Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Przydatne bugi, triki i inne pomoce
Autor Wiadomość
Sija

Wysłany: 2009-07-15, 14:15   

Witam, mam takie pytania. Kiedy oglądałem filmiki z demonspeed ( rekordy przechodzenia gier) to widziałem jak w BG2 gość kopiował sobie miksturki. Chciałbym się dowiedzieć jak to zrobić. Drugie pytanie, słyszałem, że można do drużyny przyłączyć jakąkolwiek postać wystarczy na niej żyć kombinacji klawiszy Ctrl+Q czy to prawda?

PS. Prosił bym o jakiś inny link do "12 trików w Baldurs Gate 2 SoA i ToB" bo stary nie działa.
Podziękuj autorowi tego posta

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 434/317
Wysłany: 2009-07-15, 14:24   

Sija napisał/a:
Drugie pytanie, słyszałem, że można do drużyny przyłączyć jakąkolwiek postać wystarczy na niej żyć kombinacji klawiszy Ctrl+Q czy to prawda?

Tak, podobnie jak zabijać (prawie) każdego przeciwnika Ctrl+y bodaj - trzeba uruchomić konsolę kodów - w tym miejscu znajdziesz instrukcję, jak to zrobić...

Co do trików - mamy tu częściową listę (sporo jeszcze nie opublikowaliśmy) - kliknij tutaj... W drugi sposób w punkcie 2 zdradza jak to (z "piciem" mikstur) uczynić...

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

mort

Podziękował 7 razy
Wysłany: 2009-07-22, 20:03   

:-))))
Wlasnie ogladam flimiki-czasowki z BG i BG2,co mnie zastanawia,to to czy faktycznie po przemianie w galarete mozna przelazic przez zamkniete drzwi?:-))) czy tez grajacy uciekal sie od oszustw?.Generalnie niezle rozeznanie tematu-widac ze znaja gre od podszewki:-)))
Naprawde ciekawie sie oglada,a zna moze ktos z Was linki do najciezszych walk z demi-lichami,smokami itd?fajnie poogladac:-)))
Dziekuje

Ps. znow nie mialem pojecia gdzie to napisac.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2009-07-22, 20:17   

mort napisał/a:
czy faktycznie po przemianie w galarete mozna przelazic przez zamkniete drzwi?:-)))

tak

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

matrix145 

Podziękował 16 razy
Wysłany: 2009-08-03, 18:28   

Ykhm jest sposob (nielegalny) zwiazany z bugiem chyba zeby zatrzymac Yoshiego: Po pierwsze trzeba go miec w druzynie jak plyniemy do Brynnlaw. Potem wchodzimy do gospody na tejze wyspie majac yoshimo na samym koncu najlepiej. Wtedy to zaraz przy wejsciu jak najblizej go stawiamy i odlaczamy go od druzyny ale tak zeby nie podszedl do naszej postaci tylko zeby zostal jak najblizej wejscia!(czyli glowna postac musi stac przy nim). Gdy wrocimy z Przytułku podchodzimy pod gospode robimy sava'a i wchodzimy do niej automatycznie robiac pauze jak najszybciej i klikamy na yoshimo on powinien sie przylaczyc i wtedy zginie w naszej druzynie a my mozemy go wskrzesic! trzeba niestety wielokrotnie wczytywac save bo czesto sie to nie udaje.

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2009-08-03, 18:34   

Tyle, że jaki sens mają takie triki jeśli Yoshimo w ogóle już jako postać nie funkcjonuje, taki milcząca machina do rozbrajania zamków. To bardzie ciekawostka niż cokolwiek przydatnego.

matrix145 

Podziękował 16 razy
Wysłany: 2009-08-03, 18:44   

U mnie kilka banterow jeszcze bylo (kolejny bug???) ale doslownie chyba 2 i to wszystko-yoshi juz milczal a nie w jakiejs lokacji cos jeszcze rzekl i wtedy byl ostatni raz...

Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2009-08-03, 19:32   

Nie bug, tylko ostatnie zalezne od warunkow i czasu bantery zaskoczyly. Cos jak drgawki przedsmiertne konajacego NPC...

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2009-10-18, 20:39   Drizzt

Na SB trochę było mówione o Drizzcie i coś mi się przypomniało:

Cytat:
x [Dzisiaj 19:58] morgan: ciekawe efekty daje bycie dlań niemiłym (i zachowanie sobie jakiegoś drizztowego itemka na czarną godzine)

Gdzieś wieki temu czytałem, że jeśli gramy elfem o imieniu Drizzt i mamy reputację jakąś tam, to Drizzt wk***a się, że pożyczyliśmy sobie jego imię i atakuje. Nigdy jakoś tego nie miałem okazji sprawdzić - z takim imieniem nie czułbym klimatu :razz: , czy ktoś bardziej obeznany mógłby to potwierdzić/zaprzeczyć.

Zerknąłem sobie do solki i losowych spotkań, ale nie ma tego.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2009-10-18, 20:52   

Alvarez napisał/a:
czy ktoś ... mógłby to potwierdzić/zaprzeczyć.

Potwierdzam
Hej ty! W końcu się spotykamy... Słyszałem, że podróżujesz podszywając się pode mnie! Zasłuż na własną reputację... moje imię należy do mnie!!

Gdzieś o tym jednak materiałach jak mi sie zdaje było...

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
nie.
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern

Jvegi napisał/a:

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2009-10-18, 21:34   

Na pewno było w solce czy jakichś materiałach, kilka razy mi się to przewinęło. Aczkolwiek nigdy sam taką postacią nie grałem :wink:

Vel`Dan 

Podziękował 12 razy
Wysłany: 2009-10-25, 17:41   

Ja też taką postacią nie grałem, ale to może być ciekawe, w końcu nie każdy może zostać zaatakowany przez dobrego Drowa :)
Może kiedyś sam to sprawdzę :)

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2011-01-29, 18:44   Zatrzymanie Imoen

Na tym filmiku
jest bardzo pięknie przedstawiony speedrun na którym jest brak cutscenki z Irencusem i nie zostaje zabrana imoen.

I się pytam jak to możliwe?
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2011-01-29, 19:26   

Smilge w swoim filmiku na Youtube napisał/a:
I kept Imoen to save time later, like in Suldenessallar.

When you exit Irenicus's dungeon, a cutscene starts. Then the entire party gets sent to Waukeen's Promenade, Imoen is removed from the party, and Irenicus appears. I broke cutscene mode by removing a party member and forcing them to start dialog. After we were sent to the Promenade but before Imoen was removed, I gave the PC an order to move. This made the cutscene stop, playing, so Imoen was never removed.

Jest możliwe pominięcie cutscenki poprzez takiego hacka, jakiego zastosował ten gracz w filmiku. A Imoen jest odłączana poprzez pewien milutki skrypt w cutscence. Inna sprawa, że wtedy Imoen się dubluje i w drużynie można posiadać je dwie. ;>

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/172
Wysłany: 2011-01-29, 19:44   

Eh naciągane dla mnie. Ja osobiście tak grać bym nie mógł, bo konflikt z fabułą był by iście duży i nieodpowiadały by mi dialogi, gdzie mówi się o uwięzionej Imoen mając ją jednocześnie w drużynie. :zelazko:

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

Odpowiedz do tematu