Poprzedni temat «» Następny temat
Tworzenie postaci w crpg.
Autor Wiadomość
michau 

Podziękowania: 1/13
Wysłany: 2018-06-01, 22:37   Tworzenie postaci w crpg.

Tworzenie postaci, którą następnie - przynajmniej w teorii - będziemy odgrywać to jedna z pierwszych rzeczy, którą usłyszymy po zadaniu pytania o cechy crpgów. Przeklikiwanie się przez kolejne tabelki, losowanie statystyk, wybór charakteru i tym podobne czynności zrosły się na stałe z pojęciem "klasycznego erpega". Ciekawi mnie jak do tego podchodzicie? Macie jakieś stałe zwyczaje, schematy, preferowane klasy? Stawiacie na jak najbardziej optymalne rozwiązania czy może kombinujecie w innym kierunku? Odtwarzacie siebie i/lub innych? Itd, itp.

U mnie z odgrywaniem roli bywa różnie. Zdarza mi się niekiedy wczuć w rozgrywkę na tyle by się w to bawić, ale to wyjątki. Zazwyczaj dotyczące pierwszego podejścia do gry.
Za to dziwne zwyczaje, decyzje podejmowane bez oglądania się na mechanikę bo klimat (w tym przypadku nie związany z odgrywaniem, ale np: z machaniem dwoma długimi mieczami, albo czymś co nazywa się mieczem półtoraręcznym ;)) bo jakiś motyw ugrzązł mi w pamięci, bo wydaje mi się że wiem lepiej od twórców kto powinien po ich świcie hasać.... i mógłbym tak długo.

W ten sposób powstały:
- szereg postaci i całych drużyn z BG bez choćby jednego punktu w stylu walki dwiema broniami (w tym mój ulubiony bard z Karsomirem; nawet nie całkiem optymalny jest OP :)) względnie z kimś kto miał w słabszej ręce sztylet.
- nie ustępująca liczebnością poprzednikom grupa true rewolwerowców z Arcanum i Falloutów (w New Vegas to nawet nie był całkiem beznadziejny pomysł!)
- kombinacje barda i złodzieja ze wszystkimi możliwymi klasami w grach z D&D 3 i 3,5; tu akurat wyniki były dobre
- drużyna hybryd z Wizardry 8 (odradzany żółtodziobom ruch, bardzo :D) którą daleko oczywiście nie zaszedłem; kiedyś spróbuje raz jeszcze może już bez wydziwiania
I wiele innych które wypiszę kiedy już sobie przypomnę :).
Podziękuj autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu