Poprzedni temat «» Następny temat
Średni rozmiar czcionki (120% - ToSC)
Autor Wiadomość
Azdul 

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2018-03-10, 10:50   Średni rozmiar czcionki (120% - ToSC)

W jaki sposób można zmienić czcionkę używaną przez WoBG ?

Czcionka dostarczana z Opowieściami z Wybrzeża Mieczy była dużo bardziej czytelna od standardowej, "małej czcionki" używanej przez WoBG, i idealnie pasowałaby do niższych rozdzielczości.

Próbowałem samodzielnie dorzucić odpowiednią czcionkę do katalogu Override, niestety napotkałem kilka problemów (m.in. kodowanie polskich znaków).

Będę wdzięczny za pomoc.
Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion 

Podziękowania: 105/244
Wysłany: 2018-03-10, 11:43   Re: Średni rozmiar czcionki (120% - ToSC)

Azdul napisał/a:
W jaki sposób można zmienić czcionkę używaną przez WoBG ?

Czcionka dostarczana z Opowieściami z Wybrzeża Mieczy była dużo bardziej czytelna od standardowej, "małej czcionki" używanej przez WoBG, i idealnie pasowałaby do niższych rozdzielczości.

Próbowałem samodzielnie dorzucić odpowiednią czcionkę do katalogu Override, niestety napotkałem kilka problemów (m.in. kodowanie polskich znaków).

Będę wdzięczny za pomoc.

Przepraszam za pytanie, ale jaki masz system Windowsa i oczywiście wersja stąd Ci nie odpowiada, tzn. zmiana na dużą czcionkę -? I jaki masz monitor?
Zerknij zrzut

Azdul 

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2018-03-10, 13:30   Re: Średni rozmiar czcionki (120% - ToSC)

Nobanion napisał/a:
Przepraszam za pytanie, ale jaki masz system Windowsa i oczywiście wersja stąd Ci nie odpowiada, tzn. zmiana na dużą czcionkę -? I jaki masz monitor?
Zerknij zrzut

Mam Windows 10 PL, monitor 23 cale.

Sprawdzałem obie domyślnie dostępne czcionki, i o ile duża czcionka pasuje do 1920x1080, to w niższych rozdzielczościach wygląda słabo.

Mała czcionka jest dosyć czytelna w rozdzielczości 640x480 ale zakładam, że WoBG nie obsługuje poprawnie niczego niższego niż 1024x768 (poprawka: WoBG działa poprawnie w 800x600 - i przy tej rozdzielczości mały rozmiar czcionki jest OK :smile: )

Pamiętam, że podczas instalacji Baldur's Gate Trilogy była opcja wyboru alternatywnej czcionki o wielkości 120% - pochodzącej z CD z Opowieściami z Wybrzeża Mieczy. Była ona idealnie czytelna w każdej rozdzielczości, i pasowała do pozostałych elementów GUI.

Próbowałem odnaleźć ją w modach W_GUI, TWM_GUI czy BGT i doinstalować ręcznie - ale na razie bez powodzenia.

Odpowiedz do tematu