Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe zwiedzanie Faerunu - nasze wrażenia :)
Autor Wiadomość
Nobanion 

Podziękowania: 104/243
Wysłany: 2017-07-30, 14:09   Nowe zwiedzanie Faerunu - nasze wrażenia :)

Zamiast wstępu, nim zacząłem zwiedzać nowe i stare okolice Faerunu.

Kiedy ostatni raz grałem w Baldur’s Gate bez modyfikacji i bez jakikolwiek nawet najmniejszych dodatków?

To było parę lat temu, jak sięgam pamięcią z 8 lat temu? Potem były próby z Baldur Gate Trilogy mniej lub bardziej udane i w końcu WoBG - World of Baldur Gate scalający w sobie mody i dodatki wszelakie.

Pojawiły się wersje Baldurów - Enhanced Edition i Icewind Dale ale nie korciło mnie specjalne by do nich sięgnąć…
Aż pewnego dnia przyszedł Mistrz K4thos i swoimi „rencyma” z pomocą modderskiej magii scalił jedynkę i dwójkę gry z dodatkami dawnymi, i nie omieszkał dodać i najnowszego oficjalnego dodatku, będącego historią przechodnią fabularną pomiędzy pierwszą a drugą grą.
I tak powstał Baldur's Gate Enhanced Edition Trilogy (EET)

Jak każdy pamięta historia jedynki jest ciekawa i mimo, że sam ją przeszedłem wielokrotnie to teraz odświeżona o wersję EE na silniku gry drugiej części gry jawi się jako coś ..nowego

Tam drobna różnica, tutaj coś dodali a dołożyli jednego NPC od siebie i nim człowiek się obejrzał upłynęło 30 godzin gry na zegarze w realnym świecie

Szału nie ma u mnie z postępami w grze; z początku dużo kombinowałem z modyfikacjami, aż stanęło na tym że zostawiłem sobie jednego moda na przyłączonego npc i drugi na podklasę też uczynionego przez modującego…

Dorzuciłem z dwie modyfikacje z portretami dla postaci jakie się spotyka w grze i swoje dla moich „towarzyszek” i „towarzyszy” z drużyny.
Wiadomo, jeszcze spolszczenia i filmiki z klasycznej wersji, ale część tych nowych co się ostało też daje radę

Każdy wie jak wygląda qui wg Baldura 2, tutaj coś nowego wg oficjalnego dodatku do gier SoD, trochę „mhoczny”, ale poniekąd oddaje szaleństwo bhaalowych dzieci :P

Tutaj tak to wygląda, takie tam przykłady….
Screen

Jak się otworzy rozpoczęcie kampanii to oczom naszym pokazuje się takie cudo.
Screen

Mój Czarny Strażnik i drużyna

Tutaj ze wspomnianym przyłączanym NPC autorstwa Mistrza Lava Del'Vortel z drużyną prawie żeńską

W załączniku pokazuję w screenach to, co wyróżnia [b]EET nawet od WoBGa że jest jedna mapa, ale można swobodnie się poruszać po wcześniej odkrytych terenach, nie ma blokady w powtórnym ich odwiedzaniu albo w nadrabianiu nieodkrytych terenów.[/b]

Jeszcze można zerknąć tutaj, co jakiś czas są uzupełniane.

Nasz kanał YT:
https://www.youtube.com/w...ErVm4jmfQJnrxz4
Jakiś czas temu ktoś przeszedł całą pierwszą część, łącznie z SoD z przejściem do początków lochów Irenicusa. Patrząc na to, nagrane na YT, aż człowiek żałuje że nie ma tyle czasu by to wszystko obejść…
Podsumowując:

Ważne jest że wszystko ładnie chodzi, nie wywala na pulpit, nie laguje, nie ma dziwnych błędów w mechanice gry. Nieodparte wrażenie świeżości i świadomość tego, że tą samą postacią wszystko się przejdzie a jak najdzie ochota można zawrócić na wcześniejsze lokacje - bezcenna.
Jak się ściśle przestrzega zaleceń twórcy EET, to niesamowitą już ilość modyfikacji, można bezproblemowo zainstalować i odinstalować w zależności od potrzeb…

Zapraszam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i uwagami, bo wart mod jest tego, a jak jeszcze dojdzie Icewind Dale 1 i 2, to wtedy…

Post będzie uzupełniany a w załączniku, jak ktoś chce zerknąć dotychczasowo odkryta mapa przeze mnie.

Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Cahir, K4thos, Ruffle_truffle, Furrak, Meisarcha, Remi
Odpowiedz do tematu