Poprzedni temat «» Następny temat
[Komentarze do] TOP 10 filmów
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 25/75
Wysłany: 2018-05-22, 10:20   [Komentarze do] TOP 10 filmów

Temat z komentarzami do tego tematu

Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo wybrać tylko 10 filmów :) Tym bardziej miło, że podjąłeś wyzwanie.

Z Twojej listy nie widziałem: Kokuhaku, The Raven oraz Przepowiedni. Twoje opisy zainteresowały mnie na tyle, że na pewno nadrobię :)
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2018-05-23, 06:54, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion 

Podziękowania: 104/241
Wysłany: 2018-05-22, 10:36   

nowus777 napisał/a:
Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo wybrać tylko 10 filmów :) Tym bardziej miło, że podjąłeś wyzwanie.

Z Twojej listy nie widziałem: Kokuhaku, The Raven oraz Przepowiedni. Twoje opisy zainteresowały mnie na tyle, że na pewno nadrobię :)

Muszą być aktorskie filmy? :cwan:

torian 

Podziękowania: 23/9
Wysłany: 2018-07-18, 22:28   

Długo biłem się z myślami układając tamtą listę. Ostatecznie musiałem wyrzucić kilka pozycji chociaż całkowicie zasługiwały by się na niej znaleźć. Dopiszę je więc tutaj:

Fala (Die Welle)

Ten film przeznaczony jest raczej dla młodzieży ale ja również byłem zachwycony. O czym to? O tym jak łatwo entuzjazm może przerodzić się w fanatyzm.

Lektor (The Reader)

Ziewam na sam dźwięk słowa "melodramat". Ten jednak oczarował nawet mnie.

Terminator 2: Dzień sądu (Terminator 2: Judgment Day)

Gdyby ktoś zapytał o najlepszy film akcji, nie wahałbym się ani sekundy. Scena w której Arnold wyciąga shotguna z pudła z kwiatami jest po prostu piękna.

Powrót do przyszłości (Back to the Future)

Czego w tym filmie nie ma? Podróże w czasie, mnóstwo szalonej akcji, humor.

The House on Pine Street

Coś dla ludzi którzy lubią się bać ale nie lubią być traktowani jak idioci. Standardowy wstęp który rozwija się bardzo niestandardowo.

Czarownica (Maleficent)

Myślałem że to kolejny pseudodojrzały remake kolejnej baśni. Jakże się pomyliłem. I choć generalnie nie przepadam za odtwórczynią głównej roli tak tutaj nie mogę nie przyznać że pasuje ona do niej jak Hopkins do Lectera.

Contratiempo

Całkiem świeże odkrycie. Coś dla ludzi lubiący filmy rozgrywające się na ograniczonej przestrzeni, w tym przypadku 60% filmu spędzimy w jednym pokoju a opuścimy go tylko w retrospekcjach. Podobno spostrzegawczy widz przejrzy intrygę w pół godziny. Ja potrzebowałem godziny by przejrzeć ją w 50%.

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 30/53
Wysłany: 2018-07-19, 00:24   

Torianie, masz jakiś namiar na ten The House on Pine Street? Już wcześniej mnie tym filmem zainteresowałeś, ale nie mogłem go znaleźć, więc teraz przy okazji Cię zahaczę jeśli pozwolisz...

torian 

Podziękowania: 23/9
Wysłany: 2018-07-19, 14:09   

Próbowałem wysłać ci PW ale są z nim jakieś problemy. Jeśli bariera językowa nie stanowi dla ciebie problemu to możesz go obejrzeć tutaj. Niestety polskiego tłumaczenia nigdzie nie udało mi się znaleźć.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
sajok
Odpowiedz do tematu