Poprzedni temat «» Następny temat
Fallout 3 - pogłoski, oczekiwania
Autor Wiadomość
Ningen-Hi
[Usunięty]

Wysłany: 2005-01-06, 12:58   Fallout 3 - pogłoski, oczekiwania

Wiadomo, że 3 się tworzy. Są plotki, ploteczki, fakty co będzie i jak to będzie wyglądało. A co Ty graczu chciałbyś widzieć w 3 ? Coś czegi nie będzie, ale Ty chciałbyś to mieć?

Ja np. chciałbym aby gra była oparta na tym samym silniku i perki, perki, perki, miliony perków, które się zdobywa, za róznego rodzaju questy, bądź nauki u róznych masterów..... (pamiętacie perka z Geconami :D)
Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-09-13, 23:47, w całości zmieniany 1 raz  

Gaz_Shenryu
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-01-25, 18:56   

Chciałbym, zeby f3 był bardziej realistyczny. No wiecie, przykładowo górna granica HPków dla ludzi to 80, a potem 1-2 HP na poziom (jak w baldurku) by się dostawało. Wprowadziło by to nowy smaczek do tego surrealistycznego świata. Większa rola spadłaby na strategię, wykorzystywanie mozliwości drużyny.
Fabuła mogłaby zająć się inną krainą. Inną niż USA (nie wiem czy Europa istnieje-nie czytałem wszystkich biblii falla, ale w jednej było że naszej Uro raczej ni ma :lol: )
Widok jak w poprzednich częściach, sterowanie podobne itp. Ważne aby f3 nawiązywał w tych elementach do poprzedników.
I wyjdzie, nie, wyszłaby, gra wyśmienita!
Podziękuj autorowi tego posta

Sir_Szczeniu
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-08, 11:04   

F3 w 2d i bede szczęsliwy :roll:

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2005-07-08, 11:53   

Hmmm. Skoro trojki nie ma tak dlugo, to chyba juz nie bedzie, nie?:)
Ja bym chcial, zeby grafa byla taka jak w 1szych 2och(co najwyzej rozdzielczosc podbita o punkcik or sth)... System awansow taki sam... W sumie po prostu podrasowana dwojka. Bez takich aklimatycznych zartow(tj humor moze byc, ale nie taki 'wybijajacy z rytmu'), dluzsze, troche inna fabula(a nie szukanie kolejnego ultra artefaktu), PeRkI i w koncu do jasnej cholewy zwiekszenie roli NPCow!!! Zeby awansowali tak jak ty, zebys mial nad nimi pelna kontrole(engine Infinity moze?;) i zeby nie byli tylko tragarzami...
@Thishen-wiem. Ale awansowali tak rzadko i zyskiwali tak malo, ze plakac sie chce... Max mieli chyba 6 'lvli'. Na Sierra Army Depot widzialem kiedys fajna tabelke, ze statystykami NPCow po kazdym awansie. No, ale teraz cos sie ze stronka zwalilo(przynajmniej mi) i se juz nie poogladam;)
Gloria, gloria perpetua!
In this dawn of victory!
Ostatnio zmieniony przez Matheous 2005-07-09, 09:54, w całości zmieniany 1 raz  

Thishen
Zasłużony

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2005-07-08, 23:27   

W dwojce sie zdarzalo ze przy twoim awansie awansowal tez NPC ;P Zwiekszala mu sie chyba ilosc hp, wiecej raczej nic, ale zawsze awans byl :)

Monument

Wysłany: 2005-07-08, 23:55   

F3 jest robiony przez tworcow Morrowinda, wiec jest jakas nadzieja :)

Pozatym jak f3 bedzie w 2d, to nikt, oprozc wyjadaczy i najwiekszych fanow, tego nie kupi, a gra bedzie zbierac slabe recenzje, bo "stary engine już sie pzrejadł, chcemy zcegos nowego". Jak bedzie w 3d, to wiecej ludzi kupi, innymi slowy, kasa, kasa i jeszcze raz kasa....

Tom_Infernus 
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-07-09, 23:41   

Monument dobrze prawi - F3 na pewno będzie w 3D - wymóg czasu.
Bedzie inny i trzeba będzie sie przyzwyczaić, ale najważniejsze, to to, żeby twórcy zmieniając engine pozostawili klimat gry :] Wtedy będzie i wilk syty i owca cała :]

www.fireangels.org

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2005-12-24, 00:53   

Wydaje mi się że F3 może być podobny do morrowinda. Mogło by to być ciekawe, postnuklearny świat widziany z oczu bohatera.
Chciałbym aby F3 był jeszcze bardziej nieliniowy niż F2:)

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Podziękowania: 37/29
Wysłany: 2006-01-10, 11:57   

@darrion
jakby mial byc jeszcze bardziej nieliniowy, to musialoby nie byc w ogole glownej fabuly :lol:

nie kcem first person, nie lubie, nie kcem :(

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2006-01-12, 12:08   

Thishen napisał/a:
Zwiekszala mu sie chyba ilosc hp, wiecej raczej nic, ale zawsze awans byl

Khem - Hpki, KP, i co najwazniejsze PA ( w przypadku Gorisa chyba też obrażenia od pazura i szanse na kryttyki ).

