Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - prace nad modyfikacją
Autor Wiadomość
greegarak 
ttp://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=5917

Podziękowania: 44/66
Wysłany: 2020-04-01, 19:01   

nowus777 napisał/a:
Otóż - fanfary - moja modyfikacja doczekała się... współautorstwa. Do

Prma aprilis?
Pierwsza mapka to Unerdark jakiś (niezła). A druga to wrzosowiska?
Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 162/161
Wysłany: 2020-04-01, 20:54   

Łał!
I wtedy nazwa Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy będzie jeszcze bardziej adekwatna :grin:

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 53/97
Wysłany: 2020-04-01, 22:20   

greegarak napisał/a:
nowus777 napisał/a:
Otóż - fanfary - moja modyfikacja doczekała się... współautorstwa. Do

Prma aprilis?
Pierwsza mapka to Unerdark jakiś (niezła). A druga to wrzosowiska?

Żadne prima aprilis :)

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 22/82
Wysłany: 2020-04-25, 09:02   

Czekam i czekam, a premiera się odwleka... Może warto byłoby wydać póki co wersję przetestowaną i bez nowych obszarów? No bo... Jutro nie jest zagwarantowane nikomu. Ani młodemu, ani staremu. A kto wie, co czai się wśród drzew?

(...)

odarłaś mi wiarę w cud
prawie jak ze szmat

IRA - Za późno już

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-04-25, 23:00   

Ruffle_truffle napisał/a:
Czekam i czekam, a premiera się odwleka... Może warto byłoby wydać póki co wersję przetestowaną i bez nowych obszarów? No bo... Jutro nie jest zagwarantowane nikomu. Ani młodemu, ani staremu. A kto wie, co czai się wśród drzew?

Ruffle, niestety, ale nie wszystko da się zaplanować :( A nawet jak się zaplanuje, to rzeczywistość to weryfikuje. Przez ostatnie 2 tyg. musiałem poświęcić czas na kwestie rodzinne i nie zrobiłem totalnie NIC w związku z modyfikacją. W tym tyg. wrócę do prac. Na pewno nie wypuszczę modyfikacji w wersji, z której jestem niezadowolony.

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 22/82
Wysłany: 2020-05-03, 20:21   

Ale ludzie wydają open bety i tego typu wynalazki. Ale ok, rozumiem Twoją decyzję.

(...)

odarłaś mi wiarę w cud
prawie jak ze szmat

IRA - Za późno już

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-05-30, 13:44   

Długo milczałem, a więc czas coś naskrobać. Sam w to nie wierzę, ale prace są już na finiszu :) Bardzo ostrożnie informuję zatem, że pod koniec czerwca/najpóźniej w lipcu, będzie mieć miejsce premiera pełnej wersji modyfikacji. Naprawdę mam nadzieję, że nic się po drodze "nie wykrzaczy", bo sam chcę już zdjąć z siebie ciężar wydania tego moda ;) I z perspektywy czasu muszę Wam się przyznać, że drugi raz nie porywałbym się na tworzenie równie dużego projektu - zaczynając prace nad BGEE 10 NPC PROJECT nie sądziłem, że to zajmie mi aż tyle czasu. A nowej zawartości jest aż tyle, że nawet ja jako autor nie jestem w stanie zapamiętać wszystkich relacji w drużynie czy specyficznych sytuacji, które mają miejsce tylko przy określonym składzie drużyny. Oznacza to, że sam mam frajdę odkrywając własnego moda :lol: Brzmi bałowochwalczo, ale tak właśnie jest :)

Pełna wersja będzie zawierać wszystko to, o czym dotychczas pisałem. Z uwagi na ogromną ilość banterów do napisania, zdecydowałem, że w najbliższym czasie wydam modyfikację z banterami dla najbardziej popularnych BIOWARE NPC, a dla tych mniej popularnych (np. Alora, Quayle, Tiax) będę sukcesywnie pisał nowe bantery i aktualizował moda. Nie chcę wstrzymywać wydania modyfikacji tylko dlatego, że brakuje mi niektórych banterów.

