Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zagrać i skąd ściagnąć
Autor Wiadomość
micor07 

Wysłany: 2017-08-20, 21:06   Jak zagrać i skąd ściagnąć

Siemka chciałbym zagrać w Baldurs Gate z modem World of Baldurs Gate!
Pierwszy raz będę w tą gierke grał.
Z kąd mogę ściągnąc tą gre wraz z modem po polsku szukałem w internecie ale nie mogę znaleźć i jak to instalować po kolei?
Proszę pomożcie!
POZDRAWIAM wszystkich!
Podziękuj autorowi tego posta

Pily 

Podziękowania: 1/6
Wysłany: 2017-08-20, 21:16   

Tak blisko, a jednak tak daleko - temat wyżej -> http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=5842

micor07 

Wysłany: 2017-08-20, 21:21   

Dzięki wielkie tam jest na pewno wszystko kolega pisał żeby ściągnąć
Baldur's Gate I & II oraz Icewind Dale I & II. Baldur's Gate II muszę szukać tego po internecie
a te 6 plików pod 4share co to jest dokładnie ? :D

Pily 

Podziękowania: 1/6
Wysłany: 2017-08-20, 21:23   

Większość stąd (w tym ja) zapewne ma oryginały na płytach. Tutaj raczej nie znajdziesz gotowych linków do ściągnięcia całych gier.

micor07 

Wysłany: 2017-08-20, 21:26   

O kurde trochę lipa będę musiał wpaść na chomika
a te pliki pod spodem 4share co to jest?

Kliwer 

Podziękowania: 140/205
Wysłany: 2017-08-20, 21:44   

To jest kompilacja modów. World of Baldur's Gate (w skrócie WoBG) to mega-kompilacja, zawierająca większość istniejących (i dostępnych po polsku) modów do BG1 i BG2, dopasowanych tak, by były ze sobą kompatybilne, do tego znacznie znacznie podnosząca poziom trudności. Jeżeli nigdy wcześniej nie grałeś w Baldury jest to wysoce niezalecane. Nie chodzi nawet tylko o tą trudność- wiele modów jest kiepskiej jakości, umknie Ci fabuła, historia, będziesz miał wrażenie, że wiele rzeczy wisi na gwoździu. Ponadto bez dogłębnej znajomości gry łatwo się w tym wszystkim pogubić. Na początek najlepiej przejść po prostu BG1 i BG2 z dodatkami, jak Pan Bóg przykazał, instalując tylko kilka rudymentarnych modów technicznych. Można skorzystać z wersji EE (czyli odnowionej gry przez inne studio), można też połączyć BG1 z BG2 (zarówno w wersji starej jak i EE) odpowiednim modem w jedną grę, ale to wymaga już trochę zabawy i zainstalowania kilku modów uzupełniających.

Osobiście polecałbym Ci przejść na początek po prostu oba Baldury w wersji EE- chętnie podpowiemy, jakie mody warto zainstalować na swoją pierwszą grę, by nie rozwodnić oryginalnej zawartości i klimatu.

Meisarcha

Podziękowania: 77/117
Wysłany: 2017-08-21, 00:28   

Kliwer i Pily już wszystko w zasadzie wyjaśnili - przede wszystkim warto najpierw zagrać w samą grę/same gry. I na tym Forum odcinamy się od piractwa - Gry można kupić.

Damianus_NT 
beamdog hater

Podziękowania: 74/19
Wysłany: 2017-08-21, 09:25   

Niestety, odkąd Beamdog wziął się za odświeżanie gier na silniku Infinity, ich cena wyraźnie podskoczyła i nie sposób już super-tanio kupić Baldurów w wersji cyfrowej (GoG sprzedawał oryginalną sagę za grosze). Teoretycznie stare i nowe wersje z GoGa są bez zabezpieczeń, więc mógłbyś je bezproblemowo pobrać z zatoki, a później kupić cyfrowe, odświeżone Baldury, jak już będzie jakaś wyprzedaż. Ale to gorąco polecam ci zrobić inaczej...

Otóż, wejdź na Allegro i wpisz w wyszukiwarkę "legendy rpg".
https://allegro.pl/listing?string=legendy%20RPG&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hc-cul-1-4-0803

Za marne 20zł (+ wysyłka) dostajesz fantastyczny pakiet:
- Baldur's Gate 1 (z dodatkiem 'Opowieści z Wybrzeża Mieczy')
- Baldur's Gate 2 (z dodatkiem 'Tron Bhalaa')
- Icewind Dale 1 (z dodatkiem 'Serce Zimy')
- Icewind Dale 2
- Planescape Torment
- Lionheart: Legacy of the Crusader

Grzech nie kupić. Baldury i Planecape to ścisła czołówka gier w gatunku, a do tego seria Icewind Dale to naprawdę niezłe tytuły. Lionheart musiał znaleźć się w tej paczce przez pomyłkę... ale to taki gratis, więc nie ma co na niego narzekać.

Niezależnie od tego czy spiracisz Baldury czy nie, to i tak warto mieć te wszystkie klasyki na jednej płytce (zrzucasz sobie tzw. 'obraz płyty' na dysk i do końca życia jesteś ustawiony :P)

khayman 

Podziękowania: 18/13
Wysłany: 2017-08-21, 12:33   

chyba najlepsza opcja zakupowa - tanio i pewniak ze sklepu
https://wirtus.pl/wyprzeda/legendy-rpg-6-klasykow-rpg/

Damianus_NT napisał/a:
Niestety, odkąd Beamdog wziął się za odświeżanie gier na silniku Infinity, ich cena wyraźnie podskoczyła i nie sposób już super-tanio kupić Baldurów w wersji cyfrowej (GoG sprzedawał oryginalną sagę za grosze). Teoretycznie stare i nowe wersje z GoGa są bez zabezpieczeń, więc mógłbyś je bezproblemowo pobrać z zatoki, a później kupić cyfrowe, odświeżone Baldury, jak już będzie jakaś wyprzedaż. Ale to gorąco polecam ci zrobić inaczej...

Otóż, wejdź na Allegro i wpisz w wyszukiwarkę "legendy rpg".
https://allegro.pl/listing?string=legendy%20RPG&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hc-cul-1-4-0803

Za marne 20zł (+ wysyłka) dostajesz fantastyczny pakiet:
- Baldur's Gate 1 (z dodatkiem 'Opowieści z Wybrzeża Mieczy')
- Baldur's Gate 2 (z dodatkiem 'Tron Bhalaa')
- Icewind Dale 1 (z dodatkiem 'Serce Zimy')
- Icewind Dale 2
- Planescape Torment
- Lionheart: Legacy of the Crusader

Grzech nie kupić. Baldury i Planecape to ścisła czołówka gier w gatunku, a do tego seria Icewind Dale to naprawdę niezłe tytuły. Lionheart musiał znaleźć się w tej paczce przez pomyłkę... ale to taki gratis, więc nie ma co na niego narzekać.

Niezależnie od tego czy spiracisz Baldury czy nie, to i tak warto mieć te wszystkie klasyki na jednej płytce (zrzucasz sobie tzw. 'obraz płyty' na dysk i do końca życia jesteś ustawiony :P)

Scol 

Podziękowania: 98/112
Wysłany: 2017-08-23, 11:17   

Schody zaczynają się się gdy ktoś tak jak ja składa sobie komputer bez napędu DVD (w ciągu ostatnich 4 lat jedyna sytuacja w której tego żałowałem to była właśnie instalacja WoBG). Wtedy zostaje:

- Kupno napędu, kupno gier i tymczasowe odpięcie jednego z dysków by zwolnić kabelek pod napęd.
- Użyczenie konta GOG od znajomego który kupił tam starsze wersje gier zanim EE je wyparło.
- Piractwo (choć przypuszczam że dorwanie pirackich polskich wersji nie-EE może się okazać równie ciężkie co dorwanie legalnych cyfrowych kopii, a jeszcze jest ryzyko że się trafi na wersje która może się gryźć z tobexem/widescreenem)

Jak sobię pomyślę ile będę się musiał bawić z instalacją WoBG po nowej wersji instalatora to aż odechciewa się grać. Jakby ktoś przypadkiem znalazł sklep gdzie można dostać cyfrowe wersje gier to niech da znać.

khayman 

Podziękowania: 18/13
Wysłany: 2017-08-23, 12:17   

jednorazowa operacja - zrób obrazy iso albo po prostu skopiuj zawartość płyt na dysk i z tego odpalaj instalację. u mnie poszło, te wersje są często pozbawione powazniejszych zabezpieczeń

Ps na reinstalke ja mam następujący patent: świeża instalacja baldura i iwd, folder z czystym baldurem (bg2) kopiuje sobie do np bg2_template. Na podstawową wersje wgrywam wobg itp. Gdy muszę zrobić nowego wobga, usuwam obecny bg2 a bg2_template kopiuję jako nowy folder bg2 i mam świeżego baldurka :) pewnie zajmuje to trochę miejsca, ale znacząco ułatwia mi migrację

Kliwer 

Podziękowania: 140/205
Wysłany: 2017-08-23, 17:43   

Wydanie gry nie ma większego znaczenia. Na sadze niektóre mody się nie instalują (ten nieszczęsny ToBex) ale główny plik można podmienić i wtedy wszystko działa. Link: http://www.shsforums.net/...ate-conversion/

Nieśmiertelne dzięki ALIENowi za to. Ileż ja się z tym kiedyś nawalczyłem. Odpowiedni plik do podmianki był przypięty w jakimś zapomnianym przez bogów poście.

Phaelin 
Planewalker

Podziękowania: 13/4
Wysłany: 2017-08-24, 08:18   

Ja naprawdę wiele jestem w stanie zrozumieć, ale wbijanie na forum z prośbą w stylu "dajcie linka do gry żeby ściągnąć" powoduje u mnie pusty śmiech :)

"Mam horom curke."

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/46
Wysłany: 2017-08-24, 12:35   

Ja zaś nie jestem w stanie zrozumieć tej nie wytłumaczalnej dla mnie nadgorliwości niektórych graczy i moderatorów w piętnowaniu piratów jakby to była ich jakaś osobista sprawa ;)

Geralt Riv 
Wieśmin

Podziękowania: 5/10
Wysłany: 2017-08-24, 13:01   

Jak już piracić, to niczym legendarny Czarnobrody, a nie żebrać po forach o linki.

Odpowiedz do tematu