem wątek z patchami.

Trochę też pobuszowałem dziś po SHS i widziałem kolejny duży mod robiony przez Roxanne (Sandrah czy coś takiego), który jest w tej chwili dostępny tylko dla EET.

W odmętach dysku posiadam wersje, które działały w BGT(tak od czasu do czasu ściągałem sobie mody mimo że nigdy nie udało mi się zagrać bo zawsze coś wyskakiwało) jeśli chcielibyście je zintegrować do WoBG :)

No i rozumiem, że Siege of Dragonspear raczej nie uświadczymy tutaj?

Jestem ogólnie fanem wszelkich modów dodających do gry nowe questy(związane z postaciami lub też nie) oraz upgradów do AI przeciwników i staram się wgrywać rzeczy z tym związane :)

Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 147/36
Wysłany: 2018-09-05, 22:34   

Siege of Dragonspear to oficjalny dodatek do BGEE, mający być pomostem pomiędzy BGEE a BG2EE. Jest on wymagany do instalacji EET (który w dużym uproszczeniu jest jakby modem BGT pod edycję EE).

Jeśli chodzi o Sandrah Saga tutaj możesz poczytać opinie na forum Beamdoga. Sam w moda nie grałem, ale zdecydowanie nie planuję.

WoBG nie zawiera Siege of Dragonspear, bo nie jest przeznaczony pod edycję EE.
Into the middle I was led

Niewiem 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2018-09-05, 22:43   

Tak samo Siege of Drgonspear jak i obie gry w wersji EE posiadam. I teraz się ogólnie zastanawiam co mam instalować :smile:
BGT:EE vs WoBG vs BWPv18 :)
dlatego tak o wszystko dopytuję bo niestety nie mam wystarczająco czasu żeby zagrać we wszystko :mrgreen:

Nobanion 

Wysłany: 2018-09-05, 22:54   

Z racji tej, że trochę grałem w wymienione przez ciebie rzeczy, to jeżeli lubiłeś BWP, to wybierz WoBGa, bije na głowę zawartością już oszlifowaną przez modyfikujących i co powtarzam ostatnio w filmikach jak mantrę, WoBG ja traktuję jako samodzielną grę na silniku gry BG 2 w scalonym fabularnie świecie , na który składają się cztery gry BG1, BG2 Icewind Dale 1 i 2 plus jakieś tam oficjalne dodatki i wielkie modyfikacje poprawione odnośnie balansu i stabilności itp itd...jeszcze mi nie wywaliło do pulpitu, nie ma sławetnych błędów, bo instalacja odbywa się jak przy grach. Tak w skrócie.
A wersje EE, w tym odpowiednik BGT ale w wersji zwanej EET też fajnie się gra. I również nasz rodak, Polak ją uczynił, a wszystko masz w mojej sygnaturze wystarczy poklikać. :mrgreen:

Niewiem 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2018-09-05, 23:02   

Czas kupić IWD i IWD2 i wziąć skądś oryginalne wersje BG1 i BG2 (moje płyty dawno zaginęły u kogoś a wersje EET mam na steamie więc nie mam darmowych podstawek z GOGa...)

Nobanion 

Wysłany: 2018-09-06, 09:39   

Jest jak mówisz, wersje oryginalne są traktowane po macoszemu, podpytuję czasami muve itp o to. Ja część gier ze świata Faeruna, nie liczę wersji płytowych, czy też DVD z których korzystam do instalacji WoBGa, to zakupiłem dzięki https://lowcygier.pl/sledzokazje/ Daj sobie w sub ich i co jakiś czas ci podeślą, jak coś będzie. Należy pilnować GoG, bo potrafią z dnia na dzień taką walnąć promocję, że tylko kupować, co też swego czasu uczyniłem.
Ja wersje EE mam steamowskie, bo znam tę platformę i mimo pewnych kontrowersji z ich regulaminem, tam kupiłem.
Możesz spokojnie kupić na Allegro, sugeruję nie ściągać, bo na fb przyłapałem kilka osób na privie, że mają dziwne problemy z grami, ale potem okazuje się ze z torrentu. I co z takimi zrobić? Nikt święty nie jest, ale bez jaj^^...

edit:
Na GOGu na forum mają niesamowitą jazdę o wersję oryginalną, bo wielu ludzi chciałoby mieć ją w swojej Biblioteczce, może dadzą w końcu oddzielnie, albo już dali?

Niewiem 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2018-09-06, 11:22   

Nie dali jeszcze :grin:
Patrzyłem dzisiaj. Ale pewnie będę polował na promocje na gogu po prostu żeby nie wydać milionów monet na coś co już kupiłem i to kilkukrotnie :grin:
Chwilowo jeszcze i tak kończę OpenXcoma więc może zanim skończę uda mi się zdobyć potrzebne gierki :smile:

Damianus_NT 
beamdog hater

Podziękowania: 97/22
Wysłany: 2018-09-06, 11:29   

@Niewiem
Witaj na forum. Jeśli chcesz zobaczyć kompletną (w miarę) listę zawartości WoBG zebraną w jednym miejscu, to rzuć okiem na kopię dokumentu, który sporządziłem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xYUj5UL0pY9ElJhMG6Pb6qzwbl7nlLSA0mkpR_Qu6LA/edit?usp=sharing

Mam nadzieję, że będzie dla ciebie przejrzysty i choć trochę się przyda.
- czytelniejszy WeiDU log,
- mody dodane do WoBG z czasem (wraz z wersjami),
- aktualizacje starych (tj. zawartych już wcześniej) modów,

Niestety, nie wszystkie zmiany zostały udokumentowane i sporo rzeczy trzeba doświadczyć na własnej skórze (np. kiedyś kamienie szlachetne wymagały identyfikacji, teraz już nie).

Nowy wygląd lokacji można sprawdzić w: http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=7671

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Nobanion, Furrak
Niewiem 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2018-09-06, 11:47   

Lokacje widziałem
Za plik dziękuję - to właśnie coś czego szukałem :)

Nobanion 

Wysłany: 2018-09-06, 12:55   

Damianusie i ja skorzystam z pliku, fajna rzecz, dziękuję Ci. :razz:

edit:
Jest możliwość by udostępnić w formie pliku? Przyda mi się, o ile pozwolisz, to bym go wykorzystał na FB, bo na privie często zapytują, no teraz jak nagrywam, jak znalazł, bo wiem z kim ostatnio walczyłem hehe...Jaja^^

khayman 

Podziękowania: 21/14
Wysłany: 2018-09-07, 06:22   

https://wirtus.pl/wyprzeda/legendy-rpg-6-klasykow-rpg/

To podstawa dla każdego posiadacza oraz chcącego zagrać w WOBG. Wiem że płytka, ale zawsze można zrobić sobie iso z tego ;)

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Gawain
Odpowiedz do tematu