Przez ostatni miesiąc testowałem i poprawiałem questy Theodora, Ariadne, Nathana, Kasandry i Namiira. Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi moich testerów - dużą część z nich wziąłem pod uwagę i zaimplementowałem poprawki. Mam już bantery dla wszystkich moich NPC - każdy rozmawia z każdym min. 3 razy, oczywiście są też konflikty romansowe. Sprawdziłem też poprawność działania wszystkich ścieżek przyjaźni i pre-romansów.

Co zostało do zrobienia?
- korekta tekstów Theodora, Ariadne, Nathana, Kasandry i Namiira - nie wiem, gdzie szukać pomocy w sprawie korekty, więc po prostu sam czytam swoje teksty i poprawiam literówki czy znalezione błędy. Przy takiej ilości tekstu wiem, że nawet po wydaniu moda gracze na pewno trafią na jakieś brakujące/nadmiarowe przecinki czy literówki, ale liczę na wyrozumiałość w tym względzie; oczywiście błędy będe sukcesywnie poprawiał,
- odniesienia do świata gry, a zatem komentowanie przez moich NPC wątku głównego oraz wątków pobocznych (spokojnie, nie chcę przedobrzyć, a zatem postaram się te wtrącenia postaci napisać "z umiarem"),
- zakodować niespecyficzne zachowania NPC (np. Miranda automatycznie będzie wzywać na pomoc świerszcze przy małej ilości życia)
- rozpisać konflikty romansowe dla romansów z NPC PROJECT (Dynaheir, Branwen, Shar-Teel, Ajantis, Coran, Xan),
- dokończyć pisanie niektórych banterów,
- zintegrować zawartość mojej modyfikacji z zawartością modyfikacji PROJEKT X autorstwa Viadera i Selendisa (to będzie totalny sztos!),
- oficjalnie zmienić wszędzie nazwę modyfikacji na "Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy".

Wydaje się, że przede mną jeszcze sporo pracy, ale uwierzcie mi, że w porównaniu do tego, co już mam, zostało zaledwie 10%.

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 25/51
Wysłany: 2020-05-30, 15:24   

Rewelacja:D
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

greegarak 
ttp://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=5917

Podziękowania: 44/66
Wysłany: 2020-05-30, 15:53   

nowus777 napisał/a:
z zawartością modyfikacji PROJEKT X autorstwa Viadera i Selendisa
nowus777 napisał/a:
/najpóźniej w lipcu

Się poczeka. Ale może jakieś chociaż cotygodniowe cynki o zawartości Projekt X?
Żeby nikt nie zwątpił, że jest szansa na ukazanie się wraz z wakacyjnym czasem.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-05-30, 15:59   

greegarak napisał/a:
nowus777 napisał/a:
z zawartością modyfikacji PROJEKT X autorstwa Viadera i Selendisa
nowus777 napisał/a:
/najpóźniej w lipcu

Się poczeka. Ale może jakieś chociaż cotygodniowe cynki o zawartości Projekt X?
Żeby nikt nie zwątpił, że jest szansa na ukazanie się wraz z wakacyjnym czasem.

Projekt X jest właśnie na etapie korekty. W pierwszej pełnej wersji modyfikacji będzie zawierał tylko kilka dodatkowych questów i lokacji, ale wraz z pozostałymi twórcami mamy ambicje rozszerzania tej treści. Nie chcę/nie chcemy nic obiecywać, bo czas wszystko pokaże. Poza tym wszystko zależy też od przyjęcia modyfikacji przez graczy, gdyż na pewno nie będziemy rozwijać czegoś, co nie spotka się z zainteresowaniem ze strony innych :)

Viader, Selendis - jeśli macie ochotę, możecie śmiało podzielić się z innymi jakimiś szczegółami :) Tylko bez spoilerów! :wink:

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-06-10, 07:50   

Co zostało do zrobienia?
- zakodować niespecyficzne zachowania NPC (np. Miranda automatycznie będzie wzywać na pomoc świerszcze przy małej ilości życia)
- rozpisać konflikty romansowe dla romansów z NPC PROJECT (Dynaheir, Branwen, Shar-Teel, Ajantis, Coran, Xan),
- zintegrować zawartość mojej modyfikacji z zawartością modyfikacji PROJEKT X autorstwa Viadera i Selendisa (to będzie totalny sztos!),
- oficjalnie zmienić wszędzie nazwę modyfikacji na "Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy".

Czego na pewno nie będzie w pierwszej pełnej wersji modyfikacji?
- Theodor, Ariadne, Nathan, Kasandra, Namiir - ta piątka nie będzie mieć kompletnych banterów z BIOWARE NPC (a zatem nie będą to po 3 bantery z każdym z klasycznych NPC - za dużo pisania, nie zdążę, a nie chcę pisać czegoś na siłę - modyfikacja będzie sukcesywnie aktualizowana o nowe bantery),
- Neera, Rasaad, Dorn - ta trójka nie będzie mieć kompletnych banterów z BIOWARE NPC - powód jak wyżej.

No i cóż, oficjalnie mogę potwierdzić, że pierwsza pełna wersja modyfikacji Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy (będąca kompilacją dwóch roboczych projektów o nazwach "BGEE 10 NPC PROJECT" oraz "PROJEKT X") będzie mieć swą oficjalną premierę na przełomie czerwca i lipca :smile:

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
nowyU, memory, Cahir
nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-06-25, 07:33   

To już ostatni post informujący o etapach prac. Za tydzień w piątek odbędzie się oficjalna premiera modyfikacji.

Co zostało do zrobienia?
- przeprowadzić ostatnie korekty tekstów,
- przeprowadzić ostatnie testy.

Chciałbym tylko podkreślić, że to będzie pierwsza pełna wersja modyfikacji, a to oznacza, że mogą pojawić się w niej błędy. Żadna z osób testujących nie napotkała na błąd uniemożliwiający ukończenie rozgrywki. Oczywiście będę na bieżąco monitorował sytuację, a wszelkie odkryte błędy/literówki zostaną poprawione przy pierwszej możliwej aktualizacji.

Więcej szczegółów
nowyU
nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-07-02, 02:06   

02.07.2020, godz. 02:02 - oficjalnie zakończono prace nad pełną wersją.

Już jutro, po ponad 4 latach od dnia rozpoczęcia jakichkolwiek prac, w końcu podzielę się z Wami efektami tej tak skrupulatnie opisywanej roboty. Może niektórych z Was śmieszy/śmieszyło to odnotowywanie wszystkiego, ale jestem taką osobą, która lubi działać zgodnie z planem. I gdy z każdym kolejnym postem ubywało mi punktów "do realizacji", to po prostu motywowało mnie to do dalszej pracy. A więc wiecie, to była taka "automotywacja" :wink: Dzisiaj czuję mega ulgę. I dumę - w końcu pod względem zawartości oferuję ludziom coś, co jest jakoś 3 x większe od tego, co dostaliśmy w wersji EE.

I właśnie przypomniały mi się posty i PW od wszystkich tych, którzy twierdzili, że porywam się z "motyką na słońce" :grin: Jednocześnie wielkie dzięki dla garstki tych nielicznych, którzy mimo wszystko we mnie wierzyli :P

Udało się, zrobiłem to! I póki nic nie wiem na temat żadnych ewentualnych błędów, w końcu czuję błogi spokój :lol: Dobranoc :D

Więcej szczegółów
Vinci
memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 162/161
Wysłany: 2020-07-02, 04:42   

Gratulacje, stary!
No, chyba trzeba to będzie jednak oblać :beer:

Więcej szczegółów
nowus777
nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-07-06, 22:21   

Wiecie, dlaczego prace nad tym modem trwały aż 4 lata? Bo na ogół po dwóch miesiącach ciężkich prac robiłem sobie 10 miesięcy przerwy myśląc, że "przecież i tak maksymalnie zagra w to 10 osób, a więc po co tracić na to czas..." - doskonale widać to po dzienniku prowadzonych prac, w końcu wszystko jest opisane w tym wątku. Ostatnie dni są dla mnie wyjątkowo piękne. Na forum nie ma jeszcze recenzji, ale moja prywatna skrzynka (mailowa i facebookowa) pęka w szwach - wszyscy dziękują, doceniają ogrom włożonej pracy, pytają jak mogą się odwdzięczyć za to, że w końcu dałem im do 1 części gry to, czego tak bardzo im brakowało - żywych bohaterów. Wesołych, smutnych, czasem irytujących i wkurzających, zawsze JAKICHŚ. I te słowa sprawiają, że od piątku nie przestaję się uśmiechać. Fajnie jest sprawiać radość innym ludziom :)

Dziękuję Wam za to.

Odpowiedz do tematu