Poprzedni temat «» Następny temat
Aktualizacja
Autor Wiadomość
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2017-06-08, 13:37   Aktualizacja

Witajcie!

Dokonałem pewnych aktualizacji dotyczących mojej komnaty. Po pierwsze, na moją prośbę, Teatr Lavy stał się teraz "Łasiczą Norą" Lavy. Pewnie nie wiecie, ale tak się kiedyś - przez pewien czas - nazywała moja komnata. Powróciłem do tejże nazwy.

Po drugie, zaktualizowałem listę swoich modów. Obecną pełną listę wszystkich projektów, które wydałem oraz przy których pracowałem znajdziecie pod tym linkiem. Część z projektów jest dostępna po polsku, a to dzięki Idze, Cuttooth'owi oraz Aristo. W przypadku, gdy mod jest dostępny w języku polskim, znajdziecie także polskie mirrory. Świeżo zaktualizowane.

Jeśli ktoś pragnie odwiedzić odświeżoną wersję mojej anglojęzycznej strony, znajdziecie ją pod tym adresem.

Miłej zabawy!
Lava
Ostatnio zmieniony przez Lava Del'Vortel 2017-06-09, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/54
Wysłany: 2017-06-08, 20:59   

Pokaźna kolekcja, nie zdawałem sobie sprawy że tyle tego napłodziłeś ;)

A jak wygląda sprawa z Twoimi modami i kompatybilnością z EE? Szczególnie chodzi o te questowe, które dodawały lokacje do mapy świata, gdy ostatnio grałem, to niestety w większości musiałem się posiłkować konsolą.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2017-06-08, 21:02   

Na liście masz napisane co działa na EE. Jeśli chodzi o mapy świata to wszystko powinno działać normalnie, ALE w przypadku EE wymagane jest rozpoczęcie nowej gry, bo WeiDU nie jest w stanie aktualizować zapisanych gier. Bez rozpoczęcia nowej gry, nowe lokacje nie pokażą się na mapie świata.

emix 

Podziękowania: 2/13
Wysłany: 2017-06-09, 05:22   

Niestety mody Tales of the Deep Gardens v.11 i The White Queen v.5 w czasie instalowania krzaczą polskie litery! :sad: Musiałem wrócić do wcześniejszej aktualizacji, inne mody jak Innershade czy Eilistraee tego nie robią, nie wiem może coś z moim baldurem jest nie tak.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2017-06-09, 08:07   

A jeszcze jakieś informacje? Czy na starym BG? Na EE? I co znaczy krzaczą? W sensie zamieniają na inne symbole, czy sprawiają, że wywala grę?

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 128/87
Wysłany: 2017-06-09, 08:39   

Przypuszczam, że emix gra na starym Baldurze - nie pamiętam, na której wersji TotDG i WQ grałem (bo było to ze 2 lata temu), ale też miałem krzaki - była to kwestia kodowania. Jeśli dobrze pamiętam, to BG2:EE wymaga kodowania UTF-8, a zwykłe BG2 - kodowania ANSI. W tych dwóch modach chyba było jakieś przeoczenie, tj. w katalogu pliki przeznaczone do starego BG2 zamiast mieć kodowanie ANSI były zwyczajnie dubelkami tych na EE czyli też miały kodowanie UTF-8. Lavo, przyjrzyj się proszę tym plikom.

Nb. wtedy zrobiłem (chyba niestety tylko na własny użytek, ale może źle pamiętam i jednak gdzieś tu na forum zamieściłem) pliki z poprawionym kodowaniem, a więc działające dobrze na starym BG2 - chciałem je teraz tu wrzucić, ale albo źle widzę, albo nie mogę dodać załącznika do postu, więc wyślę Ci zaraz na PW - i tak są one sprzed dwóch lat, więc prawdopodobnie nie do najnowszej wersji modów.

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Lava Del'Vortel
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2017-06-09, 09:36   

Inne rzeczy sprawdziłem, więc to może być to. Zarówno WQ jak i TotDG powinno mięc auto-zmiany ANSI na UTF-8 i nie wiem co się zmieniło, skoro z tłumaczeniami nic nie robiłem... chyba, że człek który mi pomagał... ech...
W każdym razie dzięki. Teraz tak - na SHS zrobiłem upload nowej wersji, ale nie wyrzucając poprzedniej. Prosiłbym o pomoc - niech ktoś sprawdzi, czy polska wersja się dobrze instaluje. Wersje poprawione to v11.01 (TotDG) oraz v5.01 (WQ). Dajcie znać czy jest ok.

Meisarcha

Podziękowania: 83/126
Wysłany: 2017-06-09, 10:02   

Porfirionie, Twoje pliki znajdują sie na serwerze. Zrobiłem błąd i przy aktualizacji danych technicznych usunąłem linki do nich z uwag (a te zmodyfikowałem, mea culpa - założyłem, że skoro jest juz 1 wersja, to napisy musza być poprawne).

Oto one:
TotDG
TWQ

emix 

Wysłany: 2017-06-09, 10:18   

Zamieniłem tekst na te dwa pliki wrzucone przez Meisarcha i zainstalowało poprawnie, nic nie krzaczy! :smile: Dziękuje

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2017-06-09, 10:24   

Ale chodziło też by sprawdzić to co jest teraz w oficjalnej paczce... już jest zuploadowany mod zaktualizowany i ważne, by jednak oficjalna wersja działała.

Meisarcha

Podziękowania: 83/126
Wysłany: 2017-06-09, 10:32   

Z tego co zrozumiałem, to w oficjalnej paczce dalej jest plik z nieodpowiednim kodowaniem (albo w dalszym ciągu nie ma kodu z Edwin Romance). Pliki wstawiłem, bo zareagowałem na szybko (i jakoś nie zwróciłem uwagi, że porfirion prześle Ci je na PW). A przynajmniej człowiek w potrzebie może już grać (mam nadzieję, że nie zmieniałes od tamtego czasu układu i zawartości stringów w tych modach).

EDIT: Nie zauważyłem tego Twojego postu (gdy zaczynałem pisać posta (trochę czasu zajęło mi zlokalizowanie ich na serwerze) nie było go jeszcze - przepraszam za zamieszanie.

Więcej szczegółów
emix
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2017-06-09, 10:38   

Tam już wrzuciłem normalnie do moda, tylko, że nie mam vanilla BG, więc nie za bardzo mam jak sprawdzić, czy wszystko działa. Dlatego mam nadzieję, że tak, ale...

emix 

Wysłany: 2017-06-09, 10:49   

Na tej stronie co podałeś link widzę wersje 11.0 i 5.0 to one psują tekst w czasie instalowania!

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2017-06-09, 10:52   

Małe wyjaśnienie - nazwy downloadów są stare, ale jak wejdziesz w te 2 mody i klikniesz przycisk download, pokażą się 2 wersje plików. Tam powinny być do wyboru 11.01 oraz 5.01 :smile: :lasic:

Więcej szczegółów
emix
emix 

Wysłany: 2017-06-09, 11:17   

Uff wszytko w porządku! Nowe wersje instalują poprawnie, dzięki :grin:

EDIT: Taka mała uwaga na przyszłość - do podziękowań służy przycisk POMÓGŁ/POMOGŁA pod postem osoby, która Ci pomogła. - M
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2017-06-09, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Lava Del'Vortel
Odpowiedz do tematu