Poprzedni temat «» Następny temat
[archiwum] Nazwa modyfikacji - rozważania
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 53/97
Wysłany: 2018-08-26, 14:28   [archiwum] Nazwa modyfikacji - rozważania

Po jednej z sugestii Aristo zacząłem się zastanawiać nad nazwą modyfikacji.

Obecna nazwa tj. BGEE 10 NPC PROJECT ma kilka wad, tzn:
- jest zbyt podobna do BG1 NPC PROJECT,
- jest w j. angielskim (a sama modyfikacja jest po polsku, więc angielski tytuł może odstraszać potencjalnych graczy zainteresowanych modem),
- nie do końca oddaje treść modyfikacji,
- brak jej charakteru i oryginalności,
- jest na ten moment błędna, gdyż póki co stworzyłem 5, a nie 10 NPC.

Co sądzicie na temat nazwy modyfikacji? Czy tak jak ja uważacie, że warto by ją zmienić na jakąś bardziej oryginalną? Byłoby super, gdyby nazwa oddawała treść, tzn. modyfikacja to nie tylko 5 nowych NPC, ale także 5 całkiem dużych questów (rozciągniętych na wszystkie rozdziały).

Przyznam, że brak mi pomysłów co do nazwy i dlatego chętnie poczytam, jakie są Wasze ewentualne propozycje. A może wg Was obecna nazwa jest ok? Wypowiedzcie się, z góry dziękuję! :)
Ostatnio zmieniony przez nowus777 2020-06-10, 07:33, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-26, 15:01   

Tam, gdzie oczy poniosą - Nowe opowieści.
Zdarzyło się w Faerunie.
edit:
Wołanie nowej przygody.
Nowa kampania towarzyszy.
Nim nadejdzie Saverok...

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 22/82
Wysłany: 2018-08-26, 17:27   

Mit/baśń dziesięciorga.

Dziesięcioro chwatów/śmiałych.

???

(...)

odarłaś mi wiarę w cud
prawie jak ze szmat

IRA - Za późno już

michau 

Podziękowania: 1/10
Wysłany: 2018-08-26, 20:04   

Nowusowa kompania/Nowusowi kompanioni. Jak u Kmicica. :grin: Żeby zasygnalizować obecność dużych questów możemy dodać dodatkowy człon na początku. "Przygody", "kroniki", "dzieje", "swawole"?

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2018-08-26, 20:54   

Dzięki za propozycje! Póki co najbardziej podoba mi się "Zdarzyło się w Faerunie", ale nazwa nie wskazuje, że chodzi o moda z nowymi NPC. No trzeba to przekminić ;)

Jeśli kogoś oświeci, niech nie krępuje się pisać!

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-26, 23:58   

Nowe historie Wędrowców.
Przygody Parszywej Piątki :)
Nowe przygody Wędrowców.

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 162/161
Wysłany: 2018-08-27, 00:05   

Być może nazwa "BGEE 10 NPC Project" nie jest zbyt wdzięczna, ale wydaje mi się, że całkiem udatnie informuje potencjalnych graczy, czego po tym modzie mogą się spodziewać. I podobieństwo do BG1 NPC Project wcale tu nie jest wadą. Podstawą Twojego moda jest właśnie (czy też docelowo będzie) dziesięciu nowych towarzyszy do wyboru. Chyba trudno byłoby zawrzeć w jednym zgrabnym tytule wszystko, co oni ze sobą wnoszą do gry. Całkiem możliwe, że dla chwytliwego tytułu trzeba Ci będzie zrezygnować z jego informacyjnego charakteru.

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-27, 14:20   

memory napisał/a:
Być może nazwa "BGEE 10 NPC Project" nie jest zbyt wdzięczna, ale wydaje mi się, że całkiem udatnie informuje potencjalnych graczy, czego po tym modzie mogą się spodziewać. I podobieństwo do BG1 NPC Project wcale tu nie jest wadą. Podstawą Twojego moda jest właśnie (czy też docelowo będzie) dziesięciu nowych towarzyszy do wyboru. Chyba trudno byłoby zawrzeć w jednym zgrabnym tytule wszystko, co oni ze sobą wnoszą do gry. Całkiem możliwe, że dla chwytliwego tytułu trzeba Ci będzie zrezygnować z jego informacyjnego charakteru.

Albo nazwa moda dwu zdaniowa, co nie jest jakimś nadużyciem, tym bardziej że akcja moda obejmuje całe Wybrzeże od....^^ do...^^

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2018-08-27, 14:27   

Hmm... To może coś w stylu: Zdarzyło się w Faerunie. Nowe przygody, nowe postaci

Co myślicie?

Aristo 
Legenda

Podziękowania: 163/130
Wysłany: 2018-08-27, 14:44   

Nie pomogę w tej kwestii za bardzo, bo zawsze miałem problem z wymyślaniem zgrabnych nazw, ale to powyższe wydaje mi się zbyt rozwlekłe. Wolałbym raczej coś w stylu: Nowi Bohaterowie Wybrzeża Mieczy.

Zresztą, jakiejkolwiek nazwy mod by nie przybrał, dla mnie to i tak jest i zawsze będzie po prostu MOD NOWUSA.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2018-08-27, 14:46   

Aristo napisał/a:
Zresztą, jakiejkolwiek nazwy mod by nie przybrał, dla mnie to i tak jest i zawsze będzie po prostu MOD NOWUSA.

Hahahah, no to jest najlepsze :lol:

Phaelin 
Planewalker

Podziękowania: 12/5
Wysłany: 2018-08-28, 07:25   

Night of the Day of the Dawn of the Son of the Bride of the Return of the Revenge of the Terror of the Attack of the Evil, Mutant, Alien, Flesh Eating, Hellbound, Zombified Living Dead - part 2

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2018-11-16, 12:06   

No cóż, chyba pozostanę przy obecnej nazwie. Modyfikacja powoli staje się dzięki niej rozpoznawalna, więc chyba nie warto teraz jej zmieniać.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2019-07-16, 17:45   

Jakoś tak wyszło, że projekt znacząco się rozrósł. To już nie tyle nowi NPC, ale 10 duzych questów, 95 nowych postaci, polski dubbing oraz dodatkowa zawartość dla towarzyszy z EE.

No i ta nazwa zaczyna mnie kłuć. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje/rady, to chętnie się z nimi zapoznam.

Wiecie, ze względu na rozmiary plików, to właściwie będzie przypominać megamodyfikację. Nie chcę, żeby mod stracił w wielu oczach na ważności poprzez pomyślenie, że to zapewne tylko kilku dodatkowych i nierozwiniętych NPC bez żadnej zawartości. A sądzę, że wiele osób po nazwie może tak ten projekt odebrać.

Pomóżcie :P

greegarak 
ttp://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=5917

Podziękowania: 44/66
Wysłany: 2019-07-16, 18:11   

Może nazwa od twojej cobowej pracowni Arena Wydarzeń Wybrzeża. Po angielsku może by lepiej brzmiało.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi