Poprzedni temat «» Następny temat
BG1 NPC Project - pytania i porady
Autor Wiadomość
Nero 
Vanguard

Podziękowania: 16/16
Wysłany: 2009-07-23, 12:24   BG1 NPC Project - pytania i porady

Czy ktoś wie, gdzie znajduje się dziennik Dynaheir (NPC Project)? W Readme coś przebąkują o Drizzcie, ale on nic nie mówi poza kwestią "spotkamy się na Wybrzeżu Mieczy". No i Readme jest pokręcone imho...

Some time later

TC: Shepard! The Reapers are attacking!
Shepard: <trollface> Ah yes, Reapers...

Ostatnio zmieniony przez Alvarez 2009-07-23, 14:03, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 241/53
Wysłany: 2009-07-23, 13:27   

Nero napisał/a:
Czy ktoś wie, gdzie znajduje się dziennik Dynaheir (NPC Project)?

Readme mówi dobrze. Gorzej, jak masz zainstalowaną Drizzt Sagę. Idziesz z Dynką nad jezioro, spotykasz Drizzta i Dynka sama chyba zagaduje, z tego co pamiętam. On obiecuje pomóc, wraca tam za 8 godzin czy jakoś tak i oddaje parę kartek z dziennika, resztę musisz znaleźć sam, ale też są na tej lokacji.

No i dlaczego piszesz w złym dziale, hmm? ;)

Nero 
Vanguard

Wysłany: 2009-07-23, 13:34   

Vinci napisał/a:

No i dlaczego piszesz w złym dziale, hmm? ;)

Nie wiedziałem, gdzie to. ;P

Vinci napisał/a:
Readme mówi dobrze. Gorzej, jak masz zainstalowaną Drizzt Sagę. Idziesz z Dynką nad jezioro, spotykasz Drizzta i Dynka sama chyba zagaduje, z tego co pamiętam. On obiecuje pomóc, wraca tam za 8 godzin czy jakoś tak i oddaje parę kartek z dziennika, resztę musisz znaleźć sam, ale też są na tej lokacji.

Nie mam Drizzt Sagi. A Dynaheir nic nie powiedziała po akcji z Drizztem. Tylko drow rzekł, że "może się spotkamy na Wybrzeżu Mieczy..."

Some time later

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2009-07-23, 13:41   

Nero napisał/a:
Nie mam Drizzt Sagi. A Dynaheir nic nie powiedziała po akcji z Drizztem. Tylko drow rzekł, że "może się spotkamy na Wybrzeżu Mieczy..."

Znaczy, tej normalnej akcji z nim? Zabijanie "psich ryjów"? :P Nie pamiętam, czy to tak było, ale wyjdź z lokacji, wejdź jeszcze raz i go poszukaj po mapie.

Nero 
Vanguard

Wysłany: 2009-07-23, 14:38   

Nie ma drania. Przelazłem całą lokację z jeziorem.

Vinci napisał/a:
Zabijanie "psich ryjów"?

To jakiś specjalny quest, czy tylko pomoc dla niego?

Some time later

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2009-07-23, 15:22   

Nero napisał/a:
To jakiś specjalny quest, czy tylko pomoc dla niego?

Tylko pomoc. Ma to swoją kontynuację w BG2, jako taką. Jeśli się nie mylę, to gdy masz w ekwipunku coś ze sprzętu Drizzta, gdy importujesz postać do BG2, to ten jest po wyjściu z Podmroku dość wrogo nastawiony.

Nero napisał/a:
Nie ma drania. Przelazłem całą lokację z jeziorem.

No to nie wiem o co chodzi, mi działało bez problemu. Dynka zagadała o dziennik, powiedziała, gdzie go mniej więcej zgubiła, ja tam poszedłem, pogadałem z Drizztem i było OK. Może nie miałeś jeszcze odpowiedniego dialogu z Dynaheir, tylko poszedłeś tam gdzie readme wskazywało? Jeśli miałeś, to nie wiem w czym rzecz.

Nero 
Vanguard

Wysłany: 2009-07-23, 15:28   

Vinci napisał/a:
Dynka zagadała o dziennik, powiedziała, gdzie go mniej więcej zgubiła, ja tam poszedłem, pogadałem z Drizztem i było OK.

Po jej uwolnieniu spytała się o dziennik. Ja jej odparłem, że nic takiego nie widziałem i dialog się skończył. Przy okazji wpis do dziennika dostałem o tym queście.

Some time later

Nero 
Vanguard

Wysłany: 2009-08-01, 16:04   

Czy Edek może się odłączyć, jeśli miałem w teamie jednocześnie jego, Dynaheir i Minsca, a rzeczowej wiedźmy nie zabiłem? Bo coś zaczyna przebąkiwać drań o tym...

Some time later

noktel

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2009-08-22, 13:18   

Witam :)

Mam mały problem gram w BGT + Tweaks-v7.exe , a dziś zainstalowałem bg1npc-v17.exe .
I tu moje pytanie , gdy gre zaczynam od nowa to jest wszystko ok znaczy po polsku, a gdy chce odpalic z save'a (ktory byl jeszcze bez instalowania bg1npc-v17.exe to wtedy mam teksty swoich postaci po angielsku . I tu moje pytanie tak m być i trzeba zaczynac od nowa gre by bylo po polsku ?

Edit:)

oto moja duzynka
Ja wojownik
Khalid
Jaheira
Branwen
Imoen

jak narazie chyba wszystkie glosy sa po polsku , ale niestety napisy juz w engliszu , tak ma byc czy cos narozrabialem?

I jeszcz emam pytanie da sie to calkowicie usunac tak aby nic z NCP moda nic niezostalo ? i jeżeli to jak to zrobic?

Edit:)

podmienilem pliki dla swoich postaci z tego watku
http://athkatla.cob-bg.pl/viewforum.php?f=119
podmienilem je w tym miejscu w swojej instalacji
C:\Program Files\Gry\Black Isle\Baldur's Gate II - Cienie Amn\bg1npc\tra\english

i takze wkleilem juz zmienione na polskie do teog miejsca
C:\Program Files\Gry\Black Isle\Baldur's Gate II - Cienie Amn\bg1npc\tra\polish

i nadal mam postacie ktore mi "pisza po angielsku " zamiast po polsku

jakieś rady?
Ostatnio zmieniony przez noktel 2009-08-22, 15:21, w całości zmieniany 3 razy  

Li 
Przyjaciel Klanu
Lisior

Podziękowania: 37/11
Wysłany: 2009-08-22, 14:10   

Jeśli dobrze Cię rozumiem: teksty, jakie pojawiają się przy wyborze/akcji NPCów czasem się podmieniają na angielskie (nie wszystkich) i rozpoczęcie nowej gry raczej nic nie pomoże. U mnie - gram sobie właśnie - Kiv, Xan i Deheriana mają teksty wyłącznie po angielsku, tylko głosy polskie zostały, natomiast Branwen, Charname i Ajantis, a wcześniej Imoen, odzywają się po polsku. Nie wydaje mi się, żeby coś się dało z tym zrobić.

picollo 

Podziękowania: 63/97
Wysłany: 2009-08-22, 16:26   

noktel napisał/a:
dziś zainstalowałem bg1npc-v17.exe

to zdaje się jest wyłącznie po angielsku, dlatego jeśli pojawiają się bantery z postaciami, to powinny być po angielsku. Natomiast rozmowy przyłączenia postaci powinny być po polsku. Ten mod dodaje po prostu trochę tekstu po angielsku (na razie) ale nie zamienia tekstów polskich.
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 431/314
Wysłany: 2009-08-22, 16:49   

noktel napisał/a:
Mam mały problem gram w BGT + Tweaks-v7.exe , a dziś zainstalowałem bg1npc-v17.exe .
I tu moje pytanie , gdy gre zaczynam od nowa to jest wszystko ok znaczy po polsku,

Cóż, brakuje słów - Koordynator tłumaczenia BG1 NPC Project, Cuttooth, wyraźnie nie wyraził zgody na granie z plikami w korekcie - polecam zajrzeć do tego tematu: http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=4078
Innymi słowy: to co jest zamieszczone w miejscu do którego byłeś łaskaw podać linka służy do korekty nie do grania...

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

noktel

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2009-08-22, 16:56   

Hm ok pewnie bylo jakies info ktorego nie pzreczytalem , ale dostalem ten link od kogos z forum , wiec nawet mi nie przyszlo do glowy ze to tylko do korekty...

tomashes 

Podziękował 7 razy
Wysłany: 2011-07-30, 11:19   The BG1 NPC Project

Mam pytanie o tego moda, czy jesli wszystko mam po Polsku i zainstaluje tego moda to zmieni mi on jezyk postaci czy tylko dodatkowe kwestie (te ktore wprowadza mod) bede po ang?

Jak zmieniac portrety NPCom?

I jeszcze 1 podobne pytanko, czy nie przeszkadza Tobex w wersji ang?

Alvarez 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2011-07-30, 17:40   

Cytat:
Mam pytanie o tego moda, czy jesli wszystko mam po Polsku i zainstaluje tego moda to zmieni mi on jezyk postaci czy tylko dodatkowe kwestie (te ktore wprowadza mod) bede po ang?

Tylko dodawane kwestie. To nie średniowiecze, by nadpisywać pliki.

Odpowiedz do tematu