Poprzedni temat «» Następny temat
Priorytet w modowaniu + dziennik postępów cz. IV
Autor Wiadomość
Ruffle_truffle 

Podziękowania: 22/82
Wysłany: 2020-03-01, 08:04   

Ciąg dalszy założeń.

Najwięcej do gadania ma Dorn, uważa Grushama za cienkiego Bolka 8-)

Jest też co nieco z Viconią, wszak ona również miała do czynienia z narzędziem zbrodni, o którym mowa.

A jest to garota - wyglądająca jak proca broń do duszenia zza pleców. Nie wiem na razie, jak jej dać zwiększony mnożnik backstabu, ale to znajdę. Garota bez backstabu jest słaba, ale w połączeniu z ciosem plecy i zwiększonym mnożnikiem zabójcy - dusi na miejscu...

Tiax - niby koledzy po fachu, a będą się spierać. "Urojenia wielkościowe"...

Co do cech, to:

Siła 12
Zręczność 16
Kondycja 14
Inteligencja 13
Mądrość 14
Charyzma 7

Portret można zobaczyć w krypcie Bodhi.

Głos - z Icewind Dale, jak było na shoucie. "Ruszam!", "Życie to coś więcej niż zastanawianie się nad jego sensem". Pasuje mi ten zestaw do niego.

Ktoś podczas niegdysiejszej rozmowy stwierdził, że klasa jest przekreślona, bo przycisk złodziejstwa jest w specjalnych zdolnościach - ale nie wiem, czy będzie on w ogóle używany. Półork zabójca dostaje bardzo mało punktów umiejętności złodziejskich, i w gruncie rzeczy pójdą one w krycie się, ewentualnie wykrywanie pułapek. Są mikstury co prawda, ale to nie będzie typowy złodziej.

Podziękuj autorowi tego posta

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2020-03-02, 18:47   

Cechy ma odrobinę inne teraz. Siła 13, Mądrość 15. Reszta tak samo. Coraz bardziej podoba mi się ta postać. To, że burzy stereotypy o orkach, to niewielki plus. Bardziej widzi mi się jako maszyna do zabijania. Stworzyłem garotę. Była dyskusja o tym, jak ją zbalansować. Dodaje o 3 mnożnik ciosu w plecy. Na 3 poziomie zabójcy obrażenia wzrastają do 55 (tak zabiłem krowę... No, nie tylko, hihi). Garota to broń jednoręczna, ale czerpie z biegłości styl walki bronią dwuręczną. On ma też kij.

Dostaje dodatkowe obrażenia używając premii z siły, co sprawi, że z mnożnikiem x7 od podklasy zabójcy, x3 od garoty, premią z siły, na wysokich levelach... Zada to chore rany. Dodatkowo broń można zatruć...

Problem nr 1: kiepską klasa pancerza sprawi, że cios pośród wielu wrogów będzie ryzykowny. Mikstura niewidzialności konieczna?

Problem nr 2: mała ilość punktów umiejętności złodziejskich. Nie dość, że półork, to zręczność przeciętna, no i zabójca.

Nie może to być główny złodziej, chyba, że mikstury i cierpliwość do paska specjalnych zdolności wejdą w grę.

Mam w zanadrzu ostatni dialog. Będzie o tyłku Maryny, czyli zajmowaniu boskiej rangi. Grusham wszak chciał zabić Mulaheya, którego koboldy czciły jak bóstwo... Postaram się kwieciście napisać jakie chore ambicje władają Grushamem, i protagonistą być może też...

Aristo 
Legenda

Podziękowania: 164/125
Wysłany: 2020-03-06, 15:20   

Ruffle_truffle napisał/a:
Cechy ma odrobinę inne teraz. Siła 13, Mądrość 15.
Pod względem cech umysłowych przewyższa już Jaheirę. Oczywiście dochodzi jeszcze kwestia samego temperamentu, ale tak wysokie cechy powinny dać znać o sobie w dialogach.

Coraz bardziej podoba mi się ta postać.
Ja z kolei lata temu próbowałem grać taką postacią i pamiętam, że bardzo się wtedy rozczarowałem i to rzuciłem. Nie przypominam sobie, co mnie wtedy zraziło, czy słabość postaci w walce, czy po prostu jej powolny rozwój, czy zero korzyści z orczej siły i kondycji. Zauważ, że na początku gry dostępni są tylko ci wieloklasowcy, którzy mają połówkę wojownika, bo tacy - mimo spowolnionego rozwoju - prędzej sobie poradzą, nie będą tak często ginąć i gracz będzie mniej się irytować. Tiaxa i Quayle'a twórcy gry pewnie z rozmysłem umieścili na późnym etapie gry, żeby mieli w momencie ich spotkania wyższe poziomy i stanowili jakąś wartość dla drużyny.

Garota to broń jednoręczna, ale czerpie z biegłości styl walki bronią dwuręczną. (...) Dodatkowo broń można zatruć...
Czegoś takiego to świat nie widział (mowa o tym zatruciu). Rozumiem, że to pokłosie podklasy zabójcy w złodziejskiej połówce Grushama, ale choćby z tego tylko powodu lepiej odjąć mu tę podklasę. A najlepiej to nie wprowadzać wcale tej garoty, bo zaimplementowana w taki sposób, jak to zaplanowałeś, za bardzo odbiega od rzeczywistości. Chodzi mi o to, że jest do broń, która powinna być używana w specyficznych warunkach (zza pleców, z zaskoczenia) i tylko przeciwko ludziom. W Twoim wydaniu natomiast jest to broń jak każda inna i może być użyta na polu walki (co na dłuższą metę jest bzdurą), a także przeciwko istotom niepodatnym na uduszenie, nie posiadającym szyi (choćby szlam), czy np. dużym zwierzętom (co jest bzdurą kompletną).

Problem nr 2: mała ilość punktów umiejętności złodziejskich. Nie dość, że półork, to zręczność przeciętna, no i zabójca.
Półork posiada takie same zdolności złodziejskie na starcie jak człowiek, czyli szału nie ma. Ze Zręczności 16 bonusów rzeczywiście miał nie będzie. Jako kapłan będzie mógł użyć Przywołania boskiej mocy, ale to zaklęcie staje się naprawdę efektywne dopiero na wyższych poziomach. Można by pomyśleć nad jakąś zdolnością specjalną podnoszącą Zręczność np. o 3 punkty, ale czy to coś zmieni na dłuższą metę? Koniec końców pewnie musiałby i tak faszerować się miksturami. Ogólnie jednak warto dać mu jakąś przydatną zdolność, jak to mamy w przypadku Yestlicka, Tiaxa czy Quayle'a (ten ma nawet ją powiązaną z bóstwem); może jakiś zaklęcie straszące?

-------------

Ogólnie to warto bardziej postawić na niskie rasy, Rufflu, to jest przyszłość. Być może jakiś gnom związany z Bentleyem i Gellaną? A może niziołek z Gullykin? Pomyśl też może na prościutkimi questami; na środku Nashkel stoi żywy słup ogłoszeniowy - linijka dialogu - zlecenie - nagroda i tak z pięć razy, i już jest coś fajnego.
Choć ja np. chciałbym zagrać kiedyś ze złą kapłanką czy czarodziejką, tylko żeby była to kobieta albo elfka, inteligentna, elegancka, blada, gotycka. Zła, ale nie tak jak Viconia, która przede wszystkim chce przetrwać na powierzchni, tylko żeby sama chciała szerzyć zło i namawiała protagonistę do złych postępków.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Ruffle_truffle
Ruffle_truffle 

Wysłany: 2020-03-06, 16:58   

Dziękuję za cenne uwagi.

Holnara jest i chyba ją zacznę robić. Chociaż ona jest mało kobieca w wypowiedziach. Cóż, nawet jeśli ogolona, to z krępego ludu. Dodałem nieco do niej, oprócz tego, co już zaprezentowałem.

Jeśli zła czarownica wchodzi w grę, polecam przejrzeć projekt Judith w mojej komnacie. Chociaż chyba trzeba ją będzie zaimplementować w jedynce.

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2020-03-11, 16:55   

Ok, epidemia szaleje, mam 2 tygodnie wolnego. Zajmę się Holnarą.

Zostaje:

- zakodować dialogi (bułka z masłem w sumie)
- dodać udźwiękowienie (ma ktoś soundset z IWD do przesłania?)
- dodać zmienną (odłączenie się z drużyny przy niskiej reputacji, powtórki z Belaree nie będzie)
- dodać dialogi odpalające się na mapach
- zmienić plik .chr w .cre, techniczna robótka przy skryptach

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 23/77
Wysłany: 2020-03-11, 16:59   

Ok, epidemia szaleje, mam 2 tygodnie wolnego. Zajmę się Holnarą.

Zostaje:

- zakodować dialogi (bułka z masłem w sumie)
- dodać udźwiękowienie (ma ktoś soundset z IWD do przesłania?)
- dodać zmienną (odłączenie się z drużyny przy niskiej reputacji, powtórki z Belaree nie będzie)
- dodać dialogi odpalające się na mapach
- zmienić plik .chr w .cre, techniczna robótka przy skryptach

Trzymam kciuki Ruffle. Z opisu powyżej wynika, że zostało już naprawdę niewiele.

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2020-03-12, 15:54   

Dzięki, uczniu nad uczniami :D

Co zrobione: Zakodowałem połowę dialogów. Nadal nie mam udźwiękowienia.

Reszta ruszy, gdy dorwę zestaw z iwd.

Tak w ogóle to mam zamiar jej dać typowo "chłopczycowaty" głos wojowniczki, żeby pasował do gwary Holnary.

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2020-03-13, 12:35   

Pozostaje:

- zakodować dialogi (dosłownie kilka zdań) dla Shar-Teel, Montarona, Kagaina, Yeslicka i Alory.
- dodać udźwiękowienie (z tym jest ciężko).
- napisać instalkę.

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 23/77
Wysłany: 2020-03-13, 12:38   

Czy będą bantery z każdym NPC?

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2020-03-13, 12:55   

Nie, a przynajmniej w wersji demonstracyjnej. Tzn. wersji 1.0. Nie mam na razie pomysłu dla wszystkich. A zwłaszcza dla bohaterów z EE. Oprócz wyżej wymienionych postaci jest jeszcze Xan, Branwen, Eldoth. Razem będzie 8 postaci, z którymi nawiązuje dyskusję.

Jest sześć dialogów z protagonistą, nie licząc wstępnego, dość charakterystyczny styl wypowiedzi Holnary.

Co do głosu - Kobieta wojownik 2 z Icewind Dale.

Edit: Jednak kobieta mag 1.

Muszę ponadto dodać dialog i zmienną przy niskiej reputacji.

No i wyjdzie pierwsza wersja.

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2020-03-14, 13:36   

Napisałem do @porfiriona w celu otrzymania zestawu dźwiękowego. Mam w formacie .wav i próbowałem już kilku darmowych konwerterów online, nic z tego - plik nieobsługiwany, albo coś w ten deseń.

Co do projektu, to wystarczy:

- dodać udźwiękowienie.
- napisać instalkę.
- wstępnie przetestować. Odwykłem już od pisania dialogów. może coś się psuć.

Z nowych wieści - dodałem po jednym dialogu Holnary z Tiaxem i Quaylem. Najwięcej ma z krasnoludami, ale odzywa się też Alora, Montaron...

Brak konfliktów rozwalających drużynę. Holnara ma miłe usposobienie, kłóci się co prawda i odchodzi przy niskiej reputacji, ale nie bije się z nikim.

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2020-03-15, 14:38   

Ok, działam.

Nie odtwarzało mi dźwięków, bo miałem starą wersję Near Infinity. Teraz spoko.

Było podczas instalowania do naprawienia mnóstwo niesnasków, ale w końcu się udało. Szkielet moda jest gotowy. Zaraz prześlę film, który pokazuje co nieco.

Na razie nie uruchamiają się dialogi po przyjęciu, ale to też naprawię, jak naprawiłem instalkę. Trzeba będzie skrypty również poprawić.

Udźwiękowienie jest, ale brakuje kwestii podczas dnia/nocy/podziemi itp. Cóż, bazowałem na głosach z IWD.

Edit: Oto pre-premiera.

https://youtu.be/LJ_zu1yP5Bs

(dałem przeznaczone dla dzieci, nie wiedziałem, miało być normalne). Chociaż...

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2020-03-20, 11:17   

Zająłem się nieco Holnarą. Działają dialogi, ale muszę je sam inicjować. W dodatku poprawiłem skrypty i odzywki przy niskiej reputacji. Holnara ostrzega i odchodzi, gdy jest się bandą złoczyńców.

Jest gdzieś mały błąd, chyba w skrypcie. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co źle zrobiłem? Bo piszę tak samo, jak Belaree, ale u niej wszystko się samo odpala, a u Holnary - nie.

Oto skrypt:
Kod:

IF
See([PC])
Global("HolnaraTalks","GLOBAL",0)
THEN
RESPONSE #100
RealSetGlobalTimer("HolnaraTimer","GLOBAL",1200)
SetGlobal("HolnaraTalks","GLOBAL",1)
END

IF
See([PC])
OR (6)
Global("HolnaraTalks","GLOBAL",1)
Global("HolnaraTalks","GLOBAL",2)
Global("HolnaraTalks","GLOBAL",3)
Global("HolnaraTalks","GLOBAL",4)
Global("HolnaraTalks","GLOBAL",5)
Global("HolnaraTalks","GLOBAL",6)
RealGlobalTimerExpired("HolnaraTimer","GLOBAL")
THEN
RESPONSE #100
SetGlobal("HolnaraTalks","GLOBAL",1)
END

IF
!AreaType(Dungeon)
CombatCounter(0)
InParty(Myself)
See(Player1)
OR(6)
THEN
RESPONSE #100
StartDialogue("HOLNARAJ",Player1)
END

IF
!AreaType(Dungeon)
CombatCounter(0)
InParty(Myself)
See(Player1)
OR(7)
THEN
RESPONSE #100
RealSetGlobalTimer("HolnaraTimer","GLOBAL",1200) //20 minut
IncrementGlobal("HolnaraTalks","GLOBAL",1)
END

Nie jestem przekonany do tego !AreaType(Dungeon).

Edit: Już mam, trzeba wyjść z lochów. I rzeczywiście nie można być w podziemiach.

Poza tym chyba napiszę kłótnię Holnary z Jaheirą. Wszak jedna widzi w kopalni coś wspaniałego, a druga ma ją (kopalnię) za "otwartą ranę w ciele matki ziemi".

Dialogi z innymi npc będą dodawane w przyszłych wersjach być może. Już blisko premiery wersji 1.0.

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2020-03-23, 07:40   Pierwsze testy Holnary

Cóż, dialogi są, ale działają głównie te z protagonistą i po spadku reputacji. Odezwał się Yeslick, ale skrypt nie zaskoczył dalej.

Poprawiłem nieco i może to da jakiś efekt.

Baldr035.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 334,62 KB

greegarak 
ttp://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=5917

Podziękowania: 43/66
Wysłany: 2020-03-25, 20:31   

Edit: Oto pre-premiera.

https://youtu.be/LJ_zu1yP5Bs

(dałem przeznaczone dla dzieci, nie wiedziałem, miało być normalne). Chociaż...

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Odpowiedz do tematu