Poprzedni temat «» Następny temat
BGEE 10 NPC PROJECT - opinie, uwagi
Autor Wiadomość
th4

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2019-09-25, 17:45   

Witam, gram w BG:EE na następujących modach: The Grey Clan Episode I v1.9; The Stone of Askavar v2.1; Baldur's Gate Mini Quests and Encounters v20; The Lure of the Sirine's Call v15; BG1 NPC Project v23.3; BGEE 10 NPC PROJECT - wersja 2.0.0; Tajemnice Wybrzeża Mieczy demo 3.52R2; Sword Coast Stratagems 32.5; Rogue Rebalancing v4.92; 3.5e Weapon Style Rebalance.

Gram złą drużyną, wziąłem już Shar-Teel, ze względu na dodany romans dla niej w którymś modzie. Możecie mi polecić jakieś interesujące złe postacie? Byle nie Viconia i Edwin, bo mi się już strasznie znudzili po BG2. Szukam przyłączalnych złych NPC-ów, którzy mają interesujące klasy, przyzwoite statystyki i fajne osobowości, wiele interakcji i questów. Najlepiej kobiety, fajnie jakby były otwarte na romans (z mężczyzną oczywiście). Dziękie za pomoc :).
Podziękuj autorowi tego posta

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 27/78
Wysłany: 2019-09-25, 20:43   

Cześć :)

Mogę się wypowiedzieć jedynie na temat BGEE 10 NPC PROJECT. Wersja, w którą grasz, dodaje 5 rozbudowanych NPC, spośród których tylko 2 nadaje się do złych drużyn. To barbarzyńca Masambe oraz fechtmistrzyni Alethra. Każdy z moich NPC ma swój duży quest, min. 3 rozmowy banterowe z każdym innym NPC (w tym również z oryginalnymi NPC), obecne są również konflikty romansowe oraz różne dodatkowe wtrącenia i interakcje. To samo tyczy się Mirandy, Talindry i Rimardo, ale oni pasują do dobrych drużyn.

Późną jesienią planuję wydać pełną wersję modyfikacji dodającą już 10 NPC. Jeśli lubisz grać złymi drużynami, dodatkowe postaci na pewno Cię zainteresują.

Podziel się wrażeniami, jakim składem drużyny grasz. Będę również wdzięczny za krótką recenzję mojej modyfikacji po skończeniu gry oraz już teraz zachęcam do pobrania pełnej wersji, która będzie mieć swą premierę jesienią tego roku.

th4

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2019-09-26, 22:20   

nowus777 napisał/a:
fechtmistrzyni Alethra

Można prosić o mały spoiler, gdzie ją można znaleźć? :)

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2019-09-26, 22:36   

th4 napisał/a:
nowus777 napisał/a:
fechtmistrzyni Alethra

Można prosić o mały spoiler, gdzie ją można znaleźć? :)

Nashel - Tawerna "Pod Bekającym Smokiem"

th4

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2019-09-27, 11:52   

Miałem testować i dać swoje uwagi, więc piszę :). Odnośnie Alethry.

1. Muzyczka w rozmowie z nią. Niby fajny pomysł ale często włazi w inną muzykę i się robi kakofonia. Np. zaraz po walce, nie skończył się jeszcze action music, Alethra do ciebie zagaduje i włącza się jej muzyczka. W ogóle nie jest fajnie jak zagaduje od razu po walce, skończyła się właśnie duża walka, człowiek chce zrobić save i zebrać loot a ona zagaduje właśnie wtedy i uniemożliwia zrobienie save.

2. Generalnie bardzo mocna postać, 17 siły, 18 zręczności i 16 kondycji. Szczególnie ta siła rzuca się w oczy. Straszny tur z niej jak na delikatną aktoreczkę/kurtyzanę :).

3. Wpisy w dzienniku z nią związane niepoprawnie się pokazują. Jest tytuł ale nie da się go rozwinąć.

4. Za często zagaduje jak na mój gust.

5. Nie mogę znaleźć Camillo na jarmarku. Odkryłem całą mapę, byłem w namiotach, próbowałem w dzień i w nocy...

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2019-09-27, 12:08   

Dzięki za uwagi! :)

th4 napisał/a:
1. Muzyczka w rozmowie z nią. Niby fajny pomysł ale często włazi w inną muzykę i się robi kakofonia. Np. zaraz po walce, nie skończył się jeszcze action music, Alethra do ciebie zagaduje i włącza się jej muzyczka. W ogóle nie jest fajnie jak zagaduje od razu po walce, skończyła się właśnie duża walka, człowiek chce zrobić save i zebrać loot a ona zagaduje właśnie wtedy i uniemożliwia zrobienie save.

Nawet w oryginalnej grze często jest tak, że śmierć przeciwnika jest warunkiem wystąpienia danej rozmowy, a więc z tym raczej trzeba się oswoić. Przemyślę natomiast możliwość wyciszenia muzyki przy niektórych dialogach Alethry.

th4 napisał/a:
2. Generalnie bardzo mocna postać, 17 siły, 18 zręczności i 16 kondycji. Szczególnie ta siła rzuca się w oczy. Straszny tur z niej jak na delikatną aktoreczkę/kurtyzanę :).

Alethra wcale nie jest delikatna. Sama często powtarza, że "potrafi być śmiertelnie niebezpieczna" :P

th4 napisał/a:
3. Wpisy w dzienniku z nią związane niepoprawnie się pokazują. Jest tytuł ale nie da się go rozwinąć.

Tak, w wersji w którą grasz, występuje ten błąd. W pełnej wersji już go nie będzie - udało mi się z nim uporać.

th4 napisał/a:
4. Za często zagaduje jak na mój gust.

Chodzi Ci o dialogi z nią czy jej wtrącenia do questu głównego/questów pobocznych? Częstość rozmów zawsze ciężko jest wyważyć - dla jednego będzie za mało, dla drugiego za dużo.

th4 napisał/a:
5. Nie mogę znaleźć Camillo na jarmarku. Odkryłem całą mapę, byłem w namiotach, próbowałem w dzień i w nocy...

Nie mam teraz możliwości, aby się temu przyjrzeć, ale Camillo ma charakterstyczny strój (zdaje się, że coś z seledynem). Powinien przebywać w okolicy namiotów (południowa-zachodnia część).

Jakim składem drużyny grasz? :)

th4

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2019-09-27, 15:11   

Cytat:
Alethra wcale nie jest delikatna. Sama często powtarza, że "potrafi być śmiertelnie niebezpieczna" :P

No ja rozumiem, ale z tą swoją siłą 17 to Alethra musi wyglądać jak byk i mieć ramiona jak nie przymierzając Jagna z Chłopów, która zarzucała sobie jedną ręką 100kg worek kartofli na plecy ;). Jednym słowem babochłop. Do Shar-Teel to pasuje jak ulał. Ale w przypadku Alethry trochę mi to nie pasuje do jej osobowości, charakteru i wyobrażeń o jej wyglądzie. To jest tyle siły co ma Ajantis, więcej niż Khalid, Yeslick, Kagain, a więc wojownicy. Nie powiem, fajnie jest mieć w drużynie kogoś z takimi statami, ale w połączeniu z najlepszą podklasą barda Alethra robi się naprawdę jedną z najlepszych postaci w grze. Oczywiście nie chcę się wtrącać, to Twój autorski mod, to takie tam moje przemyślenia :).

Cytat:
Nie mam teraz możliwości, aby się temu przyjrzeć, ale Camillo ma charakterstyczny strój (zdaje się, że coś z seledynem). Powinien przebywać w okolicy namiotów (południowa-zachodnia część).

Nadal nie mogę nigdzie znaleźć Camillo. Opowiedziała mi o nim, jak wszedłem na jarmark to też zagaiła o niego. I dalej nie mogę go znaleźć. A jak poszedłem na most do Wrót to ode mnie odeszła mówiąc, że nie załatwiłem sprawy z Camillo.

Cytat:
Jakim składem drużyny grasz? :)

Gram na razie w trójkę, ja (złodziej/mag), Shar-Teel i Alethra. Szukam kogoś na czwartą osobę do drużyny, ale nie znalazłem na razie nikogo, kto by mi pasował :). Chyba wezmę Neerę, bo ma fajny głos i jest dzikim magiem. Charakterem nie pasuje do drużyny, bo jest dobra, a wszyscy źli, ale chciałbym mieć koniecznie damską drużynę :). Chociaż generalnie to najbardziej by mi pasowała kapłanka, tylko nie Viconia, bardzo ją lubię ale chciałbym kogoś innego.

-------

Mam też pytanko. Na początku gry odprawiłem Montarona i Xzara. Jestem już po kopalni w Nashkel i nie mogę ich znaleźć. Szukałem w pomocnej dłoni i bekającym smoku, na próżno. Da się ich jakoś odnaleźć?

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2019-09-27, 16:45   

th4 napisał/a:

Nadal nie mogę nigdzie znaleźć Camillo. Opowiedziała mi o nim, jak wszedłem na jarmark to też zagaiła o niego. I dalej nie mogę go znaleźć. A jak poszedłem na most do Wrót to ode mnie odeszła mówiąc, że nie załatwiłem sprawy z Camillo.

Sprawdziłem. Tak jak wspominałem, Camillo stoi niedaleko od namiotów. Oto jego dokładne współrzędne: 2859.2354 (aby sprawdzić, jakie współrzędne wskazuje kursor myszki, musisz nacisnąć x po najechaniu w dane miejsce).

th4 napisał/a:

Mam też pytanko. Na początku gry odprawiłem Montarona i Xzara. Jestem już po kopalni w Nashkel i nie mogę ich znaleźć. Szukałem w pomocnej dłoni i bekającym smoku, na próżno. Da się ich jakoś odnaleźć?

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że jeśli odprawiłeś ich już na starcie, to nie ma możliwości, aby ponownie ich przyłączyć.

th4

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2019-09-27, 19:34   

nowus777 napisał/a:

Sprawdziłem. Tak jak wspominałem, Camillo stoi niedaleko od namiotów. Oto jego dokładne współrzędne: 2859.2354 (aby sprawdzić, jakie współrzędne wskazuje kursor myszki, musisz nacisnąć x po najechaniu w dane miejsce).

Niestety nie ma go tam. Obok stoi Nym, nie wiem szczerze mówiąc z którego on jest moda :). Można go jakoś wywołać? Stracę Alethrę bez tego :(.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2019-09-27, 19:38   

th4 napisał/a:
nowus777 napisał/a:

Niestety nie ma go tam. Obok stoi Nym, nie wiem szczerze mówiąc z którego on jest moda :). Można go jakoś wywołać? Stracę Alethrę bez tego :(.

Mega dziwna sprawa. Jasne, wywołaj go kodem: C:CreateCreature("Camillo")

th4

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2019-09-27, 21:17   

nowus777 napisał/a:

Pomogło, quest załatwiony. Ale mam zastrzeżenia. Poszedłem dla Lady, dźgnąłem ją w plecy (brak straty reputacji), wziąłem perłę i Camillo nie chciał ze mną gadać. Musiałem zrobić load, pogadać najpierw z Lady i dopiero potem ją zabić (strata reputacji), żeby quest się prawidłowo potoczył. Trochę nie w porządku, w końcu przy pierwszej sekwencji zdarzeń zrobiłem dokładnie to, o co prosił mnie Camillo, a quest nie zaskoczył bo nie pogadałem z Lady przed jej zabiciem :).

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2019-09-27, 21:20   

th4 napisał/a:
nowus777 napisał/a:

Pomogło, quest załatwiony. Ale mam zastrzeżenia. Poszedłem dla Lady, dźgnąłem ją w plecy (brak straty reputacji), wziąłem perłę i Camillo nie chciał ze mną gadać. Musiałem zrobić load, pogadać najpierw z Lady i dopiero potem ją zabić (strata reputacji), żeby quest się prawidłowo potoczył. Trochę nie w porządku, w końcu przy pierwszej sekwencji zdarzeń zrobiłem dokładnie to, o co prosił mnie Camillo, a quest nie zaskoczył bo nie pogadałem z Lady przed jej zabiciem :).

Przyznaję Ci rację, to był błąd w kodowaniu. Został już poprawiony - w pełnej wersji nie będzie tego problemu.

ps: mogłeś troszeczkę sprytniej porozmawiać z Lady i wówczas nie straciłbyś reputacji, a również dostałbyś perłę ;)
ps2: to jeszcze nie koniec questu :P

th4

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2019-09-29, 22:41   

Domyślałem się, że można załatwić sprawę bez straty reputacji, ale jako że gram w większości złą drużyną, to strata reputacji raz na jakiś czas jest nawet wskazana :).

Niestety wyczerpała się chwilowo moja cierpliwość do Różyczki i ją zostawiłem. Może jeszcze do niej wrócę. Ciężką z nią wytrzymać, naprawdę :).

Gram drużyną Shar-Teel, Montaron (konsola pomogła), Neera (ujęła mnie głosem), Emily (dopiero ją wgrałem).

Moje ogólne uwagi do postaci (część już pisałem wcześniej):
1. Za mocne statystyki w połączeniu ze świetną podklasą czynią z niej praktycznie idealnego wojownika na pierwszej linii. Moim zdaniem jest troszkę niezbalansowana. W BG raczej mało która postać ma tak wysokie statystyki siły, zręczności i kondycji razem. Jeśliby by to była inna podklasa barda to nic bym nie narzekał na statystyki ale fechmistrz jest już i tak bardzo mocny sam w sobie.

2. Muzyka wkurzała mnie coraz bardziej. Mogłaby być opcjonalna (jak w innych modach z NPC). Doprowadziła do tego, że każde zagadanie Alethry rozdrażniało mnie zamiast zaciekawiać.

3. Szkoda, że nie ma głosu. Głos dodaje bardzo dużo. No ale z głosem jest tak, że musi być świetny, inaczej lepiej żeby go nie było wcale... Jakakolwiek sztuczność lub słabość nagrania psuje wszystko.

4. Przydałoby się trochę więcej ostrzejszych szowinistycznych kwestii w odpowiedzi na jej włażenie graczowi na głowę :). Szczególnie jak się gra złą postacią.

5. Shar-Teel jest dla niej za łagodna, czekałem aż w końcu się za nią porządnie zabierze i się doczekać nie mogłem ;).

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2019-09-30, 20:04   

Hehehe, dzięki za opinię :) Alethra jest wkurzająca i irytująca - taka już jej "uroda". Mam już nagrany dla niej dubbing - w pełnej wersji modyfikacji Alethra przemówi :)

Na pewno zmniejszę liczbę dialogów, w których pojawia się muzyka. Jeszcze raz dzięki za komentarze :)

Shaylo

Wysłany: 2019-12-16, 21:53   

Nie wiem czy mogę o to zapytać w tym temacie. Ale mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie znajdę Merinida ? Oczywiście zaspoilerować odpowiedź proszę.

Odpowiedz do tematu