Poprzedni temat «» Następny temat
TWM demo v3.52R3 dla BG1 i BGEE opublikowane
Autor Wiadomość
Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego


Wiek: 51
Posty: 2122
Podziękowania: 257/52
Skąd: gród Vratislavia
Wysłany: 2018-07-27, 11:13   TWM demo v3.52R3 dla BG1 i BGEE opublikowane

2019-07-15 Kolejne poprawki trafiły do TWM, większość to drobiazgi, kluczowe to brak błędu pojawiania się groźnych stworzeń nocnych przy drużynie przy wychodzeniu z FAI lub od Thalantyra w wersji na BG1 i prawidłowe dodawanie się wpisów questowych do dziennika na BGEE 2.x. Reszta informacji w ostatnim poście.

TWMdemo_3.52R3_BG1 (dropbox 211MB)
TWMdemo_3.52R3_BGEE (dropbox 110MB)


Od pewnego czasu wersja TWM dla BGEE osiągnęła stadium "używalności" i obecnie rozwijam obie wersje równolegle. Dlatego postanowiłem założyć nowy temat, wspólny dla obu wersji. Na razie kilkanaście poprawek do istniejącej wersji. Są wakacje, więc może uda mi się wykończyć jeden-dwa nowe questy.

TWMdemo_3.52R2_BG1 (dropbox 211MB)
TWMdemo_3.52R2'_BGEE (dropbox 110MB)

W stosunku do wersji 3.52 obecna zawiera następujące poprawki:

//wpólne dla BG1 i BGEE
01] ALL dodanie częściowej korekty językowej polskich tekstów porfiriona z 2015
02] @11 Poprawienie błędu, polegającego na tym, że użycie "toreb przechowywania" z TWM postacią będącą pod wpływem ochrony przed nieumarłymi wywala grę.
03] @13 SRE "Zemsta Edwina" - dodano warunek odwiedzenia lokacji Twierdzy Gnolli 'Global("EnteredGnoll","GLOBAL",1)', reszta to paranoja Edwina (zauważona wątpliwość: "SRE uaktywnia się bez uwolnienia Dynaheir. Nie rozmawiałem z Minsciem, tylko odmówiłem Edwinowi. Tak powinno być?").
04] @13,@16,@17,@22 zmiana StartDialog() na StartDialogOverride() w 5 skryptach TWM dla wersji BGEE, odpowiednik w BG1 przywraca oryginalny plik dialogu komendą SetDialog(), bo nie ma StartDialogOverride().
Błąd polegał na tym, że StartDialog() trwale podmienia dialog w CRE, co wymazuje oryginalne kwestie dialogowe NPCów.
05] @14 Wskazówka w grze zwracająca uwagę na obecność Ann'amortha w gospodzie.
06] @14 Spotkanie z Ombree nie jest wymagane dla przyłączenia Amortha.
07] @16 Poprawienie i rozbudowa inicjującego dialogu Tsuki - teraz gracz może się nieco odszczeknąć, nie rezygnując z jego przyłączenia.
08] @18 Poprawione lokacje 'Serca Mroku' (nieco rozjaśnione, poprawki graficzne terenu, lepiej widoczne przejścia).
09] @22 korekta kodu i tekstów wszystkich INTERJECTION RhaShe i Astokatae (zauważony błąd: RhaShe staje się wrogi zamiast Sil, po wygłoszeniu kwestii, że lubi zabijać Siriny i nie można go kontrolować).
10] @22 Aktywacja romansu z Rha'She też dla kobiet (był tak dostosowany od początku, ale przez pomyłkę pozostał warunek skryptowy romansu ograniczający aktywację tylko dla mężczyzn).
11] @22 Możliwość zablokowania spontanicznych powrotów RhaShe do naturalnej formy przez dialog PID (były skargi, że "spontaniczne przemiany Rha'She wyglądają jak błąd").
12] @22 banter 8 Rha'She - poprawka fabularno-logicznej niekonsekwencji
13] @66 Usunięcie luk w przykryciu Worldmap exit color przez travel regiony, co umożliwiało wyjście do mapy głównej w pewnych punktach lokacji Wrót Baldura mimo zainstalowania komponentu.
14] @89 Kagain, lubiący polować na wiewiórki, wyjątkowo nie atakuje wiewiórki Mopap z DSotSC.
15] @98 subkomponent ~Jeden przedmiot +KP jak w oryginale, ale z dowolną zbroją~ modyfikuje a nie podmienia ITEMEXCL.2DA
16] @99 POST poprawienie kodu dla lokacji MASTER o nietypowej nazwie, dodanie prefixu numeru dla SoD (BDxxxx.ARE)


//tylko BGEE
17] @02 korekta kodu kompilacji skryptu Safany w TP2 (tylko BGEE)
18] @10 pieśni barda nie dla mnicha w BGEE
19] @11 i @65 poprawka opcode w przedmiotach Z!FADED i Z!BAG07A dla BGEE (W BG1 opcode 59 to "hide in shadow", od BG2/BGEE/BG2EE opcode 59 to "move silently" a dodany opcode 275 to "hide in shadow").
20] @11 Poprawka itemtype bandaży (raz jeszcze) jako Food(13), stworzenie nowego itemtype(100) dla bandaży powodowało, że nie można ich było wyekwipować i używać w dowolnym slocie podręcznym poza pierwszym.
21] @14,@16,@22,@26 dostosowanie TWM do SOD - uzupełnienie skryptu odejścia członków drużyny po katakumbach o NPCów z TWM.
22] @14,@16,@22 emulacja skalowania NPCów z TWM do CHARNAME (nie udało mi się zmusić BGEE do skalowania NPCów z TWM tak jak oryginalnych, od wersji 2.3 dodatkowo zmieniony sposób dostosowywania).
23] @17 Wyłaczenie głównego tematu muzycznego (BGEE lub SoD) na ZN2103.ARE (lokacja gniazda ze snu Centeol).
24] @22 Rha'She ma rasę Rakshasa na ekranie ekwipunku postaci (tylko BGEE)
25] @55 wyłączenie komponentu ~Maksimum punktow zycia przy awansie dla BGEE~ NIEPOTRZEBNY W BGEE (JEST OPCJA MENU i jest Tweaks Anthology jakby co)

//tylko BG1
26] @68 drobna kompatybilność z BGFIXPACK 0,0015 beta 1 (ISSUES-BetterRatQuestCount.tph) (jednoczesna instalacja moda BGFIXPACK (konkretnie ISSUES-BetterRatQuestCount.tph) i komponentu TWM ~Male poprawki questow BG1~ psuła quest Reevora w Candlekeep z wybiciem szczurów).
27] @99 przywrócenie skryptu override Imoen w zapisie Mission-Pack-Save (tylko wersja BG1 - Imoen z Mission-Pack-Save dualowana na maga nie dostawała EXPa za zapamiętane czary, ta z rozpoczętej gry od nowa jak najbardziej).
_________________
"There are also some elements of the game that are not «broken» but could do with a tweak to make them just a little better in some way."
Ostatnio zmieniony przez Zed Nocear 2019-07-15, 12:18, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Aristo, nowus777, nowyU, memory, Furrak, Cahir, neuromancer, Damianus_NT, Astharoshe, morgan
Aristo 
Legenda


Posty: 381
Podziękowania: 163/130
Wysłany: 2018-07-27, 11:52   

Dzięki!
Jako że premiera patcha 2.5 zbliża się wielkimi krokami (tak się przynajmniej wydaje), zamierzam w końcu zagrać w BGEE/SoD i przy okazji przetestować kilka nieznanych mi modyfikacji. Myslałem właśnie o części fabularnej TWM, do tego BGEE 10 NPC PROJECT Nowusa, Verr'Sza Lavy + może jakieś małe questy, może Thalantyr. Tweaki z TWM raczej nie (chyba że zależy Ci na przetestowaniu czegoś), bo nie chciałbym przy pierwszym podejściu do EE zmieniać bardzo zasad. Poza tym taki komponent jak "Brak zakończenia BG1 po finale" nie będzie chyba współgrał z SoD.

Jak powinna wyglądać kolejność instalacji? - TWM jako pierwsze czy ostatnie?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego


Wiek: 51
Posty: 2122
Podziękowania: 257/52
Skąd: gród Vratislavia
Wysłany: 2018-07-27, 12:30   

Komponenty opcjonalne to nie same tweaki, poza tym są one raczej mało agresywne. Zawahałbym się przy ~Akceleracja banterow klasycznego BG1~, bo dogłębnie nie sprawdzałem, reszta kwestią czy gustujesz w określonych zmianach. ~Wybrane TWEAKI do BG1 z dudleyville.com~ to przede wszystkim nie znikające zwłoki kluczowe dla fabuły, ~Roznice plci w Faerunie~ czynią z pasa zmiany płci całkiem wartościowy przedmiot, ~Rozszerzenia AI i dialogow oryginalnych postaci gry~ przywraca między innymi reakcję innocentów z BG1 (stają się wrodzy gdy gracz zaatakuje innocenta) oraz będący jej dopełnieniem podmianę animacji statycznych wrogich innocentów (w BG1 leżący, siedzący lub stojący innocenci z animacją statyczną robią się wrodzy i dalej nie ruszają, w TWM "wstają" i uciekają.) Oczywiście, im więcej modów zainstalujesz, tym większe ryzyko drobnych niekompatybilności. ~Brak zakonczenia BG1 po finale~ okazał się akurat całkowicie przeźroczysty" dla SOD, nawet bez potrzeby jakiegokolwiek dopasowywania.

Co do kolejności instalacji TWM jest częściowo fabularne a częściowo tweakowe, także jeśli chodzi o komponent główny. W BG1 sprawa była jasna, na końcu, w BGEE jest więcej modów, ale też zalecałbym po modach fabularnych, na pewno po modach dodających nowe lokacje do gry oraz nowe przedmioty na istniejących lokacjach i postaciach.
_________________
"There are also some elements of the game that are not «broken» but could do with a tweak to make them just a little better in some way."
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Cahir 
Pan Świtu


Wiek: 38
Posty: 985
Podziękowania: 165/40
Wysłany: 2018-07-29, 07:22   

Zedzie, jak rozumiem w obecnej wersji, TWM jest w pełni kompatybilne z SoD? A jak wygląda kwestia kompatybilności z EET?
_________________
Then they summoned me over to join in with them
To the dance of the death.
Into the circle of fire I followed them
Into the middle I was led
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego


Wiek: 51
Posty: 2122
Podziękowania: 257/52
Skąd: gród Vratislavia
Wysłany: 2018-07-29, 11:49   

Uczciwie mówiąc, to nie mam pojęcia. Kontent TWM ogranicza się do BG1+TotSC poza rozwiązaniami generalnymi (rozbudowa przedmiotów, dodatkowe doświadczenie, mody tweakowe). Teoretycznie SoD nie wpływa na część BG1+TotSC, więc jest szansa, że ta jedna zmiana ze skryptami wystarczy, w praktyce musiałbym przejść BG1 z SoD drużyną z postaciami z TWM, żeby mieć pewność, że wszystko gra, a to zajmie sporo czasu.

Nigdy nie instalowałem i nie grałem w EET, więc mam mgliste pojęcie czego taka kompatybilność wymaga. Wiem, że zmienia się prefix nazw lokacji z BG1, co jeszcze? Gdybym dostał namiar na konieczną listę zmian, jakiś skromny tutorial, to bym dorobił kompatybilność z EET, bo pewnie nie zajęłoby to dużo czasu (z myślą o BGT w TWM dla BGEE wstawiłem możliwość definiowania nazw lokacji i numerów rozdziałów przez ustawienie zmiennych).
_________________
"There are also some elements of the game that are not «broken» but could do with a tweak to make them just a little better in some way."
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Cahir 
Pan Świtu


Wiek: 38
Posty: 985
Podziękowania: 165/40
Wysłany: 2018-07-29, 12:07   

Zedzie, jak mniemam tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne informacje do uzyskania kompatybilności TWM z EET:
https://cdn.rawgit.com/K4thos/EET/master/EET/docs/Modder's%20Notes.html

Z tego co kojarzę, więcej pracy wymaga dostosowanie modów do BG2EE, niż tych do BGEE, więc też nie podejrzewam, żeby było przy tym jakoś wybitnie dużo roboty. A gracze na 100% docenią możliwość zagrania w TWM z instalacją EET.
_________________
Then they summoned me over to join in with them
To the dance of the death.
Into the circle of fire I followed them
Into the middle I was led
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Zed Nocear
Damianus_NT 
beamdog hater


Wiek: 30
Posty: 342
Podziękowania: 105/25
Wysłany: 2018-07-29, 19:46   

05] @14 Wskazówka w grze zwracająca uwagę na obecność Ann'amortha w gospodzie.
07] @16 Poprawienie i rozbudowa inicjującego dialogu Tsuki - teraz gracz może się nieco odszczeknąć, nie rezygnując z jego przyłączenia.
08] @18 Poprawione lokacje 'Serca Mroku' (nieco rozjaśnione, poprawki graficzne terenu, lepiej widoczne przejścia).
11] @22 Możliwość zablokowania spontanicznych powrotów RhaShe do naturalnej formy przez dialog PID.

"Stworzył więc Zed patcha,
zgodnie ze swym zamysłem,
patcha dla wersji podstawowej oraz Beamdoga.

A Bóg wiedział, że wszystko co Zed uczynił, było dobre."
_________________
Dni V - zwiastun (CoB)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Aristo 
Legenda


Posty: 381
Podziękowania: 163/130
Wysłany: 2018-07-29, 20:29   

Zainstalowałem i zagrałem chwilę na próbę, ale od razu pojawił się błąd: gra zawiesza się w czasie rozmowy z Elminsterem zaraz po wejściu na AR2800. Jest to prawdopodobnie związane w jakiś sposób ze sztyletem, który otrzymujemy od Wintropa, bo gdy przed wejściem na lokację wyrzuciłem sztylet z ekwipunku, problem nie wystąpił.Wersja gry: 2.3.67.3

WeiDU:
// Log of Currently Installed WeiDU Mods
// The top of the file is the 'oldest' mod
// ~TP2_File~ #language_number #component_number // [Subcomponent Name -> ] Component Name [ : Version]
~TWM_PACK/SETUP-TWM_PACK.TP2~ #1 #1 // TWM CORE - CZESC FABULARNA: v3.52R2(109_17)EE64_27
~TWM_PACK/SETUP-TWM_PACK.TP2~ #1 #56 // Uciszenie "Przed wyruszeniem w droge nalezy zebrac druzyne": v3.52R2(109_17)EE64_27
~TWM_PACK/SETUP-TWM_PACK.TP2~ #1 #64 // Rozszerzone grupowanie przedmiotow w BGEE: v3.52R2(109_17)EE64_27
~TWM_PACK/SETUP-TWM_PACK.TP2~ #1 #65 // Lepszy Skuteczny Plaszcz Ukrycia i odtrutka na niego v8: v3.52R2(109_17)EE64_27
~TWM_PACK/SETUP-TWM_PACK.TP2~ #1 #66 // Nowy system podrozowania w obrebie Wrot Baldura -> Pelna wersja komponentu: v3.52R2(109_17)EE64_27
~TWM_PACK/SETUP-TWM_PACK.TP2~ #1 #68 // Male poprawki questow BG1 - eliminacja Die() z liczenia stworzen: v3.52R2(109_17)EE64_27
~TWM_PACK/SETUP-TWM_PACK.TP2~ #1 #89 // Rozszerzenia AI i dialogow oryginalnych postaci gry: v3.52R2(109_17)EE64_27
~TWM_PACK/SETUP-TWM_PACK.TP2~ #1 #90 // Dodatkowe zestawy portretow dla gracza i BN-ow -> Edwin, Imoen, Jaheira, Minsc i Viconia maja portrety z BG1: v3.52R2(109_17)EE64_27
~TWM_PACK/SETUP-TWM_PACK.TP2~ #1 #99 // Modul techniczny POST (Emulacja warunkow AreaCheck i AreaType w BG1): v3.52R2(109_17)EE64_27
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Lava Del'Vortel 
Avatar Sune
Łasiczy Szperacz


Wiek: 31
Posty: 3175
Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2018-07-29, 20:41   

Nie zdziwię się jeśli chodzi o to, o czym dzisiaj pisałem tutaj:
http://athkatla.cob-bg.pl...p=128808#128808
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aristo 
Legenda


Posty: 381
Podziękowania: 163/130
Wysłany: 2018-07-29, 20:52   

Niewykluczone. Pierwsza kwestia Elminstera, nasza odpowiedź i kolejna wypowiedź E. ładują się normalnie (i wszystko jest identycznie jak w oryginale). Potem trzeba kliknąć "Dalej" i wtedy gra się sypie; może rzeczywiście mod w tym miejscu dodaje dalszą część dialogu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego


Wiek: 51
Posty: 2122
Podziękowania: 257/52
Skąd: gród Vratislavia
Wysłany: 2018-07-29, 21:55   

Niestety na pewno. Od razu sprawdziłem wszystkie 41 pliki TRA i tylko Z!09elmin1_add.tra nie jest przekonwertowany do UTF-8 w wersji na BGEE. Nie wiem, jak go mogłem pominąć.

EDIT: Podmieniłem plik w instalce do BGEE w pierwszym poście. Dla tych co wiedzą, o co chodzi, i nie chcą ściągać całej instalki po raz drugi zamieszczam plik osobno. Plik trzeba podmienić przed instalacją TWM na BGEE.

Z!09elmin1_add.zip
Pobierz Plik ściągnięto 71 raz(y) 907 Bajtów

_________________
"There are also some elements of the game that are not «broken» but could do with a tweak to make them just a little better in some way."
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego


Wiek: 51
Posty: 2122
Podziękowania: 257/52
Skąd: gród Vratislavia
Wysłany: 2018-07-31, 23:53   

Wielkie Sorry za zamieszanie, ale zrobiłem jeszcze jedną podmianę plików w TWMdemo_3.52R2_BGEE (zaznaczone dyskretnie jako TWMdemo_3.52R2'_BGEE).

Odkryłem wreszcie, dlaczego nie wyświetla się część wpisów do dziennika. Pomyślałem, że taka poprawka nie może czekać do następnego wydania za kilka miesięcy. Niestety poprawka jest w pliku TP2 i wymaga przeinstalowania całego moda, jeśli ktoś już go zainstalował. Przy okazji dodałem mniej istotną poprawkę zauważonego po publikacji v3.52R2 błędu skryptu chodzenia barmanek w FAI - w BG1 skrypt działa bez zarzutu, a w BGEE wymaga przeróbki, inaczej barmanki stoją jak kołki zamiast krzątać się od lady/kuchni do klientów i z powrotem.
_________________
"There are also some elements of the game that are not «broken» but could do with a tweak to make them just a little better in some way."
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego


Wiek: 51
Posty: 2122
Podziękowania: 257/52
Skąd: gród Vratislavia
Wysłany: 2019-07-15, 12:34   

Wersje oficjalne TWM mają już rok. Szykuje się nowa duża lokacja z questami, ale na razie lista poprawek do istniejącego TWM wypracowana przez ostatni rok:
Kod:
1] --- EE  @11 Poprawienie skryptu Z!MADEL.BAF tylko w BGEE - barmanki w FAI zamiast chodzić od klientów
               do lady stoją jak kołki tylko BGEE - w klasycznym BG1 skrypt działa prawidłowo)
2] --- EE  ALL Poprawienie wyświetlania wpisów do dziennika typu INFO w całym modzie - użycie ADD_JOURNAL
               do niequestowych wpisów skutkuje ich brakiem pojawiania się w grze od wersji 2.x (tylko BGEE)
3] --- EE  @62 Poprawa komunikatu dla mężczyzn - BGEE wykorzystuje inny string (#24199) niż klasyczne BG1
               (#13083) (tylko BGEE)
4] BG1 EE  @12 poprawka usuwająca DNC przy ponownym załadowaniu lokacji, usunięcie dialogu i neutralności
               Revenanta (BG1 110_01)
5] BG1 EE  @11 stackowalne ITMs muszą mieć extended header, by gra mogła policzyć egzemplarze w stosie
               i w torbach przechowywania. Usunięcie problemu w torbach przechowywania ze żle zrobionymi
               przedmiotami z innych modów (BG1 110_02)
6] BG1 --  ALL Dopasowanie nazw skryptów Override NPCów do standardu g3_bg1_cmpvars.tpa (m.in.
               kompatybilność z BG1 Romantic Encounters), tylko BG1, bo nazwy skryptów Override NPCów
               z TWM są na szczęście identyczne z g3_bgee_cmpvars.tpa (BG1 110_03)
7] BG1 EE  @63 Poprawka skryptów - komponent akceleracji banterów nigdy dotąd nie działał naprawdę
               z powodu cichego błędu! (BG1 110_04) SetGlobalTimer nie działa ze zmienną typu LOCALS)
8] BG1 EE  @12 kolejna poprawka blokująca nieprawidłowy spawn DNC po wczytaniu gry na MAINAREA działającym
               w tle, a drużyna znajduje się na podlokacji. Dzięki wskazówkom Greenhorna udało mi się
               wreszcie zreprodukować błąd i go przeanalizować. Wcześniej działałem na ślepo. To było
               powodem pojawiania się DNC przy wyjściu z podlokacji w BG1, w BGEE nie ma tego błędu.
               (BG1 110_05a) Kosmetyczne poprawki skryptów przywoływania i usuwania DNC po wczytaniu
               lokacji (OnCreation), także dla BGEE.
9] --- EE  ALL Poprawienie wyświetlania wpisów do dziennika typu QUEST w całym modzie - od wersji 2.x
               wszystkie wpisy muszą mieć wiersz nagłówka identyczny z tytułem questu. (tylko BGEE)

Linki do nowych wersji w pierwszym poście.
_________________
"There are also some elements of the game that are not «broken» but could do with a tweak to make them just a little better in some way."
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Pommarcha, nowus777, memory
nowus777 
Uczeń Gonda


Wiek: 31
Posty: 630
Podziękowania: 53/97
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-15, 13:58   

Widzę, że nie tylko mnie udało się w końcu skumać, o co chodzi z dziennikiem w BGEE. Ileż ja nocy o to dziadostwo nie przespałem :lol:

Gratuluję poprawek!
_________________
Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy: poznaj zawartość nowej megamodyfikacji do BGEE!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Arthas

Posty: 7
Wysłany: 2020-01-14, 12:56   

Hello,
I was wondering if you plan to release the quests content + the random encounters translated in English. I tried to install it but it only has the technical features translated in English, while all the rest that I'm throughly interested on has no translation.

Also, are you the person that also worked on Sovereign? Because I would be very interested in a translation of that mod too.

Regards,
Arthas
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group