Leoncoeur napisał/a:
nie kcem first person, nie lubie, nie kcem

True - ostatnio tnę ( innych ) w Jedu Knight i stwierdzam, że marzeniem byłby taki system walki bronią białą w cRPGu. W Fallu też - w dwójce były przecież śliczne katany, a o całym multum innych zabawek nie wspomnę.

Co do trójwymiaru, to spotkałem tylko jedną grę, w któej mnie nie przeszkadzał - Dungeon Siegie - tam to było tak śliczne, że zapierało dech, tak true. A już w NeverN po prostu odrzucało :| Ideał grafiki cRPGa to Torment i Heart of Winter. No, ale to fantasy; silnik ze starych fallów ok, bo to,co zaprezentowano w Tacticsie było średnie :|

Jedno tylko mnie martwi - zmiany w Specialu - np. ponoć energy weapon ma zniknąć, wchłonięte przez two handed weapons :| Bez sensu :|
Podziękuj autorce tego posta

hans olo

Wysłany: 2006-01-16, 00:07   

Tylko jeśli mają robić 3D to niech sie postarają o porzadne ilości polygonów na ryjach NPC, bo te w Morrowindzie to mnie szalenie odpychały. Jak zobaczyłem pierwszy raz elfa w Morrowindzie, to sobie pomyślałem, ze to chyba jakieś skrzyżowanie goblina z babą jagą.
Co do samej rozgrywki to chciałbym tak jak w Tacticsie możliwosć wyboru turówka/real time, rzut standardowo pod skosem, lecz kamera z możliwością płynnych obrotów i zbliżeń w każdą stronę, czyli coś na wzór RTSów. Mechanika rozwoju postaci i walk pewnie pozostanie przynajmniej podobna, więc nie ma o co się martwić. Fabularnie też nie powinni nas zawieść, no bo sorka, jak w Morrowindzie na 1 CD dostałem grę na kilka miesięcy to boję sie pomysleć ile czasu w kalendarzu muszę sobie zarezerwować po premierze F3. Dla odmiany mogliby rzeczywiście przenieść grę do innego rejonu Świata.
A jeśli chodzi o moje najskrytsze marzenia to już kiedyś w innym topicu pisałem o mojej ostatniej kampanii w "Wampirze maskaradzie". Chciałbym by wprowadzono do Fallouta "rodzinę", czyli wampiry. Ale to już jest taki odlot, że nawet nie śmiem nikogo przekonywać do tej wizji.

Winth

Wysłany: 2006-01-16, 23:37   

Coincidence - brak energy weapons? Wprowadzenie two-handed weapons? Litości... Z jednej strony trochę nielogiczne są Energy Weapons - to w sumie to samo co Small Guns/Big Guns tylko inny rodzaj amunicji i ataku.

Silencer

Wysłany: 2006-02-23, 22:13   

Winth napisał/a:
Coincidence - brak energy weapons? Wprowadzenie two-handed weapons? Litości... Z jednej strony trochę nielogiczne są Energy Weapons - to w sumie to samo co Small Guns/Big Guns tylko inny rodzaj amunicji i ataku.

Teoretycznie, ale - nie zapominaj, że inaczej się je ładuje, konserwuje, a promienie podlegają inaczej prawom fizyki niż pociski - nie musisz martwić się o balistykę czy rykoszety itp.

boro 

Podziękowania: 27/24
Wysłany: 2008-09-03, 19:12   

W takim razie jak podoba się wam film z Fallout 3? A może ktoś już z was kupił? jak wrażenia, podzielcie sie.
Mi osobiście się podoba, mimo tego, że wolałbym bardziej izometryczne 3D żeby po prostu było ładnie i efektownie. Natomiast po obejrzeniu filmiku z prezentacji F3 byłem mile zaskoczony, że mimo wszystko zrobili tak (tak przynajmniej zauważyłem) system turowy, gdy wybieramy dokładne miejsce gdzie chcemy trafić. Z drugiej strony, oczywiście ta grafika (wspomnienia z half-life).
o ile dobrze zrozumiałem z tej prezentacji jest to coś w stylu oblivion czy cuś, gdzie mimo perspektywy pierwszej osoby mamy rozgrywkę RPG gdzie sami decydujemy jaką postacią będziemy.
Nie mogę się już doczekać kiedy ja wypróbuje, ale jeszcze troche czasu musze poczekać :P

( °Д°) <You've got to be kidding me...

boro 

Podziękowania: 27/24
Wysłany: 2008-11-04, 09:42   

jak dobrze pójdzie to kupie po wypłacie. jak na razie słyszałem tylko pogłoski i opinie. Podobno bardzo krótka jak sie nie przechodzi misji pobocznych.

( °Д°) <You've got to be kidding me...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi