Poprzedni temat «» Następny temat
PREMIERA: BGEE 10 NPC PROJECT
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 25/77
Wysłany: 2018-05-03, 03:28   PREMIERA: BGEE 10 NPC PROJECT

UWAGA: to nie jest pełna wersja modyfikacji!
Premiera pełnej wersji modyfikacji nastąpi jesienią 2019 roku.

Równo 2 lata od momentu rozpoczęcia mojej przygody z moddingiem, chciałbym się w końcu pochwalić modyfikacją, nad którą tyle pracowałem. Czuję wielką radość i dużą ulgę, gdyż mam wrażenie, jakbym przez ostatnie kilka miesięcy pracował na 2 etaty - modding naprawdę pochłania mnóstwo czasu, ale też ogromnie wciąga. Cóż, mogę to w końcu napisać - prace nad pierwszą fazą modu BGEE 10 NPC PROJECT zostały zakończone.

Aktualną wersję modyfikacji można pobrać tutaj:
BGEE 10 NPC PROJECT - wersja 2.0.0

Oczywiście modyfikacja będzie aktualizowana, poprawiana itd. Zamierzam dążyć do tego, aby była doskonała i nie zawierała błędów :)

BGEE 10 NPC PROJECT

zapowiedź nr 1: https://www.youtube.com/watch?v=UAFTs-fOSvc
zapowiedź nr 2: https://www.youtube.com/watch?v=ag2uoBuxBUs
zapowiedź nr 3: https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

1. Zawartość.
Mod wprowadza do gry pięć nowych postaci przyłączalnych (NPC), które:
- żywo uczestniczą w życiu drużyny (nawiązują różnorakie relacje z członkami drużyny - każda z nowych postaci posiada minimum po 3 bantery z każdą z oryginalnych postaci z gry),
- posiadają własne rozbudowane questy,
- otwarcie komentują decyzje gracza.
O ile spełni się określone wymagania, można się z nimi również zaprzyjaźnić lub przeżyć pre-romans.
UWAGA: Zawartość modyfikacji jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

2. Kompatybilność.
Mod został stworzony na silniku gry Baldurs Gate: Enhaced Edition i do pełnego działania wymaga jedynie zainstalowanej pełnej wersji BGEE. Mod jest kompatybilny z najnowszą wersją moda BG1 NPC PROJECT, przy czym zaznaczam, że nie wystarczy zainstalować wyłącznie "wymaganych modyfikacji", mod wymaga do działania komponentów, o których wyświetlenie instalacja pyta wcześniej, tzn. banterów i romansów z pozostałymi NPC.

3. Instalacja.
Rozpakuj .zip do folderu gry. Uruchom Setup-bgee10npcproject.exe. Zainstaluj mod.
UWAGA: Zawartość modyfikacji jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

4. Kontynuacja modyfikacji.
Docelowo modyfikacja ma wprowadzić 10 postaci przyłączalnych, a ich historie mają być kontynuowane w Baldur's Gate 2: Enhanced Edition. Kontynuacja prac nad modyfikacją zależy od przyjęcia przez graczy niniejszej modyfikacji. Jeśli chcesz, abym kontynuował prace nad modyfikacją, wyraź swe zdanie. Najlepszym do tego miejscem będzie ten temat.

5. Dodatkowe.
Więcej informacji można znaleźć w pliku readme modyfikacji. Szczegółowe informacje na temat etapów produkcji moda znajdują się tutaj. Bardzo proszę, aby wszelkie uwagi, opinie, pytania i komentarze kierować natomiast w tym miejscu.

Niniejszym ogłaszam również, iż:
- nie identyfikuję się z żadną ze stworzonych przez siebie postaci ani z poglądami przez nie prezentowanymi,
- treść modyfikacji jest całkowitą fikcją - żadna z postaci nie została stworzona w oparciu o jakiś pierwowzór z mojego życia codziennego.

6. Podziękowania.
Ogromne podziękowania dla wszystkich tych, którzy motywowali mnie do pracy, służyli pomocą i testowali modyfikację (http://athkatla.cob-bg.pl): Tuldor88, Kirara, dradiel, Zed Nocear, L'f, K4thos, memory, Aristo, Nobanion, Ruffle_truffle, Dark, Avallach, Astharoshe, Calitha (mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałem!). Bardzo dziękuję również jednemu wyjątkowo nieżyczliwemu hejterowi - nic bardziej nie demotywuje do pracy niż niekonstruktywna krytyka i czepialstwo, jednakże na mnie ten śmieszny hejt działał jak płachta na byka.

Pozostaje mi życzyć miłej zabawy. A jeśli zostawisz mi potem opinię (tutaj), będę przeszczęśliwy :)

Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Pommarcha, Furrak, Aristo, Nobanion
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi